Osgb'de C Sınıfı Uzman Maaşı

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında uzman_26 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. erkut kara

  erkut kara TÜİSAG Üyesi  bu OSGB lerde çalışan doktorlar tam zamanlı değil mi?onlar çok fazla alıyor sanırım.


   
 2. uzman

  uzman TÜİSAG Üyesi

  OSGB sana yüksek vermez kendin şirket bul bence daha uygun olur.

   
 3. S.AKBULUT

  S.AKBULUT TÜİSAG Üyesi

  çok doğru söylediklerinize katılıyorum bu bir süreç her kez işini hakkıyla yapar ve sistem oturursa sorunlar çözülür bizler uzman olarak bunda faydalanmak isteyen OSGB lere meydan vermemeliyiz

     

   
 4. İbrahimfzk

  İbrahimfzk TÜİSAG Üyesi

  Bu aralar OSGB ye basvuran uzman arkadaşlarıma sen şirket bul getir, ayırt etmemiz için bu gerekli çok tercübesiz uzman var gibi sözler etmektedir.Bu kişiler bu mesleğin ne anlam ifade ettiğini anlamayan isg hizmeti değil bir nevi bakkal yönetir gibi olaylara yaklaşan kişilerdir, lütfen itibar etmeyiniz. Meslek ahlakı olmayan, yaptığı işe saygı duymayan yüklendiği misyonun gereklerini yerine getirmeyen OSGB sorumlu müdürleri ile muhattap olmayınız.

   
 5. aliihsanov

  aliihsanov TÜİSAG Üyesi

  evet bu konuda gerçekten haklısınız OSGB bana komik bir rakam teklif etti, ben de muhattap olmadım tabiki, yalnız benim bir farkım var yıllardan beri web tasarım işi yaptığım için belirli bir müşteri potansiyelim var, hatta şu anda 20 tanesiyle ön sözleşme imzaladım, zaten OSGB ye de öyle gittim adam bana direk c sınıfına ihtiyaç yok dedi, durumu anlatınca müşterileri bize getirirsen şu rakama gel başla dedi, düşüneyim öyle geleyim dedim, arkadaşlar lütfen bu konuda yardımcı olun müşteri potansiyelim fazlasıyla var, (2 uzmanın saatini bile doldurur) ancak kısmi süreli sigorta mı olacak hekimi nerden bulacağım, hekimi bulsam, nasıl bir yol izleyeceğim, bireysel çalışan arkadaşlar bir akıl verebilir mi lütfen, detaylı bir bilgi derleyemedim internetten.

     

   
 6. İbrahimfzk

  İbrahimfzk TÜİSAG Üyesi

  Detaylı bir bilgiye ancak işin içine girince edinebilirsiniz, naçizane tavsiyem iyi tanıdığınız bu işi yapan bir uzman ile iletişime geçin ve ona bütün soruları sorun bu ortamdan bu soruların.hepsine doğru.ve detaylı cevap bulamayabilirsiniz. Kolaylıklar dilerim.

   
 7. Hakan Alboğa

  Hakan Alboğa TÜİSAG Üyesi

  rasül demirci ve dilekaltinok bu yazıya teşekkür etti.
 8. YASİN ÖZDEMİR

  YASİN ÖZDEMİR TÜİSAG Üyesi

  süratimiz ve kaza yapma olasılığımız sıfır olurdu mehmet bey :) çünkü 100 km yolu 15
  ismet bey merhaba biraz geç oluyor ama , şu anki çalışma saatlerini dikkate alırsak, 7-10 arası çalışan sayısına göre 200 tl yi geçmez OSGB lerin verdikleri fiyat teklifleri yani ortalama 150-200 tl diyebiliriz. fazlasına da şirketin kendi çalışanına sorumluluk yükleyerek daha doğrusu kendi işyeri çalışanını görevlendirmektense, OSGB yi tercih edeceklerini düşünüyorum.   
 9. kemalx

  kemalx TÜİSAG Üyesi

  Böyle bir OSGB'ye ölü soyucusu demek çok doğru olacak.Bir de sizi pazarlamacı gibi çalıştıracak.O kişiye asgari maaşın net 846.-TL olduğunu utanmadan bu teklifi nasıl yapabildiğini sormanız gerekirdi.Bence bu kişi size maaş da vermez sadece bağladığın işlerden %25 primi verir gerisine karışmaz.Adam o kadar utanmaz ki KDV'sini düştükten sonra size ödeme yapacak.Yani siz ona 1000 TL lik bir iş bulsanız o size 45 TL az ödemek için KDV'yi düşecek.Böyle bir kişiden para kazanacağınıza inanıyor musunuz? Serbest çalışsanız bundan fazla kazanırsınız.Arkadaşlara ve size önerim biraz sabredin OSGB türü yerlere müracaat etmeyin.

     

   
  uzman bu yazıya teşekkür etti.
 10. ahmeterhan86

  ahmeterhan86 TÜİSAG Üyesi

  1700 + akbil yemek şirkette pişiyor laptop yok. evden götürmeli( otobüslerde taşı dur onca ağırlığı ). neyse. araç da yok. prim yok. telefon yok. risk analizi yapıyosun. seni saat 15 00 da bi uçtan bi uca git diye gönderiyor patron efendi. saat oluyor 18.00 tekstilkennte otobüs bekliyorsun.otobüsün gelişi yarm saat eve gidişim 1 saat 35 dakka(cuma trafiği hariç). 20.00 da evdesin. yemek ye et saat 9 .. hadi uyku saati. uyudun.7 de uyandın. gene devam 1 saat 20 dakka gidiş. 9 da iş başı. durum bu . iki hafta katlanabildim. şartlar böyle herşey boşuna . insana değer veren yokkkk. parasını geçtim şartlara bak . uzmanlık mı :) bence kölelik. firmaya git fotografları .çek. gel geri analizi hazirla. tekrar firmaya git imzalat et ha bir de parasını al et. gel patron bozuntusuna ver. ha bir de performansını beğenmiorum,bu böle olmaz desin falan filan. bunları gerçekten gülerek yazıorum. allah şükür kimseye eyvallahım yok böle ciğeri 5 para etmez adamlarla bu şartlarda çalışacak kişiyi yerime tavsiye edebilirim. herkese iyi çalışmalar.   
  mustafa çamardı bu yazıya teşekkür etti.
 11. ziraatci

  ziraatci TÜİSAG Üyesi

  bu OSGB'ler ölü avcılığına mı çıkmış arkadaş? 1000-1500 tl noluyoz yawww! şimdiden sömürü mekanizması çalışmaya başlamış. Bunlara esir olucanıza gidin hıyar turşusu satın, hem kafanız rahat hem de daha vazla kazanın.   
 12. memocan

  memocan TÜİSAG Üyesi

  Doğru diyorsunuz, büyük çoğunluğu az çok bu şartlarda çalışıyor. Adında uzman geçtiği için çekici geldiği düşünülen bir iş. Yani adı uzman değil de iş güvenliği elemanı olarak geçse kimse bu işe elini sürmez. Ancak küçük bir kısım şanslı ve güzel şartlara sahip.

   
 13. YAŞAR SALUR

  YAŞAR SALUR TÜİSAG Üyesi

  helal olsun kardeş bunlar yüzsüz adam bu teklifi yapıyolar sana sende lafı vuracaksın yüzüne şeref yoksunları ...
   
  Salih TAŞCİ bu yazıya teşekkür etti.
 14. YAŞAR SALUR

  YAŞAR SALUR TÜİSAG Üyesi

  birde yok b sınıfına şu teklif verildi falan c ye şu teklif verildi gibi laflar var arkadaşlar teklifleri değerlendirirken şöyle düşünün lütfen c ler b sınıfı gibi b lerde a sınıfı gibi fiyat versin çünkü bu adamlar seni yani c ve b leri belli bir süre kanun geçiçi madde gereği c leri az tehlıkelı ve tehlıkelı yerde b leri ise tüm tehlikeli sınıfda çalıştırabilir yanı b lerin a lardan hiçbir farkı yok yaklaşık 2 sene daha.

   
 15. Fatihulker

  Fatihulker TÜİSAG Üyesi

  ALLAH bildiği gibi yapsın.
  Kepazelik,
  Rezillik
  Emek hırsızlığı   
 16. Hakan TOSUN

  Hakan TOSUN TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar herkesin eğrisi doğrusu aynı olmayabilir. Yaptığımız işin tanımı belli, sorumluluk belli, risk belli, yalnızca beklentilerimiz farklı. Fiyat konusunda tartışıyoruz ama her insanın hayattan beklentisi aynı değil. Ben 3000 tl nin altına parmağımı oynatmam fakat başka bir arkadaş iş olsun da taştan olsun der 1500 tl ye çalışır. Saygı duyarım ama haklı görmem. Şu an piyasaya çıkıp üniv. mezunu olarak 1500 tl. ye herhangi bir sektörde herhangi bir iş bulamayacak arkadaşın yetkinliklerinden diplomasından şüphe ederim.
  Hiçbişey bilmiyorsanız simit satın ayda 1500 tl. kazanırsınız. Aranızdan bazıları git sen sat simiti diyebilir, o işi yapmışlığımda var baştan söyliyeyim!:)
  Ben Aralıkta A sınıfı uzman oldum ve henüz A sınıfı sertifikamı kullanmaya başlamadım. Şu an C sınıfı olarak 3000 Tl ye çalışıyorum, yakında maaşımı yükselteceğimi umuyorum.!:)
  Naçizane tavsiyem 2000 TL. nin altına çalışmayın ve en kısa sürede tecrübenizi arttırmaya bakın.
  Bu işte Tecrübe çok ama çok önemli. Tecrübe ile maaş doğru orantılı artmakta.
  Ama her ne şartta olursa olsun tecrübe olmasa bile 2000 tl nin altında bir ücret bu iş için yeterli olamaz!!!

   
  mustafa çamardı, myxoma ve rasül demirci bu yazıya teşekkür etti.
 17. uzman

  uzman TÜİSAG Üyesi

  hiçbir zaman OSGB yi tercih etmedim.Bireysel çalışıyorum.her görüştüğüm uzman arkadaşa da mutlaka söylerim.Ancak uzman arkaımdaşlarımızdaki sıkıntı şu.kimse kendi çabalayıpta firma bulmaya çalışmıyor.Bugün daha bir firmada uzmanla karşılaştım.OSGB ye bağlı çalışıyor.diyorki bana 60 tane firmaya gidiyorum.daha ne diyeyim.

   
 18. Gülden GÜNDOĞDU

  Gülden GÜNDOĞDU TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar OSGB ler bu işi bitirmiş durumda ..çalışmakta olduğum iş yerine dün teklif verdiler isg uzmanı+işyeri hekimi 800 tl hatta dahada indirim yapabiliriz dediler..hal böyle olunca kimse bireysel olarak iş güveenliği uzmanı tercih etmez oldu

   
 19. JKAHRAMAN

  JKAHRAMAN TÜİSAG Üyesi

  A sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak tam zamanlı tehlikeli sınıfta yer alan bir firmada çalışıyorum, herkese tavsiye ederim, firmanın kendi elemanı olduğunuzda işverenin yaklaşımı daha farklı oluyor, bireysel olarak veya OSGB ye bağlı olarak çalışmayı tercih etmem şahsen her ay bir kere göreceğim 1500 çalışanın sorumluluğunu almak yerine her gün aynı 500 çalışanın sorumluluğunu almak daha mantıklı.. Bireysel çalışacağımda ayda bir yapacağım isg toplantısı her hafta düzenli yapıyorum, alınması planlanan önlemler ir sonraki haftaya kalmıyor

   
 20. kemalx

  kemalx TÜİSAG Üyesi

  C Sınıfı olarak 3000 TL'ye çalıştığınızı yazmışsınız ve yakında maaşınızın artacağını bekliyorsunuz.Bence siz maaş artışı konusunda bir talepte bulunmadıkça işvereniniz maaşınıza zam yapmayacağını adınız gibi bilin.Daha fazla maaş almak gibi bir hedefiniz varsa bu durum iş değiştirmeniz sonucu gerçekleşecektir.Tecrübe bence de önemli ancak özel sektörümüzden bazıları bünyesinde o kadar alakasız kişileri mühendis olarak çalıştırıyor ki,o mühendisin branşı ile çalıştığı yer örtüşmüyor.O zaman da insan ister istemez farklı şeyler düşünmeye başlıyor.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica