Sınav Başvurusu Yapamıyorum | Sayfa 57 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Sınav Başvurusu Yapamıyorum

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında beşnbirk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. MuharremİSG

  MuharremİSG TÜİSAG Üyesi  Ben vazgeçtim. Bir okulda idareciyim kendi ellerimle imzaladığım ve fazladan da yanlış anlaşılma olmasın diye diğer idarecilere imzalattığım hizmet dökümünü gönderdim. 3040 gün pirimim var. Askerlik ve 30 gün üstü hiçbir problem yok. 1 aralıktan beri 170 ile kaç sefer görüştüm malum numarayı aradım fax çek dediler tekrar belgeleri gönderdim ama nafile halen B görünüyorum ve artık aralık sınavı için pes ettim. Darısı sonraki sınavlara ama bu sefer elden ankaraya götürüp gözlerine sokacağım belgeyi.


   
 2. bimo

  bimo TÜİSAG Üyesi

  hizmet dökümünüzde en son kademe aldığınız tarih mi yazıyor? ocak 2013 mesela?

   
 3. bimo

  bimo TÜİSAG Üyesi

  23 şubat ve 25 mayıs'ta sınav yapılması planlanıyor, bu sınavlar için tekrar başvuru alınacak.

     

   
 4. MuharremİSG

  MuharremİSG TÜİSAG Üyesi

  mayıs 2013 yazıyor ama altına elle toplam yıl ve pirim gün sayımı ekledim ve mühürleyerek onayladık.
  Ama artık buna gerek yok fax ile gönderdiğim belge; HİTAP diye bir program var Ssk nın artık tüm memurların bilgileri oraya aktarılıyor. ( herşey kademe askerlik emeklilik pirim hizmet birleştirme aklınıza ne geliyorsa) HİTAP tan prim gün dökümü alınabiliyor SSK lı gibi. Oradan alıp onaylayarak gönderdim. Yine olmadı :))

   
 5. bimo

  bimo TÜİSAG Üyesi

  prim süreniz 3040 gün sınırda, son görev tarihini mayıs 2013 olarak almış olabilirler. HİTAP'ı biliyorum. gitme imkanınız varsa keşke atlayıp gitseydiniz.

     

   
 6. rs_6

  rs_6 TÜİSAG Üyesi

  Bimo tşkler.

  C belgeliyim.Prim gün sayım 3.000 üzerinde ancak 12.11.2013 tarihine kadar A Belge sınavı için bakanlığa dilekçe gönderemedim.

  Şubat 2014 ve Mayıs 2014 sınavları öncesinde prim gün sayılarını ispatı için bakanlık tekrar dilekçe ile başvuru alacamıdır? Yoksa 12.11.2013 gününe kadar dilekçe ile başvuranlar mı önümüzdeki sınavlara girebileceklerdir?

  Bu konuda net bir bilgi edinemedim.

   
 7. bimo

  bimo TÜİSAG Üyesi

  rica ederim, elbette tekrar başvuru alacaklar, siz zaten yükseltme sınavına ilk defa başvuru yapacağınız için dilekçe ve prim günü gösteren belgelerle başvuru yapacaksınız. yalnız bir tavsiyede bulunmak istiyorum, işinizi garantiye alın, imkanınız varsa postayla değil bizzat başvuru yapın.
   
 8. karbon

  karbon TÜİSAG Üyesi

  Bu ülkede kanunlar uygulamadığı icin Hakkimizi arasak ta bir netice alamıyoruz.Ben yaptım oldu,sonuclarına katlanın deniyor.Eger bu sınav bu sekilde yapılırsa benim gibi sınava basvuramiyanlarin hakkı yenerek yapılmış bir sınav olacak.   
  VEYSELCETIN ve muharrem şahin bu yazıya teşekkür etti.
 9. Aytug Dogru

  Aytug Dogru TÜİSAG Üyesi

  Telefon la aradik defalarca. mail attik at tik 170 se kayit biraktik en son dun itibari ile bakanligada gittik hesapta bakildi edildi duzeltmeler yapildi b sinifi icin basvurunuzu yapabilirsiniz dendi saat oldu 1 hala yapamiyorum.
  Bu kadar insanin vebalini nasil cekicekler 1 ay kimse tutupta 1 islem bile yapmamis belliki baKanlikta bu isler son gune kalmis. Koskoca bakanlik bunun hesabini nasil vericek bu kadar insana veya sayin bakanimiz bu durumu gormuyormu. Su an bircok teli ariyorum yine ne acan var ne bisey bu kadar emek caba ziyan oluyor
  Hayatimda ilk defa bole birsey goruyorum gerekli sartlari saglayan degilde piyango gibi sansli olan sinava girebiliyor. Berber evraklarimizi yolladigim arkadasim kayit yapti ben yapamiyorum ki imisinide bakanlikta ayni kisi teslim almis
  Birde duyuru yayi lamislardun aksam itiraz icin son diye. Evraklar kaybediyse milletin sucu ne illa millet bu eziyeti cekmekmi zorunda
  Bakanliga bizzat muracat ettigimiz halde yine sonuc yok daha ne yapalim

     

   
  Figen124 bu yazıya teşekkür etti.
 10. hakan k.

  hakan k. TÜİSAG Üyesi

  şubat, mayıs, ağustos, kasım ayda bir olsada şaşırmam. yükseltme sınavınıda tek seferlik algılamayın bir daha tekrarlanacaktır zira bu işte çok para var.   
 11. mustafa türemen

  mustafa türemen TÜİSAG Üyesi

  Merhaba Arkadaşlar;

  Meb sınav başvuru sayfasına kimlik bilgilerimi girdiğimde, "ÇSGB İSGM tarafından belirlenen listede bildirilen bilgiler ile giriş yaptığınız bilgileriniz örtüşmemektedir. konuyla ilgili itirazınız için isgb@csgb.gov.tr adresine mail gönderebilirsiniz" şeklinde uyarı veriyordu. Bu nedenle sınav başvuru ücretini yatırmadım. Bakanlığı arıyorum cevap vermiyorlar. sınav ücretini şimdi yatırabilirmiyim?   
 12. mustafa türemen

  mustafa türemen TÜİSAG Üyesi

  ÇSGB İletişim Merkezi Alo 170'i aradım. Temsilci;
  Bakanlığın ALO 170'e göndermiş olduğu yazılı açıklamayı okudu;
  "MEB sayfasından Saat 13.30 'a kadar başvuru yapılamıyorsa ÇSGB'dan yapılacak yazılı açıklamayı beklemeliler"
  Bu konuşma üzerine yatırmadığım sınav ücretini yatıracağım ve bakanlığın yapacağı açıklamayı bekleyeceğim.

   
 13. mustafa türemen

  mustafa türemen TÜİSAG Üyesi

  ÇSGB İletişim Merkezi Alo 170'i aradım. Temsilci;
  Bakanlığın ALO 170'e göndermiş olduğu yazılı açıklamayı okudu;
  "MEB sayfasından Saat 13.30 'a kadar başvuru yapılamıyorsa ÇSGB'dan yapılacak yazılı açıklamayı beklemeliler"
  Bu konuşma üzerine yatırmadığım sınav ücretini yatıracağım ve bakanlığın yapacağı açıklamayı bekleyeceğim.
   
 14. Ertuğrul Gürhan

  Ertuğrul Gürhan TÜİSAG Üyesi

  ACİL DUYURU

  ADLARINA ÖDENEN PRİM GÜN SAYISINA GÖRE ÜST SINIF İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVI İÇİN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA sınav BAŞVURUSU YAPAMAYANLARIN DİKKATİNE
  21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak olan iş güvenliği uzmanlığı sınavı için prim ödeme gün sayısına göre, sınava girecek adayların Bakanlığımıza başvuruları için son gün 12 Kasım 2013 olarak bildirilmişti. Başvuru süresinin bitiminden itibaren başvuru belgeleri ve konu ile ilgili yapılan itirazlar incelenmeye alınmıştır.


  Protokol gereği sınava gireceklerin listesinin 18.11.2013 tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığına teslim edilmesi gerekmekte iken, konu ile ilgili itirazların incelenmesi ve adayların mağduriyetinin önlenebilmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde sınava gireceklere ait listenin son şekli 6.12.2013 tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığına bildirilmiştir.


  Prim gün sayısına göre üst sınıf iş güvenliği uzmanlığı sınavı için Bakanlığımıza müracaat edenlerden Milli Eğitim Bakanlığı www.meb.gov.tr adresine girerek sınav başvurusu yapamayanlar, yapılacak incelemede itirazları haklı bulunduğu taktirde; Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşmeleri devam eden ve yapılması düşünülen protokol doğrultusunda 23 Şubat 2013 tarihinde yapılacak sınava girebileceklerdir.


   
  tuncayozturk ve mustafa türemen bu yazıya teşekkür etti.
 15. Enes Öğütcü

  Enes Öğütcü TÜİSAG Üyesi

  Ne yazık ki yapılan bu açıklama bakanlığın acizliğini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Bu açıklama hiç bir şey ifade etmiyor. Hiç bir problemi çözmüyor. "Biz bu işi beceremedik ama çaktırmayın" demekten başka bi anlamı yok bunun. Yazıklar olsun...   
 16. karbon

  karbon TÜİSAG Üyesi

  Bunun su anda bize ne faydası var özürleri kabahatlerinden büyük.zamaninda niye itirazları incelememişler.Yine oyalama yine zaman kazanma.Bunlar bu sınavıda yapamaz.

   
 17. Ertuğrul Gürhan

  Ertuğrul Gürhan TÜİSAG Üyesi

  Başvurunuzu inceledik adınızı listeye ekliyoruz diye mail atıp sonra yok ya ben vazgeçtim oynamıyorum demeye benziyor:)

   
 18. karbon

  karbon TÜİSAG Üyesi

  23 Şubat'ta 2013 bunu bile doğru yazmayı becerememişler.tarih yanlış.Acikcasi ben güvenmiyorum yapılması düşünülen sınav !!!

   
  cansediment ve tuncayozturk bu yazıya teşekkür etti.
 19. Selin Akyıldız

  Selin Akyıldız TÜİSAG Üyesi

  Yazık gerçekten çok yazık.bu maduriyetimizin nedenini kimse açıklayamıyor.bi duyuru yayınlamşlar sebebi yok.nedir hata nerden kimden kaynaklanıyor belli değil.bu kadar acizler işte.kasımdan beri bu işle uğraşıyoruz ama sonuç yok.bu kadar insan hata yapmış olabilir mi?yazık ya cidden....
  ama hata yine bizim toplumda işte kurunun yanında yaşta yandı.verdiler oyu koydu heryere akrabasını,akrabasının akrabasını,dındığının dındığını al sonuç bu işte...
  bu kadar üniversite mezunu bir sınav başvurusu yapamadı.

   
 20. Ertuğrul Gürhan

  Ertuğrul Gürhan TÜİSAG Üyesi

  upload_2013-12-6_14-55-23.png
  Bir sınav için sürekli duyuru yayınlanıyorsa zaten o işte bir aksilik var demektir!!!

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica