Tartışma : 2019 Yılında C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlarının Tehlikeli Firmalara Bakamaması

İsmail alp-proses

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
C sınıfı arkadaşlarıma bu haberi vermek için evet bugün üye oldum böyle bir haber almış olmam mı bu kadar rahatsız etti sizi A sınıfıymışta tecrübeliymişte bizim yanımızdaymış gibi laflar bırakın allah aşkına siz işinize bakın böyle insanların varoluş sebebidir benim bu foruma üye olmamam haber gerçek değilmiş mesela bu kanaate nasıl vardınız bi açıklarmısınız
Edepli olun lütfen.Saygısızlık yapmayın.

Tolga Gök 09

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Dilekçe formatı burada arkadaşlar lütfen herkes yollasın bişeyler olacak
Hüseyin bey, dilekçenizde yardımcı C olarak OSGB lerde çalışılamayacağı da eklenirse daha iyi olur. Çünkü daha önce uzatılmaması için rapor verenler bu konuyu gündeme getireceklerdir. Bu zamana kadar kullandığım, gönderdiğim kuruma, kişiye göre başlık değiştirdiğim dilekçeyi ekliyorum.

Ekli dosyalar

• Bakanlık dilekçe.docx
    12 KB · Görüntüleme: 44

isaret

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Bu gün üye olmuş bir profil.Bence bu haber gerçek değil.Ama yine de umudumuz kaybolmasına.
A sınıfı bir uzmanım,başkalarının mutsuzluğu üzerine mutluluk kurulamayacağını bilecek yaşta ve tecrübedeyim.Bu konuya kalıcı bir çözüm getirilmesini bende en az sizler kadar istiyorum.
Daha kalıcı çözümler üretmek gerek.
Asgari ücret ile çalışacak İGU arıyor tüm işverenler.Bizi bir yük veya Ticaret aracı görüyorlar.Önce biz kendi degerimizi bilip ona göre hareket etmesini öğrenmemiz gerekiyor.
Herkese hayırlı olanın olmasını diliyorum.
Hocam aynı duyari belge kiralayanlara da söylesen keşke. 3 tane a sınıfı uzman biliyorum.. biri mutehait 2 bine osgb ye kiralamış. Diğeri müdür maaşının haricinde 1500 TL alıyor . Diğeri de bir fabrikaya vermiş. Para alıyor mu bilmiyorum.. başka yerde memur. Vermiş. Artı para alıyor... Sizin tek dediğiniz. Asgari ücrete çalışıyor piyasa düşürüyorlar... Piyasayı düşüren belge kiralayanlar.. sizin kizdiginiz adamlar ekmeğinin peşinde .. ise ihtiyacı var.. çalışmak zorunda ve tüm tehlikeyi göze alıyor. Fazla çalışıyor.. bu adamlardan ne istiyorsunuz... Gücünüzü tepkinizi belge kiralayanlar söyleyin ..

hüseyin can kınacı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Edepli olun lütfen.Saygısızlık yapmayın.

Bana edepden saygıdan bahsetmeden önce kendi yazdığını bi daha oku yok bugün üye olmuşumda yok umutlarla oynuyomuşumda yok bu haber gerçek değilmişte sen kimsinki ne hakla ve ne cüretle benim paylaştığım bilginin doğruluğunu yanlışlığını yargılıyorsun haddini bil kendi işine bak

hüseyin can kınacı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Hüseyin bey, dilekçenizde yardımcı C olarak OSGB lerde çalışılamayacağı da eklenirse daha iyi olur. Çünkü daha önce uzatılmaması için rapor verenler bu konuyu gündeme getireceklerdir. Bu zamana kadar kullandığım, gönderdiğim kuruma, kişiye göre başlık değiştirdiğim dilekçeyi ekliyorum.

Tolga bey çok şık güzel bir format olmuş elinize sağlık zaten forumun amacıda bu olmalı herkes fikrini düşüncesini paylaşıp birbirimizde gördüğümüz eksiklikleri dile getirip ortak bi akılla hareket edebilmemizdir

hüseyin can kınacı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Yalan söyleseniz elinize ne geçecek ki, üst belge gruplarından bunu yapanlar var onların amacı sözleşmeleri düşürsünler onlar yüksek ücretle sözleşme yapsınlar; ayrıca dilekçe örneğini açınca telefon numarası ve e-mail var uydurma bilgi yazan birisi neden bu kadar uğraşsın ki. sıkmayın canınızı...

Teşekkür ederim Öncü bey
zaten canımız sıkkın bide A ve B uzmanların bizi birbirimize düşürme çabalarıyla uğraşıyoruz maalesef

Olcay ÇETİN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
İş güvenliği uzmanlığı derneği baskı yapmadıkça herhangi bir şey olmaz diye düşünüyorum. Uzmanına hayrı olmayan bir dernekten de ne beklenir o da ayrı bir konu. Bence derneğe yüklensin herkes, sonuçta dernek yetkililerinin bürokratik gücü herkesten fazladır, emin olun.

hüseyin can kınacı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
hüseyin kardeş boşver canını sıkma bu adam geçen benide şikayet etti uzatılmasını istemeyip uzatılmasını isteyen görünümlü çok fazla insan var bende aradım senin dediğini söylediler bakalım nasip artık fax mail e devam etsin gönülden uğraşan arkadaşlar ...

Teşekkür ederim kardeşim insanı çıldırtıyolar yazıkkı bide bu tuzaklara düşen C sınıfı arkadaşlarımız var

• Like
Tepkiler: fsm

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Mesajımı son kez tekrarlıyorum. İkili atışmaları terk edin lütfen.

Buraya yazılan mesajları denetlerken onay verip vermemek arasında bırakıyorsunuz bizleri. -mışlar, -mişler!!! Karşılıklı atışmalar, yönetime şikayet edilen mesajlar, kurum ve kuruluşları kötüleme. İletişiminizi koparmayı asla istemeyiz ama aslı astarı olmayan bilgiler paylaşılmaya ve karalama yapılmaya devam edildiği taktirde konuyu cevap yazmaya kapatmaktan başka çare kalmayacak.
Bu hususları göz önünde bulundurarak yazışmaya devam ederseniz memnun oluruz.

Yaseminisg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar hayırlı haber geldi konu komisyonda konuşuluyor şuanda

Milletvekilleri arasında görüşme mi iş güvenliği genel müdürlüğü ya da bakanlıkla alakalı mı ayrıntılı bilgi verebilir misiniz? Nereden izleyebiliriz ya da sonucu nereden öğrenebiliriz?

A. Ali Tutar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Sonucu ile ilgili nereden haber alabiliriz? Siz bu bilgiyi nereden öğrendiniz?
Böylesine önemli ve herkesin beklediği bir haberin kaynağını ve detayını da verseydiniz çok güzel olurdu.

F

fsm

Guest
Milletvekilleri arasında görüşme mi iş güvenliği genel müdürlüğü ya da bakanlıkla alakalı mı ayrıntılı bilgi verebilir misiniz? Nereden izleyebiliriz ya da sonucu nereden öğrenebiliriz?

bence vermesin bilginin kaynağını çomak sokmak isteyen çok ... bekleyip görelim fax a maile yüklenelim son umutlar bende ayın sonu için duyum aldım uzayacak büyük ihtimalle fax lar mailler işe yarıyo adamlara gına gelmiş aynı maillerden faax lardan yeter artık diyene kadar dewam gunluk attığım fax sayısı 20 mailin haddi hesabı yok işi gücü bıraktım fax mail hadi arkadaşlar lütfen duydular sonunda sesimizi...

İsmail alp-proses

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Hocam aynı duyari belge kiralayanlara da söylesen keşke. 3 tane a sınıfı uzman biliyorum.. biri mutehait 2 bine osgb ye kiralamış. Diğeri müdür maaşının haricinde 1500 TL alıyor . Diğeri de bir fabrikaya vermiş. Para alıyor mu bilmiyorum.. başka yerde memur. Vermiş. Artı para alıyor... Sizin tek dediğiniz. Asgari ücrete çalışıyor piyasa düşürüyorlar... Piyasayı düşüren belge kiralayanlar.. sizin kizdiginiz adamlar ekmeğinin peşinde .. ise ihtiyacı var.. çalışmak zorunda ve tüm tehlikeyi göze alıyor. Fazla çalışıyor.. bu adamlardan ne istiyorsunuz... Gücünüzü tepkinizi belge kiralayanlar söyleyin ..

Bu konudan hepimiz muzdaribiz.Bunun önlemini bakanlığın alması gerek.OSGB'lere ve Uzmanlara ağır yaptırımlar uygulasalar sorun ortadan kalkacak.

sema yaşar çaylıkoca

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
ben yine fax çektim ,hazır gündeme gelmişken tekrar fax çekelim ,diğer çektiklerimizi dikkate almamış olabilirler

qb 1903

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Komisyonun görüştüğü haberini teyit edemedim çok kişiye sordum umarım görüşülüyodur..

başak can

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Komisyonda konuşulan Yardımcı C Uzmanlık konusuymuş onu da deseydiniz keşke...
sadece Yardımcı C olduğunu nasıl öğrendiniz? sadece Yardımcı C'nin bizlere hiçbir faydası yok.

F

fsm

Guest
arkadaşlar fırsatı olanlar için bir şey söylemek istiyorum tanıdığınız fax çeken biri var ise ücretini verin her 10 dakikada bir fax çeksin ben yarın için birini buldum her 5 dakika da bir fax çekecek isimleri değiştirip değiştirip uğraşan insanlar için verin parasını çeksin devamlı fax bakın olacak bu iş biraz sabır ve uğraş gerektiriyor uğraşmaya devam sunun surasında uğraşan iki elin parmaklarını geçmiyoruz...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.