Tartışma : 2019 Yılında C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlarının Tehlikeli Firmalara Bakamaması

Banu sinikaroglu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
bugün meclis:
BAŞKAN – Sayın Kasap...

ALİ FAZIL KASAP (Kütahya) – Teşekkür ederim Sayın Başkanım.

Torba yasalarla torbalar doldu. Halk için bu torbaya önümüzdeki günlerde emeklilikte yaşa takılanlar, atanamayan öğretmenler, C sınıfı iş güvenliği elemanları, ameliyathane teknikerleri, sağlık yönetimindeki mağdur arkadaşlarımız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı ücretli öğretmenler, kadroya atanamayan taşeronlar, 4 Aralık jokerleri, 3600 gösterge sözünü verdiklerimiz, ATT sürücüleri, diyaliz teknikerleri, 4/B’den “4+2” çakılı sözleşmesi olanlar, çiftçi borçları, 150 bin civarında ziraat, gıda, su ürünleri, orman mühendisleri, veteriner hekimler, teknikerler ve teknisyenlerine de bir küçük torba, bir küçük poşetçik oluştursak da bir kanun teklifiyle bu arkadaşlarımız da torbadan nasiplerini alsalar.

Hepinize teşekkür ediyorum.

Erkan FINDIKLI

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar bir sorum olacak size ben de c sınıfıyım... aralıkta b sınavına girdim... sınav yarın açıklanacak... eğer sınavı geçer isem sınıfım otomatik olarak olarak isg katipte görünüyor mu... sınav sonucu osym ile paralel mi ya da bunun için benim bir şey yapmam gerekiyormu...

Sınavı geçerseniz bir kaç gün sonra isminiz Ziraat Bankası'na bildirilir, sertifika ücretini ödemeniz beklenir. Sertifika ücretini yatırdıktan 3-4 gün sonra sertifikanız aktif olur. Fakat mevcut görevlendirmeleriniz güncellenmez. Sözleşmeleri iptal edip B sınıfı olarak tekrar görevlendirme yapmanız gerekir.

A. Ali Tutar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
"eleman" mı olduk şimdiden?

ufukeren

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Yani burda bazın arkadaşlarımızın yazıları var”olmasın olmaz vs” yahu çoluk çocuk ne yapalım olamadım B 2 dir sınava giriyorum sınırda kalıyorum az tehlikeli yer varmı alan hizmet çalışalım yüksek yapmadan çalışarak girmeye hak kazandım sınavı geçemiyorum az tehlikeli firma olsa zaten hiç kaygılanmam lütfen acımasızca yorum yapmayalım burda üzülüyoruz bu ekmek kapımız 4 yıllık emeğim var az tehlikelileri devreye alsınlar zaten sıkıntımız yok ama rica ediyorum olumsuz paylaşım yapmayalım kaç gündür uyuyamıyorum

isaret

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Facebook gruplarında derneklerde öyle yorumlar var ki... Tiksindim bu işten de bu meslek grubundan da... Düşene bir tekme vurma yarisindalar. Yazık ya. Böyle devam ettiğinde herkese tekmeyi vuracaklar. Zaten ne patronlar seviyor. Ne devlet seviyor. Uzmanlar zaten birbirini sevmiyor. Düşmanlık... Yazık..

Gül Bahar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
pardon da takmayın arkadaşlar . Ne olacağını bilemeyiz. Evet insan etkileniyor ama biz gereken mailleri attık. torba yasasında da belirtilmiş. Şimdi bekleyeceğiz hakkımızda ne hayırlı ise o olsun. Rızkı veren Allah :) dert edip de uykunuzu kaçırmayın Allah emekleri boşa çıkarmaz

nesrin pul

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar bir sorum olacak size ben de c sınıfıyım... aralıkta b sınavına girdim... sınav yarın açıklanacak... eğer sınavı geçer isem sınıfım otomatik olarak olarak isg katipte görünüyor mu... sınav sonucu osym ile paralel mi ya da bunun için benim bir şey yapmam gerekiyormu...
Öncelikle 417 TL gibi bi rakam yatırıyorsun sonra belgen İsg katipte aktif görünüyor, c yi aldığımızda bi para yatırmıştık onun gibi

Göker Tanrıöver

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Meslektaşlarım, lütfen partilerin mail adreslerine durumu anlatalım, bakın meclise az da olsa taşıdık biraz daha gayret lütfen... Bir mail atıcaksınız hepsi bu, güzel olacak inanın

uzmanlık

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Sınavı geçerseniz bir kaç gün sonra isminiz Ziraat Bankası'na bildirilir, sertifika ücretini ödemeniz beklenir. Sertifika ücretini yatırdıktan 3-4 gün sonra sertifikanız aktif olur. Fakat mevcut görevlendirmeleriniz güncellenmez. Sözleşmeleri iptal edip B sınıfı olarak tekrar görevlendirme yapmanız gerekir.
Belge değişikliğinde sözleşmeler otomatik olarak iptal olmuyor mu...

ibrahim helvaci

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaslar merhaba. C sinifi uzmanim. 3 yildir uzmanlik yapıyorum. 18 ocak itibariyle isyerimden ayrilmis olacagim bu durum yuzunden. Oncelikle bazi arkadaslar isg katipten sozlesmler düşmediği icin kesin uzatilacak gibi seyler yazmis. C sinifi uzmanlarin tehlikeli siniftaki atamalarini bir tuşla silebilecek bir kombinasyonlari olmadigini düşünüyorum. Bakanlik aciklamasi net. Calisma Bakanlığı'nın mevcut bakanliklarin birlesimi vb diger ugraslari oldugunu dusunursek bu konuda zaten adim atacaklari yok. Milletvekilleri ile bu konu meclise sunulabilmesi adina siyasi parti gozetmeksizin bizim twitter , mail, fax tüm iletisim organlarıyla organize sekilde ses cikarmamiz gerekmekte. Aksi halde diger ihtimaller konusulanlar sadece zman kaybi olacagini dusunuyorum. Bazi arkadaslarin ilk yorumlardaki durumu aciklayan yazilarini örnek olarak alip bakanliga zaten yazdik, cimer e yazdik yazmayan var sa yapsın. Ama dedigim gibi bizim sesimizi bir ya da bir kac millet vekilinin su secim oncesi duyurmasi etkili olacaktır. Sehir sehir kim hangi parti milletvekiline ulasabilirse artik. Baska seyleri tartismadan direk bu konuda herkes elinden geleni yapmalidir. Sorumlulugunu yerine getirmelidir. C sinifi iş guvenligi uzmani olarak calismak istiyorsak elimizden geleni bugün yapmamiz gerekmektedir. Durup bekleyen arkadaslari da yonlendirelim lutfen. Elinde milletvekili adresi, numarasi, maili , faks num. Olan ark burdan paylasirlarsa bizde vaktimizi suan buna ayiralim ki, yarin daha boş vaktimiz olmasın. Emek verdigimiz, hak ettgimiz icin amaca odaklanip artik sesimizi duyurmaya calisalim. Saygılarımla.

Öncü Bakır

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Gerçekten bende uyuyamıyorum ne zaman belli olur torba yasa falan bir bilgisi olan var mı?
Su an torba yasada yok dolayısıyla pek bir gelişme yok sadece milletvekili birçok şeyle beraber bunu da torba yasaya ilave edelim demiş yani torba yasaya dahil değil.ancak çabalarımızla sesimizi biraz daha duyurursak belki dahil olur

isaret

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaslar merhaba. C sinifi uzmanim. 3 yildir uzmanlik yapıyorum. 18 ocak itibariyle isyerimden ayrilmis olacagim bu durum yuzunden. Oncelikle bazi arkadaslar isg katipten sozlesmler düşmediği icin kesin uzatilacak gibi seyler yazmis. C sinifi uzmanlarin tehlikeli siniftaki atamalarini bir tuşla silebilecek bir kombinasyonlari olmadigini düşünüyorum. Bakanlik aciklamasi net. Calisma Bakanlığı'nın mevcut bakanliklarin birlesimi vb diger ugraslari oldugunu dusunursek bu konuda zaten adim atacaklari yok. Milletvekilleri ile bu konu meclise sunulabilmesi adina siyasi parti gozetmeksizin bizim twitter , mail, fax tüm iletisim organlarıyla organize sekilde ses cikarmamiz gerekmekte. Aksi halde diger ihtimaller konusulanlar sadece zman kaybi olacagini dusunuyorum. Bazi arkadaslarin ilk yorumlardaki durumu aciklayan yazilarini örnek olarak alip bakanliga zaten yazdik, cimer e yazdik yazmayan var sa yapsın. Ama dedigim gibi bizim sesimizi bir ya da bir kac millet vekilinin su secim oncesi duyurmasi etkili olacaktır. Sehir sehir kim hangi parti milletvekiline ulasabilirse artik. Baska seyleri tartismadan direk bu konuda herkes elinden geleni yapmalidir. Sorumlulugunu yerine getirmelidir. C sinifi iş guvenligi uzmani olarak calismak istiyorsak elimizden geleni bugün yapmamiz gerekmektedir. Durup bekleyen arkadaslari da yonlendirelim lutfen. Elinde milletvekili adresi, numarasi, maili , faks num. Olan ark burdan paylasirlarsa bizde vaktimizi suan buna ayiralim ki, yarin daha boş vaktimiz olmasın. Emek verdigimiz, hak ettgimiz icin amaca odaklanip artik sesimizi duyurmaya calisalim. Saygılarımla.
Facebook sayfalarından bolgendeki yada yakın hissettigin vekile yazabilirsin. Vekiller bunu gündeme tasir. Gündem çok yoğun. O kadar çok şey yazan var ki... Bizde bir de tersini savunan olduğu için sikinti..

A. Ali Tutar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
İSG katıp geldi bir değişiklik yok

Nilüfer PEHLİVAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
İsg katip sistemi açılmış hala devam ediyor benim tehlikeli iş yeri sözleşmelerim.. O konuyla ilgili bi çalışma değil demek ki..

Melek deniz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
**KESİLDİ** burda yok ertelenmesin yok yeter yok bilmem ne gibi konuşma hakkı yok sizde öncelikle bunu bilin istedim. Çünkü konu c sınıfı uzmanların emek veren uzmanların yani sizin değil.
C ler işsiz kalınca kimse size milyarlar vermicek bir zamanlar c sınıflarının ekmek parası için düştüğü durumlara sizde düşecek **KESİLDİ**
Bu dünya ölümlü dünya ve kimsenin garantisi yok bu dünyada. Siz işsiz kalmadik diye sevinirken başka bir b yi daha ucuza bulup sizin kolunuzdan tutup çekip atiladabilir sizlerde işsiz kalabilirsiniz.
Gel gelelim konumuza sayın emekçi c sınıfı iş güvenliği uzmanları asla boyun egmeyin kimseye rizki veren Rabbimdir. **KESİLDİ** Elbet birgün hak yerini bulacaktır.
Umudunuzu hiçbir zaman hicbir olayda kaybetmeyin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.