Tartışma Kamuda Çalışan İş Güvenliği Uzmanları

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında bemiray tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. abidin527

abidin527 TÜİSAG Üyesi

200 * memeur aylık maaş katsayısı

2. cihan cobek

cihan cobek TÜİSAG Üyesi

Haklısınız,200tl ile çarpımı değil,memur aylık katsayısı ile çarpımı ile hesaplanan bir miktar ortaya çıkıyor.Forumda ortalama bir hesapla 80 saatin tamamını doldurarak ve kesintiye uğramış haliyle maaşa eklenecek miktarın 1150tl civarı olduğunu hatırlıyorum...

3. aysima

aysima TÜİSAG Üyesi

yapabildiğini duydum şöyle kamuda çalışırken özel de hafta sonları anlaştığın bir firmayla da çalışabiliniyormuş.

4. artik

artik TÜİSAG Üyesi

emin misiniz???

5. hsynkrgz

hsynkrgz TÜİSAG Üyesi

Var mı? örneği. Kamuda çalışıyorsan ek iş yapamassın diye biliyorum.

6. tikatika

tikatika TÜİSAG Üyesi

STAJINIZI ÖZELDE Mİ KAMU DA MI YAPTINIZ?

7. tikatika

tikatika TÜİSAG Üyesi

STAJ KONUSUNDA YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ?

8. cihan cobek

cihan cobek TÜİSAG Üyesi

Stajı, isterseniz kurumunuzda isterseniz dışarıda yapabilirsiniz.Eğitim aldığımız kurum seçimi bize bıraktı,eğer staj yapıcak yer bulamazsak eğitim aldığımız kurum bizim için yer ayarladı.Benim haftanın bazı günleri boşluğum olduğu için bir inşaat şantiyesinde yapma şansım oldu.Staja gitmeden amirinizden görevlendirilme kağıdı ve onayı almanız gereklidir.

9. aysima

aysima TÜİSAG Üyesi

öyle olduğunu duydum ben tabi anlaştığın bir firmayla çalışabilirmişiz.

10. hkcmn

hkcmn TÜİSAG Üyesi

657 sayılı devlet memurluğu yasası gereğince, hiç bir memur ek iş yaparak, ek bir kazanç sağlayamaz. 6331 sayılı yasa ile getirilen, sadece 80 saati geçmemek üzere, kurum onayı olmak şartı ile ancak ek bir ödeme yapılabilir. Bu durum, tam benzemese de, memurların yabanci dil tazminatı, yüksek lisans veya doktora yaptıklarında aldıkları aldıkları ek bir ücret gibi algılamak gerekmektedir. Diye düşünüyorum. Hele hele memurların, özel sektöre asla İSG hizmeti verilerek, ek bir gelir sağlayamaz.

jef tmy bu yazıya teşekkür etti.
  11. alioguz

alioguz TÜİSAG Üyesi

haklısın kardeşim.İnsanlar neen hemen bu işi para gelsinde ne olursa olsun ya da önemli mi sank bu kadar nazrıyla bakıyor.
    bizim insanımız neden her işi bu kadar hafife lıyor ki yani.
    devlet bile yok çalışan memurdan ihtiyacımı gideriyim yokn sadec bu işle ilgilenecek memur almayayım diye yapmadığını bırakmıyor.
    devlet bu durumda imam pozisyonunda önce kendisi vatandaşına ve diğer kurumlara örnek olsun.bu işle ilgilenecek bizzat bu işte kadrolu uzmanları alsın sonra desin ki özel sektöre kardeşim sen niye yapmıyorsun sorumluluğunu değil mi?
    kendisi yok 80 saat saaat çalışarak memurlarımdan gideririm bu ihtiyacımı derse ne olur.
    bir kere mantık alıyor mu sabah sekiz akşam beş çalışan adanm ne zaman isg uzmanlığı yapacak.o halde memur kendi mesaisinden satacak onu anlıyorum ben.
    DEVLET OLARAK TÜRKİYE CUMHURİYETİNE YAKIŞŞAN 10 TANE SEKSEN SAAT BU İŞLE İLGİLENECEK MEMUR GÖREVLENDİRECEĞİ YERDE BİR PROFESYONEL GİBİ ''SADECE BU İŞLE MEŞGUL OLACAK BİR TANE UZMAN ALMASI OLAYIN CİDDİYETİNİ KENDİSİ ÖRNEK OLMASI AÇISINDAN EN İYİ ŞEKİLDE ANLATIR''.

12. alioguz

alioguz TÜİSAG Üyesi

öyle laf olsun torba dolsun olmaz......Devlet olarak önce örnek olunmalı....

13. samet01

samet01 TÜİSAG Üyesi

kamuya isg uzmanı bu yıl alınacakmı ve tercihleri nasıl yapacağız?
    hiç bir kadro göremedim .

14. tikatika

tikatika TÜİSAG Üyesi

İzin almayı düşünüyorum.görevlendirme yazısı almadan.bı problem olmaz degil mi

15. crocodile16

crocodile16 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşım kamuda zorunluluk başlamadığından dolayı alım olmaz. Ayrıca kurumdaki teknik memurlar da bu belgeyi alıyor bu iş üzerine çalışmak isteyenler. Bir de atama bekleyen ve şu anda boşta olan kişiler de ileride kullanmak için bu belgeyi alıyor. Anlayacağın kamuda sadece İGU kadrosu açılacağını düşünmüyorum.

16. crocodile16

crocodile16 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşım yol haritası kimse veremez. Ama şu söylenebilir kelle koltukta iş yapıyorsun şu an. Eğitim alan kişilerin gözden kaçırdığı riskler yüzünden başına bir problem geldiğinde tek sorumlusu sen olacaksın. Sonuçta sen oranın İGU sın işleri yapanlar değil.

17. alioguz

alioguz TÜİSAG Üyesi

saygıdeğer arkadaşlar;
    ben c sınıfı bir uzmanım ve şu şekilde bir duyum aldım.çalışma bakanlığı 2014'e kadar uzman alımı yapacak diye.
    bu dunun doğruluğu var mı varsa ne şekilde ve hangi şartlarda olur.
    gerçekten bilen varsa yardımcı olsun.
    şimdiden teşekkür ederim....

18. alioguz

alioguz TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bu 2013 mayıs ayı sınavı başvuruları ne zaman bilen var mı?

19. fanuba

fanuba TÜİSAG Üyesi

ben meb de öğretmenim kimya mezunuyum c sınıfı uzmanlık belgesini almış olsam acaba okullarda 80 saate kadar çalışabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim

20. wolfufuk

wolfufuk TÜİSAG Üyesi

İyi günler ben üniversiteye hazırlanıyorum ve bölüm olarak isgni düşünüyorum sizce bu meslek secimi dogru bir kararmı veya atamaları war mı iş imkanı ve olanakları nasıl bana yardımcı olurmusunuz?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica