Osgb Fiyat Listesi

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında Volkan ERDEM tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Volkan ERDEM

  Volkan ERDEM TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar elinde OSGB'de verilen hizmetlere ait fiyat listesi olan arkadaşım var mı ? Varsa ve sakıncası yoksa bunu forumda paylaşabilir mi ? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.


   
 2. korkmazyasin

  korkmazyasin TÜİSAG Üyesi

  Fiyat konusunda çok bilgim olmamakla birlikte daha önce çalıştığım büyük bir OSGB firması gün üzerinden fiyat veriyordu.

  her şey dahil (gürültü,aydınlatma,risk analizi periyodik kontrol v.s.) hizmet verecekse: 650-750tl arası
  eğer sadece uzmanlık yapılacaksa: 400-500 TL
  sözleşmeyi bakanlığa göndermeyip sadece danışmanlık yapacaksa (bu en çakal iş) : firma başına 400-500-1000 ne tutturursa alırdı. Bunu da ayda bir gün gidip ondada 2 saat kalınarak yapılan danışmanlık olduğunu unutmayın.

  Unutulmaması gereken nokta önceden kurulmuş bu danışmanlık firmaları (bugünün OSGB' leri) hep denışmanlık üzerine çalıştılar. bundan ötürü fiyatları aşağı çektiler. ama firmalar bilinçlendikçe bunu yapamayıp uzmanlık vermek zorunda kalacaklar buda fiyatları biraz daha yükselteceğine inanıyorum.
  Ben yukarıda yazdığım ilk iki fiyatın bu iş için ideal olduğuna inanıyorum.

   
  sas, taylantalu ve Aytuğ bu yazıya teşekkür etti.
 3. korkmazyasin

  korkmazyasin TÜİSAG Üyesi

  yazdığım fiyatlar günlük fiyatlardır.

     

   
  taylantalu bu yazıya teşekkür etti.
 4. Serhat Ay

  Serhat Ay TÜİSAG Üyesi

  OSGB lerden fiyat alacaksanız 1 tanesinden değil bir çok OSGB den fiyat alın alın ki aradaki çakalları ve dürüstçe iş yapmaya çalışanları ayırt edebilesiniz :))

   
  sas ve chemistanbul bu yazıya teşekkür etti.
 5. misg

  misg TÜİSAG Üyesi

  Meslektaşlarımız adına kötü olan taraf şu, OSGB bir uzmandan 12.000-15.000 kazanabilirken uzmana 1500-2000 tl ücret teklif edebiliyor.

     

   
  sevgay, akın kurt, volkankim ve 6 kişi daha buna teşekkür etti.
 6. korkmazyasin

  korkmazyasin TÜİSAG Üyesi

  Çok doğru söylüyorsunuz. ben de bu yüzden bütün tanıdıklarıma "OSGB lerde iş arayacağına git fabrika ara kendi işini yap" diyorum.

   
  raktar, bernat, can61 ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
 7. misg

  misg TÜİSAG Üyesi

  OSGBde 10 firmaya bakacağına 2 firma bulun, aynı ücreti alırsınız zaten. Neden 10 firmanın da riskini üstlenelim. Ya da tam zamanlı bir firma uygun bir maaşa daha da iyi olabilir.
   
  kemalx bu yazıya teşekkür etti.
 8. Serhat Ay

  Serhat Ay TÜİSAG Üyesi

  gidip anlaşaın anlaşmasına da OSGB nin verdiği fiyatların yarısına verip çantacı edasında da iş yapmayın piyasayı öldürmeyin fabrikalarla anlaşalım derken   
  kizilsu, denızalp, FUALME ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
 9. Ali Rıza Erdoğan

  Ali Rıza Erdoğan TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar herşeyi iyi güzel diyorsunuzda, C Sınıfı sertifikasını daha yeni almış birini ne yazık ki kurumsal hiç bir firma kabul etmiyor tecrübe eksikliğinden dolayı. Sanayi bölgelerindeki firmaları zaten OSGB ler kapatmış durumda. Birçok ufak çaplı mekanlarda daha bu kanun çerçevesinde ki sorumluluklarının bilincinde bile değil. Zaten ciddi bir denetim eksikliği olduğu için bilincinde bile olsa yanaşmıyor! OSGB'den hizmet alıp ta kendi bünyesinde sorumlu olarak çalıştırmak isteyenlerde çok şaka gibi ücretler teklif ediyorlar. Belkide işsizliğin ve referans olmadığı zaman şaka gibi mülakat yapan şirketlerden dolayı sinirlerim bozulmaya başlamış olduğundan bu şekilde karamsar düşünüyor olabilirim ama eğer dışardan kendi başına firmalarla anlaşıp isg uzmanlığı hizmeti veren arkadaşlar detayları paylaşabilirse sevinirim. En çok merak ettiğim konu OSGB'ler bir hizmet verdiği için firmalar için her zaman cazip gelmiştir. Vergi indirimden yararlanabilirler çünkü! Sizler kendiniz bulup isg uzmanlığı yaptığınızda firmalarla sözleşmeleriniz nasıl oluyor. Part time onların çalışanı olarak mı gözüküyorsunuz yoksa verilen bu hizmet için kesilmesi gereken fatura için kendinize bir şirket mi kuruyorsunuz? Eğer şirket kurduysanız ilk kurarken ki masraflarınız ve yıllık gider masraflarınızdan biraz bahsedebilir misiniz?
  Bu arada OSGB'lerin fiyat listesi ile alakalı olarak daha önce kısa bi süre çalıştığım şirketin ücretlendirmesini düşüncek olursam yabancı bir firma olduğunda tam zamanlı uzman atadıklarında ayda yaklaşık minimum 10bin gibi rakam türk firmalarda 5bin civarında bi ücret aldıklarını düşünüyorum. Bu şekilde görevlendirilen kişiye türk firmada 1600-2000 gibi ücret verirken yabancı bi firma olduğunda direk ikiye katlayabiliyorlar ücreti. Kısacası ne tuttururlarsa onu alıyorlar!

     

   
  sefers ve öftmz bu yazıya teşekkür etti.
 10. volkankim

  volkankim TÜİSAG Üyesi

  çok doğru bizi taşeron gibi kullanıyorlar.   
 11. volkankim

  volkankim TÜİSAG Üyesi

  işte bu helal sana   
  bioHeLYUM ve FİLİZ FİYCİ bu yazıya teşekkür etti.
 12. Murat KOÇAK

  Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar iş görüşmesine gittiğinizde benden size tavsiye 6331 sayılı kanunun sunumunu işverene yapın. cezalardan bahsedin. Yapabiliyorsanız "siz uzman arıyorsunuz ama bunları bunları yapabilecek misiniz ?" diye sorun. Siz onu sorgulayın.

  ayrıca isg uzmanının görevlerini de içersin.(risk analizi, acil durum planları,eğitimler)..diğer mühendislerden farkınızı ortaya koyun. hiç bişeyden anlamayan (ne tabir kullanmak istediğimi anladınız) patron ise sizi işe almasa da bir katkınız olur. Biraz ışık varsa adamda en azından " bu uzman işi biliyor" diye düşünsün.

  Ben de bir adayım isg uzmanlığı yapmıyorum. Ama bu şekilde görüşmelere gitmeyi düşünüyorum

   
  Barış12, YAKUP.KARAMAN, emell_2013 ve 10 kişi daha buna teşekkür etti.
 13. Günkut

  Günkut TÜİSAG Üyesi

  3 evet kuralını uygulayın, direk sorgulamaya geçmeyin.
   
 14. Murat KOÇAK

  Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

  3 evet kuralı?

   
 15. Günkut

  Günkut TÜİSAG Üyesi

  İkna ve pazarlamada altın bir kuraldır. Direk kişiye karşı çıkıp, cezai sorumluluklarından bahsetmek yerine daha ılımlı girip kendinizi en az üç kere onaylattıktan sonra etkiniz altına alırsınız. Karşı çıkması zorlaşır, fikri karşı bile olsa sözünüzü bitirmenizi bekleyerek size ekstra zaman kazandırır.   
  Mehmet Şevket GEÇER, Real, eikizek ve 9 kişi daha buna teşekkür etti.
 16. MetinS

  MetinS TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar birden fazla firma ile kısmi süreli sözleşme yapmak için şirket kurmanıza gerek yok.Sonuçta anlaşma yaptığınız her firmanın kısmi süreli çalışanı oluyorsunuz.En az 50 çalışanı olan firma isg uzmanı çalıştırmak zorunda ancak tam süreli çalıştırmak zorunda değiller.Fakat çoğu firma bunu bilmiyor.O yüzden ilanlara baktığınızda tam süreli uzman arıyorlar.Belkide tam süre daha iyi hizmet vereceğini düşünüyorlar.İş görüşmesinin bir bölümünde karşı tarafı kanun konusunda aydınlatmak lazım.Kısmi süreli çalışmanın avantajı hem daha iyi ücret alırsın hem daha çok zaman kalır tatil için.Tam sürenin avantajı çalışanla gözlemleyebilir ve rapor tutabilir,ihtar verebilir,ortam gözetimi yapabilir ve böylece kaza riskini en aza indirebilirsin oluşabilecek anlık risklere o an müdahale ederek.Part time çalışınca iş güvenliği açısından İşletmeye hakim olunamayabilir.

   
  akın kurt, Gökmen TAK, maydin ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 17. ediko

  ediko TÜİSAG Üyesi

  Ben yeni üyeyim ve burda yazılanlara itafen bi sorum olacak birden fazla firmayla anlaşın kısmi sözleşme yapın daha çok para kazanın ve OSGB'lerde çalışmayın diyen arkadaşlar hiç o anlaştıkları firmalarda ağır kaza gördü mü gördüyse sonuçları ne oldu? Anlaştıkları firmalar kaza sonrası çalışmaya devam ettiler mi? hiç kendini nezarette veya hapiste bulan oldu mu bunlara da cevap verebilirseniz çok sevinirim..

   
  kizilsu bu yazıya teşekkür etti.
 18. MetinS

  MetinS TÜİSAG Üyesi

  Geçmişte hapse giren iş güvenliğ mühendisleri var ,davası devam edenler de var.Sayısını bilmiyorum.

   
 19. ediko

  ediko TÜİSAG Üyesi

  Yok benim istediğim bilgi şirket kurmadan kısmi sözleşme yapanlar arasında bu durumda olan kimse var mı ve sonuçları ne oldu???

   
 20. korkmazyasin

  korkmazyasin TÜİSAG Üyesi

  OSGB de başına bu iş gelmesi ile bireysel çalışırken başına bu iş gelmesi arasında hiç fark yok ikisinde de İş güvenliği uzmanı siz olduğunuz için eksikliğiniz varsa yetkinizi alırlar.

   
  volkankim bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşÜyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

 1. osgb firmalar? istanbul

Yandex.Metrica