Tartışma : B Sınıfı Uzmanların Çok Tehlikeli Sınıfa Bakması Temmuz 2020 Son

B sınıfı uzman olup çok tehlikeli sınıfa bakıyorum

• Evet

Kullanılan: 251 66.2%
  • Hayır

Kullanılan: 128 33.8%

• Kullanılan toplam oy
    379
  • Anket kapatılmış .

MEHMET ERTUĞ

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
atamalar geriye doğru düşerse sistemde çalışmadı gözükür bu esnada sorumluluk kimindir.

Nadide atik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Bakanlıkla görüştüm bir kaç güne erteleme çıkmazsa düşürülecekmiş sonrasını onlarda bilmiyor bizde bilmiyoruz diyorlar şaka gibi

Murat Delice

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar hemen moral bozmayın. Bir işletmenin yeni bir uzman ataması için eski sözleşme bittiğinden itibaren 1 ay süresi var.
Çalıştığınız işyeri durum farkında değil ise temmuz sonuna kadar bekleyin. Temmuz sonunda duruma göre yönetime konuyu iletin. Ben ertleneceğine kesin gözüyle bakıyorum. Temmuz sonuna kadar ertlenmez ise o zmana düşünürsünüz. Bu süreçte de yeni iş bakın.
1 ay süre olduğu nerede yazıyor acaba?

Nadide atik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Şimdi de bir yer bir ay düşmeyecek yeni yer tanımlanamayacak ama b sınıfı çok tehlikeliye tanımlanacak diyorlar

Uzmanasor

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
1 ay süre olduğu nerede yazıyor acaba?
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ

Görevlendirme belgesi ve sözleşme
(10) İSGB ve OSGB’lerde görevlendirme zorunluluğu bulunanların görevlerinden ayrılması durumunda yerine 30 gün içerisinde aranan niteliklere sahip personel görevlendirilir ve Genel Müdürlüğe bildirilir.

etem gul

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İSG katip'te devam ediyor ifadesi henüz var. geçen sene gibi geriye dönük düşürürlerse, yazıklar olsun İSGGM'ye.
komisyon üyelerinin bu hafta seçim süreci varmış. 14 Temmuza kadar anayasa kanuna göre sağlık komisyon üyeleri seçilmeden herhangi bir konu görüşelemezmiş!... Bu seçimde tam bizim tarihe denk geldi. Devlet kurumları işini ne zaman zamanında yapacak?
Yanlış anlaşılmasın eskiden devlet ciddiyeti diye bişey vardı .Önceden alınmıs kararların arkasında durulurdu sende mecbur ona göre pozisyonunu çok önceden alırdın.

Mustafa Yıldırım

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Neredeydiniz ? o 1 defa c olmadan A sınıfı sertifikası dağıtılırken. Neredesiniz mesela 5 yıldır inşaat köşelerinde o hak yediğini ima ettiğiniz kişiler sektörün tüm riskini omuzlarken. Daha savcının bir kazada kimi suçlayacağını bilmediği zamanlarda o hak yiyen uzmanların ifade verdiği zamanlarda. Mesleğinizin kıymetini bilin sınıf ayrımı yapılmışsa görev yetki sorumluluğunuz ne ise onun için mücadele edin. Evet yükseltme ile uzman olduk 5 yıl size temel hazırladık. Şimdi excel kullanmayı bilmeden hazır risk analizlerini alıp basıp veriyosunuz ya firmalara. İşte o dökümanlar o hak yiyen uzmanların emekleri.

alpay06

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
an itibar ile B sınıfı uzman olarak Çok tehlikeli firmalara atama yapamıyorum :(

RICARDO

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Halen birileri çıkmış mağdur edebiyatı yapıyor,Sanki A sınavına girse başarılı olabilecek,Geçin bu işleri bu hikayeleri çok dinledik.1 sene erteleme ne olacak? 1 sene sonraki uzmandırlar mağdursuz erteleme istiyoruz.
***kesildi***

• Like
Tepkiler: c.g

Abdurrahman zybk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
sistem de çok tehlikeli sınıfı b ataması yapılamıyor sadece a sınıfı çıkıyor

qb 1903

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Halen birileri çıkmış mağdur edebiyatı yapıyor,Sanki A sınavına girse başarılı olabilecek,Geçin bu işleri bu hikayeleri çok dinledik.1 sene erteleme ne olacak? 1 sene sonraki uzmandırlar mağdursuz erteleme istiyoruz.
***kesildi***
C sınavını da b sınavını da ilk girişte kazandım çünkü 3 ay çalıştım emek verdim mayısta da a sınavına girecektim ertelendi.. Bu maduriyetten bahsediyoruz.. Siz hak aramaya edebiyat diyorsan size anlatılabilecek bir durum yok..

ibrahim kara91

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
***kesildi***
Eğer sen sınava girip kazandıysan A uzmanlığını herkeste sınava girip çalışıp kazanabilir bu büyüklük taslama nedir onu anlamadım.. Amaa sigorta piriminden A uzmanı olduysan da SINAV hakkında yorum yapmak hele hele de geçemeyeceklerini düşünerek alaycı yorum sana düşmez.

Murat Taşkolu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Muhtemelen yine geçen seneki gibi 1 ay sonra düşecek sözleşmeler. Yine insanlar işe alınıp işten çıkartılacak. Herkes mağdur olacak. Bir an önce umarım sonuçlanır. Muallakta beklemek en kötüsü gerçekten.

gokaysener88

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar çsgb kanun ları yürütmekle sorumlu kanun madde değişikliği yapmak onun sorumluluğunda değil gene ertelenir temmuz 2016 da başladık 3 hafta sonra ertelendi ama malesef 6331 sy lı isg kanunu ile ilgili en önemli sorun özel sektörde uygulanabilirliğini sağlamak çünkü ilk defa isg ciddi bir şekilde ülkemizde 6331 sy lı kanunla ele alındı bizler uzman arkadaşlar bu ülkede isg nin ilk temel taşlarında görev aldık ve en büyük zorluklarını yaşadık belki 30 sene sonraki isg uzmanları daha rahat temeli daha sağlam bir çalışma ortamında kendilerine iş imkanı bulacaklar, hatta belki 5 belki de 10 sene sonra sınıf farkı da kalkacak şuan uzman arkadaşların önünde bir hedef c sınıfıyım 3 sene çalışıyım b olayım 5 sene çalışıyım a ya çıkayım ama bu mücadeleyi verirken çoğumuzun gözünden kaçan sistemin temelindeki eksikleri gözden kaçırmamız ve üzerimize aldığımız sorumluluğun bilincini çoğu zaman yitiriyo olmak temeli malesef sağlam değil bu işin bu ülkede herhangi bir iş kazasında topun büyük kısmı bizde ama bizler işlerimizi kendi elimizden olmayan nedenlerden dolayı ne kadar hakim olup ne kadar iyi olabiliyoruz???
arkadaşlar gene erteleme olur bazı şeyler ülkemizde rayına oturunca uzmanlık arası sınıf farkı da kalkar o zaman şuan ki uzman arkadaşlar at gözlüklerini çıkarıp sınıf atlama yarışına ara verip bazı gerçekleri daha iyi görebilirler.... İŞ KAZASIZ SAĞLICAKLI GÜNLER DİLERİM

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.