C Sınıfı Uzmanlara B Sınıfı Uzman Olabilmeleri Icin 2 Sinav Hakki

Konu, 'Yasalar, Tüzükler, Yönetmelikler Hakkında' kısmında eniskahya tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. odarkness

  odarkness TÜİSAG Üyesi
  Söylediğinize göre durdurma kararı çıkmış ayın 19 unda. Fakat ben 22 şinde çok tehlikeli sınıfta olan bir işyeriyle İsg katipten sözleşme imzaladım. O yüzden bununla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadığına göre ve sözleşme imzalayabildiğimize göre şimdilik bir sorun yok .


   
 2. teknikadam

  teknikadam TÜİSAG Üyesi  Biraz önce 296 60 00 nolu telden. isg katip sistemi ile ilgilenen bey ile görüştüm. bana söylediği danıştayın yürütmeyi durdurma kararı ayın 19 da çıkmış fakat yazı bakanlığa ayın 22 de gelmiş sistemi de bundan sonra kapatmışlar (bende salı günü sözleşme yapacaktım). eski sözleşmelerin hepsi iptal olacak üzgünüm. torba yasası da cumhurbaşkanlığında olduğu ve bakanlığa geldikten sonra torbadan c ler için ne çıkacak bakalım hayırlısı.

   
 3. ŞEFİKKK

  ŞEFİKKK TÜİSAG Üyesi

  danıştay iptal etti

     

   
 4. ccuzman

  ccuzman TÜİSAG Üyesi

  C ler B ye sınavsız geçmeli. Yoksa açığı kapamak zor

   
  Real bu yazıya teşekkür etti.
 5. Brolin

  Brolin TÜİSAG Üyesi

  herkes A olmalı başka türlü rahatlamaz bu piyasa :)

     

   
  ilhan Atlı bu yazıya teşekkür etti.
 6. Feyzullah GENÇKAYA

  Feyzullah GENÇKAYA TÜİSAG Üyesi

  bunun resmi bir yazısı var mı? Danıştayın web sayfasında da böyle bir şey görmedim. ÇSGB web sayfasında da. Resmi belge kaynağını söyler misiniz?
  Bende o tebliğ sayesinde sözleşme imzalamıştım bu ayın 20 sinde (isg katip üzerinden) bu yazılanları okuduktan sonra alo 170 arayıp danıştayın tebliği iptal edildiği yönünde bir birlgi geldi ve bakanlığa böyle bir duyurusu oldumu diye sordum öyle bir duyurunun bakanlığa bildirilmediğini söylediler. Bir kaç gün sonra tekrar sorabileceğimi veya web sayfasından takip edebileceğimi söylediler.

   
 7. Feyzullah GENÇKAYA

  Feyzullah GENÇKAYA TÜİSAG Üyesi

  DANIŞTAYI ARADIM HANGİ DAİREDEN BU KARARIN ÇIKTIĞINI SORDULAR. DANIŞTAYADA BİLGİ GİTMEMİŞ. BİLGİSİ OLAN VARSA YAZABİLİRMİ?
   
 8. teknikadam

  teknikadam TÜİSAG Üyesi  Bakanlıktan İsg katip ile ilgilenen birimi arayın tel 296 60 60 sırası ile 2 -1 -1 tuşlayın. buradan size net bir bilgi verirler arkadaşlar. akşamları pek cevap vermiyorlar sabah ben düşürdüm numarayı, bu konuyla alakalı hem yüz yüze hemde bu telefondan görüştüm.saygılar.   
 9. myxoma

  myxoma TÜİSAG Üyesi

  şimdi ben c sınavı için kasımda ankaraya gideceğim , direk "b" sınıfı için imkan olmaz herhalde. SGK prim yeteli ama uzmanlığım daha yok.

     

   
 10. teknikadam

  teknikadam TÜİSAG Üyesi


  Bu konuyla alakalı yönetmelik daha hazırlanmadı. torba yasa Köşkten onaylanınca netleşir.   
  myxoma bu yazıya teşekkür etti.
 11. senerji

  senerji TÜİSAG Üyesi

  inş prim gün sayısı az olur   
 12. Cem BAYDAR

  Cem BAYDAR TÜİSAG Üyesi

  Bu sitede okudum. bir arkadaşımız bakanlığı aramış 2200-2500 civarı prim gün sayısı istiyorlarmış. Doğruluğu ya da geçerliliği ile ilgili bir yorumum yok. bilgilerinize sunulur.

   
 13. myxoma

  myxoma TÜİSAG Üyesi


  peki bu istenilen prim gün sayısı İGU için mi istenir yoksa SGK prim gün sayısı yeterli olacak mı? herhangi bir tahmin bilgin var mıdır ?
   
 14. savasci

  savasci TÜİSAG Üyesi

  Bu sitede okudum. bir arkadaşımız bakanlığı aramış 2200-2500 civarı prim gün sayısı istiyorlarmış. Doğruluğu ya da geçerliliği ile ilgili bir yorumum yok. bilgilerinize sunulur.
  O kadarda değil ya 8-10s senelik prim istemezler, 1500 gün ve üzeri olacak diye bakanlıkta çalışan arkadaş söyledi ama ne kadar doğru bilemem.

   
 15. sevgay

  sevgay TÜİSAG Üyesi

  Arkaadaşlar konuları naçizhane toparlamak isterim, şöyleki,

  1. Bakanlığın kastettiği prim gün sayısı, sizin kendi mesleğinizdeki kariyerinizle alakalı. Yani ssk primine bakacaklar
  2. Prim sayısı olarak şu anda iki seçenek söz konusu, biri 750 gün sayısı, ikincisi 1800 prim gün yani 3 yıl yada 6 yıl mesleki tecrübe istiyecekler
  3. Cumhurbaşkanı onaylayıpta remi gazetede yayınlanınca hepimiz sanırım eğriyle ve de doğruyla tanışcaz...şu aşamada resmi gazete takibine devam...   
  Ali İhsan DÖNMEZ, denizim ve Feyzullah GENÇKAYA bu yazıya teşekkür etti.
 16. alix

  alix TÜİSAG Üyesi

  Bakanlıktan gelen bilgiler sızın 1 bahsettığinızin tam tersi. Mesleki kariyer degıl hizmet yani pirim gün yası dikkate alınacagıdır.

   
 17. Tarık Demirci

  Tarık Demirci TÜİSAG Üyesi

  ya arkadaşlar hiç telaş etmeyin ssk primine ve çalıştığın tehlike sınıfına bakacaklar başka yolu yok..siz dua edin C den A sınıfına direk sınav hakkı versinler..

   
 18. muhendis87

  muhendis87 TÜİSAG Üyesi

  1800 pirim gün 5 yıl değil mi?? pirim gün sayıma bakıyorum e-devletten ayda 30 gün yılda 12 ay . yani yılda 360 gün pirim yatmış gözüküyor . o zaman 1800 pirim gün 5 yıl etmiyor mu ?

   
 19. volkan aydemir

  volkan aydemir TÜİSAG Üyesi

  prim gün sayısını işyerinin tehlike sınıfını dikkate alarak mı belirleyecekler acaba?


  mesela, tehlikeli sınıfta yer alan bir işletmede 5 yıl çalışmış ve C sınıfı uzmanlık belgesine sahip kişiler sınava girebilir gibi.

  ya da işyerinin tehlike sınıfına bakılmaksızın 5 yıl çalışmış ve C sınıfı uzmanlık belgesine sahip kişiler sınava girebilir gibi.

  bununla ilgili bir bilgi var mı acaba.

   
 20. sevgay

  sevgay TÜİSAG Üyesi

  Mesleki kariyerden kastım ben makina mühendisiyim, kaç prim gün makina mühendisi olarak çalışmışım ona bakacaklar. sanırım aynı şeyden bahsediyoruz. Zaten bunun için bakanlıktan bilgi gelmesine gerek yok çünkü bu konu hakkında çıkan bir yönetmelik var. Orada da bu konu anlatılmıştır.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica