Osgb'de C Sınıfı Uzman Maaşı

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında uzman_26 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. A.İLKAN BEYAZ

  A.İLKAN BEYAZ TÜİSAG Üyesi  ocak ayında yasa uygulanmaya basladıgında yeteri kadar uzman olmadıgından maaslar artacaktır talep cogalcak oyuzden sözlesmelerinizi ocak ayını dusunerek yapın az paraya calıscaksanızda kısa surelı sözlesme yapın


   
  jeo ve mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
 2. Cem BAYDAR

  Cem BAYDAR TÜİSAG Üyesi

  Peki eğitim sonucu belge verme işini nasıl yapıyorsunuz? Biliyorsunuz ki bireysel çalışıp da eğitim sertifikası veremiyorsunuz.

   
 3. suna_ucarr

  suna_ucarr TÜİSAG Üyesi

  Valla arkadaşlar biz ne kadar yorum yaparsak yapalım boş. OSGB de çalışıyordum ve sınava girmeden işe başladım sınavdan sonra 2000+ masraflar anlaştım ama iş görüşmesine gelip 1500 bana yeter ve arabam var onuda kullanırım yeter ki işe gireyim diyen çakma uzmanlar olduğu sürece bu piyasa düşmeye devam eder maalesef. Sonuç ne peki sınavdan sonra ne oldu dersiniz " ben 1500 veririm istersen denildi ben bu fiyata uzman bulurum." tarzında kalitesiz konuşmalar.

     

   
  alix bu yazıya teşekkür etti.
 4. ilker1959

  ilker1959 TÜİSAG Üyesi

  Gördüğüm bir örnek veriyorum eğitim sorununa. OSGB ile bedelde anlaşıyorsunuz, eğitimi veriyorsunuz, OSGB antetli eğitime katılım belgesi veriyorsunuz.herkes memnun.

   
 5. semira81

  semira81 TÜİSAG Üyesi

  boş laflar bunlar...İŞ YOK ARKADAŞLAR...

     

   
  alix bu yazıya teşekkür etti.
 6. kevserturan_88

  kevserturan_88 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar,
  bende 18 ağustos sınavında sınavı kazananlardanım fakat o kada yere iş başvurusunda bulunduğum halde 1 kişi bile görüşmeye çağırmadı. Sorun bende mi anlayamadım. Deneyimsizim diye mi çağırmıyorlar?

   
  jeo bu yazıya teşekkür etti.
 7. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  kevser hanım sorun sizde değil sorun yasanın ertelenmesinde herkes 2014 ocağı bekliyor o zaman bizim iş patlama yapacak yoksa şuan çoğu OSGB sinek avliyor kapattı kapatacak. düşünün yasanın ertelenmesiyle 3 katına çıkacak olan iş potansiyeli ertelendi.bide heryer istanbul gibi iş potansiyeline sahip değil
   
 8. kevserturan_88

  kevserturan_88 TÜİSAG Üyesi

  Evet orası öyle ama Kocaelide oturyorum sanayinin tam göbeği aslında   
 9. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  işte bu yüzden sıkıntılı millet kendi bünyesindeki kimyageri mühendisi kursa gönderip uzmanlık sertifikası aldırıyor üç beş kuruş fazla para verip dünyanın riskini aldırtıyo kocaeli piyasası böyle arkadaşlarımdan aldığım duyumlara göre bende orda okudum ama ciddi anlamda iş yok orda.

     

   
 10. Cem BAYDAR

  Cem BAYDAR TÜİSAG Üyesi

  Kısacası gene işiniz OSGB'den geçiyor. Bulduğunuz bir çözümdür. ama fiyat konusunda bulduğunuz çözüme katılmıyorum. Ayrıca OSGB'lerin sertifikalarını size kullandırmaması gibi bir durum için planınız mevcut mu?   
 11. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  Bende dün 3 ay önce açılmış bir OSGB ye gittim. tam da kursa gittiğim iş hanının karşısındaydı. görevli arkadaş ne dese beğenirsiniz, B sınıfı isen olur. A isende olur. Ama C sınıfına ihtiyacım yok kusura bakma. Ama yakında B ve A ların sayısı arkadacak, onlarada ihtiyaç kalmicak. Tecrübeli isgu lazım bize..
  peki ben C yim ama B de çalışırım dedim. Yok biz B leri A da çalıştırıyoruz. B ye de ihtiyaç yok demez mi.
  Şimdi bu durumda çok tehlikeli işler için isgu arıyorlar. Çünkü yasa ertelendi. ocakta çok tehlikeli 50 nin altı sınıf da isgu çalıştırma zorunluluğu başlayınca mecbur eleman alacaklar..
  Ama bir sorun var, ben büyük konuşmayayım fakat yinede çok tahlikelide çalışmayı düşünmüyorum..
  düşünenlerede tekrar tekrar dikkat diyorum.. zira çalışırısnız, sorun olmaz belki.. ama emekli olursunuz, pat o dönem gürültüye maruz kalıp önlem alamadığınız biride emekli olunca dava açar.. hoop.. geçmişe bakarlar.. neydi muhafiyet yılı? 1o senemi 40 sene mi? pat sizide kapsar, emeklilik hayal olur içerde, yada mahkemelerde geçer.. sonra naaptım ben diye yakınıp durulur..
  Aman dikkat diyorum arkadaşlar.. Aman dikkat...   
  Sorgulayan Adam bu yazıya teşekkür etti.
 12. sarza83

  sarza83 TÜİSAG Üyesi

  Bence bir yanlış anlaşılma var.Arkadaş haftada 2.5 gün aylık 800 demek istiyor gibime geldi.

   
 13. azzronn

  azzronn TÜİSAG Üyesi

  OSGB 'lerden mümkün mertebe uzak durun. Çalıştık gördük birkaç OSGB'de .İş güvenliği umurlarında değil. Tek dertleri paradır. Sizinle anlaşırlar daha uygun fiyata aynı işi yapan uzman bulduklarında deneme süresi sonunda sizin yerinize ucuza çalışanı alırlar. Size baret ,yelek bile vermezler doğru dürüst. Fotoğraf makinesi vs bilgisayar imkanı bunlar yok. Bilgisayar verirler çalışmaz, ofiste çay bile içemezsin emin ol. Uzmanlık yapamazsın saha da sana gözetmenlik yaptırmaya çalışırlar sonra da dökümantasyondan n'aber derler.Bunlar bu kadar şakadır işte. risk analizi yapın derler ama yapmanıza fırsat ve imkan vermezler. Size verdikleri parayı çok görürler.Normal bir fiyata anlaşırsınız ,düşünürler acaba fazla mı veriyoruz ,sonra sizi çağırırlar ,biz sizinle yolları ayırıyoruz performansınızı beğenmedik diye.Şu ana kadar iyi bir OSGB duymadım .Şu adı çıkan ünlü OSGB'lerde dahil ki ben onlarla çalıştım zaten. Tek sıkıntı para olsa neyse tamam da sana çalışabileceğin uygun ofis ,araç gereç temin etmiyorlar ki. Hele ki OSGB'lerde birçok uzmanın olduğu ekiple hiç çalışılmıyor.Çekilecek gibi değil egoları. Belgesini yeni alanın havasından suyundan geçilmez . Saçma sapan insanlar . Bunlar mı iş güvenliğini sağlayacak diyorsun. Egosu kadar bilgisi olsa insanların sorun yok. Bu iş ego işi değil. Belgeyle Uzman olunmaz.Uzmanlık bir süreçtir. Demokrasi gibidir.Kendini geliştirirsin. Öğreneceğin milyon şey vardır. OSGB'ler hakkında olumsuz düşündüm onlarla çalışmadan önce,bir de bir gireyim bakayım dedim gördüm işte gözümle de gördüm ,yaşadım. Bir kere bunlar firmalarla tüm sorumluluğu üzerlerine alacak şekilde sözleşme yağıyorlar ,bu sorumlulukları da sözleşme ile uzmanın üzerine yıkıyorlar. Tamam yasaya göre işveren sorumluluklarını devredemez ama uygulamada öyle yürümüyor ki ülkemizde herşey kağıt üstünde kalıyor biliyorsunuz bir kaza olduğunda ülkemizde adalet günah keçisini bulmaktan ibarettir. Bu iş başlamadan bitti üzülüyorum.
   
  Gökhan Zaman, MNG, mujganasya ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
 14. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  A SINIFI UZMANIN OSGB DE NE İŞİ VAR ONU BIRAKIN B SINIFI BİLE BULAMAZLAR HADİ C SINIFI BULURLAR O DA GEREKLİ ŞARTLARI SAĞLARLARSA.ÇOĞU OSGB NİN KAPANACAĞI VE DEVLETİN İSG İŞİNE YENİ YASALAR YENİ POLİTİKALAR VE YAKLAŞIMLAR GETİRECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

   
  Semchenko bu yazıya teşekkür etti.
 15. Serdar Atak

  Serdar Atak TÜİSAG Üyesi

  hocam hayirli olsun.hangi sehirde is buldunuz merak ettim.ben antalyada en son görüstügüm OSGB den asgari ücret+%10 prim+aylik hizmete bagladiniz isletmeden alnacak paranin 1 aylik ücretini teklif ettiler.kabul etmedim.risk degerlendirmeleri azaldi ve bircok büyük otel artik kendi bünyelerinde uzman calistiriyor.verdikleri teklifle maasin 2000 tl ye gelmesi cok zor.   
 16. Başar KOYUNCU

  Başar KOYUNCU TÜİSAG Üyesi

  OSGB LERLE ÇALIŞMAYIN ÇALIŞMAYIN ÇALIŞMAYINNNNNNNNNNNNNNN ÇALIŞMAYINNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN KENDİ İŞİNİZİ KENDİNİZ YAPIN MÜHENDİS OLARAK ÇALIŞSANIZ DAHA ÇOK KAZANIRSINIZ OSGB SAÇMALIĞIYLA KENDİNİZİ KANDIRMAYINNNNNNNNN KÜÇÜK FİRMALAR OSGB İSTEMIYOR FIYATI ÇOK BULUYORRRRRRR KISMI ZAMANLI ANLAŞIN 5-6 FIRMAYLA 3500 KAZANIN OSGB LERE LÜZUM YOK GEREKSİZ

   
  ALİ ULVİ ÖZÇELİK ve Ramis Palabıyık bu yazıya teşekkür etti.
 17. Başar KOYUNCU

  Başar KOYUNCU TÜİSAG Üyesi

  beledıyede çöpçülerin 1200 aldığını bılıyormusunuz?

   
 18. Şeymaa

  Şeymaa TÜİSAG Üyesi

  C sınıfı iş güvenliği uzmanlıgı sınavını kazandım iş arıyorum yardmcı olabilecek varsa sevinirm..

   
 19. Başar KOYUNCU

  Başar KOYUNCU TÜİSAG Üyesi

  başka arkadaşlarada yazdım aynısını uyguluyorum sizde deneyin seçenek 1. bir OSGB ye gidin oturun konuşun 2.isgu arayan ve ilan veren OSGB lere başvurun 3.kısmı zamanlı yada tam zamanlı isgu arayan ilanların tamamına başvurun 4.tanıdığınız muhasebece lere başvurun ellerinde 10 larca yer mevcut rapor ve eğitimin mecburiyetinden ve cezalardan başlayın ufak ufak rapor düzenleme isteklerı gelmeye başlıyor fırmalara gire çıka teklıfler geliyor busefer kısmı zamanlı çalışmanızı öneririm 4-5 firma size yetecektir şunuda unutmayın her gittiğiniz muhasebecınınde başka muhasebeci dostları vardır randevu alın referanslı gidin işyerlerıne sakın olakı çat kapı gitmeyin muhakkak randevu alın ve gittiğiniz işi aldığınız kişilere benı en az bır tanıdığınıza yönlendırebılırmısınız deyin hemen birine tel açacaktırlar umarım yardımcı olmuşumdur kolay gelsin

   
  ALİ ULVİ ÖZÇELİK ve jeo bu yazıya teşekkür etti.
 20. fatihkrty

  fatihkrty TÜİSAG Üyesi

  kardeşim iyi hoş güzel şeylerde bunlar ama sizin söylediğiniz bu uygulamayı çok az insan yapıyor ve zor bir durum 50 üstü sanayide firma bulmak imkansız büyük yerlere girmek imkansız kurumsal firmalar karşılarında tüm işlemleri halledecek firma OSGB yi tercih ediyor.Siz daha adaysınız forumda bahsedilen durumlar uygulamada zor önce bahsettiğiniz sistemi siz yapın bakalım oluyormu başkalarının ağzından yazmayın.sizin dediğiniz sistemi tecrübeli uzmanlar yapar İSG basit bir işdeğil bir çok şeyi bilmek gerekli.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica