trapezuslu
Tepki puanı
740

Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında

 • hocam merhaba;
  forumda ''Osgb Nace Kodu Kaçtır Veya Nedir? ''soruma cevap vermişsiniz. ilginiz için teşekkür ederim
  iyi çalışmalar
  Merhaba Arkadaşlar.Uzman saha denetiminde uygunsuz bir çalışan gördü veyahutta tehkikeli çalışan makina tespit etti.Bu durumda direkmen çalışana müdahale etmelimi yoksa işverenemi bildirmeli
  Üstadım selamlar sevgiler, umarım bir gün tanışır sizinle karşılıklı sohbet ederiz. Sağlıcakla kalınız.
  merhabalar çok tehlikeli bir şantiyede gözetmen olarak çalışıyor ve 30 günlük sigortam şantiyeden yatıyor isg katip ataması yok. Başka bir az tehlikeli işyeri ile isg katip ataması yapmak istiyorum.Bu isg katip ataması yapacağım yerin Sigortamı yatırmaları gerekiyor mu 1 günde olsa.
  ben C sınıfı iş güvenliği uzmanıyım 2 yıl sigortam 30 gün üzerinden yattı ve isg katipten sözleşmem var. geriye 1 yılım aldı Yönetmelikte B olmak için 3 yıl fiiilen calışmıs olmak yazıyor. suan ayda 4 gün sigortam yatıyor. ve isg katip sözlesmem var bu 3 yıl için 4 gün yeterli midir? teşekkür ederim
  • Like
  Tepkiler: sefa ünlü
  arzu_91
  arzu_91
  Çok teşekkür ederim rahatladım benim suan 764 gün primi m var umarım bakalım Bakanlığı da dilekçe yazdım
  arzu_91
  arzu_91
  Peki 30 gün sigorta şart değil demi genel yine 30 gün fiilen sayılır herhalde 4 gün
  trapezuslu
  trapezuslu
  Yönetmelikte zaten şu kadar gün demiyor; "3 yıl" diyor. Dolayısıyla 12 ayda her ay için en az bir günlük sgk ve isg katip sözleşmesi var ise sıkıntı olmayacağı kanısındayım.
  Bir sorum var bilen varsa cevaplanırsa memnun olurum...
  A firması çelik imalatı kendi şirketinde yapacak ve B firmasının şantiyesinde montajını yapacak. şimdi burda risk analizini ve acil eylem planını kim yapacak B firmasının sözleşmeli uzmanı mı? yok sa A firmasının uzmanı mı?
  trapezuslu
  trapezuslu
  A firması kendi bünyesinde risk analizi yapacak ayrıca montajı da bu analize katacak. B firması da kendi bünyesinde taşeron eleman çalıştırmaya yönelik (Çelik konstrüksiyon montajı) analiz yapacak.
  F
  falcon168
  biz zaten imalat yapılırken bütün önlemleri alıyoruz ve risk analizimiz var.montajı B firmasında yapmamız gerekir.yani montaj yapılırken bütün önlemleri ve gerekli belgeleri onlar hazırlamayacak mı.risk analizinin yapılırken firmada yeni bir yer yapılırken veya başka bir makine kurulacağı zaman risk analizi güncellenir demiyor mu yani bu sorumluluk B şirketinin olmaz mı?
  trapezuslu
  trapezuslu
  Firmaya bağlı çalışanların tüm çalışma koşullarını göz önünde bulundurarak risk analizi yapılması istenir. Siz dışarıda bir montaj yapıyorken o saha artık sizin işyerinizdir. Orada bir çalışanınız iş kazası geçirse asıl sorumlu sizin işvereninizdir. Tali sorumlu da iş yaptığınız yerin sahibi vb. Dolayısıyla sizde en azından genel montaj sırasında meydana gelebilecek riskleri ve bunların analizlerini yapmanız gerekir.
  cvp yazdm ama moderatör onayını beklıyor.
  tanıdıgm var suan tezsız yuksek lısans yapıyor. işletme mezunu .
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
Üst

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.