Osgb Fiyat Listesi | Sayfa 3 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Osgb Fiyat Listesi

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında Volkan ERDEM tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Hüseyin KORKMAZ

  Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

 2. DRHK

  DRHK TÜİSAG Üyesi

  bu OSGB nin kuruluş aşamasında bir defaya mahsus veriliyor bildiğim kadarıyla. her ay değil.

   
 3. ediko

  ediko TÜİSAG Üyesi

  Emin misiniz böyle olduğundan.. Sırf bu sebepten dolayı yanlızca bir şehirde OSGB olup diğer şehirlerde bu kadar para kazanamayacağını düşünerek sadece danışmanlık veren firmalar var...

     

   
 4. riskor

  riskor TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar OSGB' nin yaklaşık aylık geliri ne kadar oluyor?

   
 5. mdincer73

  mdincer73 TÜİSAG Üyesi


  İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ
  OSGB için belge alma ve vize işlemleri
  MADDE 18 – (1) Belge almak veya vize işlemlerini yaptırmak isteyen OSGB’lerin;
  a) Bu Yönetmeliğin ilgili hükümlerine uygunluk sağlamaları,
  b) Bakanlıkça belirlenen belge veya vize ücretini ödemeleri,
  gereklidir.
  diye belirtiyor..Yönetmelikte belge ücretini belirtmemiş fakat bakanlık uygulamada demek ki 8500-9000 TL alıyor.

     

   
 6. öznurömer

  öznurömer TÜİSAG Üyesi

 7. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  verdiğiniz link bozuk değil ben denedim çalışıyor...:)
   
 8. isg.doruk

  isg.doruk TÜİSAG Üyesi

  OSGB ayda kime para ödüyorlar, öyle birşey yok sadace kuruluş aşamasında belli miktar para bakanlığa ödniyor başka yok   
 9. riskor

  riskor TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar;Peki tanıdığınız OSGB var mı tahmini aylık gelirleri ne oluyor? Teşekkürler;

     

   
 10. ediko

  ediko TÜİSAG Üyesi

  Valla yukarda reklamları olan bazı OSGB'lerin aylık 1.000.000 TL geliri olanları olduğunu biliyorum hatta daha da fazlası.. ama hiç para kazanamayıp batanlar da var yeri ve bağlantıları çok önemli...   
 11. İbrahim

  İbrahim TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar bu paralar Türkiye' de mi ???   
 12. OZGUR78

  OZGUR78 TÜİSAG Üyesi

  2000 TL Ye hekim bulursanız bana gönderin sadece kendi ailemin hekimi olarak işe alacağım. 5.000-8.000 TL. arası hekim, 3.500-10.000 tl arası A-B sınıfi iş güvenlik uzmanı, 1.000-1.500 arası sağlık personeli. ortalama fiyatlar bu şekildedir bilginize.

   
 13. oguzzhann

  oguzzhann TÜİSAG Üyesi

  OSGB mahalle bakkalı olmuş merak etme 400 lira diyosun en son bende 250 abi diye yandan çıkıyor
   
 14. Barış Can KÜÇÜK

  Barış Can KÜÇÜK TÜİSAG Üyesi

  OSGB lerin yetkileri 5 yıllıktır ve sanırım bu 8500tl lik ücret 5yılda bir ödenecek anlamına gelir.

   
  Hüseyin Kurt bu yazıya teşekkür etti.
 15. Muharrem HORUZ

  Muharrem HORUZ TÜİSAG Üyesi

  Ustat, acaba bir OSGB tehlike sınıfında olan ve 100 çalışanı bulunan metal sektörundeki bir firmaya İSG hizmetini saati kaç TL'den verir acaba?   
 16. MARBLE_İSG

  MARBLE_İSG TÜİSAG Üyesi

  Madem öyle uzmanda kabul etmesin , düşük fiyata çalışmayı(üstelik sorumluluk ve risk fazla iken)...Kimse kalkıpta bana işsizlik ,tecrübesizlik gibi savsataları okumasın.Almayın kardeşim düşük fiyata bu riski.Bakın bakalım OSGB' ler ne yapıyorlar.Ben OSGB lerin bakanlığa sözleşme yolladığına ve çalışma saatlerine de uydugunu sanmıyorum.Zaten çoğu danışman.Bir olay oldugunda diyecekleriki:Biz danışmanız,tavsiye ve önerilerde bulunuyoruz.Uzman arkadaşlar siz düşük paraya OSGB de çalışırken sanıyormusunuz, bir ölümlü kazada (Allah göstermesin)hapise düşünce OSGB ya da iş veren size 2 paket sigara ya da temiz çamaşır getirecek...Kaderinizle başbaşasınız.Bu iş öyle 300-500 'e yapılacak iş değildir.Piyasayı düşürmeyin.Dernek olalım ,bir araya gelelim,gerekirse bu arkadaşlar boşta kalsın, aramızda para toplayıp verelim.Ama bindiğimiz dalı kesmeyelim.Bu işi ayağa düşürmeyelim.Aramızdaki çürükleri de ayıklayalım...Kanun var ,zorunluluk var ...Bu işte şimdi ekmek yenmeyecekse ne zaman yenecek...

   
  çağan_78, mariana, stnblksr ve 6 kişi daha buna teşekkür etti.
 17. zeynep şişik

  zeynep şişik TÜİSAG Üyesi

  1500-2000 tl teklif alanlar hiç olmazsa yine iyi. 1000 tl teklif eden bile var ki bu tekliflerden birini de ben almıştım. En az 2000-2500 tl ile başlarım dediğimde ise ''sen kimsin ki'' tavrına getirdiler olayı.. Tabiki kabul etmeden çıktım ordan. Ne yazık ki yaptıkları işin sorumluluğunun farkında olmadan düşük ücretlere razı olan meslektaşlarımız nedeni ile fiyatlar iyice dibe çekiliyor.

   
  freeza, JFM58 ve isguzm bu yazıya teşekkür etti.
 18. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  dün duydum,
  2,5 gün tehlikeli sınıf.çalışan sayısı 50 nin altında.
  400 tl aylık ücret arkadaşlar.

  bit gibi türeyen osgbler oldukça bu böyle olacaktır.tabi böyle devam ettiği sürece birbirlerinin önünü kesecekler ve birbirlerini batıracaklar.ilerleyen süreçte OSGB sayısı azalınca bu sefer hem daha fazla kar etmek için hemde maliyetleri artacağı için daha fazla para isteyecekler.bu sefer o kalanlarda batacak.
  çünkü hükümetin bir politikası var ve çok güzel işletiyorlar.adamlar bir sektörden çok fahiş kazanımlar elde edilmesini engelliyorlar.nitekim eczaneler, özel sağlık kurumları vb. işletmelerde uyguladıkları ortada.böyle giderse kısa bir süre sonra bu işede bir düzenleme getirecekler ve vergi oranı arttırımıyla veya harçların arttırımıyle veya ek ödemelerle osgblerin kazandıkları parayı azaltacaklar.buda onların küçük olanlarını bitirecek.

  işverenin aklı olsa OSGB veya danışmanlık firması ile çalışmaz.çünkü bu firmalar uzmana az para verir.uzmanda işe yeni başladığında piyasayı bilmez ve tamam der çalışmaya başlar.eee sonra? sonrası çok basit piyasada dönen paraları gören uzman gözünü açar ve girişken özgüveni yerinde birisi ise ilk fırsatta işten çıkar.ben OSGB de çalışırken bir firaya 6 ay içinde giden 5. uzmandım.aklı olan işveren buna göre işinin bölünmesine razı olmaz ve bireysel çalışan biriyle anlaşır ve kesintisiz çalışır.yoksa uzman değişir durur.bununda önüne geçemez.işlerinde de bir arpa boyu yol alamaz.bu yazımı işverenlere okutun. akıllları başına gelsin :)

   
  mariana, stnblksr, alice ve 7 kişi daha buna teşekkür etti.
 19. OZGUR78

  OZGUR78 TÜİSAG Üyesi

  şuanda bulunduğu şehire göre fiyatlar değişiklik gösterecektir. örneğin Bulunduğu şehirde bünyesinde B veya A sınıfı iş güvenlik uzmanı bulunduran tek OSGB ise üst limitlerden fiyatını belirleyecektir. Ancak rekabet var ise fiyatlar düşecektir.
  Haziran 2013 ayından sonra genel müdürlükde tehlike ve çok tehlike sınıfında ki 10 işçinin altındaki işyerlerine ödeme yapmak zorunda olduğu için işçi sayısına göre sabit fiyatlar belirlemek zorunda kalacak ve bu fiyatlar diğer iş yerleri için ortalama bir emsal teşkil edecektir. haziran 2013 den sonra fiyatlar netleşeceğini düşünüyorum.

   
 20. GökayAydogan

  GökayAydogan TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar şaşıp kalıyorum bu konuşulanlara burası bilgi, deneyim, tecrübe paylaşılan bir yer.. Bu siteyi kullanan iş güvenliği uzmanları.. Öncelikli hedefleri insan olan mühendisleriz.. Site yöneticileri artık masaya yumruğunuzu vurun... Burada lütfen para konuşulmasın... İnsan, ekipman, acil durum, tahliye, ilkyardım, yangın deneyimlerinizi paylaşın.. OSGB kurmak lego yapmaya, tavla oynamaya benzemez... Artık bir son verilsin lütfen... Bu siteyi ilk kurulduğundan beridir takip ediyorum.. İlk zamanlar heyecanla girer siteyi takip ederdim, şimdi elim klavyeye bile gitmiyor..

   
  berdan, nbz, esmabaykan ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica