Yeni Belgesini Almış C Sınıfı Uzman Osgb Ne Kadar Maaşla Çalışmalı

gökhan gürsoy

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
bu foruma bunu yazan arkadastanalıntı yaptım , c sınıfıyım anlastım ama
1500 liraya b sınıfı gerçekten şaka olmalı? ama eminmisiniz tam zamalımı belki haftada birgündür. çünkü bütün tanıdığım b uzmanlar saatini kiralıyor osgb ye.birtek ankarada 3500 liraya çalışan duydum ama ankaranın piyasası yerlerdeymiş anladığım kadarıyla
bır gun kala başlamama boyle dedıler dıye yazdı kendısıde

haluk2534

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
iş bulunur herkes ortak karar alsın 10 gün çalışmama kararı isgkatipten herkes sözleşmeleri iptal etsin bak gör ne oluyor sadece 10 gün biz olmasak bu sistem çöker ya belli değil mi
Haklısın kardeşim ama teslimiyatçı ruha sahipse insan yapacak birşey yok.

aragon34

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bir osgb ile görüştüm, şu an 35 yer ile başlayın bu sayı 50'ye kadar çıkabilir dedi. Maaş: 5.500 TL +yakıt+yemek önerisini sundular. İşyeri sayısı çok olduğu için kabul etmedim. 50 yere bakmanın olabilirliğini aklıma kabul ettiremedim. Hizmet verilecek işyerleri 1-4 saat arası inşaat ağırlıklı yerlerden oluşuyor. Hep konuştuğumuz gibi sorun çalışma sürelerinin yetersizliği. Bu süreler en az 5 kat artmalıdır.

haluk2534

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Bir osgb ile görüştüm, şu an 35 yer ile başlayın bu sayı 50'ye kadar çıkabilir dedi. Maaş: 5.500 TL +yakıt+yemek önerisini sundular. İşyeri sayısı çok olduğu için kabul etmedim. 50 yere bakmanın olabilirliğini aklıma kabul ettiremedim. Hizmet verilecek işyerleri 1-4 saat arası inşaat ağırlıklı yerlerden oluşuyor. Hep konuştuğumuz gibi sorun çalışma sürelerinin yetersizliği. Bu süreler en az 5 kat artmalıdır.
Yakıt verdiklerine göre senin arabayı kullanacaklardır. Buda 50 iş yerine koşturmaktan senin araba kısa bir sürede kilometresi şiyer ve amortisman giderleri, yıpranmayıda dikkate alırsak bu iyi bir teklif değil. en önemli konuya girmiyorum zaten 50 iş yeri demek 50 tehlike demek. Mutlaka birinde ölümcül kaza olacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

MEHMET AKSAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
merhaba herkese b sınıfı uzmanım osgb ler 2000 tl veriyor ben müh. olarak zaten 3500 alıyorum ne gerek var. arkadaşlar eğer altarnatif varsa ve gerçekten kendinizi kullandırmayın. belki maddi zorluk çekeceksiniz ama emin olun isg sonucu daha kötü. ucuza çalıştıran hiç bir osgb patronu çalışanın arkasında olmaz sakın denemeyin bile

Emine Saraç

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
benim yaşadıgım ilde osgb de c sınıfı 1.250.. resmen kapıda sıra var biri cıksa da biz girsek diye..durum bu

Hakan ERDOĞAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar çok ihtiyacınız yoksa riske girmeyin.sakın inşaat vb almayın...bu iş sakat.sonra taksirli suçdan adam öldürmekten yargılanırsınız.

bence maaşlarda şu şekilde olmalı

C sınıfı uzman 3-5 bin tl
B sınıfı uzman 6-8 bin tl
A sınfı uzman 8-10 bin tl

OSGB ler adam sömüren sistemler. OSGB sahibinin sıfır sorumluluğu var.size kazancının maksimum %20 sini veriyor.

mesela kaba bir hesap.
kişi başı 40 tl alsın (daha fazla alanda var bedavaya aykında) ..siz farklı yerlerde 200 kişiye bakın .kazancı aylık sadece uzmandan 8 bin tl.size 2 bin tl veriyor sigortanızı asgari ücretten yapıyor.size maksimum 4 bin tl harcıyor...4 binse cebe.ki bir uzmanın üzerinden 100 bin tl kazanını da gördüm.

çılga

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Ben de bir osgb ile anlaşmak üzereyim. hiç iş tecrübem yok. 1700 istedim çok dedi. piyasa düştü diyor. boşta durmaktan iyidir diye düşünüyorum fakat bu rakamları kabul edince piyasa düşmüş zaten. nasıl etmeli de işvereni yolumuza getirmeliyiz..

filiz birlikay

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar çok ihtiyacınız yoksa riske girmeyin.sakın inşaat vb almayın...bu iş sakat.sonra taksirli suçdan adam öldürmekten yargılanırsınız.

bence maaşlarda şu şekilde olmalı

C sınıfı uzman 3-5 bin tl
B sınıfı uzman 6-8 bin tl
A sınfı uzman 8-10 bin tl

OSGB ler adam sömüren sistemler. OSGB sahibinin sıfır sorumluluğu var.size kazancının maksimum %20 sini veriyor.

mesela kaba bir hesap.
kişi başı 40 tl alsın (daha fazla alanda var bedavaya aykında) ..siz farklı yerlerde 200 kişiye bakın .kazancı aylık sadece uzmandan 8 bin tl.size 2 bin tl veriyor sigortanızı asgari ücretten yapıyor.size maksimum 4 bin tl harcıyor...4 binse cebe.ki bir uzmanın üzerinden 100 bin tl kazanını da gördüm.

Maalesef,dediğiniz rakamlar hayal ...

Moderatör tarafında düzenlendi:

İş Sağlığı ve Güvenliği

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
1250 TL maaşa mühendis biri çalışır mı ? Yapmayın arkadaşlar . Bu kadar da kendinize ve diğer uzmanlara haksızlık yapmayın

cihan sezgin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
türkiyede özel sektör şartları belli.osgb ler kar amaçlı çalışan şirketler yanı para kazanmak için kuruluyorlar.nasıl bir fabrika bir işçiye asgari ücret veriyorsa emeğinin karşılığını vermıyorsa osgb lerde aynı müh. yada baska birsey olmaya gerek yok.işssiz kalkmaktansa 1200 1500 çalışmayı kabul edilıyor.konyada şuan 1200 çalışan sayısız uzman var ...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.