Soru A Sınıfına Geçenlerin Aylık Kazanç Beklentisi?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında mfk321 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. szagrali

  szagrali TÜİSAG Üyesi  Mayıs ayına kadar C sınıfı uzmanlığımda yoktu...


   
 2. ilker1959

  ilker1959 TÜİSAG Üyesi  arkadaşım bu reklamını yaptığın maaşını uzmanlık yapmakla almadığın belli. neyin peşindesin. bu forum 10 yıllık mühendislerin olduğu bölüm.o rakam havası atılacak bir rakam değil. meslek maaşı değil uzmanlık maaşı tartışılıyor burada.
  arkadaşım bu reklamını yaptığın maaşını uzmanlık yapmakla almadığın belli. neyin peşindesin. bu forum 10 yıllık mühendislerin olduğu bölüm.o rakam havası atılacak bir rakam değil. meslek maaşı değil uzmanlık maaşı tartışılıyor burada.

   
  Ufuk A ve öz madenci bu yazıya teşekkür etti.
 3. szagrali

  szagrali TÜİSAG Üyesi

  Mayıs ayına kadar C sınıfı uzmanlığımda yoktu...
  Birincisi daha evvelliki yazımı okumamışsın,ikincisi saygı çercevesi dışına çıkmamanı tavsiye ederim belli dediğin şey ne ?Kimseye hava atma reklam yapma gibi derdim yok.Ben 25 yıllık mühendisim 20 yıl bakım onarım şefliği yaptım 5 yıldırda İSG şefliği yapıyorum.650 kişilik Çok tehlikeli bir fabrikada çalışıyorum. Soru sormuşlar bende cevap verdim maaşınızı alacağınız riskin seviyesi belirleyecektir, bir tersane yada maden ocağında çalışanla süpermarkette çalışanın maaşı bir olmayacaktır.Ayrıca inanmayanlara her türlü kişisel bilgimi verebilirim çalıştığım yerede davet edebilirim.Onun için lütfen yazılarınızda saygı sınırını aşmayınız ben herhangi bir saygısızlıkta bulunmadım sizleri bilgilendirdim.Teşekkürler.

     

   
  ksahin ve servet_berber bu yazıya teşekkür etti.
 4. edc

  edc TÜİSAG Üyesi

  şu anda Antalya da bir OSGB nin çok tehlikeli sınıfta ve 8 çalışanı olan bir işyerine verdiği teklifi gördüm. aylık 1000 TL (gerisini siz hesaplayın)....

   
 5. MNG

  MNG Guest

  Sanrım fiyata İş yeri Hekimi ve diğer sağlık personeli dahildir.

     

   
 6. muhtar9816

  muhtar9816 TÜİSAG Üyesi

  413 oldu

   
 7. ilker1959

  ilker1959 TÜİSAG Üyesi

  Yaşça ve tecrübece hatta kıdemce sizden daha ileride olmama istinaden sizden de saygı bekliyoruz. Buradaki arkadaşların çoğu bu yaşlarda.Önceki tüm yazılarınızın birikimi olarak bu yanıtı vermiştim. A sınıfı uzmanın ne kadar maaş alabileceği konuşulan bir topikte uzmanlıkla daha doğrusu uzmanlık belgesi ile ilgisi olmayan bir işten dolayı aldığınız maaşı açıklamanızın sebebini söylerseniz aydınlanırız. Sanırım kimse size 650 kişilik işyerindeki mühendislik maaşınızı sormamıştır.Benim tepkim insanların 3 veya 5 bin liramı olsun tartışmalarına o şekilde girmeniz. Maaşınızın şaşılacak bir durum olmadığını söylediğim için deşifre olmaya ihtiyaç yok.
   
 8. trapezuslu

  trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  8 çalışan için 1000 TL' yi az mı buldunuz? Devlet bu firma için 134 TL destek belirlemiş. Bu kişiler için ayda 2 saatlik çalışma yeterli. Dolayısıyla İSG uzmanı, İY Hekimi ve Diğer sağlık personelinin saatlik hizmetine 500 TL vermiş.   
 9. edc

  edc TÜİSAG Üyesi

  Burada yazılanlara baktıgımda 30-50 tl saat ücretinden bahsedilince (hele dile getirilen maaşları görünce) fazla bile geldi. Bugün ders veren bir ögretmenin saat ücretinin 50-150 tl olduğunu düşünürsek hen işyerinde çalışanların hemde kende kendimizin hayatını ortaya koyduğumuz böyle bir işte çalışma şartlarını ve bedelini belirlerken dikkatli olunması gerektiğini sadece kısa vadeli para peşinde koşanların dolduruşuna gelmemeyi öneriyorum biraz sabırlı olup gelişmeleri izleyerek hareket etmeli boşa dememisler acele giden ecele gider hele böyle bir işte.

     

   
 10. İsmailDEMİR

  İsmailDEMİR TÜİSAG Üyesi

  Evde ders veren öğretmenin riski nedir, unutmayalım bizim işimiz sürekli riske maruz kalıyorsunuz, yasal yaptırımları var. Butip yaklaşımlar bence basite kaçmak. el-insaf   
 11. sevgay

  sevgay TÜİSAG Üyesi


  ilk defa TL/kişi duyuyorum. fiyatlar saat olarak verilir. kişi verirsen 1 kişi oynasa bile revize edersin. saat verirsen küsüratlar yüzünden belirli bir tolerans payın olur. eminmisiniz kişi olduğundan...şayet öyle ise bir şey daha öğrenmiş oldum :)))   
 12. edc

  edc TÜİSAG Üyesi

  ne demek istediğiniz tam anlayamdaım olumlumu olumsuzmu? ama benim dediğim önceki mesajlara da bakarak öyle 3-5 kuruşa yapılmaz bu iş işin ağırlığını riskini dikkate alarak, bu işi yapmak için gerekli bilgi ve tecrübe birikimini unutmadan (hani bir hikaye varya fabrikada tamire gelen elemanının vida sıkma ücreti 1 tl ama hangi vidayı sıkacağını bilme bedeli 99 tl diyen) insan hayatı ile uğraştığımız unutmadan (bunu hiçe bazı işverenlere rağmen)mesleği ayaklar altına almadan kendimize ve yaptığımız işin ciddiyetine yakışırstandartlar belirlenmeli (bu iş için aslında birlik içinde hareket etmek en güzeli ama )

   
  İsmailDEMİR bu yazıya teşekkür etti.
 13. szagrali

  szagrali TÜİSAG Üyesi

  Mayıs ayına kadar C sınıfı uzmanlığımda yoktu...
  Birincisi daha evvelliki yazımı okumamışsın,ikincisi saygı çercevesi dışına çıkmamanı tavsiye ederim belli dediğin şey ne ?Kimseye hava atma reklam yapma gibi derdim yok.Ben 25 yıllık mühendisim 20 yıl bakım onarım şefliği yaptım 5 yıldırda İSG şefliği yapıyorum.650 kişilik Çok tehlikeli bir fabrikada çalışıyorum. Soru sormuşlar bende cevap verdim maaşınızı alacağınız riskin seviyesi belirleyecektir, bir tersane yada maden ocağında çalışanla süpermarkette çalışanın maaşı bir olmayacaktır.Ayrıca inanmayanlara her türlü kişisel bilgimi verebilirim çalıştığım yerede davet edebilirim.Onun için lütfen yazılarınızda saygı sınırını aşmayınız ben herhangi bir saygısızlıkta bulunmadım sizleri bilgilendirdim.Teşekkürler.
  Ya hala birbirimizi anlayamadık yada aynı şeyi söylüyoruz.Benim 5 yıl önce İSG şefliğine getirilerek bütün sorumluluğun üzerime verildiği 5 yıldır kanunun istediği gerekleri yerine getirmem için çalıştırıldığımı bu konudaki bütün problemlerin üstüme atıldığı ve şimdiki kanunla zorunlu olarak A sınıfı çalıştıracakları ortamda ben uzmanlık belgem yokken bu parayı alıyordum şimdi belgemle bu parayı kazanmaya devam edeceğim.Onun için arkadaşların kıyaslama yaparken değerlendirebilmeleri için almış olduğum ücreti ve pozisyonumu söyledim. Yine söyleyeceğim ben 5 yıldır bu işin içindeyim bir çok badire atlattım bunun için arkadaşlar alacakları riskin boyutunu bilerek çalışacakları yerdeki ücret pazarlığını yapmalılar.Benden kıdemce ve tecrübe olarak daha ileri yaşta olduğunuza göre sizde taktir edersinizki bizlere yüklenen sorumluluk ve risk konuşulan rakamlara değmez. Saygısızlık ettiğimi sanmıyorum ama öyle anlaşıldıysa ben özür dilerim.Kendimi ifade edemedim herhalde saygılarımla
   
 14. cem terziyan

  cem terziyan TÜİSAG Üyesi

  Anlaşılmayan ne ki szagrali gayet güzel açıklamış bence, şahsi fikrim sadece beni bağlar tam zamanlı çalıssaydım 13-15 bin skalasında aşağı çalışmazdım.

   
 15. ilker1959

  ilker1959 TÜİSAG Üyesi

  Bu kısa yazışmalarda anlatım ve anlayış zorluğu doğrudur, tecrübeli meslektaşlarıma saygım sonsuzdur. Benim 3 yıldır süren iş kazası davam ve geçmişte kendi kazam vardır. Bu iş gerçekten ateşten gömlek, sebebi ise hakimlerin yasalara uymamayı göze alarak işçiye hak cermeyi abartmalarıdır. Kalifiye elemanın olmadığı ülkemde eğitimle mucize yaratamayız. Sevgi ve saygılarımla...   
  edc ve Ersgur bu yazıya teşekkür etti.
 16. Ersgur

  Ersgur TÜİSAG Üyesi

  ilker kardeşim %100 katılıyorum:alkış:

   
 17. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  HESABINIZ YANLIŞ...

  İş güvenliği uzmanlarının çalışma süreleri

  MADDE 12 – (1) İş güvenliği uzmanları, bu Yönetmelikte belirtilen görevlerini yerine getirmek için aşağıda belirtilen sürelerde görev yaparlar:

  a) 10’dan az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde çalışan başına yılda en az 60 dakika.

  b) (Değişik:RG-11/10/2013-28792) Diğer işyerlerinden;

  1) Az tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 6 dakika.

  2) Tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 8 dakika.

  3) Çok tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 12 dakika.


  10 kişi x 8 dk = 80 dk / Ay

  80 / 60 = 1,3 saat / Ay

  olur...

   
 18. yenibirdost

  yenibirdost TÜİSAG Üyesi

  İş kazası ne tür bir kazaydı ve sizin ne gibi hatalarınız olduğu iddia ediliyor ayrıca savcı ne gibi bir ceza istiyor bu bizlere ışık tutma açısından çok önemli olabilir paylaşırsanız herkese çok yardım etmiş olursunuz.

   
 19. rs_6

  rs_6 TÜİSAG Üyesi

  İsmailDEMİR bu yazıya teşekkür etti.
 20. Ercan Mattaoğulları

  Ercan Mattaoğulları TÜİSAG Üyesi

  Ben Kamuda idareci olarak görev yapmaktayım zaten ayda 3000 tl sabit maaşım var bu işi dışarda ki yakında A sınıfı uzm.olacağım 15000 tl.den aşağı yapmam. kimse kusura bakmasın cezaevine girmektense az aşım ağrımaz başım derim memuriyetime devam ederim.Sazan balığı gibi oltacı OSGB lerin oyunlarına gelmeyin bir iş kazası yaşadığınızda yanınızda ne OSGB kalır nede işveren bu iş az tehlikeli işyeride olsa 15oo tl ye yapılacak iş değil.Hatta kamuda bu işi ilerde 1200 tl ek gelirle yapmak daha avantajlı en azından biz memurları koruyacak bir çok kanuni zırhımız var korumasız kalmayız en azından...herşey para değil.

   
  MEZUN bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica