Soru Bankası İsg Sınavlarına Hazırlık ( A, B, C ) %100 Sonuç İlk Kısım

keyfli54

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
5. buket 0 yanlış.....

keyfli54

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
180 soruda 27 yanlış. daha yolun başındayız......

Cem_Mhnds

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
burdan gerek Erdoğan beye ve bukadar mucadeleci olan diğer arkadaşlara saygılar sunarım şevkimizi bozmadan devam edelim. İş güvenliği uzmanlığınında cılkı çıktı hani bir fıkra vardır özürlülerin ellerinden öperim üzerine almasınlar,inançliyim türbeyede inanırım, bir gün anne baba beli kanbur,şaşı eli kolu felçli her taraftan darbe yemiş, cocularını nasrettin hocaya götürüyorlar hocam diyorlar bütün nefesinle uflede cocuk düzelsin hoca çocuğa bakiyor bakiyor bir türlü işin içinde çıkamıyor anne babaya diyorki ilerde dönün türbe var cocuğu türbeye işetiverin anne baba aman hocam olurmu derler çocuk çarpılır derler hoca anne babaya bakarak tebesümle çocuk ancak çarpılırsa düzelir der.TSE de oldu 8000 mühendise kurs verdi sizi asansör umanı yayacağım 50 tasinı aldı gerisi hesi havuzda kurs parasıda kışı başına yanılmıyorsam 430TL

Cem_Mhnds

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Hakan bey senin sorular buket çıktı, 23 şubat soruları söket çıktı bir makam sahibi bir insan bir soruyuda rıca üzerine iptal yaptım bu kadar hayati bir meselede demeki bir soruya ihtiyacı olana göz yummuşsun bu anlama gelmezmı arkadaşlar, biz iptallerle uğraşırken tam sorulara adapte olamadık soruları meil adresime yollama imkanınız varsa teşekür ederim.

Cem_Mhnds

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Hakan bey hele o safiye sorusunu sınavda görünce dizlerimin bağı çözüldü, yahu nerde o bolluk ülkemizde bayan olacak 12 tane atı olac, 3 dakika sınavda onu düşündüm, bey hey kardeşim Ahmet ,Mehmet deyin Ülkemizde şu ilimizde deyin çiftliğe isim verin bayanın atlarla, at çiftliği ile ne işi var yahu hasbin Allah 10 dakikam sınavda bu soru ile geçti neticede söktüm bu seferde 2 şık doğu al sana bir bela daha, elimi havaya kaldırsam beddua etsem sınavdaki arkadaşlar bu sefer rahatsız olacaklar ne yapacağımı şaşırdım,kendi kendime oğlum bular ODTÜ , HACETEPEDE prof sen bunlardan akıllımı olacaksın be adam bizim evin telefon nomarası baştan 4 sırada çiftse çifti, tekse teki, işaretle gitsin.

ismailreyhanpark

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
merhabalar Hakan Bey 5.bukletteki 13.soruve 9. bukletteki13. soru işyeri merdiveni ile ilgili soru cevap ikisinde de A olmalı iki buklettede farklı ve yanlış şık verilmiş cevap anahtarında sanırım...

Kaan Türk

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Bu 1364 soru-cevap dosyası ne kadar güncel arkadaşlar. Mayıs dosyaları en güncel soruları ama 1364 ü bilemedim.

ismailreyhanpark

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
9. bukletteki 11. soru pardon

levent aydınlı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhabalar Hakan Bey,
Herşeyden önce yayınladığınız isg bukletleri için teşekkür ederim , ben de yararlandım.
Bukletler deki sorular gerçekten güncel.
Fakat Bazı bukletler de soruların cevapları hatalı basılmış diye düşünüyorum.

EBRUU

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Mayıs 2 de, 17.sorunun cevabı yeni yönetmelik taslağına göre 3 olmuştur, gözümüzden kaçmasın arkadaşlar.Bir soru bir sorudur.
Hakan bey gerçekten çok teşekkürler,çok güzel hazırlanmış ellerinize sağlık..

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK TASLAĞI
Eğitim kurumlarının belgelendirilmesi ve vize işlemleri
MADDE 18
– (1) Yetki belgelerinin, eğitim kurumu tarafından üç yılda bir vize ettirilmesi zorunludur.

Berk Şevki

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
cevap anahtarlarında yukarıdaki iddialar gibi hatalar olduğu doğru ise,
Hangi soruda hata olabileceğini bilemediğimiz için
Bukletler amaca hitap etmez

türkay09

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
1 . 76m3 (vana flanş yok) yanıcı sıvı boru hattı ile oksijen depolama tankı arasındaki mesafe en az ne kadar olmalıdır?

a. 1m

b. 2m

c. 6m

d. 3m

türkay09

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
İlk defa 1943 yılında Kaoru Ishikawa tarafından kullanılan, ıshikawa diyagramı olarakta adlandırlan risk analiz yöntemi aşağıdakilerden hansidir?

kontrol listeleri
sebeb sonuç analizi (balık kılçığı)
fta
eta
:)))

türkay09

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
olmaması istenen tepe olay saptanarak, bu olaya neden olabilecek tüm faktörlerin incelendiği tümden gelimli mantığa dayanan ve işlem sürecinin görsel olarak sergilenmesini sağlayan risk analizi hangisidir_?

HAZOP
FMEA
FTA
ETA

:))

türkay09

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
RİSK ÖNCELİK İNDEKSİ HANGİSİNDE KULLANIRLIR?

FİNE-KİNNEY
FMEA
FTA
CHECK-LİST

simsek.neriman

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
olmaması istenen tepe olay saptanarak, bu olaya neden olabilecek tüm faktörlerin incelendiği tümden gelimli mantığa dayanan ve işlem sürecinin görsel olarak sergilenmesini sağlayan risk analizi hangisidir_?

HAZOP
FMEA
FTA
ETA

:))

FTA

simsek.neriman

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
İlk defa 1943 yılında Kaoru Ishikawa tarafından kullanılan, ıshikawa diyagramı olarakta adlandırlan risk analiz yöntemi aşağıdakilerden hansidir?

kontrol listeleri
sebeb sonuç analizi (balık kılçığı)
fta
eta

sebep -sonuç balık kılçığı diyagramı

alihoca911

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
merhabalar Hakan Bey 5.bukletteki 13.soruve 9. bukletteki13. soru işyeri merdiveni ile ilgili soru cevap ikisinde de A olmalı iki buklettede farklı ve yanlış şık verilmiş cevap anahtarında sanırım...
mayıs 5 13.sorunun cevabı A olmalı

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.