Osgb'de C Sınıfı Uzman Maaşı

houston

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
min.2500.Artık 2000 lira gibi bir maaş kalmadı.Bizim şirkette temizlik personeli 1800 lira Güvenlik elemanı 2000 lira alıyor.
kurumsal bi yerde çalışıyorsun galiba volkan kardeşim. osgb biraz daha düşük olabiliyor galiba :) kişi kendinden bilir işi :))

AltınOran

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
min.2500.Artık 2000 lira gibi bir maaş kalmadı.Bizim şirkette temizlik personeli 1800 lira Güvenlik elemanı 2000 lira alıyor.

Bana eğitim aldığım bir osgb 1500 TL + yol yemek teklif etti. İnşaat şantiye de tam zamanlı C sınıfı uzman olarak. Yalnız henüz tecrübesizim. 2 bin olarak düşünüyordum en az.

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bana eğitim aldığım bir osgb 1500 TL + yol yemek teklif etti. İnşaat şantiye de tam zamanlı C sınıfı uzman olarak. Yalnız henüz tecrübesizim. 2 bin olarak düşünüyordum en az.
Heleki inşaatta 1500 lira maaş telaffuz bile edilemez.Benim arkadaşım geçen yıl sıfır tecrübeyle 2500+yol+yemek şartlarıyla girdi inşaata

AltınOran

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Heleki inşaatta 1500 lira maaş telaffuz bile edilemez.Benim arkadaşım geçen yıl sıfır tecrübeyle 2500+yol+yemek şartlarıyla girdi inşaata

Hangi şehirde Volkan bey ? Bende öyle düşünüyorum. Ama ücretler yerlerde. Yani olacak iş değil.

oğuz1983

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Ben 3 sene osgblerde çalıştım.çok iş istiyorlar sorumluluğu size kitliyorlar ama karşılığında verdikleri maaş tatmin edici olmuyor.ocak 2016da tam zamanlı bir fabrikaya başladım.şimdi osgb de çalıştığım zamanlara üzülüyorum

M. Raşit Sarıyar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar ben bu durumdan artık çok sıkılmaya başladım. yok işte yok Kocaeli gibi bir yerde 2500 lira verecek bir tane firma yok. Bugün yine bir osgb ye gittim komedi resmen

oğuz1983

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Ben 3 sene osgblerde çalıştım.çok iş istiyorlar sorumluluğu size kitliyorlar ama karşılığında verdikleri maaş tatmin edici olmuyor.ocak 2016da tam zamanlı bir fabrikaya başladım.şimdi osgb de çalıştığım zamanlara üzülüyorum
Nekadar maaş teklif ettiler ?

AltınOran

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar ben bu durumdan artık çok sıkılmaya başladım. yok işte yok Kocaeli gibi bir yerde 2500 lira verecek bir tane firma yok. Bugün yine bir osgb ye gittim komedi resmen

Bende aynı durumdayım. Mersin'de de yok 1500 den bahsediyorlar resmen. 2 bin diyen kişiyi görmedim yani. Sinir bozucu ya.

mawitech

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
ya arkadaşlar 1500 liralık işe girin 1500 liralık iş yapın karar defterlerine iş vereni ve OSGB yi zor durumda bırakacak şeyler yazın sürekli isteyin bırakın yapsınlar ... firma ve OSGB yi karşı karşıya getirin siz sorumluluk almayın hep firmaya yıkın ...

hemde tecrube edinirsiniz ...

AltınOran

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
ya arkadaşlar 1500 liralık işe girin 1500 liralık iş yapın karar defterlerine iş vereni ve OSGB yi zor durumda bırakacak şeyler yazın sürekli isteyin bırakın yapsınlar ... firma ve OSGB yi karşı karşıya getirin siz sorumluluk almayın hep firmaya yıkın ...

hemde tecrube edinirsiniz ...

Şantiye için 1500 TL kabul edilebilir bir ücret midir?

oğuz1983

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Çalışma saatleri çok arttı.buna rağmen uzman maaşları düşükse demekki uzman sayısı da çok artmış.bence bakanlık uzman sayılarını kontrol altına almalı.eğer ihtiyaç fazlası uzman varsa artık sınavları senede1 yapsınlar yada uzman alımını durdursunlar.yanlış bilmiyorsam tmgd ler 40000 kişi olunca yeni tmgd yetiştirilmeyecekmiş

AltınOran

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Yanlış anlamayın İSG yi geçtim şantiyede hangi iş olursa olsun aklınıza gelebilecek 1500 lira asla kabul edilemez bir ücret.

Aynı düşüncedeyim. Ama malesef osgb ler hepsi 1500 diyor. 2 bin diyen hiçbir firma görmedim. Kabul etmiyorum zaten o maaşı.

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Aynı düşüncedeyim. Ama malesef osgb ler hepsi 1500 diyor. 2 bin diyen hiçbir firma görmedim. Kabul etmiyorum zaten o maaşı.
Kimse kabul etmez.OSGB lerde mecburiyetten 2500 e çıkarlar.İstanbulda vadiistanbula uzman arıyorlar c sınıfı 3000 e kadar çıktı adamlar hala bulmakta zorlanıyorlar.

AltınOran

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Kimse kabul etmez.OSGB lerde mecburiyetten 2500 e çıkarlar.İstanbulda vadiistanbula uzman arıyorlar c sınıfı 3000 e kadar çıktı adamlar hala bulmakta zorlanıyorlar.

Kesinlikle. Düşük ücrete talim etmeyen uzmanlar lazım. Osgb ler aslında tümden kapatılsa iyi olacak.:k_kızgın:

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Kesinlikle. Düşük ücrete talim etmeyen uzmanlar lazım. Osgb ler aslında tümden kapatılsa iyi olacak.:k_kızgın:
OSGB ler artık bu işin komisyoncusu gibi birşey oldular pek bir fonksiyonları yok.Uzman bulmak isteyen şirketler isgkatipten bütün İSG profesyonellerinin bilgilerine ulaşabilirler.

houston

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Şantiye için 1500 TL kabul edilebilir bir ücret midir?
şöyle diyim ; benim de ilk işim. size teklif edilenden baya yüksek maaşım yol ve yemek onlardan montum botum baretim onlardan. yine de az söyledim diye düşünüyorum. hiç kolay değil bu şantiye işleri onu gördüm :)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.