Yeni Belgesini Almış C Sınıfı Uzman Osgb Ne Kadar Maaşla Çalışmalı

engineer_x

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ilk aşamada para 2. planda olmalı,ilk önce bu işi layıkıyla yapabilmek önemli

Hanzadem

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
asgari ücret + prim....

değer mi ya..vasıfsız işçi olarak çalışsınlar kafası rahat olur..

birde prim hesabı nasıl olır ki isg de..düşünemedim..neyin primi bu..

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
a turan biz buna üzülenlerdeniz .ben parttime çalışarak hepsinin aldığını alıyorum
5 yıllık isg tecrübem var .a turan sen devamlı benim mesajlarımı yanlış anlıyorsun kardeşim.
:)

Aynı OSGB de kısmi sözleşmeli çalışarak nasıl hepsinden fazla alırsın kardeşim ??? Orada çalışanlar senin ne aldığını bilmiyorlar mı? Uyanamayacak kadar saflar mı? yoksa sen uyduruyormusun anlaşılır gibi değil.

5 yıllık isg tecrüben var diye senin söylediğin kadar düşük ücret verecek karakterde olan bir OSGB sana yüksek maaş vermez uydurma ve insanları yanlış yönlendirme...

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar yazılan her yazıya aldanmayın. Uzun süredir yazılarını takip ettiğim bazı üyeler sürekli maaşlar konusunda olumsuz yazılar yazarak piyasayı düşük tutmaya çalışıyor...

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
2000 -3000 arası rakamlar telaffuz edilirken 5500 gerçekten iyi bir rakam,,,
hayırlı olsun,,,
2000-3000 gibi rakamlar tamamen uydurma ben bu piyasanın içindeyim osgb de çalışan B sınıfı uzman min. 4500 duydum ben.Kaldı ki o paraya çalışmam B olsam asla.2000-3000 arası C sınıfı uzman alıyor altına çalışan bir tek 1900 lira duydum.burada piyasayı manipüle eden işverenler ve osgb sahipleri çok.min 5 yıl tecrübeli bir mühendis sizce 2000 liraya çalışır mı ?

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
uzmanlar bilinçlendikçe ve sorumluluklarının farkında oldukça osgbler yavaş yavaş kapanacaktır görüşündeyim.devlette yasanın çok büyük eksiklerini inşallah giderir.

münza

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Güzel bir rakam. Umarım bundan sonra böyle rakamları duyarız.
Arkadaşlar bi hatırlama yapmak istiyorum.
Bildiğiniz gibi şu an için bir üst sınıfa bakma durumu var. Şu anda osgb ler C sınıflarını çok fazla kullanıyorlar. Ucuza çalıştırdıkları için firmalara ucuz fiyat veriyorlar. 2015 hazirandan sonra c lerin tehlikeli sınıfa bakmaları kalktığında piyasa normale dönmeye başlayacaktır. Bu nedenle fiyatları aşağıya çekmemeye çalışalım. şurda 1 sene var. Bu arada biz işleyişi öğrenelim bizim için daha karlı olacağı kanaatindeyim.

haluk2534

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
1000 TL paraya veya 1500TL paraya çalışan arkadaşlara diyorum ki: "lise mezunu bir hemşirenin 2500TL yi beğenmediği ortamda utanmadan ezilmeden bu paralara tenezül ediyorsanız,*****kesildi***** Nasılsa, mühendislik diplomanızı ve bu kadar masraf yaparak, emek vererek aldığınız belgeye saygınız yok, ****kesildi****. Aile geçindiriyorum yada sorumluluklarım var bahanesini uyduramazsınız.****kesildi*****". Sizlerin yüzünden inanın meslektende, herşeyden de insan soğuyor. ****kesildi****

Moderatör tarafında düzenlendi:

haluk2534

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar yazılan her yazıya aldanmayın. Uzun süredir yazılarını takip ettiğim bazı üyeler sürekli maaşlar konusunda olumsuz yazılar yazarak piyasayı düşük tutmaya çalışıyor...
*****kesildi***** Nasılsa, mühendislik diplomanızı ve bu kadar masraf yaparak, emek vererek aldığınız belgeye saygınız yok, ****kesildi****. Aile geçindiriyorum yada sorumluluklarım var bahanesini uyduramazsınız.****kesildi*****". Sizlerin yüzünden inanın meslektende, herşeyden de insan soğuyor. ****kesildi****

Ulukan ULUSOY

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Hele ki bazı osgb ler var. Utanmadan ücret veremeyiz ama işi öğrenirsiniz bizimle diye teklif ediyorlar. Yazık...

haluk2534

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Hele ki bazı osgb ler var. Utanmadan ücret veremeyiz ama işi öğrenirsiniz bizimle diye teklif ediyorlar. Yazık...
o OSGB leri işletenler hızan, aç ve beş parasız kişilerdir. Uzak durun öyle yerlerden, yoksa sizden harçlık bile beklerler. Ben sekiz sene önce öyle bir iş yerine tanık oldum. Adam iş yerinin telefonunu benim üzerimden açtırmak istemişti, benimde o gün son iş günüm olmuştu.

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
1000 TL paraya veya 1500TL paraya çalışan arkadaşlara diyorum ki: "lise mezunu bir hemşirenin 2500TL yi beğenmediği ortamda utanmadan ezilmeden bu paralara tenezül ediyorsanız, *****kesildi***** Nasılsa, mühendislik diplomanızı ve bu kadar masraf yaparak, emek vererek aldığınız belgeye saygınız yok, ****kesildi****. Aile geçindiriyorum yada sorumluluklarım var bahanesini uyduramazsınız.****kesildi*****". Sizlerin yüzünden inanın meslektende, herşeyden de insan soğuyor. ****kesildi****
ayıp bişey yaaa 1000-1500 liraya çalışan adam kul hakkı yiyor.çünkü piyasayı düşürüp kazanmanız gereken parayı size kazandırmıyor.yani hakkınızı yiyip sizin rızkınızı çalıyor bence.ama ben istanbulda inanın ne o parayı teklif edeni duydum nede çalışanı kaldıki osgbler patır patır kapanmaya başladı ucuz uzman bulamıyorlar artık.ve adları çıkacağından korkuyorlar mezarcı ölücü osgb diye.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.