Osgb'de C Sınıfı Uzman Maaşı

Hkn_Erdoğan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Avukat
Selam,

OSGB' ler yerine kurumsal bu işi layıkıyla yapacak bir işyeri bulup, sürekli orada çalışırsanız daha da başarılı olursunuz. Benim otomotive ( Maden Mühendisiyim ) başlayalı 3 sene oldu yaklaşık C sınıfıyım şu an 4 bin tl' yi buluyor maaşım ( bunun içinde yakacak yardımı, erzak vs.. ). Gitsinler kendileri yapsınlar işi o zaman. çoğu cahil insan zaten belgesi olmayan, sadece para ile dükkan açan insan modelleri, ezdirmeyin kendinizi arkadaşlar.

uzman ist

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
1300 tl artı yemeksiz 3 ay sonrada 1500 diye lutfettiler..ben size dönerim dedim sonrada bir şey demedim..C sınıfıyım yeni aldım belgeyi..tecrübesizsin deyip sorumluluğunda ne olduğunu bilmemezlik yapmayalım..inşallah hak ettiği yeri bulur uzmanlık..ortalama maaşlar hep bu civardaymış osgb nin soylediğine göre nedir bu işin piyasası kaza olduğu durumda bu emek sömürücü osgb lerin ne gibi sorumlulukları var..ve son olarak bireysel olarak çalışma nasıl yapılır ?
1.piyasa 2bin tl (tecrubesizlere)
2.is kazasinda osgb lere hic bisey olmaz dava uzm acilir
3.bireysrl calisabilirsinsadece 1 gunluk sigortani ypmasi lazim.dr hizmetini ise osgb lerden aldirirsin

M. Raşit Sarıyar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Selam,

OSGB' ler yerine kurumsal bu işi layıkıyla yapacak bir işyeri bulup, sürekli orada çalışırsanız daha da başarılı olursunuz. Benim otomotive ( Maden Mühendisiyim ) başlayalı 3 sene oldu yaklaşık C sınıfıyım şu an 4 bin tl' yi buluyor maaşım ( bunun içinde yakacak yardımı, erzak vs.. ). Gitsinler kendileri yapsınlar işi o zaman. çoğu cahil insan zaten belgesi olmayan, sadece para ile dükkan açan insan modelleri, ezdirmeyin kendinizi arkadaşlar.
İşte tam benim istediğim gibi kurumsal bir yerde sonuna kadar çalışmak istiyorum. Bir dayım olması gerekir mi buralara girmek için?

nergison

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Merhaba Arkadaşlar;
Ben şunu merak ediyorum. İş Güvenliği Uzmanı olarak çalışmak isteyen arkadaşların çoğu 4 yıllık bir fakülte mezunu
bir ünvan sahibi mühendis kimyager vb. olduğunu düşünüyorum.

1500-2000 gibi fiyatlarda neden iş Güvenliği Uzmanı olarak iş arıyorlar.
Kendi mesleklerinde iş imkanı yokmu ? veya devlet te kpss sınavları ile bir yerlere yerleşemiyorlar mı ? veya emekliler mi?

Risk olan iş güvenliği uzmanlığında 1500-2000 tl oldukça az. Güvenlik görevlilerinin maaşları aşağı yukarı bu kadar üstelik çok riskleri de yok.

yeni bir kanun çıkması bekleniyormuş. İş Güvenliği Uzmanlığını mezuniyeti ile ilgili alanlarda yapacakmış. Yani İş Güvenliği Uzmanı maden mühendisi gibi
Bu şekilde olursa hem mantıklı hem de daha fazla faydalı olur. hem de daha fazla maaş alır.

Artık sadece kadayıf yetmiyor. KAYMAKLI olması lazım kadayıfın. yani iş güvenliği uzmanı olan kimyager gibi

Allah İşi olmayanlara iş nasip etsin, işi olanlarından işlerini kaybettirmesin.

iyi çalışmalar

Malesef kendi mesleklerimizdeki ücretler isg den daha düşük olduğundan iş güvenliği tercih sebebi olabiliyor, yoksa kim ister 4 yıl boyunca emek verdiği bölümü bırakıp başka şeylerle ilgilenmeyi..

Aydın 47 SAĞLAM

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Ben bu işi anlamadım net ortamında c sınıfı piyasa da 2.5 3bin civarında ama 2den fazla alan c sınıfı uzman görmedim.

Aydın 47 SAĞLAM

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Ben Termik Santral de tam zamanlı olarak yeni sistemde atandım şimdi ne yapmalıyım.
Teknik öğretmenim ve 1 yıldirda termik santralde çalışıyorum. 2016 da ne olacak bilmiyorum

Aydın 47 SAĞLAM

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bn varim hocam c sifiyim 3200 +yol+yemek aliyorum
Osgb de calisiyorm

Maşallah diyelim de nazarımız deymesin :) yeni (2016) sisteme göre nasıl şekillenecek piyasa öneriniz nedir.?
Ben Termik Santralde çalışıyorum 1 yıldır. yeni sistemde tam zamanlı olarak çalışacağım.

uzman ist

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Maşallah diyelim de nazarımız deymesin :) yeni (2016) sisteme göre nasıl şekillenecek piyasa öneriniz nedir.?
Ben Termik Santralde çalışıyorum 1 yıldır. yeni sistemde tam zamanlı olarak çalışacağım.
Yeni sistemde c ler pek etkilenmez zaten sureleri yetiyordu hayta artiyordu.asil b lerin maasina zam gelecek cunku dk artisi cok tehlikeli siniflarda baya arttti ve piyasada osi bilen b cok az.bundan dolayi isini bilen b bence en az 5 bin alir.tabi 1.1.2018 de b ler cok tehlikeli yere bakamicak.o tarihten snra b lerin maasi cok dusucek a larin ise hic tahmin edemiceklwri kadar articak.suan a lar genelde pek calismiyor cunku osgb a calistrcagina b calistriyo daha ucuza.

Aydın 47 SAĞLAM

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Yeni sistemde c ler pek etkilenmez zaten sureleri yetiyordu hayta artiyordu.asil b lerin maasina zam gelecek cunku dk artisi cok tehlikeli siniflarda baya arttti ve piyasada osi bilen b cok az.bundan dolayi isini bilen b bence en az 5 bin alir.tabi 1.1.2018 de b ler cok tehlikeli yere bakamicak.o tarihten snra b lerin maasi cok dusucek a larin ise hic tahmin edemiceklwri kadar articak.suan a lar genelde pek calismiyor cunku osgb a calistrcagina b calistriyo daha ucuza.

A uzmanın altında c olarak atandım adamların aldığı maaşın 3 ün 1 i ni alamaz olduk :)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.