Onaylı Defter

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında ISG-isg tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Cem BAYDAR

  Cem BAYDAR TÜİSAG Üyesi  Onaylı saha defteri ile tespit öneri defteri aynı şeydir. bu defterin işletmede bulunması için çalışan sayı sınırlaması yoktur. Eğer bir işletmede resmi uzman olarak (İSG-KATİP'te kayıtlı atanmış uzmandan bahsediyorum) çalışıyorsan, işverene bu defteri aldırman lazım. işveren bu defteri aldıktan sonra uzman, hekim ve işveren doldurduktan sonra iş ve işçi bulma kurumunca onaylanır. Müteakiben de kullanmaya başlayabilirsin. Karar defteriyse çalışan sayısı 50'den fazla olan işletmelerde yapılan İSG kurul toplantısından sonra alınan kararların yazıldığı defterdir. Yönetmelik bu defterin alınmasını zorunlu tutmuyor. dolayısıyla da ben işletmelerimde bu defteri aldırmıyor ve kullanmıyorum.


   
  sunwer bu yazıya teşekkür etti.
 2. aglotulfo

  aglotulfo TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar yazılanlardan sanki şöyle bir anlam çıkıyor 50 kişinin üzerinde kurul kurulursa onaylı defter olmalıdır gibi aslında tüm işletmeler için olmalı diymi? Birde bünyesinde bir kaç tane SGK no su olan işletmeler içinde aynı firma olmasına rağmen her birine ayrı ayrı onaylı defter almak gerekirmi?

   
 3. münza

  münza TÜİSAG Üyesi

  Evet her işletme için onaylı defter bulunması gerekir. Farklı SGK nolu işyerleri aynı bina da hizmet ediyorlarsa ve birbirlerine bağlı bir iş ise tek olabilir gibi geliyor bana ama farklı iş yerleri ise ayrı ayrı onaylı defter tutması lazım.

     

   
  Last edited by a moderator: 22 Nisan 2014
 4. şen

  şen TÜİSAG Üyesi

  her bir işyeri için ayrı ayrı onaylı defter olmalı

   
 5. seyitt

  seyitt TÜİSAG Üyesi

  mrb arkadaşlar.benim bir sorum olacak.bu iş sağlığı ve güvenliği tespit ve öneri defterini nasıl dolduracaz.örneği olan varmı.bir zahmet paylaşırsanız sevinirim.defterleri daha dolduramadım çünkü.....tşkler şimdiden

     

   
 6. erhann

  erhann TÜİSAG Üyesi

  idare olarak devletin bir kurumu, müşavir ve müteahhitin birlikte çalıştığı bir işyeri ortamında isg kurulu kurulup noter onaylı defter tututulur mu? bu konuda daha önce bir çalışma yapmış arkadaşlar varsa ve paylaşırlarsa sevinirim. herkese iyi çalışmalar.

   
 7. krisografi

  krisografi TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar deftere öneriler dışında genel olarak aldığmız önlemleri de belirtmemiz gerekir mi?
  mesela gürültü ölçümünde çıkan 85 dB için kendim tedbir almaktayım (kulak tıkacı..vb) bunu da mı belirtmem gerekiyor?
  Defter tedbir ve öneri defteri olarak geçtiği için önerilerimiz dışında tedbirleri de mi yazmalıyız?
   
 8. Ramazan YILMAZ

  Ramazan YILMAZ TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar deftere, yaptığınız bütün çalışmaları yazın.firmaya her gittiğinizde de doldurmaya çalışın.   
  GökhanAcar89 bu yazıya teşekkür etti.
 9. MARBIM

  MARBIM TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar,

  Temmuz 2016 dan itibaren, tüm işyerleri için iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi zorunluluğu ile birlikte, İSG Defteri tutma zorunluluğu da doğmuş oluyor mu?

     

   
 10. GökhanAcar89

  GökhanAcar89 TÜİSAG Üyesi

  Yapılmasını istediğiniz şeyleri yazın, yapılmasını isteyipte yapılmayanlarıda yapılmadı diye yazın. Zaten aldığınız önlemi yazmanıza gerek yok. Ayrıca defter Tespit ve Öneri defteri tedbir değil sizin işiniz orada bulunan durumları tespit edip önerilerde bulunmak.   
 11. GökhanAcar89

  GökhanAcar89 TÜİSAG Üyesi

  Merhaba, iş sağlığı ve güvenliği hizmeti alan her işyeri onaylı defter tutmak zorundadır.   
  MARBIM bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica