10'dan Az Çalışanı Olan Tehlikeli Işyerlerinde Bireysel Çalışma

Konu, 'Acemi İş Güvenlikçiler' kısmında emine ber tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. hserap

  hserap TÜİSAG Üyesi  Didem hanım orneğin apartmanlar az tehlikeli oldukları icin ve calısan sayısı 50den az oldugu icin uzmanlık yerine risk degerlendirme, acil durum planı ve egitim veriyoruz ya.
  Egitim icin SGK li gosteriyor ya işveren. Eğitim dısındakiler icin fatura kesilmesi gerekiyor diye anladım. :utanmış:


   
 2. Emre YA

  Emre YA TÜİSAG Üyesi

  Rd + Acep + Eğt (50 den az - az tehlikeli) için 1 gün uzman sigortası yeterli. Faturaya falan gerek yok.

   
 3. Murat Tanrıöveri

  Murat Tanrıöveri TÜİSAG Üyesi

  Taban fiyat üzerinden ödenen SGK ya 1 günlük sigorta primi tamamda, şirketin bordro çıkarması gerekmiyor mu? bu durumda, buda gelir vergisi vb. demektir işveren maliyeti yükseltiyor .Şirketin size verdiği ücret için ödediği brüt rakam bireysel çalışmayı çok zora sokuyor.

     

   
 4. Adalı54

  Adalı54 TÜİSAG Üyesi

  bir günlük sigorta dediğiniz iş verene 11 tl ye gelir arkadaşlar

   
 5. uzman

  uzman TÜİSAG Üyesi

  bireysel çalışmak her zaman avantajlı arkadaşlar unutmayınız bunu

     

   
  deryayran bu yazıya teşekkür etti.
 6. uzman

  uzman TÜİSAG Üyesi

  gönderilmiyor zaten

   
 7. uzman

  uzman TÜİSAG Üyesi

  ne kadar gereksiz bilgileri buraya yazıyorsunuz arkadaşlar sadece insanların kafasını karıştırıyorsunuz.lütfen bilmediğiniz konuda ahkam kesmeyin.
   
 8. alierkoc

  alierkoc TÜİSAG Üyesi

  10'dan az çalışanı olan işyerlerinin masraflarının devlet tarafından karşılanacağı belirtilmişti geçen senelerde.Bunun için de yapılacak ihalelerle OSGB'ler devreye girecekti.Dolaştığım tehlikeli ve çok tehlikeli sınıftaki işyerleri bireysel anlaşma yapmaya yanaşmıyor ücretin ceplerinden çıkacağı korkusuyla.OSGB'lere verilecek ihalelere göre tehlikeli işyerleri için işçi başına 14 tl ,çok tehlikeli sınıftakiler için işçi başına 16 tl gibi bir rakam aklımda kalmış.Bu durum hakkında bilgisi olan arkadaşların paylaşacağı bir şeyler var mı?   
 9. Adalı54

  Adalı54 TÜİSAG Üyesi

  evet bireysel mantık fakat yanınıza hekim ve sağlık personeli bulmak gerekiyor. oda biraz zor oluyor.

     

   
 10. hserap

  hserap TÜİSAG Üyesi

  11 tl yi nasıl hesapladiniz.   
 11. bahtiyar çapan

  bahtiyar çapan TÜİSAG Üyesi

  Merhaba arkadaslar ben yeni isg uzmanı oldum sizlere sorum olacaktı;
  Ben 4 çalısanı olan az tehlikeli bir işletme için sadece risk değerlendirmesi yapacagım.iş verenle herhangi bir sözlesme yapmam gerekiyormu yada neler yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirm...   
 12. hserap

  hserap TÜİSAG Üyesi

  Risk degerlendirmesi ve Acil Durum Planı icin fatura kemeniz gerekiyor. Eğitim için de isg katipten sözleşme yapıp,(SGK priminizin odenmesi icin) setifikalara da bu tarihi yazıyorsunuz. Ertesi gun de sözleşmeyi iptal ediyorsunuz.
  Başarılar dilerim. Ben de yeni c sınıfı oldum. Merakla herseyi araştırıyorum ben de:)

   
 13. bahtiyar çapan

  bahtiyar çapan TÜİSAG Üyesi

  Teşekkuredrım verdiğiniz bilgi için fakat faturayı nasıl kesecgım ve nerden temin edeceegım...Sizede basarılar dilerimmm.
   
 14. bahtiyar çapan

  bahtiyar çapan TÜİSAG Üyesi

  Tesekkurler verdiğinz bilgi için

   
 15. mehmet83

  mehmet83 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar benim eğitim danışmanlık ve inşaat işleri ile uğraştığım bir şahıs firmamvar anladığım kadarıyla burdan RD+ADP için fatura kesebiliyorum ama bu durum sadece az tehlıkelıler için gecerli olması benım kafama takılıyor ,
  tehlikeli ve çok tehlıkelı sınıfta olunca işyeri nasılbır yontem uygulamamız gereklı ve yanımda bır işyeri hekımı olmadan bu kurumlara nasıl fatura kesebilirim ve işyeri hekımı olmdan bölebir anlaşma yaparsam yasal olurmu bu kısmı tan anlamıs degılım.   
 16. mehmet83

  mehmet83 TÜİSAG Üyesi

  Anladığım kadarıyla bireysel çalışmak isteyen arkadasların birçoğunun sıkıntısı FATURA. Bireysel çalışma deneyimi olan arkadaşlarlada beraber çalışa bılirim benımde fatura konusunda sıkıntım yok ama bılgı bırıkımıme güvenemiyorum.
  Herkese başarılar.

   
 17. hserap

  hserap TÜİSAG Üyesi

  Uzmanlik vereceginiz hizmet icin fatura kesmiyorsunuz. Zaten anlastiginiz sirketle isg katipten sozlesme yapınca sigortali calisani oluyorsunuz.Tabi bunu yaninda isyeri hekimi ve diger sağlık personelini de sizin ayarlamaniz gerek.

   
 18. didem27

  didem27 TÜİSAG Üyesi

  merhaba ben isg katipten yaptığım sözleşmemi atama yazımla bakanlık isggm gen müd. evrak bölümüne verdim adıma dosya açtırttım. Bence bu gereksiz değil gereksiz olsa evrak bölümü biz birşey almıyoruz derdi dosya numaramı verdiler. Bilginiz olsun

   
 19. Adalı54

  Adalı54 TÜİSAG Üyesi

  bakanlığa göndermenize gerek yok. Bakanlık isg katip den zaten görüyör hangi iş yeri sözleşme yapmış. denetlemeye gelirler ise geldiğinde göstermeniz yeterli.

   
 20. mendiskemal

  mendiskemal TÜİSAG Üyesi

  C sınıfı iş Güvenliği uzmanıyım , çalıştığım şirkette isg işveren vekiliyim ( yani danışman firmanın diyolog kurduğu ve sorumlu kişi ) , ama belgemi çalıştığım şirkette değil, kısmı süreli olarak başka şirkette ( veya şirketlerde ) kullanmak istiyorum bu mümkün müdür ?

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica