Soru : A Sınıfına Geçenlerin Aylık Kazanç Beklentisi?

M

MNG

Guest
Türkiye'nin en büyük kariyer sitesinde bir OSGB nin verdiği ilana bakınız ! İGU veya Hekim aranmıyor Pozisyon "Satış Müdürü" aranan tecrübe 7-20 yıl ! İş tanımında dikkat çeken bir görev "rakip faaliyetlerinin yakından takip edilerek gerekli eylem planlarının hazırlanması" ! ve BOMBA aylık net maaş 1.000-2.000 TL , Doktora yapan da olur denilen bir OSGB klasiği bunu hayatım boyunca unutmayacağım.

OSGB 'lerin İGU ve Hekim avında olduklarını, İş Sağlığı ve Güvenliği kalitesini düşürecek seviyede piyasa çalışması ve ücret politikası sergilediklerini biliyorum buna Türkiye şartlarında çok şaşırmıyorum -da bu bomba İLANI görünce gerçekten şaşırdım ve bu kadar da olmaz diyorum.
İLAN---------------------------------------------

Firmamızın İSTANBUL ve BURSA şubelerinde çalıştırılmak üzere SATIŞ MÜDÜRÜ alınacaktır.

• OSGB satış alanında yöneticilik deneyimi olan,
  • İletişim becerisi güçlü, temsil yeteneği ve liderlik vasıfları gelişmiş,
  • Problem çözme, analiz, planlama ve takip yeteneği olan,
  • Seyahat engeli olmayan, aktif araç kullanabilen,
  • 35 - 45 yaşları arasında,
  • Mevcut satış ekibinin yönetilmesinden sorumlu olacak,
  • İletişim ve organizasyon yeteneği kuvvetli,
  • Müşteri portföyünün geliştirilmesi ve satışla ilgili tüm süreçlerin yürütülmesinde yönetsel olarak rol alacak,
  • BAY / BAYAN SATIŞ MÜDÜRÜ.

bullet.jpg
İş tanımı:

• Satış hedeflerinin gerçekleştirilmesine yönelik yapılanma ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesi,
  • Müşteri ihtiyaçları ve pazarın yapısı dikkate alınarak gerekli satış arttırıcı çalışmalarının planlanması ve sahada uygulanması,
  • Mevcut müşteri ziyaretlerinin gerçekleştirilerek, pazarın ihtiyaç ve beklentileri ile rakip faaliyetlerinin yakından takip edilerek gerekli eylem planlarının hazırlanması,

bullet.jpg
Firmanın ilana eklediği diğer bilgiler:
Pozisyon Tipi: Sürekli / Tam zamanlı
Eğitim Seviyesi: Meslek yüksekokulu (Öğrenci), Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)
Tecrübe: 7 - 20 yıl tecrübeli adaylar
Aylık Net Ücret Aralığı: 1000 TL - 2000 TL
Ehliyet: B
Bir katkı da biz sunalım;
Bunları iyi tanıyın
ilanın Tam metni
Satış Müdürü (Ref:STMD-01)

Uzman Grup Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri

bullet.jpg
Genel nitelikler:
Firmamızın İSTANBUL ve BURSA şubelerinde çalıştırılmak üzere SATIŞ MÜDÜRÜ alınacaktır.

• Müşteri portföyünün geliştirilmesi ve satışla ilgili tüm süreçlerin yürütülmesinde yönetsel olarak rol alacak,
bullet.jpg
İş tanımı:

• Satış hedeflerinin gerçekleştirilmesine yönelik yapılanma ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesi,
  • Müşteri ihtiyaçları ve pazarın yapısı dikkate alınarak gerekli satış arttırıcı çalışmalarının planlanması ve sahada uygulanması,
  • Mevcut müşteri ziyaretlerinin gerçekleştirilerek, pazarın ihtiyaç ve beklentileri ile rakip faaliyetlerinin yakından takip edilerek gerekli eylem planlarının hazırlanması,

bullet.jpg
Eğitim Seviyesi: Meslek yüksekokulu (Öğrenci), Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)

bullet.jpg
İlan ilk yayın tarihi bilgisi: 05.08.2013
bullet.jpg
İlan kapanma tarihi bilgisi: 05.05.2014

muratts

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
bir ay kadar önce osgbler pazarlamacı uzman arıyorlar diye bir mesaj yazmıştım,bu ilan tam da onu doğrular seviyede oldu.

satış hedefi nedir yahu iş güvenliğinde..böyle saçma bir faaliyet olabilir mi.

uzman işi bulacak olduktan sonra ne diye 1000 lira için sana versin aldığı işi..görüldüğü kadarıyla piyasada yeni pazar bulma konusunda sıkıntı var..sebebi de bürolarında oturup,1-2 bin lira maaşla kendilerine iş getirecek uzman arayan osgbler.****kesildi****

Moderatör tarafında düzenlendi:

ediko

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Türkiye'nin en büyük kariyer sitesinde bir OSGB nin verdiği ilana bakınız ! İGU veya Hekim aranmıyor Pozisyon "Satış Müdürü" aranan tecrübe 7-20 yıl ! İş tanımında dikkat çeken bir görev "rakip faaliyetlerinin yakından takip edilerek gerekli eylem planlarının hazırlanması" ! ve BOMBA aylık net maaş 1.000-2.000 TL , Doktora yapan da olur denilen bir OSGB klasiği bunu hayatım boyunca unutmayacağım.

OSGB 'lerin İGU ve Hekim avında olduklarını, İş Sağlığı ve Güvenliği kalitesini düşürecek seviyede piyasa çalışması ve ücret politikası sergilediklerini biliyorum buna Türkiye şartlarında çok şaşırmıyorum -da bu bomba İLANI görünce gerçekten şaşırdım ve bu kadar da olmaz diyorum.
İLAN---------------------------------------------

bullet.jpg
İş tanımı:

bullet.jpg

Arkadaşlar lütfen komik olmayın kendinizi de komik duruma düşürmeyin. Bu OSGB'nin ayıbı felan değil tüm türkiye'de satış ekipleri az net maaş alır üstüne prim alır. Burda markasıyla sölicem Borusan'da BMW satış müdürü kaç para net maaş alıo biliomusunu da?? Bundan fazla değildir ama ayda satışını yaptığı her araç üzerinden prim alır. Aylık ortalama geliri de 10000 TL ve üstüdür. Burda amacım OSGB'yi savunmak değil hatta belki bu aday bu belirttiğim paraları kazanmayacak ama satış sektörünü bilmeden lütfen bi de bu konuya el atmayın. Şimdilik bildiğinizi düşündüğünüz İGU uzmanlık kısmında kalın derim ben...

Ersgur

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
iyice ayaklar altına düştü bu iş

serdar akgül

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar lütfen komik olmayın kendinizi de komik duruma düşürmeyin. Bu OSGB'nin ayıbı felan değil tüm türkiye'de satış ekipleri az net maaş alır üstüne prim alır. Burda markasıyla sölicem Borusan'da BMW satış müdürü kaç para net maaş alıo biliomusunu da?? Bundan fazla değildir ama ayda satışını yaptığı her araç üzerinden prim alır. Aylık ortalama geliri de 10000 TL ve üstüdür. Burda amacım OSGB'yi savunmak değil hatta belki bu aday bu belirttiğim paraları kazanmayacak ama satış sektörünü bilmeden lütfen bi de bu konuya el atmayın. Şimdilik bildiğinizi düşündüğünüz İGU uzmanlık kısmında kalın derim ben...

Türkiye'de iki büyük holding de çalıştım. 85 çalışanı olan bir şirket yönettim. 35 şehirde çok sayıda şirket tanıdım. Sahada ve yönetim alanında bahse konu bu şehirlerde hemen hemen tanımadığım kalmadı. 7-20 yıl deneyimli Satış müdürü pozisyonlarında bu maaş ile kimse çalışmaz. Satış Müdürü pozisyonunu Satış temsilciliği ile karıştırmamak gerek. Buna rağmen isteyen kurum isteyen pozisyon ve maaşta kişi çalıştırmaya tabiki yetkili ve söz sahibidir. OSGB nasıl bu ve benzeri şekillerde tutum alabiliyor ise bu kurumların çalıştıracağı bizlerinde bazı tutumlar alması pek doğaldır. BU DOĞALLIK İÇERİSİNDE KONU DEVAM EDERKEN SİZ İŞİNİZE BAKIN DEMEK DOĞRU OLMAMIŞTIR. -Kİ BİZİM İŞİMİZ SÖYLEDİĞİN GİBİ İGU

Siz bildiğinizde kalın demek ... İGU uzmanlık kısmında kalın demek ... Bu kısım hariç düşüncenizi yazmakta serbest olabilirsiniz ama burada kimsenin bilgisini sınayacak, bilgi ve sınırlarını belirleyecek şekilde tavır takınılmamalıdır. Gelelim OSGB lere sanki OSGB ler kurulalı ve kurumsallaşalı 50 yıl olmuş onlar bu işi kotarmış da siz bu işten anlamazsınız tavrı DOĞRU OLMAMIŞTIR. Kimsenin OSGB kurum ve ortaklarına diyeceği bir şey olamaz her kurum ve kişi kendi yaptığı işten kanunlar çerçevesinde sorumludur.

Ersgur

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
a ve b sınıfı arkadaşlar ücretler ne alemde bilen var mı

First Safety

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
hayatında torna,freze,matkap,cnc vb görmemiş su ürünleri,biyalog A sınıfı arkadaşım bu tezgahları kullanana nasıl hizmet verecek yada veriyor.uzaylı görmüş köylü edasında mı? acaba torna tezgahının nasıl çalıştığını biliyormu.13 yılım makine mühendisliğinde geçti.son 2 yıldırda yurtdışında iskele,izalasyon ve boya grup şefliği yaptım. endüstriye tesis inşaatı.80 metrede çalıştığımız oldu..böyle rezil bir uygulama görmedim.kusura bakmasın bu arkadaşlarım ama üretim müdürlüğüde yapmış biri olrak netten,kitaptan okumayla torna,cnc nin yüksekte çalışmanın emniyet tedbirleri uygulanmaz..bilmediğiniz şeyi nasıl uygulayacaksınız.zamanla öğrenirim diyenler olacaktır.öğrenemezsin arkadaşım...ben nasıl balık hastalıklarını,çeşitlerini bilmiyorsam sen de tornayı,frezeyi bilmiyorsun.ben 4 yıl üniveristede eğitimini aldım üzerien fabrikada bizzat bu işlerle uğraştım.
düşünülmeden kağıt üzerinde sayıya bakılırsa olacağı bu işte

Hakan Bey, iş güvenliği uzmanlığının çalışma alanını sadece makine, torna vb. sınırlamamak gerektiğini düşünüyorum. Mesela A sınıfı uzman bir biyolog hastanedeki biyolojik riskler konusunda daha iyi hizmet veremez mi?

kemalx

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bir katkı da biz sunalım;
Bunları iyi tanıyın
ilanın Tam metni
Satış Müdürü (Ref:STMD-01)

Uzman Grup Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri

bullet.jpg
Genel nitelikler:

bullet.jpg
İş tanımı:

bullet.jpg

bullet.jpg
İlan ilk yayın tarihi bilgisi: 05.08.2013
bullet.jpg
İlan kapanma tarihi bilgisi: 05.05.2014
Böyle ilan verdiklerine göre bu Osgb, İgu'ya nefes aldırmayacak.Hem İş Güvenliği Uzmanlığı yapacak hem iş bulacak.Bu kişiler karşıdakini o kadar geri zekalı mı sanıyorlar? İnsanda biraz utanma olması gerekiyor.Ben iş bulduktan sonra enayi miyim ki sizi işime ortak yapacağım?Eğitim seviyesine bakıldığında Meslek Yüksek okulu mezunundan doktora mezununa kadar her cins eleman arayışı içinde olduğu görülüyor.Bu şartlar altında bu işi yapmayalım bakalım bu akıllılar ne kadar süre dayanacak bir düşünün.Bu işe giren kişi kendi para kazanmayacak bu Osgb'yi kazandıracak.Bu tip kişilere para kazandıracağıma kendim ayda 1000-2000 TL kazanmamayı tercih ederim.Ben hep "enayiler olmasa uyanıklar nasıl para kazanacak diye düşünmüşümdür" ama bu kadar uyanıklık bayağı bir terbiye sınırlarını zorlayıcı oluyor.

faruktürk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bahsettiğiniz fiyatların hepsi artık hayal ürünü oldu
3200 tl ye tam zamanlı calısan uzmanlar var artık :D
Ben C sınıfı iken 3000 tl maaş alıyorum adam yükseltme sınavından A sınıfı uzmn olmuş hiç bir şey bilmiyor aldığı sorumluluğun farkında değil aynı yerde 200 tl farkla A sınıfı uzmanlık yapıyor
bunları gördükçe benim bu mesleği bırakasım geliyor

*Mesajlar TÜİSAG Çalışma Birimi tarafından birleştirilmiştir.*

semilalp

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
şu an A sınıfı belgeye sahip uzmanların çoğu çalışmamakta, C'lerin B'ye,B'lerin ise A ya baktığı gözükmektedir.Alt sınıfların bakma süreleri dolduğunda piyasa oturacaktır.

AKIN ÇOBN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
şu anda piyasa o kadar berbat ki, işten anlamayanlar çerez parasına rd yapıyorlar... senden 5, ondan 10.. Ve en acıklı tarafı da, sana rd yaptıranların "bak karşı taraf 5 istiyor, bari sen kazan " diyerek efevari bir tavır takınmalarına şahit olmak.. şu anda çalıştığım ve daha önce beni işe almayan OSGB, "işten anlamayan" ticari zekaya (!) sahip insanlar tarafından oluşturulmuş, ve o adamlar dışarıdan uzman ve hekim çalıştıran kişiler... Düşünebiliyor musunuz, işten anlamayan, Uzmanlığın "U" sundan anlamayan kişiler iş başında.. üstelik bu şirkete "iş"bulan %10-15 komisyonla çalışan asalaklar... İşin başındakiler bunlar.. Tabii şimdi hepsi tasviye edilmiş ve İş baş müfettişi eşliğinde tekrar "işten anlayan" ekip kuruldu ve biz o "çerez parasına" anlaşılan işlere gidiyoruz.. Ya biz feshediyoruz, ya da fiyat artırıyoruz.. Ya ne rezillik.. Bu OSGB"lere çeki-düzen verilmesi şart oldu..
Hiç mi bu "sahte uzman" ların payı yok.. Ohhhhh ne ala.. Al diplomanı, ver kiraya... 1000 tl ye, 1500 tl ye.. Yan gel yat.. ek gelir.. Bence bu yan gel yatların en rahat edecekleri yerler hapishaneler.. Ne para derdi var ne pul..
Milletin derdi "yükselme" sınavlarında.. sen bi sahaya in, bi yaptığın işin "ne kadar büyük sorumluluk gerektirdiğini " gör.. sonra, istesen de belgeni kiraya vermezsin..
Kusura bakmayın ama bizi "biz" mahvettik.. Kazanan 100 bin kişiden kaçımız sahada.. Kimimiz emeklilikte yaparız gözüyle bakar, kimimiz masabaşı işi gözüyle bakar, kimimiz "dostlar bizi alışverişte görsün" gözüyle bakar.. İşin en matrak tarafı ise, yüksek paraların havada uçması.. yahu daha 1 sene öncesine kadar "hiçbişey"ken, bir anda C oldun, primle yükseldin A veya B oldun...Neyin havasını atıyorsun, formlarda yazan arkadaşlara bir bak, "etiketi" C sınıfı ( b veya a), soruyorsun "uzmanlık işini yapıyor musun?" diye.. "yok yapmıyorum, düşünmem, belki ilerde...vs..." O zaman neden aldın bu belgeyi canım arkadaşım.. Emekli olunca mı yapıcan, kiraya mı vericen... neden benim payımı daralttın...

Bu işi masa başı işi sananlar, belgesini kiraya verenler, bir zahmet adreslerini bildirsinler ki ileride temiz çamaşır filan götürürüm insanlık namıma...

köksal ERDOĞAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Bu adaletsiz ülkede ya doktor olcaksın yada kacakcı uzmanlık yapıpta gelecek düşünen arkadaşlara gülüyorum :))

Ömer avcı

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Şu anda iş kazası haberlerini okumanızı tavsiye ederim..ondan sonrada alacağınız ücreti düşünüp bu ücrete istinaden işçilerin başında hatta yanında zaman geçirmeniz gerektiği ile ilgili karar verin...
Gerekirse işçilerle beraber yukseğe çıkın ee tabı bu iş 3000-4000 e yapılmaz..
Ne kadar istemeniz gerektiği Fiyat otomatıkmen ortaya çıkıyor..
Biz sabırla bekliyoruz piyasa yükselecek ama biraz zaman lazım ...bir A sınfı uzmanı hoca mesleğinde eski şöyle demişti siz risk değerlendirmesini ucuza yapın siz ucuza çalışmaya devam edin ,edin edin..hergün kendisine kaç tane işveren başvuruyor bize mahkemede danışmanlık yap diye...
Sizde 2000 e 3000 e sözleşmeye imzalamaya devam edin...biz bekliyoruz ..piyasa yükselecek adınız kötüye çıkacak başınız belaya girince yada işinizi tam yapmayınca..
Ben şahsen bekliyorum...bence A sınıfı belgeye sahip insanların hepsi birleşmeli ve anında bütün sözleşmelerini iptal etmelidir..
Tek bir çatı altından sözleşme imzalamalı ama nerde!!

szagrali

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
MADDE 6İş sağlığı ve güvenliği hizmetleri
6/1-a
26/1-b
İşverenin; belirlenen nitelikte iş güvenliği uzmanı görevlendirmemesi/çalıştırmaması
Görevlendirilmeyen/çalıştırılmayan her bir kişi için 5.390 TL / Aykırılığın devam ettiği her ay için 5.390 TL

Hiç bir şey yapamıyorsanız bu paranın altında çalışmayın arkadaşlar.

cem terziyan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
herkesin kendi görüşüne saygı duymak lazım. Zaten halihazırda 10 yıllık tecrübeli ve işini bilen bir mühendisin piyasada kendi branşında aldığı para 6-7 bindir neden bir de riske girip uzmanlık yapsın ki..benim şahsi düşüncem 10 binden aşağıya bu iş yapılmaz

Ercan Mattaoğulları

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
herkesin kendi görüşüne saygı duymak lazım. Zaten halihazırda 10 yıllık tecrübeli ve işini bilen bir mühendisin piyasada kendi branşında aldığı para 6-7 bindir neden bir de riske girip uzmanlık yapsın ki..benim şahsi düşüncem 10 binden aşağıya bu iş yapılmaz
kesinlikle doğru bir tespit ben zaten kamuda 3500 alıyorum gerek kamuda gerekse özelde toplam alacağım ücret 10000 tl yi bulmadığı sürece bu riski neden alayım ki...

köksal ERDOĞAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
10 bin e ancak yarı zamanlı calışılır

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.