Yeni İsg-katip Yazılımının Devreye Alınması Süreci Hakkında

fatih ckc

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar yaptığım 8 sözleşme sayfadan kalkmış ne yapabilirim hepsini dün yaptım bugün sözleşme yok hepsi silinmiş 1 tane kalmış

safakk.tr

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Şuanda ben hiç ulaşamıyorum şifre yazdıktan sonra bomboş sayfa bekletiyor. Sizde de aynı mı

HSE Engineer

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba, Tam zamanlı uzmana ek olarak, kısmi zamanlı girilecek diğer İSG Uzmanını,
Sözleşme yeni dedikten sonra,
Yardımcı İSG Uzmanı Görevlendirmesi olarak mı yoksa İSG Uzmanı olarak mı seçtiniz?

Kişi C Sınıfı Değilse, bile diyelim ki B Sınıfı, A Sınıfı Tam zamanlı uzmanın yanında B sınıfı olarak kısmi süreli çalışacak.
Yardımcı İSG Uzmanı Görevlendirmesi, sözleşme tipi bu mu seçilecek?
Tam zamanlı yanında kısmi süreli sözleşme yapanlar, nasıl yaptı bilgisi olan var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

Önder Çatı

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Mevcut durumda başka bir işyerinde sigortalı olmamama rağmen "tam süreli olarak görevlendirilecek kişinin başka işyerlerinde devam eden sigortalı çalışan kaydı olduğundan süreç devam ettirilemez" uyarısı sebebiyle yeni girdiğim OSGB ile sözleşme yapamamaktayım. Maillerimde de konuyu net bir şekilde izah etmeme rağmen dönüş yapılmadı.

ilkinpeker

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
1-https://isgkatip.csgb.gov.tr/anasayfa
2-https://chrome.google.com/webstore/detail/user-javascript-and-css/nbhcbdghjpllgmfilhnhkllmkecfmpld/related?hl=tr
3-
.table > thead > tr > th {
white-space: break-spaces;
}
.react-bootstrap-table {
max-height: max-content;
}
.isgkatip-navbar {
height: auto;
}
Yeni isg katibi açmak için kendimce bulduğum yol.
Chrome eklentisini kur kodu ekle isgkatip ana sayfadan açmayı dene...
Bu formülle şimdilik 35 adet hizmet sözleşmesinin isg çalışan onayını takılmadan yapabildim.

AZAcemi

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Sözleşme çıktısı konusunda bir çalışma varmı acaba A4 e sığdırmaya çalışınca çok küçük oluyor.

darkminer

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Yeni İSG katip sistemi ve SGK sistemi arasında kavram savaşı var. Halen çözemedim. SGK da tam zamanlı veya kısmı süreli çalışma ile İSG katip teki çalışma kavramları aynı mı? Bence değil. SGK mevzuatına göre işçinin aynı anda birden fazla işyerinde çalışmasına engel bir durum bulunmamakta, bu durumda işçinin çalıştığı her işyerinden ayrı ayrı sigortalı gösterilmesi gerektiği yazarken (yeterki kayıt dışı olma) sadece uzman veya işyeri hekimleri için bu şart konulmaz.

Bir işyerinde SGK da tam süreli olup aynı işyeri içinde veya altyüklenicilerinde SGK lı olmak şartı ile İSG katip üzerinden belirtilen süreyi aşmamak kaydı ile kısmı süreli sözleşme yapılabilinir. En azından ben öyle düşünüyorum.

Bu konuda yorumu olan varsa sevinirim. Kolay gelsin

misg

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhaba,
Firma bünyesinde kısmi zamanlı çalışanı seçtikten sonra, çalışan onay için kendi sayfasına girdiğinde karşılaştığı sorunlar:
  • Firmanın çalışan sayısı düşük görünüyor.
  • İGU, görevlendirme tipinde kısmi zamanlıyı seçtiği halde çalışma süresi dakika bölümü açılmıyor.
Bu sorunu yaşadıysanız ve çözdüyseniz yardım eder misiniz?

muratigu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Sayın uzman arkadaşlar herkes gibi bende bu yeni sistem aksaklıklarından sıkıldım ve benim düşüncem sorumluların istifa etmesi gerektiğini düşünüyorum. attığımız iletişim e postalarına dönüş bile yapılmıyor. özel sektör patronlarına alay konusu olmaya başladık başlayacağız az kaldı.
aklıma tek çözüm geliyor CİMER --( iyi kötü bir yerlere yazı gidiyor -- çözüm bulunuyor.. ) ne yazacağımız önemli tabi. bir örnek yazarsanız- paylaşırsanız şikayetimizi iletelim teşekkürler.

experience

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
bizim kurum ve ben isg katip'e günler sonra ilk defa bu sabah girebildik ,alt tarafı bi içe görevlendirme yapacak bizim personel servisi ben de onaylıycam güya ,bütün işi gücü bırakmış personel servisi bu saate kadar bunla uğraşmışlar ve henüz yapamadılar,detayları bilmiyorum ama hepsi de okumuş ,mürekkep yalamış insanlar,onlar yapamadıysa demek ki sistemde sorun var.Siatemin aksayan yönleri ile alakalı çalışmalar vardır illa ki,bu tür geçiş süreçlerinde kaos yaşanabiliyor tabi ama kaosun sebebi gerekli açıklamaların yapılmıyor olması,kamuoyu bilgilendirilirse zaten bu şekilde bi kargaşa da yaşanmaz.

yakup tosun

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
güzel program yapmışlar tek kusuru: giriş yapılamıyor şans eseri girersende işlem yapılamıyor, yapsanda saçma sapan alakasız hatalar veriyor. 2 haftadır işi gücü bıraktık bu rezillikle uğraşıyoruz

ersin mert

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İsg katipe giribilen varmı 2 gündür giremiyom hata veriyor..

HSE Engineer

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba, Tam zamanlı uzmana ek olarak, kısmi zamanlı girilecek diğer İSG Uzmanını,
Sözleşme yeni dedikten sonra,
Yardımcı İSG Uzmanı Görevlendirmesi olarak mı yoksa İSG Uzmanı olarak mı seçtiniz?

Kişi C Sınıfı Değilse, bile diyelim ki B Sınıfı, A Sınıfı Tam zamanlı uzmanın yanında B sınıfı olarak kısmi süreli çalışacak.
Yardımcı İSG Uzmanı Görevlendirmesi, sözleşme tipi bu mu seçilecek?
Tam zamanlı yanında kısmi süreli sözleşme yapanlar, nasıl yaptı bilgisi olan var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

brkngrkn

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
İsg katipe giribilen varmı 2 gündür giremiyom hata veriyor..
Aynen hata veriyor. Ben issgm'yi aradım osgb vize işlemleri ile ilgili olarak, konuştuğum yetkili de sisteme giremediklerini ve ne zaman düzeleceğini bilmediğini söyledi. ::-((

İsmail Cem Akdağ

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ben de giremiyorum; dönüp duruyor renkli toplar sürekli :D

ersin mert

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Sistem hala aktif sigorta kaydı olmadığında işlemi gerçekleştiremiyoruz diyor.Kısmi süreli sigorta yaptırmamıza rağmen.Bu durumla karşılaşan veya bilgisi olan varmı

misg

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Sistem hala aktif sigorta kaydı olmadığında işlemi gerçekleştiremiyoruz diyor.Kısmi süreli sigorta yaptırmamıza rağmen.Bu durumla karşılaşan veya bilgisi olan varmı
Kişi kurum ekipman bilgilerinden ilerleyerek SGK 4a çalışan bilgilerini "doğrula" yapmanız gerekiyor.

ersin mert

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Kişi kurum ekipman bilgilerinden ilerleyerek SGK 4a çalışan bilgilerini "doğrula" yapmanız gerekiyor.
Onu yapmama rağmen aynı hatayı veriyor..

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.