Tartışma : 2019 Yılında C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlarının Tehlikeli Firmalara Bakamaması

zynp..

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Bari sınav sonuçları beklenseydi neticede 10 ocakta açıklanacak ve b sınıfı için sınava giren bir sürü kişi var. Gel de bunu anlat işverene

Ziya Bark

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar 10 dakika telefonda beklemedim ve sonunda bir tane düzgün cevap alabildim tekrardan..

Siyasi bir durum ortada olduğu için bakan hanım ile görüşülecek. Şuan bitti ama seçim olduğu için mağduriyet olmayacakmış..

Görkem Güzel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar 10 dakika telefonda beklemedim ve sonunda bir tane düzgün cevap alabildim tekrardan..

Siyasi bir durum ortada olduğu için bakan hanım ile görüşülecek. Şuan bitti ama seçim olduğu için mağduriyet olmayacakmış..
inşallah güzel bir haber çıkar

EZGİ ŞAHİN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Ne demek istiyorsunuz?

Göker Tanrıöver

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)

Allah razı olsun kardeşim senden. Hangi numaradan aradıysan biz de arayalım olmazsa.
Bu arada buradan, C sınıfı uzman meslektaşlarının işsiz kalmasını bekleyip ellerini ovan o A ve B sınıfı uzmanlar, yine aynı şekilde kaosa katkıda bulunup '' kanuna aykırı '' diye bizlere öğüt verdiğini '' zanneden '' insanlar, en rahat yastık '' Vicdandır '' unutmayınız...

Saygılar

Abit diner

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Seçim olduğu için mağduriyet olmayacakmış ne demek

ceren asli

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)

Mağduriyet olmayacak derken ? Yine bir netlik yok?

replican

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Verilen hak geri alınamaz arkadaşlar gerekirse mahkemeye gidip hakkımızı sonuna kadar arayacağız

Seçil Uzundirek

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bu yıl sonunda mezun olacak bir tekniker olarak söylüyorum, işsiz kalmaktan korkar oldum. Meslek mi değiştirsem diye düşünmüyorum değil. Devletin bu konudaki tutumu çok acı...

SercanK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
c uzmanların üstünde olan tehlikeli işyerlerinin atamaları düşmüş mü arkadaşlar ?

Ziya Bark

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar kimse benim sözlerimle umutlanmasın bende konuştuğum kişinin söylediklerini yazıyorum işin kötü tarafı oy kaybı yaşarız tarzı siyasi bir karar denildi yani bakan hanıma sorulacakmış(oy kaybeder yoksa 65 bin c sınıfı var aileleriyle falan derken..)
Kimseye umut verip kimsenin umutlarını yıkmak istemem. Bu arada isgkatip aktif firmalarım duruyor..

Ziya Bark

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Allah razı olsun kardeşim senden. Hangi numaradan aradıysan biz de arayalım olmazsa.
Bu arada buradan, C sınıfı uzman meslektaşlarının işsiz kalmasını bekleyip ellerini ovan o A ve B sınıfı uzmanlar, yine aynı şekilde kaosa katkıda bulunup '' kanuna aykırı '' diye bizlere öğüt verdiğini '' zanneden '' insanlar, en rahat yastık '' Vicdandır '' unutmayınız...

Saygılar
baskıcı olursanız işsiz kaldığınızı söylerseniz en sonunda konuşabilen birine aktarıyorlar.
0312 296 6069(özel kalem)
0312 296 6067(isg)
0312 296 6000 (operatör yardımı ile isg)

Göker Tanrıöver

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
İSG-KATİP sistemi açıldı. Tüm sözleşmeler devam ediyor. Herhangi bir sorun bu anlamda yok şimdilik.
'' İSG Katip sisteminden sözleşmeler siliniyor o yüzden kilitli '' diyen arkadaş, bilmeden, emin olmadan, yaptığınız bu yorumlar hiç '' samimi '' değil.

taner44

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bu insanları anlamış değilim
A ve B sınıfı uzmanlarin en geci 2013 yılında C sınıfı belgeyi alıp 2013 sonu ve 2014 basinda yukseltme sinavina girip A ve B sınıfı belgeyi almışlardır ki bunlardanda pirim gün sayisi istendiğinden lisan mezunu olup piyasada sigortalı çalışan yani en genci 30 gibi olan insanlar dogrumudur....
Bu yasada uzatmalar 2015,2017 ve 2019 diye belirtilmemismidir geçmişte yani 3 kez uzatıldığı dogrumudur.....
Gelelim C sinifi uzmanlara eğer bu işi 3 yıldır yapıyor olsa idiler B olurlardı, Eğer bu işi 1 yıldır yapiyo olup sevdi iseler ve bizim mesleğimiz bu deselerdi yüksek lisansla (MARKETTE BELGE SATILIR GIBI) biseyler yaparak B sınıfı belgeyi alırlardı dogrumudur...
Yazıya bak ellerini ovan A ve B diye yazmış arkadas ben anlamadım bu mağdur olan C ler kim

zynp..

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
isg katip'e giriş yapılabiliyor ve sözleşme devam ediyor görünüyor.

emine aslihan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Aldığım son bilgi ay sonuna kadar tehlikeli sınıfa bakan c sınıfı uzman sözleşmeleri sistemden düşecek. İşverenler c sınıfı uzman yerine b sınıfı uzman almak zorunda kalacak.

Göker Tanrıöver

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bu insanları anlamış değilim
A ve B sınıfı uzmanlarin en geci 2013 yılında C sınıfı belgeyi alıp 2013 sonu ve 2014 basinda yukseltme sinavina girip A ve B sınıfı belgeyi almışlardır ki bunlardanda pirim gün sayisi istendiğinden lisan mezunu olup piyasada sigortalı çalışan yani en genci 30 gibi olan insanlar dogrumudur....
Bu yasada uzatmalar 2015,2017 ve 2019 diye belirtilmemismidir geçmişte yani 3 kez uzatıldığı dogrumudur.....
Gelelim C sinifi uzmanlara eğer bu işi 3 yıldır yapıyor olsa idiler B olurlardı, Eğer bu işi 1 yıldır yapiyo olup sevdi iseler ve bizim mesleğimiz bu deselerdi yüksek lisansla (MARKETTE BELGE SATILIR GIBI) biseyler yaparak B sınıfı belgeyi alırlardı dogrumudur...
Yazıya bak ellerini ovan A ve B diye yazmış arkadas ben anlamadım bu mağdur olan C ler kim

Bu işi tam 2 yıldır yapıyorum. Bizim işimiz yanlış olanı düzeltmek, doğru olmak, işi öğrenmek tozunu yutmaktır. O yüzden marketten B sınıfı olmak istemedim.

Clerin işsiz kalmasına sevinecek kim varsa, bunu bekleyen kim varsa hepsini de kınıyorum. Bu benim görüşüm.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.