Osgb'de C Sınıfı Uzman Maaşı

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında uzman_26 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Başar KOYUNCU

  Başar KOYUNCU TÜİSAG Üyesi  kendim uyguluyorum güvenlik ve temizlik firmalarında sanayıde uygulamıyorum mıllet sanayı diye yanılıyor sanayıden önce hizmet firmalarına bir uğrayın bakın kaç yüz kişi çalışıyor az tehlikeli birçok firma var araştırın


   
  ALİ ULVİ ÖZÇELİK bu yazıya teşekkür etti.
 2. c İsg uzmanı

  c İsg uzmanı TÜİSAG Üyesi

  bugun OSGB'den fiyat aldım dediğiniz gibi çok komik 1 ay denemeli 1000tl kabul edilirsek işe ikinci ay 1500 tl olduğu söyledi.İş tecrübem yok.İşimiz riskli ve çok detay çalışma ve emek isteyen ve bu konuda en ufak bir eksiklikte yasal sorumluluğu bize yükleyen bir sistem var ortada.Durum içler acısı:( Bu teklifi kabul etmedim.Açıkçası bu teklifi şaşkınlıkla karşıladım. Bu belgeyi aldım bu işi hakkaniyetle yapmak gerekir malum riskli ancak fiyat içler acısı.
  bilgisi olan varsa öncelikle OSGB'lerde genelde hep bu fiyatta mı açıyorlar 2000-2500 tl veren OSGB yok mu? OSGB'de çalışma koşulları nasıldır?

   
 3. mrttaskaya

  mrttaskaya TÜİSAG Üyesi     

   
 4. mrttaskaya

  mrttaskaya TÜİSAG Üyesi

  hocam nerede çalışıyorsun 3000 tl ye.ben 18 ağustosu kazandım.istanbulda piyasa 1500 civarı.bu anadoluda daha düşük.beni yönlendirebileceğin bir yar varsa sevinirim.

   
 5. Murat KIRBAŞOĞLU

  Murat KIRBAŞOĞLU TÜİSAG Üyesi

  keşke türkçe yazabilseydin hocam! herkesi her şeyi eleştiriyoruz güzel de uzmanım diyen insanın bu derece imla hatası yapmaması lazım.

     

   
  Sait isg bu yazıya teşekkür etti.
 6. mrttaskaya

  mrttaskaya TÜİSAG Üyesi

  konunun özeti bumu hocam.bunu mu anladın?ben türkçe öğretmeni değilim kaldı ki burada insanlara not da vermiyoruz değil mi?

   
  emirbuyuran89 bu yazıya teşekkür etti.
 7. bio.turgut

  bio.turgut TÜİSAG Üyesi

  dostlar gayet iyi diyorsunuz güzel diyorsunuz OSGB de çalışmasın kimse ama bu işin okulu da orası değil mi neyin nasıl işlediğini göreceğimiz yer orası değilmi biraz kötü bi benzetme olacak ama hani şener şen ve ilyas salmanın şeker pare filminde ilyas salmanı şener şen şeker pareye götürüyor ya, işte bence osgbde şeker pare bence.

  bunu neden diyorum eğitim almakta olan ve 23 kasımda sınava girecek bir igu adayı olarak söylüyorum, şuanda evet ders çalışıyorum bazı yönetmelik vs. öğrenmeye çalışıyorum ama bana deseniz ki git hadi bilmem ne iş yerinin iş güvenliğini yap deseniz ne nasıl olacak bilemem. (ha bu arada belki bu çalışmaya yeni başlamamın verdiği bi durum da olabilir)
   
 8. c İsg uzmanı

  c İsg uzmanı TÜİSAG Üyesi

  Tüm belgelerim elimde patlayacak yanarım yanarım ona yanarım. Danışmanlık şimdi de uzmanlık ne olacak sonumuz allah yardımcımız olsun.Piyasa kötü:( lanet olsun düzenine..   
 9. Başar KOYUNCU

  Başar KOYUNCU TÜİSAG Üyesi

  OSGB kuranların tecrubesı konusunda şüphelerim var az tehlike 1-2 fırmayla tecrube kazanılır kannatindeyım OSGB boşa zaman ve para kaybı enfazla 217 saatlik hakkımın 30 saatını kıralarım OSGB ye yoksa aç kalmak daha tehlikeli ....

     

   
  ALİ ULVİ ÖZÇELİK bu yazıya teşekkür etti.
 10. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  hocam bütün OSGB lerde çalışan uzmanlar zaten 2000-2500 alıyor tecrübesizse eğer zaten hiçbir aklı başında uzman altına çalışmaz   
 11. mühendis85

  mühendis85 TÜİSAG Üyesi

  Yani netice nedir :)
  Ayrıca çöpçü demeyelim çevre temizlik işçisi diyoruz biz bu arkadaşlara. Temizlik işçisi 1200 alıyor da uzmanlara neden yetmiyor bu para demek istiyorsunuz sanırım. Geçen hafta bir arkadaşım iş kazası nedeni ile karakola ifade vermek için çağırıldı. İşçinin geçirdiği kazadan sonra maddi manevi tüm giderlerini karşılamayı kabul ediyor musunuz diye sormuşlar. Siz 1200 lirayla ödersiniz serdar bey :)   
  perdeler bu yazıya teşekkür etti.
 12. Ersgur

  Ersgur TÜİSAG Üyesi

  1200/4: 300tl ömür boyu taksite bağlarız:):)

   
 13. ilker1959

  ilker1959 TÜİSAG Üyesi

  Benzeri bir olayı ben de duydum, sanırım zamanla işin ciddiyeti anlaşılacak.
   
 14. Mehmet ÖZKAN

  Mehmet ÖZKAN TÜİSAG Üyesi

  şimdi alırsınız 3 binler 5 binleri
  şimdi 500 tl alırsanız allahınıza dua edin bence ülkede herkesi uzman yapacak bu hükümet kasasını dolduracak.olan cebinden parası çıkan vatandaşa olacak gene.
  sınav her sene 2 defa yapılıyordu şimdi her sene 9 defa yapılacak sadece ankarada giriliyordu şimdi 5 bölgede girilecek eskiden eğitim 2 bin tl ye veriliyordu şimdi bin tlye veriyorlar.herkes uzman olacak hatta işletmelerden fazla işçiden fazla isg uzmanı olacak.

   
  ALİ ULVİ ÖZÇELİK, pelina1986 ve uzmannn bu yazıya teşekkür etti.
 15. Semchenko

  Semchenko TÜİSAG Üyesi

  Konu "OSGB'de C Sınıfı Uzman Maaşı " olduğundan konuyla ilgili olarak konuyu açan ve cevap veren arkadaşların burada sadece rakam telaffuz etmesi ve neden bu rakamı istediği hakkında minik izahatlarda bulunması gerekirken, gereksiz konulara girilerek Mühendis-Teknik Öğretmen-2 yıllık İSG-Fizik-Kimya bölümü tartışmalarının çıkmasını hayret ve üzüntüyle karşılıyorum. Lütfen bulunduğunuz bölgeyi ve OSGB den kaç para talep etmemiz gerektiğini izah eden mesajlar yazın. Başkaca mesajların konuyu okuyanlara hiçbir faydasının olmadığını ve açıkçası umurunda da olmadığını düşünüyorum (Kuralları kanunları biz koymuyoruz, konulan kurallara göre yaşıyoruz ) Herkese Saygılar Selamlar...   
  izmir35, uzmannn ve Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
 16. Semchenko

  Semchenko TÜİSAG Üyesi

  Size çok teşekkür ederim Doktor Bey gerçekten de "teşhisi" doğru koydunuz :) Ama birazdan birileri sizin tesbitiniz yerine "Mühendis-Teknik Öğretmen Savaşı" gibi "Mühendis-Hekim Savaşı" da açabilir; tetikte olun; ağrı kesiciyi hazırlayın :)... Selamlar; Saygılar...

   
 17. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  herkes uzman olsun ki isgu ların işi rahatlasın..
  ama her halükarda bir gün gelecek işi layıkı ile yapanlar ayakta kalacak, diğerleri sadece tarih sayfalarında kalacak..

   
 18. kalitek

  kalitek TÜİSAG Üyesi

  Merhaba Arkadaşlar;
  Herkesin fikrine katılmakla birlikte, devletin bu işe hangi açıdan baktığı belli.
  Bu işin İSG ye önem veren firmalarda değer göreceği kesin.(oda bir yere kadar)
  Geri kalan işletmeler ya geçici düzenlemeler ile yasak savacaklar yada develet dayatması ile iyi kötü bir şeyleri değiştirecekler ancak hiçbir zaman bundan öteye gitmeyecek...
  Türkiye'de yine iş kazaları azalmayacak yine insanların mesleki hastalıklardan hayatları kararacak.
  Bugün plazma kesim yapan bir firmaya bir sebepten uğrama fırsatım oldu.
  Çalışanlarda ne kkd kullanan vardı,nede plazmadan ortama yayılan toksik gazı çekecek bir emiş sistemi...(vs vs..)
  Şimdi düşünün burada uzmansınız?Neler yaşayacağımızı hepimiz gayet iyi biliyoruz.
  Peki bu ve benzeri sorunlar nasıl çözülür sorusunun muhattabı kimdir?
  Aslında hepimizin sorguladığıda bu değilmi sizcede?
  Saygılar.

   
 19. Semchenko

  Semchenko TÜİSAG Üyesi

  Yeni C sınıfı uzmanım, tecrübesizim, yazılan mesajlardan anladığım 1500-2500 skalasında bir rakam OSGB den alınabilirse yeterli olacak gibi. Benzer durum belki biraz daha fazlası mesela 2000-3000 bandının da başlangıçta Özel Şirketler için uygun olduğunu düşünüyorum. Kocaeli İzmitte yaşıyorum. Bu gibi fiyat pazarlıklarında aldığımız sorumluluk kadar İşverenlerimize (OSGB veya Özel bu anda fark etmez) göz dağı olarak " Maliye Bakanlığı Tarafından Belirlenen Yeniden Değerleme Oranına Göre Hesaplanmış 6331 Sayılı İSG Kanunu’ndaki İdari Para Cezaları" pdf formatında İşverenlerin Muhatap olduğu ödemek zorunda kalacağı ceza miktarları ücret pazarlıklarınızda elinizin altında olmalı. Ayrıca benzer şekilde eğer temin edilirse "İş Kazaları ile ilgili İşverenlere ağır yaptırımlar yükleyen yargı kararları" ve önceki sayfalarda bir arkadaşında paylaştığı "freze-torna tezgahlarında ölmüş yaralanmış insanların resimleri" de yapılan iş sonucunda oluşabilecek zararlar konusunda hem bize hem iş verenlere bir ibret, ciddiyet ve hak edilen ücrete yaklaştırma vazifesi görecektir.Kim ne isterden daha ziyade, istenecek ücreti ve piyasayı 1 TL bile yukarı çeksek hepimizin kârına olacaktır. Bugün olmasa bile yarın olacaktır... Herkese Selamlar Saygılar Sevgiler...

   
 20. ilker1959

  ilker1959 TÜİSAG Üyesi

  Biraz komik olmuş. Gözünüzde işveren korkutularak ikna edilebilecek imajı olmuş, bu yanlış. Doğrusu bilgi ve tecrübemizle bizdeki farkı göstermemiz daha çok işe yarar. Eğer binlerce uzmandan bir farkımız var ise. Yoksa 1500 TL.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica