Osgb'de C Sınıfı Uzman Maaşı

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında uzman_26 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. civiluzman

  civiluzman Guest  Tek söyleyeceğim şey OSGB'lerde çalışmayın çalıştığınız sürece 1200-1500 liraya razı olmak zorunda kalırsınız.

  Ya bireysel bir kaç yere hizmet verin ya da tek yerde tam zamanlı gerisi yalan.


   
  chemistanbul ve volkankim bu yazıya teşekkür etti.
 2. Büter Kardeşim,
  1. Bir yazı hakkında yorum / fikir yazmadan önce o yazının tümünü en baştan (zincirin ilk halkası olan yazıdan itibaren) okuyup ta yorum yapman gerekir. Ama görülüyor ki öyle yapmadan hareket etmişsin ya da konuyu tam kavrayamamışsın. Nasıl ki bir konuşmanın içinden bazı lafları cımbızla seçip te sadece o seçilen laflar üzerine gidilerek yorum yapılması konuyu asıl konudan tamamen alakasız bir hale dönüştürürse işte senin de yukarıdaki yorumun da maalesef konuyla o hale getirmiş.
  2. Ben konuya bir arkadaşımızın "o yüksek ücetleri adamlar mühendislik mezununa veriyor.teknik elemanlara değil(fizik kimya ve teknik öğretmen mezunlarına vermezler o paraları)bir taşta iki kuş misali işletmelerinde hem mühendis hemde isg uzmanı bulunduruyor 1500 tl den iki iş için 3000 tl veriyor.ama teknik elemanı ne diye alacak sadece uzman olarak...." diyerek teknik eleman olarak adlandırılan Fizik, Kimya bölümünde okuyanları belki farkında olmayarak belki de bilmeyerek biraz da rencide ederek bir yorum yapmasıyla konuya dahil olmuştum ve eğer dikkat ettiysen cevaben Mühendis ile Teknik Eleman'ın anlamlarını açıklamıştım.
  3. Bu açıklamalarım neticesinde bakanlığın isimlendirme hatası yaptığını söylemiş ve bunu biraz daha açarak yanlışlığın en baştan yapıldığını 4 yıl fakülte okuyan bir kişi ile 2 yıl MYO okuyan bir kişinin aynı ünvanı paylaşmasının yanlışlığını bir usul hatası yapıldığını anlatmıştım. Tabi burada dikkat edilseydi eğer "(Baştan belirteyim kimseyi küçümsemek gibi bir düşüncem asla olamaz, her mesleğe saygı duyarım)" bu sözü de en başta söylediğimi tekrar hatırlatırım.
  4. Ama ne oldu bir MYO mezunu arkadaşımız tıpkı cümlenin içinden cımbızla kelimeleri seçerek cevap vermeye kalkınca haliyle konu da hiç alakası olmayan ve istenmeyen bir atışma boyutuna dönüştü. Tabi bu arada o arkadaş hala konuyu anlamamakta ısrar edince de işte o zaman da maalesef anlayacağı şekilde hoş olmayan bir açıklama yapmak zorunda bıraktırdı. Yoksa onu aşağılamak ya da küçümsemek gibi bir düşüncem yoktu. Ama o arkadaş maalesef görülüyor ki hassasiyet hususunda sınırı çok zorladığını hala anlayabilmiş değil. Her neyse o onun sorunu.
  5. İSG hususunda 2 yıllık olsun 4 yıllık olsun, mühendis ya da teknik eleman olsun hiç fark etmez hepimiz bu sektördeyiz bunun aksini iddia etmiyorum. Bu sektörde olan hiç kimseyi hor görmüyor onlara kibir de yapmıyorum. Ancak dedim ya en baştan yapılan adlandırma hatası ve bir arkadaşımızın anlamadan konuya balıklama dalması konuyu buralara getirdi. Bu kadar uzun açıklama gereği hissetmemin sebebi senin de konunun en başındaki açıklamamı görmemiş ya da kavrayamamış olduğunu gösteriyor ki "herkes iş güvenliği uzmanı. 2 yıl boyunca isg dersi görmüş teknik elemanı 1 aylık eğitimle hor göremezsiniz bu tamamen eziklik psikolojisi özgüvensizlik ve kibirdir. Bende özel sektörde çalışan endüstri mühendisi ve fizikçiyim." şeklinde yorum yapmışsın.
  Bak ne güzel söylüyorsun: Endüstri Mühendisiyim, Fizikçiyim diyorsun. Şimdi çalıştığın o işyerinde bir teknisyen gelip te sana yahu senin benden ne farkın var dese seninle aynı ünvana sahip olduğunu söylese senin yaklaşımın bakış açın nasıl olur? Sen kendi mesleğinden senin ünvanından olan bir kişinin yönetimi altında çalışabilirsin eminim bundan rahatsızlık hissetmezsin, ancak 2 yıllık eğitime sahip olan bir teknisyenin yönetimi altında çalışmayı ne kabul ne de aynı ünvanı paylaşmayı kabul edebilirsin. Bu hiç bir şekilde kibir ya da başkalarını hor görmek değildir. Buna AST - ÜST durumu denir ki bu tüm dünyada olan bir durumdur ve olması gereken bir durumdur. Bunu KİBİR ya da HOR GÖRMEK şeklinde değerlendirmek yanlışın doğruluğunu iddia etmektir.
  Lütfen objektif olalım.
  Selamlar.

   
 3. volkankim

  volkankim TÜİSAG Üyesi

  etiket önemli bu mesleğin değerini artıracak olan mühendistir.eşit değiliz olmamalıda.

     

   
  AltınOran ve (deleted user) bu yazıya teşekkür etti.
 4. Ali KÖKSAL

  Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

  Madem okadar yüksekte görmektesiniz kendinizi o yüksek mesleğinizi neden yapmayıp bizim dahi yapabildiğmiz bu düşük mesleği seçtiniz.

   
  Semchenko, duygu gündoğan ve uzman_26 bu yazıya teşekkür etti.
 5. Ali KÖKSAL

  Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

  Bence siz kendinizi Üst olarak gösterebileceğiniz kendi alanınızda hizmet verirseniz daha başaralı olursunuz diye düşünmekteyim.

     

   
  Semchenko bu yazıya teşekkür etti.
 6. nesim

  nesim TÜİSAG Üyesi


  1155tl artı kdv

   
  uzman_26 bu yazıya teşekkür etti.
 7. Ali KÖKSAL Kardeşim,
  Sen hala konuyu anlamamakta ısrar ediyorsun adeta anlamamaya yeminlisin. Bak sayende konu nereden nereye alakasız bir yöne gitti. Senin İSG'de çalışmana veya İSG'deki konumuna en ufak bir söz söylemişliğim var mı? Ama sen alıngan davranıp konuyu apayrı bir yöne saptırıyorsun..Yoksa seni hor görmek küçümsemek gibi bir düşünce aklımdan geçmez. Bir ilkokul ya da lise mezunu nasıl subay olamaz ona subay ünvanı verilmez ise, benim dediğim de bir 4 yıllık okuyan kişi ile 2 yıllık okuyan kişi aynı ünvanda değerlendirilemez. Var mı bunda bir yanlışlık? Hayır değerlendirilir diyorsan buyur meydan senin derim!! Sen 2 yıl MYO okumuş kişiler ile Mühendislik okuyanları aynı düzeyde değerlendiremezsin. Onların okuduğunun, aldığı eğitimin aynısını biz de okuyoruz, alıyoruz diyebilir misin? (Bak dikkatini çekerim İSG için demiyorum genel konuşuyorum) MYO elektrik bölümünden mezun teknisyeni ile elektrik mühendisi bir midir? Bir MYO kimya bölümünden mezun olan laborant ile bir kimyager, kimya mühendisi bir midir? Evet "bir" dir diyorsan sana artık hiç bir şey demeyeceğim yolun açık olsun ustam derim...
  Ama sen öyle alıngan davrandın ki konuyu kişiselleştirip sanki seni hedef almışız gibi dışlanıyormuşsun gibi algılayarak değerlendirdin ve konuyu olmaz yerlere getirdin. Bak son söylediğine "Bence siz kendinizi Üst olarak gösterebileceğiniz kendi alanınızda hizmet verirseniz daha başaralı olursunuz diye düşünmekteyim."!!! Senin o parlak tavsiyene hiç mi hiç ihtiyacım yok. Zaten görülüyor ki şu aşağılanma kompleksinden kurtulduğun an sen dediklerimi anlayacaksın ayrıca . Yoksa havanda su dövmeye devam edeceğiz gibi...

  Kardeşim (yaşça oldukça küçüğüm olduğun için böyle hitap ediyorum) sana da aynı şeyi tekrar söyleyeyim zincir yazıda konuya dahil olduğum yerden itibaren yazdıklarımı anlamaya çalışarak okursan ne demek istediğimi anlarsın yoksa sen kendini bu aşağılanma kompleksi içerisinde görerek hareket edersen bu konuşmalar uzar gider, kimseye faydası olmayacağı gibi burada forumun amacı dışına çıkılıp gereksiz yer işgalinden başka bir şey olmaz. Benim sana söyleyeceğim bu kadar. Varsa İSG hususunda konuşacağın buyur konuşalım ama bu aşağılanma konusunda artık yorum yapmak istemiyorum gerçekten rahatsız edici. Ben noktayı koyuyorum, Allah işini gücünü rast getirsin, kazasız sorunsuz günler dilerim.
   
  TeRMoBLaCK bu yazıya teşekkür etti.
 8. iguemre

  iguemre TÜİSAG Üyesi

  benim arkadaşım bir aydan beri OSGB de çalışıyor 4 bin tl maaş alıyor c sınıfı inşaat işleri almışlar şantiyeye göndermişler   
 9. Mehmet ÖZKAN

  Mehmet ÖZKAN TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar;
  Bugün aldığım bir habere göre üniversiteyi 7 yılda zorla bitirebilen makina teknik öğretmeni olan sınıf arkadaşım şimdi İSG uzmanı olarak bir baraj inşaatında çalışıyormuş.
  Aldığı maaş da aylık 4000 (dört bin türk lirası) imiş.
  son derece başarısız ve tembel bir öğrenci olan sınıf arkadaşım bu maaşı alıyor artık hesabını siz yapın...(beni bu yazım için kötü bulanlar olacaktır ama ben her zaman doğru konuşmaktan yanayım)

     

   
  volkancoskun ve iguemre bu yazıya teşekkür etti.
 10. iguemre

  iguemre TÜİSAG Üyesi

  fiyatları düşürmemek lazım 4000 lira normal bir ücret bence   
  mehmet özkan bu yazıya teşekkür etti.
 11. Ali KÖKSAL

  Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

  Hala kendinizi aynı noktada görmektesiniz, benim ne alınganımım nede komleksim var ama bu konuyu daha uzatmak istemiyorum. Fakat bir büyük olarak ve 40 yıldır iş hayatında birisi olarak tavsiyem kendinizi dev aynasından görmeden işinize dört elle sarılıp tecrübe kazandığınız zaman o mühendis kimliğinizi ortaya çıkarmanız kalın salığcakla.   
  chemistanbul bu yazıya teşekkür etti.
 12. miran

  miran TÜİSAG Üyesi

  BANADA OSGB DEN BİR TEKLİF GELDİ.750 MAAŞ ARTI ALDIĞIMIZ HER İŞİN İŞ GÜVENLİK MAAŞININ YÜZDE 40 INI ALACAKMIŞIM.SİZCE UYGUN MUDUR NE DEMELİYİM

   
 13. MURAT01

  MURAT01 TÜİSAG Üyesi

  YA ARKADAŞLAR LÜTFEN,RİCA EDİYORUM,HATTA NE OLURSUNUZ DIYORUM;OSGB LERIN ELINE KOZ VERMEYIN,GENEL OLARAK KONUSUYORUM BIZLER BU KADAR RİSKLİ BİR MESLEĞE BU KADAR DÜŞÜK FİYATA EVET DERSEK ADAMLARIN AĞZINA BAL SÜRMÜŞ OLURUZ,UNUTMAYIN Kİ BİZLER OLMADAN ONLARDA OLMAZ TOK KONUSUN BIRAZ UCUNDA ÖLÜM YOK YAA . . .
   
 14. mustafa kaya

  mustafa kaya TÜİSAG Üyesi

  kesinlikle sevgili uzman arkadaşlar kesinlikle ucuza gitmeyin kesinlikle...kendi değerinizi düşürmeyin...

   
  AltınOran, m_guler84, uzman_26 ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 15. SEG

  SEG TÜİSAG Üyesi

  hem 1250 veriyo, hem de tecrüben yok d,ye kabul etmiyo... aman iyi olmuş ucuz kurtulmuşsun   
 16. SEG

  SEG TÜİSAG Üyesi

  hadi diyelim ki tecrübe yok 3000 bulamıyorsunuz ama 2500 altına inmeyin

   
  mentorr bu yazıya teşekkür etti.
 17. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  benim istediğim iş stili sabit bir maaş artı işten yüzde eğer 2000-2500 arası kazanacaksanız bide tecrübesizseniz ilk işinizse iyiymiş

   
  Fasih Fatih DEMİRTAŞ bu yazıya teşekkür etti.
 18. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  katılıyorum bu güzel yoruma iş sahası çok geniş ayda 100 iş başvurusu bile yapılabilir hergün yeni ilanlar görüyorum birisi olmazsa birisi mutlaka olur

   
  m_guler84 ve Fasih Fatih DEMİRTAŞ bu yazıya teşekkür etti.
 19. Bir tanıdığım (ki sektörde yeni işe başladı daha henüz belgesini alalı 5 ay oldu) İstanbul'da 2200.- TL sabit maaş ile işe girdi. Üstelik getireceği her iş için %50 prim... Daha hiç iş tecrübesi olmayan ve çalışma hayatına yeni başlayan birisi için oldukça güzel bir başlangıç yapmış. Darısı diğer arkadaşlara...

   
  volkancoskun ve mentorr bu yazıya teşekkür etti.
 20. iguemre

  iguemre TÜİSAG Üyesi

  Şimdi ücrette ne anlaştık ben bazı yerlerde koptum konu başka yere gitmiş galiba :)

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica