Osgb Fiyat Listesi

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında Volkan ERDEM tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. nergal1903

  nergal1903 TÜİSAG Üyesi  Evet aynen oyle bir düşüncem var ama daha karar vermedim


   
 2. nergal1903

  nergal1903 TÜİSAG Üyesi

  Amaçlarımızdan birisi para kazanmak diğeri de kazaları önlemek. Sen belgeyi sihirli bir değnek mi zannediyorsun hemen herşey değişecek. Zamanla bazı şeyler değiştiği zaman kazalar önlenebilir. Devlet böyle bir belgelendirme yoluna neden gitti zannediyorsunuz. İşverenlerin iş güvenliği anlamındaki sorumluluğunu azaltmal için
  Onun için amacımız başımızı belaya sokmadan para kazanmak ve bir yandan da kazaların olmasını önleyebildiğimiz kadar önleyebilmek

   
 3. S.Güler

  S.Güler TÜİSAG Üyesi

  Madem bunları diyorsunuz neden belgenizi OSGB ye wermeyi düşünüyorsunuz ki o zaman? İş kazaları belge kullandırınca olmaz mı?

     

   
 4. nergal1903

  nergal1903 TÜİSAG Üyesi

  benim öyle bir düşüncem vardı sadece,benim de kafamda soru işaretleri var. sizlerle paylaşmak istedim.

   
 5. S.Güler

  S.Güler TÜİSAG Üyesi

  Bir gününüzden fedakarlık yapıp wakit ayırıp belgenizi hakkıyla kullanın. Hem vicdanınız rahat olsun hem de işinizi hakkıyla yapmış olun.

     

   
 6. rauf

  rauf TÜİSAG Üyesi

  Belgesini kiralamak isteyenler nasıl bir cesaret ve cahilliktir.2000 tl bile verseler belgeyi kiralamam bu işi basit bir iş olarak gören arkadaşlar sizin sonunuz kodestir.

   
  nursefa, BEFA, akınbl ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
 7. nergal1903

  nergal1903 TÜİSAG Üyesi

  Son derece caydırıcıbir mesaj oldu
   
  kmemel, tchakuza ve uğur türker bu yazıya teşekkür etti.
 8. aydan tokalıoğlu

  aydan tokalıoğlu TÜİSAG Üyesi

  Iyi aksamlar. Bahsettiginiz hangi firma acaba ogrenebilirmiyim.   
  tdemir bu yazıya teşekkür etti.
 9. Fatih ÖZTÜRK

  Fatih ÖZTÜRK TÜİSAG Üyesi

  risk analizini işverende yapabilir,sizde onun yerine yapabilirsiniz.Belgeye ihtiyaç yok

     

   
  ENES SAKARYA bu yazıya teşekkür etti.
 10. umittt

  umittt TÜİSAG Üyesi

  Yok yaa bu kadar da olmaz artık. Ek gelir olsun diye mesul müdürlük, İSG uzmanlığı yapan arkadaşlar aklınızı başınıza toplayın lütfen.   
  nursefa ve Katya bu yazıya teşekkür etti.
 11. Katya

  Katya TÜİSAG Üyesi


  bu mantık suan kurbanlık koyun satanlarda bile yok malesef..   
 12. prcn-sn

  prcn-sn TÜİSAG Üyesi


  arkadaşım sen bu işin ciddiyetine varamamışsın daha. o belgeyi verdiğinde sorumlu sen olacaksın ve bi iş kazası olduğunda başı yanacak olanda sen olacaksın haliyle. işinin başında olmasına rağmen iş kazası yaşandığı için kaç tane iş güvenliği uzmanı hapiste senin haberin varmı?

   
  seher şensoy bu yazıya teşekkür etti.
 13. sevgay

  sevgay TÜİSAG Üyesi

  yeni moda "bireysel uzman eğitim veremez sadece OSGB eğitim verebilir. o yüzden OSGB ile çalışmalısın" hükümette sağolsun bireysel çalışmayı öldürmek için elinden geleni yapıyo. OSGB kendine 10.000 tl verdi diye bireyselleri öldürme peşinde. yaw anlamıyorum bu eğitimi OSGB lerde verenler prof. mu, robotmu, yurtdışından ithat mi ediliyor bu insanlar... hayır, eğitimi verenlerde ben gibi uzmanlar. o zaman neden benim eğitim vermemi engelliyorsun. zaten 2013 te bu iş patladı...insanlar yarım yamalak duydukları ile hareket ediyorlar. işverenlerin birçoğununsa olaydan haberi yok. OSGB gidip devlet buna müsaade etmiyor, şuan etmiyor, buna destek vermiyor, una köstek oluyo dedimi devletten korkan işveren napıyo sizce... eğitim vermezler, fatura kesemezler...hoooppp iş direk OSGB ye veriliyor...çok değil 1-2 yıla varmaz bireysel çalışmalar biter. anlamıyorum ne yapmaya çalışıyorlar. OSGB kurayım diyosun ayda 15.000 tl yoksa batarsın...OSGB de çalışayım diyosun 1500 TL maaşla dünyanın riskinin altına giriyosun...eee nolcak o zaman bu işin mantığı nedir. Anlamıyorum anlamıcam da...bizler burada kendimizi paralarken birileri kapalı kapılar ardında göbeğini kaşıya kaşıya paralarını sayıyor...oh ne ala memleket...
   
  darq, nursefa, silikinsayd ve 10 kişi daha buna teşekkür etti.
 14. imsiyat

  imsiyat TÜİSAG Üyesi

  Bende OSGB 'leri savunmuyorum ama bizimde onlara karşı birşeyler yapmamız gerek .

  Bence en kısa zamanda bir oda yada kurum yada her ne şekilde olursa bir birlik kurmak gerek böyle olmuyor . O zaman kendi fiyatımızı belirleyebiliriz . Hem bireysel hemde OSGB ler için ....

   
  seher şensoy ve aydan tokalıoğlu bu yazıya teşekkür etti.
 15. ne zaman, nerede ve nasıl kurmalıyız bu birliği?   
  Asmodian ve aydan tokalıoğlu bu yazıya teşekkür etti.
 16. trapezuslu

  trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Merhaba,
  Belgenizle iş güvenliği uzmanlığı yapmanızla, belgenizi bir işyerine veya OSGB' ye kiralamanız arasında ceza kanunlarında bir fark yok. Kısacası eğer belgeyi kiralarsanız daha az risk almış olmazsınız aksine tamamen sizin kontrolünüz dışında olacağı için işler daha da riskli bir hal alır.
  Çalışma bakanlığı mevzuatı açısından bakarsak senin de OSGB ninde yetkisi en iyi ihtimalle askıya alınır. (tabi yakalanırsanız -ki bu da çok rastlanan bir şey değil-)
  Son olarak OSGB açısından bakarsanız neden sizi diğer angarya işlerde kullanmak varken (kopyala yapıştır risk analizleri, acil durum vb.) sadece belgenize para versinler.
  OSGB mi yoksa tam zamanlı özel sektör mü? çok bir yorum yapmayacağım. İkisinin de artıları ve eksileri konusunda yeterince cevap yazıldı forumda. Sadece şunu söylüyorum; bu dediğin rus ruleti kadar riskli bir durum, yapma.
  Saygılarımla

   
 17. omerbb

  omerbb TÜİSAG Üyesi

  OSGB ler firmalarla irtibata geçer ve sizin pazarlamanızı yapar. dolayısıyla sizinle aynı kazanması normaldir 2000 tl maaş da fena değildir.

   
 18. Serdal DEMİR

  Serdal DEMİR TÜİSAG Üyesi

  Valla güzel özetlemişsiniz olayları. Aynen dediğiniz gibi dönüyor piyasa. Yönetmelikteki açığı çok iyi kullanıyor OSGBler.

   
 19. roncevarlik

  roncevarlik TÜİSAG Üyesi

  Biliyorsunuz 15-05-2013 tarihinde eğitim hakkı bireysel uzmanlardan alınmış oldu.
  Şimdi bireysel çalışan arkadaşlar bireysel olarak eğitim veremiyorlar.
  Bakıyorsunuz yıllarca eğitim vermiş, ders vermiş kişiler bireysel çalıştıkları için eğitim veremiyor.
  Fakat bir OSGB'de kayıtlı olan yeni mezun bir arkadaşımızın eğitim verme hakkı var.
  Bunun yeni bir düzenleme ile tekrar ayarlanması lazım diye düşünüyorum.

  Peki şuan için eğitimi bireysel olarak vermenin bir çıkar yolu yokmu?
  Yani ÇSG bakanlığından alınabilecek bir sertifika veya eğitmen belgesi varmı?
  Bu konuda bilgisi olan varsa yol gösterebilirmi?

   
 20. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  çıkar yolu maalesef yok.yani bireysel olarak eğitim vermnin bir çıkar yolu yok.siz dersenz ki ben hayatımı sadece eğitim vererek kazanmak istiyorum. o zaman osgler ile sözleşme yaparak-kısmi süreli birden fazla OSGB ile- eğitim verebilirsiniz.onun dışında eğitim vermenizisağlayacak başka bir yöntem de eğitim vermeye yetkili kuruluşlarda -bunlar sanırıım milli eğitimden yetkili oluyor- eğitimen olarak çalışıp eğitim verebilirsiniz.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica