C Sınıfı Uzmanlara B Sınıfı Uzman Olabilmeleri Icin 2 Sinav Hakki

Bora Çağlayansu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
peki b sınıfı uzman ihtiyacını nasıl karsılayacaklar hala ..C sınıfı uzman çalıştırma sartlarını durdurdular..torba yasasında herhangi bir kesinlik yok prim gün sayısı yada şartlar belirtilmedi...Sonuc olarak bu iş nasıl çözümlenecek..
bilgi olan varmıdır?Bsınıfı olan bir yere C sınıfı ne zamana kadar bakabilir?

C sınıfı uzman 30.06.2015 tarihine kadar B sınıfı yerine,B sınıfı uzmanda 30,06,2016 tarihine kadar A sınıfı yerine bakabiliyor.

Ersgur

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
o sadece katipte olanlar ,geneli ilanlar ve diğer iş arama yöntemleriyle iş arıyor:)

Mahmut Akar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Kasım sınavından sonra yapılacak 2. sınav ne zman bilgisi olan varmI?ACİLL

Mahmut Akar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Kasım sınavından sonra yapılacak 2. sınav ne zman bilgisi olan varmI?ACİLLLLLL

Mahmut Akar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Pardon arkadaşlar ARALIK sınavından sonraki sınav ne zman diyecektim.2 sınav hakkımız var 1.ARALIK'ta 2. ne zaman?.Prim günümde eksik var ona göre başvuru yapacağım.Bilgisi olan arkadaşlardan ACİL cevap bekliyorum...

Mahmut Akar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Pardon arkadaşlar ARALIK sınavından sonraki sınav ne zman diyecektim.2 sınav hakkımız var 1.ARALIK'ta 2. ne zaman?.Prim günümde eksik var ona göre başvuru yapacağım.Bilgisi olan arkadaşlardan ACİL cevap bekliyorum...

Mahmut Akar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)

özkan0163

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
vallahi ağzınızdan bal damlıyo :)
ama bence bu branşa göre olmasın? Öyle bişi vardı çünkü? yani ben fizik mühendisiyim.. yapabileceğim tehlikeli sınıflar listesi var. o sınıfta iş yapan iş yerinde çalışma süreme göre A yada B olabiliyorum.. öyle bişi olmasın?

Bu arada benim şu an çalıştığım iş yeri az tehlikeli.. ama alt işverenimiz var. O tehlikeli sınıfta iş yapıo..
2 sene önceki şirketimde tehlikeli, hatta çok tehlikeli sınıf olabilir. zira üretim yapıyorlardı ama benim üretim bölümü ile alakam bile yoktu. o şirkette 13 sene çalıştım.. onu dikkate alırlarsa yırttım işte demektir..
yada şimdiki şirketim az tehlikeli sınıf, ama tehlikeli sınıfta taşeron çalıştırıyor, o da olur derlerse olay biter. B sınıfıda yeter bana.. A da çalışmayı pek düşünmüyorum çünkü...8-)

bu sözü bakan demiş çsgb büyük ihtimalle doğrudur çünkü ocak ayında 200 bin işletme iş güvenliği uzmanı istihdam etmek zorunda buda en azından 10 bin iş güvenliği uzmanı gerektirir şuan sadece 1300 tane A sınıfına bakacak uzman var şimdi bile şirketler uzman bulamıyoruz diyor varın siz hesap edin birde işin başka boyutu en az 40 bin c sınıfı iş güvenliği uzmanı var çoğu boşta bu uzmanlara da bir istihdam hazırlamak zorundalar yani bence iyi günler yakın..

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.