Osgb'de C Sınıfı Uzman Maaşı

pınar ayd

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bence içiniz rahat olsun, size verilen görevleri yerine getirin, işe adapte olun, iguya gerekli desteği verin yeterli.
Ben herhangi bir problem yaşayacağınızı sanmıyorum.
Bu arada hangi sektörde firmanız?
kimyasal depolama yanıcı parlayıcı patlayıcı

YFŞ

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
sen tanıma sürecindesin deniliyor. tamam tanıma sürecindeyim ama bu sıralarda ya bir iş kazası olursa eğitim veremiyorum,onaylı deftere yazamıyorum çelişkide kaldım ne yapmam gerektiğini bilmiyrum

Sizin şu anki iş tanımınız iş yerinizdeki İSG hizmetlerinde yardımcı olmak diye anlıyorum. OSGB ler gerekli İGU ve İH desteğini sağlıyor.
Sorumluluk konusuna gelince siz firmanın İGU olmadığınız için normalde firma çalışanının sorumluluğu ne ise sizin de sorumluluğunuz o olacaktır.

Mehmet Gençoğlu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Son tahlilde benim görüşüm birinci dereceden bir sorumluluğunuz yok an itibari ile. :D

pınar ayd

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Sizin şu anki iş tanımınız iş yerinizdeki İSG hizmetlerinde yardımcı olmak diye anlıyorum. OSGB ler gerekli İGU ve İH desteğini sağlıyor.
Sorumluluk konusuna gelince siz firmanın İGU olmadığınız için normalde firma çalışanının sorumluluğu ne ise sizin de sorumluluğunuz o olacaktır.
teşekkürler kolay gelsin

Hasan ç.

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Firmamızda min c uzman maaşı ocak 2017 maaşı (şubat 15te yatacak) 2600tl net olmuştur. yol+sigorta+yemek+laptop

murat isg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
Yetkililerle yaptığımız bire bir görüşme doğrultusunda;
İleride A-B-C sınıf uygulamalarını kaldırıp sektörel bazlı uzman çalışmalarını yapma taraftarı olduklarını söylediler.
Günümüz Türkiye sinde bu ne zaman olur bakıp göreceğiz

Batuhan61

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Yetkililerle yaptığımız bire bir görüşme doğrultusunda;
İleride A-B-C sınıf uygulamalarını kaldırıp sektörel bazlı uzman çalışmalarını yapma taraftarı olduklarını söylediler.
Günümüz Türkiye sinde bu ne zaman olur bakıp göreceğiz
Hangi yetkililerle yapıldı bu görüşme.Bu yıllardır söylenen bir söylenti ve hayata geçmesi mümkün olmayan bir durum.

Batuhan61

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Firmamızda min c uzman maaşı ocak 2017 maaşı (şubat 15te yatacak) 2600tl net olmuştur. yol+sigorta+yemek+laptop
Uzmanların bir çoğu maaşını beğenmiyor. Bencede alt limit 2600 TL olmalı.Ama C sınıfı uzmanlardan bu maaşı beğenmeyenler de var.Hatta daha vahimi B sınıfı olanlar 4500 den aşağı maaş istemiyor.Maaş istiyor ama yeterlilik kısıtlı. Konu şu ki UZMAN kendi maaşını kendi belirler.Maaşla doğru orantılı yeterlilik konusunu ele almak gerekir.Çok uzman tanıyorum sahadaki yeterlilikleri kısıtlı bilgisi zayıf olup maaşını beğenmeyen uzman.Ki bana göre %90 uzmanlar yetersiz.2 hafta eğitimle uzman olan veya 2 sene teknik eğitimle uzman olunmaz.2 risk analizi 2 acil eylem planı, 4 saat eğitim v.b iyi bir uzman olunmuyor.Yeri geliyor 20 sene müfettişlik yapan adam yeni gördüğü bir makinada affalayıp kalıyor.Kısacası buradaki çoğu yazılanların bir alt yapısı yok.Size tavsiyem önce nasıl iyi bir uzman olunuyor onun peşine düşün sonra maaş kendiliğinden geliyor

Kafi Can AKIN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Uzmanların bir çoğu maaşını beğenmiyor. Bencede alt limit 2600 TL olmalı.Ama C sınıfı uzmanlardan bu maaşı beğenmeyenler de var.Hatta daha vahimi B sınıfı olanlar 4500 den aşağı maaş istemiyor.Maaş istiyor ama yeterlilik kısıtlı. Konu şu ki UZMAN kendi maaşını kendi belirler.Maaşla doğru orantılı yeterlilik konusunu ele almak gerekir.Çok uzman tanıyorum sahadaki yeterlilikleri kısıtlı bilgisi zayıf olup maaşını beğenmeyen uzman.Ki bana göre %90 uzmanlar yetersiz.2 hafta eğitimle uzman olan veya 2 sene teknik eğitimle uzman olunmaz.2 risk analizi 2 acil eylem planı, 4 saat eğitim v.b iyi bir uzman olunmuyor.Yeri geliyor 20 sene müfettişlik yapan adam yeni gördüğü bir makinada affalayıp kalıyor.Kısacası buradaki çoğu yazılanların bir alt yapısı yok.Size tavsiyem önce nasıl iyi bir uzman olunuyor onun peşine düşün sonra maaş kendiliğinden geliyor
Ne olursa olsun bir işi iyi yapabilmek için bilgiden çok tecrübe etmek gerekir o işi. Türkiye şartlarında ise bu sadece birkaç firmada geçerlidir. Bu ülkede ayda 400 dakika hizmet vermemiz gereken yerde 30 dakikadan fazla zaman harcadığımızda sizi arayıp '' kardeşim gel artık 15 dakika bi gez çayını iç, gel. Eğitimler bekliyor bak.'' diyen yöneticiler var bu sektörde ve bu kişiler büyük çoğunluğu oluşturuyorlar.
Şimdi sorsam ben sana kendi söylediklerine ne kadar inanıyorsun ? Uzmanların ezici çoğunluğuna zaten kendini geliştirme fırsatı verilmiyor bu ülkede.
O yüzden benim görüşüm buradaki çoğu yazılanların doğruluk payı sizin tahmin ettiğinizden çok çok fazla.
Benim bir kuralım vardır; bir başkasını yargılamak için insan önce kendini yargılamalıdır.

ruyameltem

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Nerede o firma.. ? Bizde başvuralım. Aldığım maaşı yazmak dahi istemiyorum. Mayısta 1 yılımı tamamlayacağım birde!

Batuhan61

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Ne olursa olsun bir işi iyi yapabilmek için bilgiden çok tecrübe etmek gerekir o işi. Türkiye şartlarında ise bu sadece birkaç firmada geçerlidir. Bu ülkede ayda 400 dakika hizmet vermemiz gereken yerde 30 dakikadan fazla zaman harcadığımızda sizi arayıp '' kardeşim gel artık 15 dakika bi gez çayını iç, gel. Eğitimler bekliyor bak.'' diyen yöneticiler var bu sektörde ve bu kişiler büyük çoğunluğu oluşturuyorlar.
Şimdi sorsam ben sana kendi söylediklerine ne kadar inanıyorsun ? Uzmanların ezici çoğunluğuna zaten kendini geliştirme fırsatı verilmiyor bu ülkede.
O yüzden benim görüşüm buradaki çoğu yazılanların doğruluk payı sizin tahmin ettiğinizden çok çok fazla.
Benim bir kuralım vardır; bir başkasını yargılamak için insan önce kendini yargılamalıdır.
Tecrübe kendi başına yetersiz kalır.Tecrübenin Yanında bir çok daha
Şimdi burada herkes kendi tecrübelerini yazdığı için konu uzayıp gidiyor.Yanlış burada başlıyor zaten.Konuya Global bakacak olursak,tecrübe edebileceğiniz bir çok firma var.Bu sektörün çoğunluğu dediğiniz gibi değil.İş güvenliği hizmetini üretimin bir parçası olarak gören firmalarda var.Önemli olan belli bir yeterliliğe geldikten sonra bu firmalara ulaşabilmek.
Uzmanlar kendini geliştiremiyor cümlesi ilginç;bundan kasıt ne tam anlayamadım açıkcası,işveren size neden kendini geliştiryorsun bana faydalı olma,gel rutin kontolleri yap çek git falan mı diyor ?Uzman kendi geliştirmek için özellikle bu teknolji devrinde her ne engel olursa olsun eğer gerçekten isterse kendini geliştirir.Dediğiniz gibide tecrübe ederekte bu işi tesciller.Saygılar.

Kafi Can AKIN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)

Şimdi burada herkes kendi tecrübelerini yazdığı için konu uzayıp gidiyor.Yanlış burada başlıyor zaten.Konuya Global bakacak olursak,tecrübe edebileceğiniz bir çok firma var.Bu sektörün çoğunluğu dediğiniz gibi değil.İş güvenliği hizmetini üretimin bir parçası olarak gören firmalarda var.Önemli olan belli bir yeterliliğe geldikten sonra bu firmalara ulaşabilmek.
Uzmanlar kendini geliştiremiyor cümlesi ilginç;bundan kasıt ne tam anlayamadım açıkcası,işveren size neden kendini geliştiryorsun bana faydalı olma,gel rutin kontolleri yap çek git falan mı diyor ?Uzman kendi geliştirmek için özellikle bu teknolji devrinde her ne engel olursa olsun eğer gerçekten isterse kendini geliştirir.Dediğiniz gibide tecrübe ederekte bu işi tesciller.Saygılar.
Firmaların

Aslında olay ne yazık ki bu şekilde. İşveren bize gerçekten ''Neden kendini geliştiryorsun bana faydalı olma,gel rutin kontolleri yap çek git !'' diyor. Nedeni ise basit. Az personel çalıştırıp maksimun iş yapabilmek amacı. Kalite hiçbir zaman ön planda değil. Zaten dediğiniz gibi çalışan OSGBler gerçekten sayılı.
Taban bataklıksa üstüne yapılan ev ne kadar sağlam olursa olsun o ev çöküyor zaten. Sorun burada.

Önder Ak

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Pembe tablolar çizmeye gerek yok. Güvenlik kültür bilinci bizde düşük seviyede. Patrondan, işçisine, mühendisine hatta bizlere kadar. Günlük hayatında, araçlardaki emniyet kemerini dahi kullanmayan, kullananlarla dalga geçilen bir toplumda en zor iş isg uzmanlarına düşüyor. İşin doğrusu anlatılınca da biz bu işleri zaten biliyoruz, sizler yokken de biz bu işleri yapıyorduk havasında oluyorlar. Herkes önce kendi güvenliğini alacak, bunu sadece isg uzmanının sağlaması çok ütopik geliyor.
En çok üzüldüğüm şeylerden biri de yöneticilerin çoğunun empati yapamamasıdır. Kendini biraz olsun işçilerin yerinde görseler gerekli tüm önlemleri alırlar diye düşünüyorum.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.