Osgb Fiyat Listesi

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında Volkan ERDEM tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. aciz

  aciz TÜİSAG Üyesi

 2. muratdurmus

  muratdurmus TÜİSAG Üyesi

  Yönetmelikte ücret konusunda rakam belirtildiğini görmedim bende.

   
 3. mez10

  mez10 TÜİSAG Üyesi

  bildiğim kadarı ile böyle bir yönetmelik yoktur. Ayrıca zaten işyeri hekiminin görevi olan işe giriş ve periyodik muaynelerinin ayrı ücretlendirlimeside biraz komik olmuş bence ( ama gerçekten böyle çalışan OSGB leri bende duydum)

     

   
 4. Erman DEĞİRMENCİ

  Erman DEĞİRMENCİ TÜİSAG Üyesi

  Bunlar sadece bu bölgedeki piyasayı düşürüyolar yaptıkları hizmet tartışılır. Herkes emeğinin karşılığı almak ister sonuçta bu fiyatlara kime nasıl bi iş yaptırıyolar merak ediyorum

   
 5. ilker1959

  ilker1959 TÜİSAG Üyesi

  Firmanın kendi iç yönetmeliği.:)

     

   
 6. Remzi ELİKILIÇ

  Remzi ELİKILIÇ TÜİSAG Üyesi


  Firmaların size nasıl ulaştığı, nasıl bir tavırları olduğu zaten tarzlarını belli eder. En son öz geçmişime ulaşan bir OSGB beni iş görüşmesine davet etmek için aradı ancak konuşma sırasında yemek yiyordu anladığım. Telefonda yemek yiyen kişinin bana bizde 10 tane iş güvenliği uzmanı var diye hava atması da cabasıydı.


  Ayrıca az önce bana ulaşan maili aynen iletiyorum;

  Sayin Firma Yetkilisi,

  Çalisma Bakanligi tarafindan 2012 de çikarilan Is Güvenligi Kanunu ve Risk Degerlendirme Yönetmelikleri çerçevesinde

  risk analizi 500 TL+ KDV
  Acil Durum Eylem Plani 100 TL+ KDV
  Egitim Sertifikasi Kisi Basi 20 TL+KDV

  Seklinde ücretlendirilmektedir.
  Olumlu ya da olumsuz geri dönüsünüzü bekliyoruz. Saygilarimizla,


  Son günlerde bu tarz mail ve paylaşımlarla çok karşılaşıyorum. Herkesin farklı bir bakış açısı var benim anladığım. Ya da herkesin farklı bir para kazanma sistemi var demek ki diyorum.
  risk analizi herkesin dilinde. Burada 500 TL yazmışlar, ben 150 TL diyeni de gördüm. Bunlar gene insaflıymış. Ancak şu an olduğum iş yerine gelseler anında kaçarlar, 500 TL ye ancak bir atölyeye analiz yaparlar. O da bir haftalarını alır.
  Bir de korkutucu geldiği için herhalde, Acil Durum Eylem Planı nı eklemişler. Planı hazırlayıp bırakacaklar herhalde. 100 TL ye hem planı yap, hem anlat, öğret, hem de tatbikat yap. Bence içeriği hakkında bilgileri olmadığı belli.
  Eğitim için 20 TL kişi başı nasıl bir fiyatlandırma, neye dayanıyor o ayrı muamma.

   
 7. yenibirdost

  yenibirdost TÜİSAG Üyesi

   
 8. yenibirdost

  yenibirdost TÜİSAG Üyesi

  Bu tabloya göre işyerihekimin ücreti A sınıfı uzmanda bile daha yüksek böyle bir şey olabilirmi şaka herhalde.   
 9. yenibirdost

  yenibirdost TÜİSAG Üyesi

  Temel iş sağlığı eğitimi 4 saat yazıyor böyle bir eğitim yönetmeliklerde varmı minumum 8,12,16 saat değilmi eğitimler.Birde temel iş sağlığı eğitimi kişi başı 15 TL ilk yardım eğitimi kişi başı 240 tl bu listeyi kim hazırlamış ve neyin peşinde çok enteresan.

     

   
 10. yenibirdost

  yenibirdost TÜİSAG Üyesi

   
 11. yenibirdost

  yenibirdost TÜİSAG Üyesi

  İlkin bey sanırım ya OSGB sahibi yada işyeri hekimi ama ikisinden biriside olsa kendisini biraz uzmanlara ve emeklerine saygı göstermeye davet ederim.   
 12. aciz

  aciz TÜİSAG Üyesi

  Herhangibir OSGB de tam zamanlı çalışan bir iş yeri hekimiyim.Yolladığım ücret tarifesi bilgisine tesadüfen ulaştım.Para ile ilgili konular bu platformda çok ilgi çektiği için mesajı yolladım.Saygılarımla...

   
 13. Erman DEĞİRMENCİ

  Erman DEĞİRMENCİ TÜİSAG Üyesi

  bence bunlar gerçekten yaptıkları işin ne olduğunu bilmiyolar,sonuçta bi belge hazırlıyorsunuz ve altına imzanızı atıp tüm sorumluluğu üzerinize alıyorsunuz. Bunlar nasılsa bi kaza olmaz yada resmiyete dökülmez diyip ona güvenerek bu işleri yapıyolar bikaçı ibretlik ceza alır umarım canları yanar o zaman görürüm ben bu fiyatları verenleri.
   
 14. MNG

  MNG Guest

  Çok merak ediyorum,
  Bu kayıt dışı sözde danışmanlık işinde,
  Ne tür danışmanlık veriliyor?
  Neleri kapsıyor?

   
  segül gül bu yazıya teşekkür etti.
 15. segül gül

  segül gül TÜİSAG Üyesi

  osgbden danışmanlık hizmeti alınsa resmi kayıtlarda nasıl geçecek? kamuda görevlendırme zorunluluğu olmadığından danışmanlık makul geliyor. fiyat konusunu nasıl belirlemeliyim?   
 16. Erman DEĞİRMENCİ

  Erman DEĞİRMENCİ TÜİSAG Üyesi

  Sözleşmenin isgkatip üzerinden bakanlığa bildirilmesi gerekiyor tabi bu sadece uzmanlık hizmeti için, risk analizi ve adep için söz konusu değil

   
 17. BARIŞ KENDİRCİ

  BARIŞ KENDİRCİ TÜİSAG Üyesi

  Yasa incelenecek olursa bir kaza durumunda mahkemede OSGB muhataptır. İş Güvenliği uzmanı risk analizinde söz konusu kazayı öngörmüş ise diğer yükümlülükler işveren ve OSGB üzerindedir. Bunlar arasında rücu hakkı vardır uzmanın yükümlülüğü yoktur ancak risk analizinde bu kazanın olabileceğini öngörmemiş ve buna yer vermemiş iseniz sorumluluk müteselsilendir. Yine de burada işverenin sorumsuz yükümlülüğü vardır. ve neticesinde OSGB,iş güvenliği uzmanı ve işveren zarar görür. Burada iş güvenliği profesyonelinin sorumluluğu haksız fiil sorumluluğudur.
  Barış KENDİRCİ

   
 18. mawitech

  mawitech TÜİSAG Üyesi


  yanılıyorsunuz sanırım hiç bir bilirkişi raporu okumamışsınız ve mahkemeye çıkmamışsınız ... şu anda iki mahkemem var ve OSGB sorumluluğu diye bir şey yok OSGB sadece evrakların takibinden sorumlu ... saha ve işletme içinde hiç bir sorumluluğu yok ...

  lütfen yalan ve yanlış bilgi vermeyin ... OSGB nin tek sorumluluğu OSGB bünyesinde oluşturucak dosyaların evrak eksikliğinden kaynaklanacak ceza puanı ve OSGB md. ev takibi yapmadığından kaynaklanacak 20 veya 30 ceza puan nıdır...

  ceza işveren / işveren vekiline ve isg uzmanına kesilir.

   
  Kghct bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşÜyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

 1. osgb sağlık raporu ücreti

Yandex.Metrica