Tartışma : 2019 Yılında C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlarının Tehlikeli Firmalara Bakamaması

ramazan aktan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar cimer den gelen mesajları artık değistirip sayın yetkili diye başlamıyorum .
artık başlık kısmına sayın bakanım yada sayın cumhurbaşkanım diye başlıyorum. değişik birşey olur diye değil ama en azından cevap verecek kişinin bakanın yada cumhurbaşkanının yerine cevap veremeyeceğini bildiğimden beki konuyu iletirler diye tahmin diyorum.

elifelifelif

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
tecrübeli arkadaşınız olarak tekrar söylüyorum ben uzatılacağı yönünde hiçbir şüphem yok bakanlık yersen yapıyor sonrada ben direndim ama siyasiler bırakmadı diyip konuyu uzatacaklar hemde 1 sene falan değil daha fazla .
Uzatılacaksa ne zaman açıklanacak onu da söyleyebiliyor musunuz tecrübenize binaen?
1 ocakta bitti mi süre; bitti, uzatacaksan eğer 2 ocakta çıkarsın ve uzattım dersin, hadi 2 ocak çok erken oldu; 12 ocak olsun o zaman, yuh yani ay bitti ya!
Önceki erteleme bile 16 ocakta mecliste konuşulmuştuda 27 ocakta resmi gazetede yayımlanmıştı falan, ay ne desem boş; ülkemin sistemi :alkış::alkış::alkış:

A. Ali Tutar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar geçenlerde bir arkadaş "hayırlı haber geldi, komisyonda konuşuluyor şu an" demişti. Haber alan var mı komisyondan ya da o arkadaştan? Var mı bir gelişme?

Selim tunc

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Firma atama yapacak siz de isg katip sisteminden onay vereceksiniz
Arkadaşlar merhaba
Bende 01.01.2019 tarihinde yürürlüğe giren yasanın mağduruyum.Hali hazırda OSGB bünyesinde çalışıyorum.Bende sizler gibi gerekli yerlere mailler gönderdim. Alo 170 i aradım durumumuzu anlatmaya çalıştım.Şuan için herhangi bir dönüş olmadı ve OSGB 1 şubat itibariyle işime son vermiş olacak.Bu zaman zarfında iş ilanlarına başvurdum şansım varmış ki bir firmanın kendi bünyesinde şantiyede İş güvenliği uzmanı olarak görev yapacağım.Aynı zaman da çalışacağım firma bir OSGB den hizmet alıyor.Sigortam proje için açılan alt işveren dosyasından yapılacak. Bu durumda C sınıfı olarak belgem işler mi? yada işlemesi için ne yapmam gerekir.

Barış GÖKTAŞ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
C sınıfı yardımcı uzmanlık da C sınıfı olarak süreleriniz çalışma sürelerinden sayılmıyor ve B sınıfı olmak için yol katedelimemiş olunuyor. C sınıfı uzmanlar için bu çözümü bulacaklarsa onlara tek karı işlerini kaybetmemek olur. Eğer bakanlık bu çözümü yapacaksa bu sorunu da düzeltmeli.

Bu konuyla ilgili sürelerin işlendiğini okudum bir postta ama emin misiniz ? Şuan yardımcı C olarak mı çalışıyorsunuz Levent Bey.

ramazan aktan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhaba
Bende 01.01.2019 tarihinde yürürlüğe giren yasanın mağduruyum.Hali hazırda OSGB bünyesinde çalışıyorum.Bende sizler gibi gerekli yerlere mailler gönderdim. Alo 170 i aradım durumumuzu anlatmaya çalıştım.Şuan için herhangi bir dönüş olmadı ve OSGB 1 şubat itibariyle işime son vermiş olacak.Bu zaman zarfında iş ilanlarına başvurdum şansım varmış ki bir firmanın kendi bünyesinde şantiyede İş güvenliği uzmanı olarak görev yapacağım.Aynı zaman da çalışacağım firma bir OSGB den hizmet alıyor.Sigortam proje için açılan alt işveren dosyasından yapılacak. Bu durumda C sınıfı olarak belgem işler mi? yada işlemesi için ne yapmam gerekir.
isg katipte onaylatırsan süren işler .arkadaşlar bu tur konuları facede falan sorsak tartışsak. burdaki konuyu lütfen saptırmayın. burdaki tartışmada başka boyutlara geldi. asıl meselenin dişina cok cıkıyoruz.

F

fsm

Guest
konu başlığı ne ? milletin yazdığı ne ,,kardeşim bi oku düşün karar ver ,,kimi diyo bu başlık altında b sözleşmesi nasıl yapılır kimi dio iş buldum söyle yapsam olur mu çok enteresan bi durum var ya biz fazla düşünceliyiz yada yazanlar bi o kadar sorumsuz ?????

İnsanlarla yaşamak için biricik vasıta, sabırdır

Tulus

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar merhaba
Çalışan bir tanıdığım var. bizzat söyledi.

Konu İSG-Katip'in ön sayfasındaki 20.09.2018 tarihli "Yardımcı İş Güvenliği Uzmanlığı Görevlendirmeleri Hakkında" başlıklı duyuruda açıkça belirtilmiştir. Yardımcı iş güvenliği uzmanı sözleşmenizi İSG-Katip'ten yapmanız şartıyla (tam zamanlı A,B sınıfı uzmanın altında) üst belge sınıfına geçişte süre hesaba katılacaktır. (Duyuru'da olumsuz olarak yapmazsanız sayılmayacak yazılmış.)

Altişverenin tam zamanlı iş güvenliği uzmanı çalıştırması şartıyla onun altında yardımcı uzman olarak çalışabilirsiniz, süreniz sayılır.

Ekli dosyalar

• 180920122930_DUY_239 Yardımcı İş Güvenliği Uzmanları.pdf
    249.2 KB · Görüntüleme: 28

elifelifelif

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
En geç pazartesi ne oldugu , olacagi belli olur
Kaçıncı pazartesi bu 8-)8-)
Dediğiniz pazartesi 4 şubat ve bir çok kişi için çok geç kalınmış bir tarih, 1 şubat itibariyle sözleşmesi fesh edilecek çok kişi var zira...

Yağmur 123

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Bugün bakanlıktan, Alo 170 den bilgi almaya çalışalım arkadaşlar. Çoğumuz için kritik bir gün. İnşallah güzel bir gelişme yaşanır kimse sözleşmesini iptal etmek zorunda kalmaz.

A. Ali Tutar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bugün bakanlıktan, Alo 170 den bilgi almaya çalışalım arkadaşlar. Çoğumuz için kritik bir gün. İnşallah güzel bir gelişme yaşanır kimse sözleşmesini iptal etmek zorunda kalmaz.
Ve aldığımız bütün bilgileri burada paylaşalım lütfen. Olumlu da olsa olumsuz da olsa.

isaret

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Gerçekten bir duyum olan var mı? bakanlık, osgb vekil, tanıdık...ama gerçek bilgi...mecliste görüşülüyor vs... gerçekten duyan,konuşan var mı? DOĞRU BİLGİ si olan...?

Yağmur 123

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Gerçekten bir duyum olan var mı? bakanlık, osgb vekil, tanıdık...ama gerçek bilgi...mecliste görüşülüyor vs... gerçekten duyan,konuşan var mı? DOĞRU BİLGİ si olan...?
Benim İSGGM ile dün yaptığım görüşmede herhangi bir çalışma olmadığı söylendi. Çalışma olucaksa kim yapıcak dediğimde daha çok siyasi bir durum gibi birşeyler söylendi. Kimden net bilgi alabiliriz kimse bilmiyor.

Umit Akkuş

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar Alo 170' i arayarak bir şey elde edemezsiniz. Ertelenmesi için meclisten karar çıkması gerekiyor.2017 yılında da aynı olay ile karşılaştık ve o zaman erteleneceği aralık ayında belli olmuştu. Önümüzde seçim var benim düşünceme göre ertelenecek. Asılsız konuşmalar yapanlara bakmayın. Sizin onların yazdıklarına olan ilginizi gördükçe daha fazla uydurma bilgi paylaşılıyor. Tekrar söylüyorum bu konu başlığını 2017 yılında açtım. Geç kaldınız. Çünkü kimse yönetmeliği açıp okumuyor. Kulaktan duyma bilgilerle uzmanlık yapıyoruz.2018 yılının aralık ayı gelinceye kadar kimse bu konu hakkında bir çalışma gerçekleştirmedi şimdide bir şeyler yapıyormuş gibi görünenler benim gözümde komik durumdalar. Halende kulaktan dolma bilgilere itimat ediyorsunuz.Hakkımızda hayırlısı.

fatihergin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Sayın ilgili;

07.01.2019 tarihli ve 1900054464 sayılı CİMER başvurunuz; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünün görev, yetki ve sorumlukları açısından incelenmiş olup isteğiniz kayıt altına alınmıştır. Değerli görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

Bilgilerinize sunulur.

Arkadaşlar bu da taze cevap, yani yasadaki tarih verilip kestirip atılmamış bi dikkate alma var gibi .Sanırım bir baski oluştu boş durmuyoruz devam pes edecekler ins :))

Bana gelen cevapsa bu aşağıdaki gibi (ben erteleme konusunda bir çalışma/kanun teklifi var mı diye bilgi talebi yapmıştım.)

Cevap
Zamanı
Cevap Kurum Birim Adı
28/01/2019
13:59:46
Sayın İlgili
21.01.2019 tarihli ve 1900194512 sayılı CİMER başvurunuz; Aile, Çalışma ve Sosyal
Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü görev ve yetki alanı
kapsamında incelenmiş olup konuya dair mevcut herhangi bir çalışma
bulunmamaktadır.
Bilgilerinizi rica ederiz.
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL
HİZMETLER BAKANLIĞI >
MEVZUAT İŞLERİ DAİRE
BAŞKANLIĞI

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.