Soru A Sınıfına Geçenlerin Aylık Kazanç Beklentisi?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında mfk321 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. fimrek

  fimrek TÜİSAG Üyesi  Önce anlayamadım aslında:) Ama en azından yanlış anlamadım:) herkes yanlış anlamış, anlamaya da devam ediyor. Çok gerildik çoook.


   
 2. M.R.ŞULE

  M.R.ŞULE TÜİSAG Üyesi

  ben hanım deyilim, beyim ayrıca 2000tl a sınıfı uzmanlık yapacak varsa buyursun yapsın.

   
 3. Emar Osgb

  Emar Osgb TÜİSAG Üyesi

  B ler A ya 01.07.2016 tarihine kadar yani 2,5 sene bakabilce, C lerse B ye 01.07.2015 tarihine kadar bakabilecek yani 1,5 sene kadar

     

   
 4. alp_d

  alp_d TÜİSAG Üyesi

  B ler A ya neden 2,5 sene anlayamadım kanun haziran 2012 de çıkmadı mı 3 sene bakarlar diye biliyorum

   
 5. Emar Osgb

  Emar Osgb TÜİSAG Üyesi

  Yanlış biliyorsunuz C ler B ye 3 sene bakar, B ler A ya 4 sene
  6331 geçici 4. madde (1) Bu Kanunun 8 inci maddesinde belirtilen çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde (A) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü, bu işyerlerinde Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren dört yıl süreyle (B) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirilmesi; tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde ise (B) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü, bu işyerlerinde Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üç yıl süreyle (C) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirilmesi kaydıyla yerine getirilmiş sayılır.

     

   
 6. egemensnt

  egemensnt TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar kendi kendimize kötülük yapıp sevmediğiniz OSGB nin ekmeğine yağ sürüyoruz.. bu kadar tartışmanın sebebi olarak yapacağımız işin ne kadar sorumluluk getirdiğini kavrayamamışık.. o söylediğiniz ücretlere bırakın A sınıfını aklı mantığı olan C sınıfı arkadaş bile çalışmaz. Kendi kendimize fiyat düşürüyoruz.

   
 7. uğur göçer

  uğur göçer TÜİSAG Üyesi

  sayı 120.000 olsa da sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Ben de A sınıfı uzmanım ama bu mesleği yapmayacağım. Şunu demek istiyorumki her A sınıfıda uzmanlık yapmayacak.
   
 8. isgici

  isgici TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar ben A sınıfı uzman oldum, ve 1000 TL'ye bile bu işi yaparım. Hiç farketmez, siz açlık nedir bilir misiniz? Çocuğunuza çikolata alamamak ne kadar acı bilir misiniz? Benim tuzum kuru değil, düşük maaşa çalışacağım diye kimse beni suçlamasın.   
 9. T. SEN

  T. SEN TÜİSAG Üyesi

  A sınıfı olduğunuza göre 9-10 yıllık bir çalışma geçmişiniz var demektir.elbette hayatta insanın başına her türlü şey gelebilir. ama 1000 tl/ay a bu işe girip risk alınırmı sizce.OSGB lerin ateşi tutan maşası olunacaksa eğer illaki bunun bir bedeli olmalı.kazasız belasız çalışmalar dilerim...

     

   
 10. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşım aşağıda bulunan yazı sana ait...

  Ben 15000 - 20000 TL'den aşağı çalışmam ve pazarlık bile yapmam. Sonuçta A sınıfı uzman olmuşuz, artık şartları biz koyarız işveren değil. / isgici

  Konu başlığı :
  Soru A Sınıfına Geçenlerin Aylık Kazanç Beklentisi? Sayfa / 17

  Amacın nedir anlamadım!!!???   
 11. fimrek

  fimrek TÜİSAG Üyesi

  min 10 yıllık mühendissiniz 1000 tl bu kadar riske değecek bir ücret mi? siz 1000 tl ile kıt kanaat geçinmeye çalışırken kafanız ay sonu hesabında iken riskleri öngöremez gereken önlemleri alamazsanız, allah korusun hapse girdiğinizde ama çocuğunuz babam yanımda olsaydı da çikolata yemeseydim demeyecek mi?   
  İsmailDEMİR bu yazıya teşekkür etti.
 12. fimrek

  fimrek TÜİSAG Üyesi

  bu büyük bir çelişki olmuş, arkadaş OSGB kurdu galiba:)

   
  çigdemdemir ve adlem bu yazıya teşekkür etti.
 13. emrozgr

  emrozgr TÜİSAG Üyesi

  OSGB kurmuş dün sanırım :D oda OSGB lobisine katıldı...
   
  murat mert çakıroğlu ve adlem bu yazıya teşekkür etti.
 14. İGUcumhur

  İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

  borsa gibi mübarek indi - çıktı , ücreti bizim belirlememiz lazımken bizim yerimize beilirleyenlere boyun eğiyoruz çok vahim bi durum... bunun tek sebebi var başımızda lider olmaması bu kalabalığı bir arada tutan gündemi belirleyen bir lidere ihtiyacımız var. diğer türlü osgb öyle dedi, arkadaşım böyle çalışıyor , şundan aşağı çalışmam , vs... laf kalabalığı ve ayrıca mesleğin saygınlığını düşürmekten başka hiç bir işe yaramıyor bu kadar ücret konuşulması.... dernek başkanlarına sesleniyorum odalaşmaya çalışıyorsunuz , oda olanakadar meslek saygınlığını yitirmiş olacak madem elinizi taşın altına koymak , lider -öncü olmak istiyorsunuz mesleği öldürmeden yapın bunu....

   
 15. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar sayın isgici nin profiline bakarsanız

  Yaşanılan İlçe, İl: Tayland, Chonburi, Pattaya

  Bizimle ilgisi olmadığını anlarsınız...:)   
  çigdemdemir bu yazıya teşekkür etti.
 16. Egemen_01

  Egemen_01 TÜİSAG Üyesi

  isgici arkadaşım. çok samimi olarak sana bir teklifim var. Gel sen benim hizmet verdiğim işyerlerinin sadece dökümantasyonunu tut. hemde evden oturduğun yerden tut. sana 1000 değil 2000 TL vereceğim. eğer kabul edersen benimle iletişime geç. Yeterki şu canım mesleğin içine etme (yin)

   
  çigdemdemir ve Ahmet Baran Hakan bu yazıya teşekkür etti.
 17. Murat Karlık

  Murat Karlık TÜİSAG Üyesi

  Hak veriyorum bir şey yapılacaksa tam zamanı

   
 18. İsmailDEMİR

  İsmailDEMİR TÜİSAG Üyesi

  15 yıllık bir mühendisin ileri görüşlülüğüne hayran kaldım, İnsanları motive etmesi gereken bir tecrübe ve bilgiye sahip olduğunuza inanıyorum. A sınıfı uzman sayısı şu an yaklaşık 9750 oldu , şubatta bir bu kadar olsa bile 20.000 uzman hepsi sektörde aktif çalışacakmı sanıyorsunuz. Fiyat konusunda iyi olan kazanır olmayan üstün körü iş yapan 1000 TL ye talim eder. bu işin riski büyük. Uzman ceza yediğinde hapse girdiğinde (Allah Korusun) OSGB nin umrunda olmaz.

   
 19. İGUcumhur

  İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

  ilk yapılması gereken bu sitede ücret mevzularını kapatıp önümüzdeki sınavlar için , çalışma koşulları gibi faydalı bilgi paylaşımına geçmek gerek.
  2. olarak bu sitenin dışında farklı bir sitede toplanılmalı ve belge numarasıyla üye işlemleri yapılmalı , gerekirse birkaç belge bile istenilmeli. örnekleri oda ve dernekler fazlaca bulunabilir. her isteyen elini kolunu salyarak girip kafasına estiği gibi yorumlar yapmamalı.
  3. ve son olarak bunu meslekte tecrübeli birkaç kişi bir araya gelip düşünüp bir an önce uygulamaya geçmek gerek ve uzmanlar olarak bizlerde desteklemeliyiz....

   
  ATURAN bu yazıya teşekkür etti.
 20. igurel

  igurel TÜİSAG Üyesi

  Yazdıklarımı yanlış yorumlamışsınız. Ben piyasanın gerçeklerini yazdım. 2.000 Tl gibi bir rakama A sınıfının sorumluluğunun alınmayacağına inandığım içinde sözleşmeyi kabul etmedim Ama OSGB ler benim kabul etmediğim şartları kabul edecek kişiler bulabileceklerine inanıyorlar. merak edene özelden sorarlarsa firma ismini de verebilirim. Ayrıca benim söylediklerim yaşadığım şehir olan Kayserinin şartları başka şehirlerde şartlar farklı olabilir.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica