Osgb'de C Sınıfı Uzman Maaşı

Hakan TOSUN

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
C Sınıfı olarak 3000 TL'ye çalıştığınızı yazmışsınız ve yakında maaşınızın artacağını bekliyorsunuz.Bence siz maaş artışı konusunda bir talepte bulunmadıkça işvereniniz maaşınıza zam yapmayacağını adınız gibi bilin.Daha fazla maaş almak gibi bir hedefiniz varsa bu durum iş değiştirmeniz sonucu gerçekleşecektir.Tecrübe bence de önemli ancak özel sektörümüzden bazıları bünyesinde o kadar alakasız kişileri mühendis olarak çalıştırıyor ki,o mühendisin branşı ile çalıştığı yer örtüşmüyor.O zaman da insan ister istemez farklı şeyler düşünmeye başlıyor.
Ben de istemedikçe maaşımın artmayacağını biliyorum ve bu yüzden belli bir yolda ilerliyorum. Ya zam alırım ya iş değiştiririm, olay basit.
Farklı alanlarda çalışan mühendislere gelince, işveren memnun ve Mühendis verilen işi layıkıyla yapıyorsa sıkıntı yok bence.

Hakan TOSUN

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
hiçbir zaman osgb yi tercih etmedim.Bireysel çalışıyorum.her görüştüğüm uzman arkadaşa da mutlaka söylerim.Ancak uzman arkaımdaşlarımızdaki sıkıntı şu.kimse kendi çabalayıpta firma bulmaya çalışmıyor.Bugün daha bir firmada uzmanla karşılaştım.osgb ye bağlı çalışıyor.diyorki bana 60 tane firmaya gidiyorum.daha ne diyeyim.
OSGB benimde son tercihim amma velakin bakanlık öyle düzenlemeler yapıyor ki işverenlere osgb daha makul ve mantıklı geiliyor.
İGU, İYH ve Sağlık Pers. ayrı ayrı almaktansa tek bir yerden hooop hallettim oluyor.
Ve anlayamadığım en önemli şey Sağlık Personeli ne işl yapar? Niye Mecbur tutuluytor?
İşyeri Hekimleri bile doğru düzgün bi işin ucundan tutmazken sağlıkçı çok gereksiz bence...
İş Böyle olunca İşverenin maliyeti artıyor ve Uzmanlara verilen paralar göze batıyor...

biyolog ısg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
banada kurucu teklifi geldi ve senin sertifikanı hiç bir şekilde bifiil kullanmayacağız dendi yani ısg katipten senin adına giriş yapılmayacak dendi .sadece kuruluş için (osgb ) kullanacağız dediler,sizce böyle bir şey olabilir mi yani bir sertifikayı sadece kuruluş için kullanma durumu.bilgi sahibi olanlarlar aydılatırsa sevinirim

Cem BAYDAR

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
banada kurucu teklifi geldi ve senin sertifikanı hiç bir şekilde bifiil kullanmayacağız dendi yani ısg katipten senin adına giriş yapılmayacak dendi .sadece kuruluş için (osgb ) kullanacağız dediler,sizce böyle bir şey olabilir mi yani bir sertifikayı sadece kuruluş için kullanma durumu.bilgi sahibi olanlarlar aydılatırsa sevinirim
İSG-KATİP üzerinden hizmet içi onayınız verilir. Dış hizmet olarak görevlendirilmezsiniz. Firma yetkililerinin dediği budur. Tavsiyem, her gün İSG-KATİP'e girerek "sözleşmeler" kısmından durumunuzu incelemenizdir.

Kuzju

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bir OSGB komik teklif örneği de benden gelsin;
sabit maaş yok
firmayı biz ayarlayacakmışız
ayarladığımız firmadan % 20 alıcakmışız
aldığımız bu yüzdelik dilimden sigortamızı keseceklermiş
aldığımız bu yüzdelik dilimden yemek ve yol ücretimizi karşılayacakmışız
yani kısacası para kazanmayı bırakın, onlar için cebimizden para harcamamız beklenmektedir:)

kemalx

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bir OSGB komik teklif örneği de benden gelsin;
sabit maaş yok
firmayı biz ayarlayacakmışız
ayarladığımız firmadan % 20 alıcakmışız
aldığımız bu yüzdelik dilimden sigortamızı keseceklermiş
aldığımız bu yüzdelik dilimden yemek ve yol ücretimizi karşılayacakmışız
yani kısacası para kazanmayı bırakın, onlar için cebimizden para harcamamız beklenmektedir:)
Sabit maaş yok demek sana maaş yok demek.Aldığımız yüzdeden sigorta primi kesilecek demek sigortanı sana yatırtırız demek.Ayrıca yemek ve yol da sana ait demek biz ölü soyucuyuz demek.Bu Osgb diye rezil bir sistem çıkarıldı.Sebebi çok basit birileri birilerinin hiçbir risk almadan köşeyi dönmesine yardımcı oluyor.Böyle risk almadan hatta sigortasını,yemeğini ve yol ücretini kendi karşılayan başka bir iş var mı? Arkadaşlara tavsiyem iş arama sebebiyle Osgb'ye kesinlikle müracaat etmeyin.

İş Sağlığı ve Güvenliği

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Sabit maaş yok demek sana maaş yok demek.Aldığımız yüzdeden sigorta primi kesilecek demek sigortanı sana yatırtırız demek.Ayrıca yemek ve yol da sana ait demek biz ölü soyucuyuz demek.Bu Osgb diye rezil bir sistem çıkarıldı.Sebebi çok basit birileri birilerinin hiçbir risk almadan köşeyi dönmesine yardımcı oluyor.Böyle risk almadan hatta sigortasını,yemeğini ve yol ücretini kendi karşılayan başka bir iş var mı? Arkadaşlara tavsiyem iş arama sebebiyle Osgb'ye kesinlikle müracaat etmeyin.
Amerikanın Kölelik-sömürü sisteminin kopyalanmış halini ülkemizde osgb adı altında uygulamaya soktular.
Emeğine saygısı olan hiç bir uzman arkadaş başvuru yapmasın. Bırakın kendi sömürü dünyalarında kendilerini sömürsünler.

Burak Durgun

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği bölümünden mezunum ve stajımı yapıyorum. Sizce stajım bittikten sonra uzmanlığımı alana kadar ne yapmalıyım? Uzmanlığımı aldıktan sonra OSGB de mi çalışmalıyım? Sizce kabul edeceğim maaş aralığı ne olmalı?

Başar KOYUNCU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
OSGB DEMEK AZ PARA ÇOK İŞ AZ SAYGI EMEK HIRSIZLIĞI SÖMÜRÜ DEMEKTİR ......az tehlikeli bir işte bir firmada tam zamanlı başlayın derim piyasa açık OSGB ye mahkum olmayın 1500/2000 aralığı ile başlamak makuldür zamanla artacaktır saygılar

Aksoykz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
2015 artık 2500 mümkün değil :)

ERKİN NEJAT DEMİRTÜRK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
osgler doğal olarak 1000 tl artı ssk veriyor daha fazlası hemen hemen hayalcilik oluyor malesef b veya a sınıfı uzman 1500 tl ye çalışıyor
Siz bir OSGB sahibi olmalısınız.Amacın OSGB lere hizmet edip emek hırsızlığı mı yapmak?Uzmanları yanıltıp neye ulaşmak istiyorsun?Ayıp yahu kardeşim vasıfsız işçi asgari ücret alıyor be.

Başar KOYUNCU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
önce mühendis sonra uzerıne uzman oldunuz 1000 tl yı reva göruyorsunuz size örnek maaş spor aş istanbul da sürekli ihale açıyor ihale şartnamesinde 1 uzman alımıdas koymuşlar maaşı 2800 c sınıfı anlayan anlar bisterseniz gidin araştırın

huner46

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar osgb ler bu işi bitirmiş durumda ..çalışmakta olduğum iş yerine dün teklif verdiler isg uzmanı+işyeri hekimi 800 tl hatta dahada indirim yapabiliriz dediler..hal böyle olunca kimse bireysel olarak iş güveenliği uzmanı tercih etmez oldu
Calistiginiz firmanin tehlike sinifi ve personel sayisi nedir? Siz kac tl ye calisiyorsunuz?

mkekin1970

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
OSGB DEMEK AZ PARA ÇOK İŞ AZ SAYGI EMEK HIRSIZLIĞI SÖMÜRÜ DEMEKTİR ......az tehlikeli bir işte bir firmada tam zamanlı başlayın derim piyasa açık OSGB ye mahkum olmayın 1500/2000 aralığı ile başlamak makuldür zamanla artacaktır saygılar
Bu dediğiniz rakamlar çok komik rakamlar. Bu fiyatlara bu riskler göze alınamaz...

Doğuş

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
iki yıllık iş güvenliği mezunları çok düşük ücretlerle çalışacaktır. o zaman da onlar tercih edilecektir. bu bahsettiğiniz rakamların çok altında maaşlarla çalışmayı kabul edeceklerdir. neden 2 yıllık mezun kişilerle aynı ünvanı alıyoruz ki
çünkü 2 yıllık bir bölümün getirdiği dalga iş yapmaya çalışıyorsunuz. Eda hanım. Ben de fizik mezunuyum. Çok kötü rakamlara iş yapıyoruz.

Burak Durgun

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
iki yıllık iş güvenliği mezunları çok düşük ücretlerle çalışacaktır. o zaman da onlar tercih edilecektir. bu bahsettiğiniz rakamların çok altında maaşlarla çalışmayı kabul edeceklerdir. neden 2 yıllık mezun kişilerle aynı ünvanı alıyoruz ki

Ben İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği bölümü mezunuyum ve sizlerin yüzünde iş bulamayacağım. Sizin iki yıllık diye beğenmediğiniz o insanlar yaptıkları işin bölümünü okuyorlar, emek veriyorlar, sizler gibi iş bulamadığı için bu sektörü seçmiyorlar. Sizler ise 220 saat eğitim alarak bu işi yapıyorsunuz ve çoğunuz derslere bile katılmıyorsunuz, önceden imza atarak evinizde yatıyorsunuz. İş Güvenliği hakkında en ufak bir fikriniz bile yok, risk analizi bile yapmayı bilmiyorsunuz. Burada da kalkmış atıp tutuyorsunuz, yazık gerçekten. Size bu hakların verilmemesi gerekirken, verildiği halde bizleri beğenmiyorsunuz. Gerçekten çok ayıp ve yazık...

Burak Durgun

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Ali KOKSAL Kardeşim,
Kimseyi küçümsediğim yok. Ama sen küçümsenmiş olarak algılamışsın..!! 2 yıl eğitim alan kişiyle 4 yıl eğitim alan kişi aynı kategoride olmaz, olamaz. Bu dünyanın her yerinde böyledir.
Konuyu tekrar başından okursan Mehmet'in yanlış ifadesine açıklamalı cevap yazdım. Ama belli ki sana dokunmuş!! ve küçümsenmişsin gibi sitemkar bir cevap yazmışsın!! Hiç gerek yoktu, yazımı dikkatle okusaydın bana bu şekilde cevap vermezdin. Mehmet'e cevaben yazmış olduğum yazının 4. satırında "(Baştan belirteyim kimseyi küçümsemek gibi bir düşüncem asla olamaz, her mesleğe saygı duyarım)" şeklinde bir açıklama da yapmışım üstelik. Buna rağmen sanki aksini iddia etmişim gibi bir tavırla sitemkar cevap yazmışsın...

Ama bak sen kendi kendini açıkça küçümsetmişsin.
Neden mi ? Sen diyorsun ki: (Burada komplekse girdiğin açıkça ortada)"Biz 2 yılda İSG'nin her türlü dersini görmüşüz ve iş hemen hazır ya siz? Daha fazla bir şey söylemeyeceğim" diyorsun.

Doğrudur, söyleyemeyecek hale getirdin.
Peki o zaman, o lafına bunu söylemek zorunda bıraktırdın ...
Sizin 2 yılda görüp öğrendiğinizi biz 15 günde öğreniyoruz. İşte aradaki fark bu.

Kimsenin almış olduğu eğitim kimseyi ilgilendirmez, hepimiz İSG sektöründeyiz, hepimiz bu sektörün içindeyiz...

Yine tekrar ediyorum, kimseyi hiç bir branşı küçümsemiyorum. Ancak 2 yıllık eğitim ile 4 yıllık eğitimi de kimse eşit kategoride değerlendirmemeli.
Selamlar.

****kesildi*****.Sizin 2 yılda görüp öğrendiğinizi biz 15 günde öğreniyoruz. demişsinşiz. Şöyle sorayım o zaman: İşletme'nin de 2 yıllığı ve 4 yıllığı var; 2 yıl okuyup bitirenler 4 yıl okuyup bitirenlerden daha mı zeki yani de kısa sürede mezun oluyor? Kusura bakmayın ama kabul edin; çok sevdiğiniz için değil, iş bulamadığınız için iş güvenliğine yöneldiniz, biz ise emek verdik. 15 günde neler öğrendiniz ayrıca onu da merak ediyorum. Ben 2 yılda öğrendiğim bilgi birikim ile bu kadar kendime güvenmezken( iş güvenliği ciddi bir konudur çünkü) siz kalkmış dipsiz bir kuyu olan, öğrenmenin sınırı olmayan bir meslekte ne çabuk bütün her şeyi öğrenmişsiniz ve kendinize güveniniz gelmiş. Bunları bırakalım, herkes okuduğu eğitimini aldığı alanda mesleğini icra etse problem kalmayacak. ****kesildi*****

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ediz U.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
OSGB ler için konuşuyorum ; OSGB nin iş yaptığı bir firmada kaza olduğu zaman sorumlu tam olarak kim? OSGB mesul müdürü mü? O firmaya giden İSG Uzmanı mı? İkisi de mi? Herhangi bir mahkeme örneği bilen var mı?

alperen3

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
merhaba arkadaşlar, Ben osgb de çalışmaya başladım ,işverenim çok anlayışlı biri işyerlerinden telep edeceğimiz ücret konusunda bile fikrimi alır sağolsun. arkadaşlar şimdi sorum şu; osgb de çalışan arkadaşlar varsa samimiyetle ne kadar maaş aldığınızı yada işyeri başına saatlik veya günlük ücretlerinizi yazabilirmisiniz. merak eden çok arkadaşım vardır bizde balıklama atlamayalım diye tecrübe ve fikirlerinize ihtiyacım var. ÖRN:TEHLİKELİ/77 KİŞİ/yaklaşık 20saat uzmanlık almalı /TALEP ETMEM GEREKEN RAKAM NE OLMALIDIR? KAZASIZ ÇALIŞMALAR ARKADAŞLAR
5 bin tl altındaki teklifleri kabul etmeyin

alperen3

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
bana osgb de kurucu teklifi geldi biri 3000 verdi biri 3500 ikisinide reddettim. Bütün işi ben bağlayacam adamın işi için uykularım kaçacak, risk analizleri yapacam, eğitim verecem, prosedür oluşturacam evrak oluşturacam. 6000 istedim vermediler olmaz dedim. ama işyeri hekimine en az 10000 vermeyi biliyolar. Peki bi işyeri hekimi iş bağlayabiliyo mu, mevzuatı biliyo mu? bütün işi biz yapıyoz sorumluluğu biz alıyoz ama paraya gelince yok

5 bin tl altındaki teklifleri kabul etmeyin

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.