Tartışma : 2019 Yılında C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlarının Tehlikeli Firmalara Bakamaması

A. Ali Tutar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Komisyonda diyen arkadaşlara bu sitede görmedikçe itibar edip zaman kaybetmeyin bence.

https://komisyon.tbmm.gov.tr/tasari_teklif.php?pKomKod=32&pDonem=27&pIslem=99
Ben bir paylaşımımda "komisyon öyle pat diye yapılmaz, öncesinde konu, tarih, yer ve saat duyurulur" dediğimde yine eleştirilmiştim ve olumsuz konuştuğum için bazı arkadaşlar c görünümlü b olduğumu bile ima etmişti. O nedenle pes ettim belki bilmediğim bir şey vardır, arkadaşlar haklıdır diye düşündüm ama bu paylaşımınızla konu bende daha da netleşti. Teşekkürler.

F

fsm

Guest
komisyon nasıl toplandığını bizde biliyoruz arkadaşlar ama olumsuz konuşup ta gereksiz yere kimsenin moralini bozmuyoruz veya her söylenilene inanmıyoruz zaten durumdan mağdur olan herkesin haberi var gereksiz can sıkmaya da gerek yok değil mi ama ?

Yağmur 123

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar sözleşmelerimizi iptal ettirmemizin iş güvenliği uzmanına cezası daha önce 40 puan olarak yazılmış. Tam zamanlı çalıştığımız firmaya herhangi bir cezası varmıdır. Bir denetleme geçirilirse ne gibi problemler olabilir.

etem gul

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Secim oncesi bir denetim olmasini acikcasi beklemem fakat is kazasi olan veya olma ihtimali yuksek olan firmalariniz varsa bunlardan problem cikabilir yani uygun sinifta calismayan igu uzmani tehlikeli sinifta kisi sayisina gore degisen para cezalari var ama denetim sanmiyorum

Nilüfer PEHLİVAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bizim de çıkışımız verilmeye başladı.. Bu kadar işsiz insan ne yapacak acaba..

Görkem Güzel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Pazartesi gunu ben de sozlesmemi dusurmeyi planliyorum. Sirket icin 30 gunluk surec baslar bu surecte olumlu karar cikarsa atamami tekrar yaparim yoksa subat sonunda cikisim verilir buyuk ihtimal

gökhan Timur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Hadi hayırlı olsun,sözleşmeler patladı arkadaşlar.Önlem almaya bakın,Allah yardımcımız olsun

pinarodabasi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar sözleşmelerine sistemden bakan ölçümü bugün itibari ile benim sözleşmem sistemden düşmüş. Ayrılış tarihi de 31.12.2018 diye yazıyor. Bu durumda şirket umarım ceza ile karşılaşmaz. Sonuçta bir ay uzmansın gözüküyor. Yarın ilk iş firma ile görüşmem gerekiyor.

Umit Akkuş

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Tüm atamalar düştü artık. Bilginiz olsun.

Yaseminisg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Tehlikeli sınıfa olan atamalarımız düştü.. :(

kaizen

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Katılmış biri olarak söylüyorum evet neden bu kadar az ??? yapılacak herşeyi yaptım mail fax imza mv lerine mail hatta burda bazı zatı muterem lerle bile tartıştım şikayet edildim herkes üstüne düşeni yapmadı anca teşekkür mesajları yazılara neyse hakkımızda hayırlısı günün sözü armut dal da piş ağzımın içine düş oh ne ala memleket
Firmalar bugün düşmüş, kanun yürürlüğe girdi ....

Seda Tınaz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
benimde atamam düştü..

Ziya Bark

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Herkes elinden geldiğini yapmıştır sonuçta kendi mesleği.. Bakanlık tarafından sözleşmeler düşmüştür. İşsizlik bekliyor hepimizi

ramazan aktan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
bu durumu diyecek birşey bulamıyorum göz göre göre hepimiz işsiz kaldık

Seda Tınaz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
pek sevgili sendikamız işsiz kalmamıza da bir açıklama yapsın artık ! C ler için iş alanlarının oluşturulmasını istiyordu.(Bu kadar kısa zamanda nasıl oluşturulacaksa artık)

A. Ali Tutar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar lütfen şimdi beni dinleyin. Kimseye hayat dersi vermek benim haddime değil ama sadece yaşıma ve tecrubelerime dayanarak bazı fikirlerimi paylaşmak isterim. Bu süreçte hepimiz bir şekilde mücadele ettik ve ben doğruları, gördüklerimi, hesapladıklarımı konuştuğumda, bazı arkadaşlar tahammül edemedi, saldırdı, beni moral bozmak, can sıkmak için konuşmakla itham etti. Oysa ki bunun böyle olacağı ocak ayının ilk günü belliydi ve ben hayal kırıklığına uğrayıp yıkılmamak için, önlem alıp an itibari ile işsiz kalmamak için, olası bir denetimde ya da kazada ceza yemememiz için konuştum. Herkesten ricam farklı görüşte olan insanları saygı ile dinlemeyi, yargısız infaz yapmamayı, medeni dünyaya uygun şekilde tartışarak farklı görüşlerden faydalanmayı deneyelim. Üzülerek söylüyorum ki hepimize geçmiş olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.