Soru : A Sınıfına Geçenlerin Aylık Kazanç Beklentisi?

muratts

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
1 ocaktan önce çok tehlikeli iş yerlerine bakan C grubu uzmanlar A/B grubu uzmanlarla değiştirildi mi,değiştirilecek mi..

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
1 ocaktan önce çok tehlikeli iş yerlerine bakan C grubu uzmanlar A/B grubu uzmanlarla değiştirildi mi,değiştirilecek mi..
1 Ocak' tan önce hangi C sınıfı iş güvenliği uzmanı çok tehlikeli iş yerlerine bakabiliyordu?

muratts

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
1 Ocak' tan önce hangi C sınıfı iş güvenliği uzmanı çok tehlikeli iş yerlerine bakabiliyordu?
kendi branşında bakabiliyordu diye biliyorum..bilhassa inşaat işlerinde

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
kendi branşında bakabiliyordu diye biliyorum..bilhassa inşaat işlerinde
Yok öyle birşey. O Tebliğ Haziran 20 gibi yürürlüğe girdi, Temmuz 20 gibi danıştay yönetmeliğin yürürlüğünü durdurduğu için tebliğde hükümsüz duruma düştü. Velhasıl Ağustos 2013' ten bu yana ve ondan önce de Haziran 2013' e kadar hiç bir C sınıfı uzman hiç bir Çok tehlikeli iş yerine bakamadı. Tabi bu resmi olarak iş güvenliği uzmanı ataması altında. Adam A veya B sınıfı altında iş güvenliği uzmanlığı yapmış olabilir veya danışmanlık yapmış olabilir veya OSGB işvereni kandırmış olabilir veya ...

AKIN ÇOBN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
net bilgim yok maalesef...

Hakan ERDOĞAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Yok öyle birşey. O Tebliğ Haziran 20 gibi yürürlüğe girdi, Temmuz 20 gibi danıştay yönetmeliğin yürürlüğünü durdurduğu için tebliğde hükümsüz duruma düştü. Velhasıl Ağustos 2013' ten bu yana ve ondan önce de Haziran 2013' e kadar hiç bir C sınıfı uzman hiç bir Çok tehlikeli iş yerine bakamadı. Tabi bu resmi olarak iş güvenliği uzmanı ataması altında. Adam A veya B sınıfı altında iş güvenliği uzmanlığı yapmış olabilir veya danışmanlık yapmış olabilir veya OSGB işvereni kandırmış olabilir veya ...

deneltlemeler başladı .o osgblere ağır cezalar veriliyor şu an

muratts

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
peki baştan beri yasa kapsamında olan bu iş yerlerine olmayan A ve B ler mi baktı..nasıl yürüttüler işleri

Ş.ERIŞIK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Hayatında sanayi sektörünü gazeteden izleyip,hap bilgileri ezberleyip A- B olan arkadaşlar ne ücret verirsen kabul ederler,beklenti diye bir şey yoktur.Onlar için.

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
peki baştan beri yasa kapsamında olan bu iş yerlerine olmayan A ve B ler mi baktı..nasıl yürüttüler işleri
Bende size şöyle sorayım. Bakanlık neden C sınıflarının Çok tehlikeli yerlere bakabilirliği için Haziran 2013' te tebliğ yayınladı? Ve daha sonra bu tebliğ hükümsüzleşince neden 1 yıllığına sınıf yükseltme istisnası yarattı?

muratts

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bende size şöyle sorayım. Bakanlık neden C sınıflarının Çok tehlikeli yerlere bakabilirliği için Haziran 2013' te tebliğ yayınladı? Ve daha sonra bu tebliğ hükümsüzleşince neden 1 yıllığına sınıf yükseltme istisnası yarattı?
yasanın yürütmesini 1 ocağa kaydırıp,aralık sınavıyla uzman açığını kapatma yoluna gittiler..bu arada ki 6 aylık süre zarfında çok tehlikeli sınıfa kim baktı derseniz Clerin baktığı ortada..neticede ülkenin yarısı inşaat şu anda..
garip olan aralık sınavından sonra osgblerin pozisyon değiştirmemesi..1 ocak öncesi durum neyse aynen devam ediyor..50 kişinin altı yasaya dahil olmasına rağmen A ve B grubu uzmanlar iş bulamıyor..ya anlaşma yapmıyor iş veren yada eski sözleşmelerle yoluna devam ediyor osgbler..yada önce ki A ve B grupları yeterliydi..

Tolga dalgic

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
23 Şubatta yapılan sınavla A sınıfı oldum. Şuan makine müh. olarak mekanik tesisat firmasında çalışıyorum ve 2.000 tl maaş alıyorum. Açıkcası 4-5.000 tl kazanmayacaksam mevcut işimi bırakıpta riske girmek bana saçma geliyor. Dürüst olmak gerekirse şuan işsiz olsam 2.000 tl ye çalışırdım.

Henüz hiçbir OSGB ile görüşmedim. Yakında görüşüp sizlere buradan Adana ilindeki durum hakkında bilgi vereceğim.

Saygılarımla,

imran nabi

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Sayın Ersgur,detayları öğrenmek istiyorum,kaynak belirtirseniz sevinirim.
merhaba,
o yazıyı bende okudum.orada belirtmek istediği İSG uzmanlarının işyerinde çalışanlara vereceği eğitimlerle ilgili.işverene diyorki ; yeni yapacağım düzenlemeyle ''işçilerin eğitimlerini OSGB'ler,halk eğitim merkezleri,üniversiteler,ilgili kamu kurum ve kuruluşlarında.......v.s. yerlerden alabilirsiniz''.buralarda eğitimleri verecek İSG uzmanları ise 5 yıllık Asınıfı uzmanlarından Eğiticinin eğitimi setrifikası olanlardan olmalıdır diyor.yani İSG uzmanlarının yerini alacak bir alternatif durum değil.

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
merhaba,
o yazıyı bende okudum.orada belirtmek istediği İSG uzmanlarının işyerinde çalışanlara vereceği eğitimlerle ilgili.işverene diyorki ; yeni yapacağım düzenlemeyle ''işçilerin eğitimlerini OSGB'ler,halk eğitim merkezleri,üniversiteler,ilgili kamu kurum ve kuruluşlarında.......v.s. yerlerden alabilirsiniz''.buralarda eğitimleri verecek İSG uzmanları ise 5 yıllık Asınıfı uzmanlarından Eğiticinin eğitimi setrifikası olanlardan olmalıdır diyor.yani İSG uzmanlarının yerini alacak bir alternatif durum değil.
İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Taslağını okudunuz mu?
Alıntı yapıyorum "MADDE 5 - Aynı Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasına son cümle olarak “10’dan az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyeri işverenleri, Bakanlıkça usul ve esasları belirlenecek eğitimleri aldığı takdirde iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini kendileri yürütebilirler.” ifadesi, beşinci fıkrasına (e), (f) ve (g) bentleri ile aynı maddeye sekizinci fıkra eklenmiştir."

serdar akgül

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Türkiye'nin en büyük kariyer sitesinde bir OSGB nin verdiği ilana bakınız ! İGU veya Hekim aranmıyor Pozisyon "Satış Müdürü" aranan tecrübe 7-20 yıl ! İş tanımında dikkat çeken bir görev "rakip faaliyetlerinin yakından takip edilerek gerekli eylem planlarının hazırlanması" ! ve BOMBA aylık net maaş 1.000-2.000 TL , Doktora yapan da olur denilen bir OSGB klasiği bunu hayatım boyunca unutmayacağım.

OSGB 'lerin İGU ve Hekim avında olduklarını, İş Sağlığı ve Güvenliği kalitesini düşürecek seviyede piyasa çalışması ve ücret politikası sergilediklerini biliyorum buna Türkiye şartlarında çok şaşırmıyorum -da bu bomba İLANI görünce gerçekten şaşırdım ve bu kadar da olmaz diyorum.

İLAN
---------------------------------------------

Firmamızın İSTANBUL ve BURSA şubelerinde çalıştırılmak üzere SATIŞ MÜDÜRÜ alınacaktır.

• OSGB satış alanında yöneticilik deneyimi olan,
  • İletişim becerisi güçlü, temsil yeteneği ve liderlik vasıfları gelişmiş,
  • Problem çözme, analiz, planlama ve takip yeteneği olan,
  • Seyahat engeli olmayan, aktif araç kullanabilen,
  • 35 - 45 yaşları arasında,
  • Mevcut satış ekibinin yönetilmesinden sorumlu olacak,
  • İletişim ve organizasyon yeteneği kuvvetli,
  • Müşteri portföyünün geliştirilmesi ve satışla ilgili tüm süreçlerin yürütülmesinde yönetsel olarak rol alacak,
  • BAY / BAYAN SATIŞ MÜDÜRÜ.

bullet.jpg
İş tanımı:

• Satış hedeflerinin gerçekleştirilmesine yönelik yapılanma ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesi,
  • Müşteri ihtiyaçları ve pazarın yapısı dikkate alınarak gerekli satış arttırıcı çalışmalarının planlanması ve sahada uygulanması,
  • Mevcut müşteri ziyaretlerinin gerçekleştirilerek, pazarın ihtiyaç ve beklentileri ile rakip faaliyetlerinin yakından takip edilerek gerekli eylem planlarının hazırlanması,

bullet.jpg
Firmanın ilana eklediği diğer bilgiler:
Pozisyon Tipi: Sürekli / Tam zamanlı
Eğitim Seviyesi: Meslek yüksekokulu (Öğrenci), Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)
Tecrübe: 7 - 20 yıl tecrübeli adaylar
Aylık Net Ücret Aralığı: 1000 TL - 2000 TL
Ehliyet: B

• Like
Tepkiler: MNG

Hakan ERDOĞAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Türkiye'nin en büyük kariyer sitesinde bir OSGB nin verdiği ilana bakınız ! İGU veya Hekim aranmıyor Pozisyon "Satış Müdürü" aranan tecrübe 7-20 yıl ! İş tanımında dikkat çeken bir görev "rakip faaliyetlerinin yakından takip edilerek gerekli eylem planlarının hazırlanması" ! ve BOMBA aylık net maaş 1.000-2.000 TL , Doktora yapan da olur denilen bir OSGB klasiği bunu hayatım boyunca unutmayacağım.

OSGB 'lerin İGU ve Hekim avında olduklarını, İş Sağlığı ve Güvenliği kalitesini düşürecek seviyede piyasa çalışması ve ücret politikası sergilediklerini biliyorum buna Türkiye şartlarında çok şaşırmıyorum -da bu bomba İLANI görünce gerçekten şaşırdım ve bu kadar da olmaz diyorum.
İLAN---------------------------------------------

Firmamızın İSTANBUL ve BURSA şubelerinde çalıştırılmak üzere SATIŞ MÜDÜRÜ alınacaktır.

• OSGB satış alanında yöneticilik deneyimi olan,
  • İletişim becerisi güçlü, temsil yeteneği ve liderlik vasıfları gelişmiş,
  • Problem çözme, analiz, planlama ve takip yeteneği olan,
  • Seyahat engeli olmayan, aktif araç kullanabilen,
  • 35 - 45 yaşları arasında,
  • Mevcut satış ekibinin yönetilmesinden sorumlu olacak,
  • İletişim ve organizasyon yeteneği kuvvetli,
  • Müşteri portföyünün geliştirilmesi ve satışla ilgili tüm süreçlerin yürütülmesinde yönetsel olarak rol alacak,
  • BAY / BAYAN SATIŞ MÜDÜRÜ.

bullet.jpg
İş tanımı:

• Satış hedeflerinin gerçekleştirilmesine yönelik yapılanma ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesi,
  • Müşteri ihtiyaçları ve pazarın yapısı dikkate alınarak gerekli satış arttırıcı çalışmalarının planlanması ve sahada uygulanması,
  • Mevcut müşteri ziyaretlerinin gerçekleştirilerek, pazarın ihtiyaç ve beklentileri ile rakip faaliyetlerinin yakından takip edilerek gerekli eylem planlarının hazırlanması,

bullet.jpg
Firmanın ilana eklediği diğer bilgiler:
Pozisyon Tipi: Sürekli / Tam zamanlı
Eğitim Seviyesi: Meslek yüksekokulu (Öğrenci), Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)
Tecrübe: 7 - 20 yıl tecrübeli adaylar
Aylık Net Ücret Aralığı: 1000 TL - 2000 TL
Ehliyet: B

yüksek lisans yapıp doktora yapıp bu paraya tamah eden olmaz.bu ilanı veren osgb hangisi?ifşa etmek lazım böylelerini ibret olsun diye.yeşillik olsun diye kaleme alınmış.doktoralı kişi yrd doçent olacak seviyedeki kişi.

her zaman diyorum alakasız kişiler A yada B oldu.branşlaşma olmadan. algılayamanlara söylüyorum.İGU uzmanı istediğiniz kadar tüm tedbirleri alın ülkemizde asıl 1. sorumlu şahıs tutulacaktır.savcı direkt sizi sorgulayacak,tazminata mahkum edecek yada hapse atacaktır.zaman beni haklı çıkaracaktır.ondan sonra sigortasız bin ikibine çalışanlara Allah yardım etsin diyorum.

İş Sağlığı ve Güvenliği

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Tam ağzımı açacaktım bu ilanı veren kişiler için aklıma geldi bugün Cuma .
İlanı veren de ilanı yayınlayan da hiç mi kriterlere dikkat etmiyor.7 -20 yıl tecrübe ve 1000-2000 tl ücret ve satış müdürlüğü
hiç gülmemiştim bu kadar güldüğüm kadar.
Bu ilanlar emin olun bilerek veriliyor sizlerin şevkini kırmak ve daha az paralar ile sizleri köleleştirmek için.
İlanı veren zihniyeti ifşa ediniz arkadaşlar.
Onlara tek bir söz söyleyeceğim
" ÇALIŞ KÖLE " derken vurduğu kırbaç dakikada kaç devir yapıyor !!!!

Ersgur

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
yuhh olsun artık ,
denecek hiçbir söz yok

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.