Soru A Sınıfına Geçenlerin Aylık Kazanç Beklentisi?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında mfk321 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. İsmailDEMİR

  İsmailDEMİR TÜİSAG Üyesi  KAZA BU NE ZAMAN GELECEĞİ BELLİ OLMAZ, İnşaat sahibi kaza ile de randevulaşmı mı?
  Arkadaşım ordan uzak dur bence... Kazası günler dileğiyle


   
 2. İGUcumhur

  İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

  didem27 ve İsmailDEMİR bu yazıya teşekkür etti.
 3. İsmailDEMİR

  İsmailDEMİR TÜİSAG Üyesi

  Öncelikle küçük harflerle yazalım lütfen, Bu nasıl bir yaklaşım, böyle düşünmeniz çok yanlış , Bu sitede yazan insanların çoğu inanın 2500 ün üzerinde zaten kazanıyor. İşsiz arkadaşalarımda İnşallah en kısa zamanda onlarda bu fiyatın üzerinde kazanç elde edecekler . Kimse , bu kadar önemli , büyük riskleri olan bir işte üç beş kendini bilmez haricinde küçük hesaplar yaparak kendisini riske atmaz. Gerçekten de bu işin karşılığı kalitenize bağlıdır ne kadar kaliteli iş yaparsanız o kadar iyi kazanırsınız.

     

   
 4. mehmet3207

  mehmet3207 TÜİSAG Üyesi

  üstad ben bu iş güv. yüzünden işimi bıraktım ve antalyada bulunan 42 adet OSGB ve ankarada ist şirketlere gerekli başvuruları yaptım fiyatı 2500 dedim,ne oldu biliyormusun adam bana 1250 tlye adam çalıştırıyodum zaten ben 1000 tl vercek adam arıyodum diyo ben 2500 diyorum adam diğerine verdiği 1250 çok görüyor. ha gelelim osgbye oda 1600 veriyor en fazla hemde 217 ssaate,şimdi sen burda 5000 leri okuyunca yermisin ? ha sizin orlarda durum farklıdır gönül ister gidelim 4000 alalım ama,ben sana şunu söyleyeyim burda 5000 alıyom diyen adam burda awaralık yapmaz bunu unutmayalım dost olarak diyorum, sonunda ben risk analizi yaparak 3000 kazanmaya başladım nasıl biliyormusun OSGB 150 yaparım dedi ben 100 tl ye yaptım ....

   
  Ersgur bu yazıya teşekkür etti.
 5. İsmailDEMİR

  İsmailDEMİR TÜİSAG Üyesi

  Hocam zaten bu işte bireysel çalışan piyasada kalitesiyle tutunacak yada sağlam kurumsal şirketlerde iş güvenliği uzmanı olarak bu paraları kazanabilecek, OSGB Köle zihniyetiyle adam çalıştırıyor. Ben kursta iken arkadaşlardan birisi ya bu OSGB ne iyi birşeymiş dedi , ben de sen 6 ay sonra gör bunlar sizi kendilerine Köle yetiştiriyorlar haberiniz olsun dedim, OSGB sahibi abimiz pişkin pişkin gülerek sen olayı çözmüşsün gel sana bir çay ısmarlayım deyip ortamdan uzaklaştırdı. yani hocam sizin dediklerinizde doğru ama , hayat devam ediyor. Hakkımızda hayırlısı

     

   
 6. didem27

  didem27 TÜİSAG Üyesi

  C sınıfıyım 3500 alıyorum hepinize bol kazançlar dilerim.

   
  MEZUN bu yazıya teşekkür etti.
 7. İGUcumhur

  İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

  allah kimseye muhtaç etmesin. ben 1000-1250tl ye bu işi yapmam . sektörel farklılıklar olabilir ona birşey demem ama . bildiğim birşey varsa onu derim ..
  o da ; C sınıfı arkadaşlarım 4000 , 4500 e çalışıyorlar.....zaten inşaat sektöründe 1000-1250 gibi rakamlar yoktur. kalfasından tut amelesine , mühendisine aklına ne geliyorsa ... 2000 altında ücret alan yoktur .özeelikle şantiyede .... varsada istisnadır.... herkez kendi sektörüne göre fiyat belirlerse daha doğru olur bu tarz tartışmalar olmaz..... sonuçta antalyada villada çalışan mühendisle istanbulda kulede veya atrvinde madende çalışan mühendis aynı ücreti almaz.. meselaaa..
   
 8. cyberr

  cyberr TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar 16 yıllık devlet memuruyum.Üniversitelerden bilim adamı olarak mezun olup uzun süre işsiz gezdikten sonra devlette iş bulup dua edenlerden biriyim.21 aralıkta sınava girdim ve büyük ihtimalle C sınıfı uzman olacağım.Şubattta tekrar sınava girerek A sınıfı uzman olmak istiyorum.Konuşulan ücretler ( 10-15 bin) benim benim maaşımın 4-6 kadar fazla.Memuriyetten istifa edip İSG uzmanlığı yapmak riskleri almak ve artık para kazanmak istiyorum.Devletin denetimleri eksiksiz yapacağını sanıyorum. Bir yıl içinde tüm taşlar yerine oturacaktır.Aldığım eğitimin sonucunda şunu gördüm ki bir uzman 20 -30 iş yerinde çalışamaz.Çalışırsa da bu işi hakkıyla yapamaz.İsg eğitimlerini ve kültürünü bizler yerleştireceğiz.Eğitimi alan anne ve babalar öğrendiklerini çevrelerine aktaracaklar ve toplumsal bir bilinç yerleşecek.Umarım herkes yaptığı işin bilincinde olur ve hakettiği paraları alır.
  saygılarımla   
 9. çigdemdemir

  çigdemdemir TÜİSAG Üyesi

  Velev ki yeni mezunum, işsizlik canıma yetti ve herhangi bir mağazada ya da markette vs. satış temsilcisi olarak işe başladım bu durumda bile elime ayda 2000 tl maaş geçecekken neden hayatımı ve sevdiklerimi (malum onlarda mağdur olacaklar) riske atarak isg uzmanlığı yapayım.

  c sınıfıyımosgb bile olsa 3500 tl'nin altına çalışmam, yükseltme sınavına gireceğim 10.000 tl'nin altında rakam telaffuz edipte çalışan arkadaşlara haksızlık etmem.

     

   
 10. MNG

  MNG Guest

  Memet Antalya'da işler Kesat Galiba:)
  Toplam sayıları ülke genelinde 1400 kişi civarında olan B ve A sınıfı Uzmanı kim buldu da dediğin rakamları teklif etti? A sınıfı Uzmanlarının tamamına yakını zaten Eğitim kurumlarında..
  Afaki değerlendirmeler yapılıyor,ama senin yaptığın absürd   
 11. szagrali

  szagrali TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar hepinize merhaba,bakıyorum herkes paranın derdine düşmüş söylediklerim yanlış anlaşılmasın ama önce kendinize bu işi layıkıyla yapıp yapamayacağınızı sorun çünkü alacağınız sorumluluk çok büyük herhangi bir nedenden dolayı alacağınız hapis cezasının hiç bir maddi karşılığı olmayacaktır.Benim 25 yıllık fabrika tecrübem var 5 yıldır bu işle uğraşıyorum belgeyi ise yeni alıyorum ve e-katip üzerinden yapacağım sözleşmeden sonra üzerime binecek sorumluluğun getireceği sıkıntı içerisindeyim.Kendinizi tartın sözleşme yapacağınız yerin risklerini değerlendirin fiyatınızı ondan sonra belirleyin.   
 12. szagrali

  szagrali TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar hepinize merhaba,bakıyorum herkes paranın derdine düşmüş söylediklerim yanlış anlaşılmasın ama önce kendinize bu işi layıkıyla yapıp yapamayacağınızı sorun çünkü alacağınız sorumluluk çok büyük herhangi bir nedenden dolayı alacağınız hapis cezasının hiç bir maddi karşılığı olmayacaktır.Benim 25 yıllık fabrika tecrübem var 5 yıldır bu işle uğraşıyorum belgeyi ise yeni alıyorum ve e-katip üzerinden yapacağım sözleşmeden sonra üzerime binecek sorumluluğun getireceği sıkıntı içerisindeyim.Kendinizi tartın sözleşme yapacağınız yerin risklerini değerlendirin fiyatınızı ondan sonra belirleyin.

   
 13. Kamil kazım

  Kamil kazım TÜİSAG Üyesi

  50 saatten kasıt haftalık mı?? aylık 200 saat yapar ki bu durumda geriye 17 saatiniz kalır.. tamamen doldursanız bile 3200 toplam para geçer elinize.. ki bu fiyatı teklif eden 50 saatin üzerine çıkmaz bence.. maksimum 2000-2200 tl aylık alabilirsiniz gibime geliyor. açık söyleyeyim o fiyata yeni mezun c sınıflarını veya tecrübeli ama belgesi olmayan arkadaşları çalıştırıyoruz...
   
 14. Kamil kazım

  Kamil kazım TÜİSAG Üyesi

  arkana bakmadan kaç :)
  "-biz rahat çalışamayız, işi bırakıp giderler...." bunlar artık sadece mahalle arası inşaatlarda kalan laflar.. daha kurumsal firmalarda bu tip adamları bir dakika bile işte tutmazlar.. 6 yıldır bu mesleğin içindeyim, şansıma hep endüstriyel tesislerde çalıştım, sadece şunu söylüyorum, yönetim istedikten sonra çalıiana yaptıramayacağı iş yok... sırf para kazanacağız diye kendinizi ateşe atmayın...

   
  Shun bu yazıya teşekkür etti.
 15. Ayal

  Ayal TÜİSAG Üyesi

  OSGB patronlarının bir kısmı eski emekli iş müfettişleri, çoğuda muhasebeciler: Nede olsa ellerinde bir sürü potansiyel müşteri var. Patronlar işe kendi açılarından rant olarak bakıyor. Nasıl olsa tüm sorumluluk uzmanda. Burada İG uzmanı herşeyden önce kendi risk analizini iyi yapmalıdır. A sınıfı uzman olacak arkadaş, minumum 8.5 senelik mühendis demektir. Ama bazı A lar kendi mesleğinde iş bulamayıp başka işlerle bir şekilde prim gününü toplamışsa, fiyat tekliflerinde daha esnek davranabilirler. Büyük işletmelerde pek sorun olacağını düşünmüyorum. Ancak bu sene yükümlülüğü başlayan bir çok küçük işletme olaya kanun karşısında yasak savma olarak İGU VE İH bulundurma zorunluluğuna bakıyor. Bu nedenle ne yapıldığı onlar için önemli değil. Önemli olan ne ödedikleri. OSGB lerde bu yaklaşıma destek veriyor. Aslında hatanın kaynağı bakanlıkta. Mevzuata göre nasıl çalışanın güvenliği çalışanın kendine bırakılamıyorsa, siz çalışan ne yaparsa yapsın onun güvenliğini sağlamak zorundaysanız, İGU ve İH lerin çalışma koşulları da piyasanın insafına bırakılmamalıydı. Bu işi yapan İGU ve İH ler yarı resmi sıfat taşımadıkça kazaların en fazla meydana geldiği küçük işletmelerde yol alınması çok zor. Bakanlık; çalışanın sigorta primleri gibi İSG içinde bir prim sistemi oluşturarak bir fon oluşturabilirdi. İşkur il müdürlükleri de bölgelerindeki iş yerlerine kendi illerindeki uzman havuzunda yönlendirme yapar ve ücretlerini bu fondan finanse edebilirdi. Bu şekilde bakanlıkça yönlendirilen İGU ve İH hekimi işverenlerce daha fazla ciddiye alınırdı. Ayrıca ekonomik olarak İGU ve İH işverene bağlı olmayacağı için görevini çok daha etkin bir şekilde yerine getirirdi. Uzman bağımsızlığı için ekonomik şartların işverenden bağımsız oluşturulması şarttır. Diğer yandan, uygulama kalitesi için de sektörel yani mesleğe göre İGU yönlendirme düzenlemesi de yapılmalıdır. Aksi halde, gerekli iyileştirmelere yönelik İGU katkısı, çok farklı bir konuda eğitimi olan uzmandan beklenmesi yanlış olur.   
 16. szagrali

  szagrali TÜİSAG Üyesi

  C sınıfıyım 7000 alıyorum + 4 maaş ikramiye , A sınıfı olacağım ama zam gelmez tahminen

   
 17. öz madenci

  öz madenci TÜİSAG Üyesi

  C sınıfıyım 7000 maaş + 4 maaş ikramiye dediğin zaman maaşın 9300 TL demek. kimse de C sınıfı uzmana bu maaşı vermez eğer başka bir işi de beraberinde yapmıyorsan....

   
 18. Shun

  Shun TÜİSAG Üyesi

  Ayal söylediklerine katılıyorum. Eğer işveren tarafından sadece bir formalite doldurmak aracı olarak görülürsek bu iş iş kazalarını azalatmayı bırak. daha beter içeriye girecek iş güvenliği uzmanları çogaltmaktan başka birşeye yaramaz.

  Forum Yöneticilerimiz sayın başkanımız levnet bey, bu konu hakkında bir çalışma yapsalar onların sayesinde belki bazı şeyler düzelir.

  İşin Aslı sadece işveren için formalite değil bu Bakanlık için AB standartlarını yerine getiriyorum diye formalite görülüyor yoksa kalkıp iş güvenlik uzmanını işverenin kucağına atmazdı...

   
 19. ibrahim dinc

  ibrahim dinc TÜİSAG Üyesi

  zamlandı. 472

   
 20. MNG

  MNG Guest

  Biraz ciddiyet!

   
  Ersgur bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica