Bilgilendirme - Saglik Raporu Ucretli Oldu. 50 Tl... | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Bilgilendirme Saglik Raporu Ucretli Oldu. 50 Tl...

Konu, 'Güncel Duyurular' kısmında Hüseyin KORKMAZ tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Hüseyin KORKMAZ

  Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi  Arkadaslar ise giriste alinan saglik raporlarini YA O ISYERININ HEKIMI YADA OSGB ler verecek artik. Ucretide belli 50 tl.

  Biz OSGB ler kapansin dedkkce saolsun devlette onlara para kazandirmak icin herseyi yapiyor....


   
 2. Hüseyin KORKMAZ

  Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

 3. MAHMURE ESENKAL

  MAHMURE ESENKAL TÜİSAG Üyesi

  sağlık ocağından alınan raporlar bence tamamen geçersiz, testi bırakın tansiyon bile ölçülmeden sağlık raporu veriyorlar. birde şimdi buna 50 tl verilecek hoş sağlık ocaklarının rapor verme yetkisi kalkıyor ama yeni yetkilendirilen doktorlar acaba gerçek bir rapor mu verecekler yoksa gene eski düzen çakma rapor mu???

     

   
 4. ataselim

  ataselim TÜİSAG Üyesi

  kimyagerhayriye ve Gamze bu yazıya teşekkür etti.
 5. cem akça

  cem akça TÜİSAG Üyesi

  hocam rekabet işe giriş muayenelerini 20-25 tl + kdv gibi rakamlara çekecektir. maliyetlerini ben biliyorum.

     

   
 6. dj_shark

  dj_shark TÜİSAG Üyesi

  Bu ücreti işçi kendisi ödeyeceği için ben çok aşırı bir rekabet olacağını sanmıyorum. Bizim telefonlarımızı sağlık ocaklarına asmışlar bile sağdan soldan hergün arıyorlar biz sağlık raporu istiyoruz diye :S

   
 7. drayhanuza

  drayhanuza TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar işe giriş raporlarının ücretli olmasına neden karşı çıkıyorsunuz anlayamadım.Bir arkadaş bunun maliyetinden bahsetmiş allah aşkına 50 tl ye o kadar çok sorumluluk alıyorki işyeri hekimi. Ne maliyeti ya biraz dikkatli yorum yapın lütfen,,
   
  Selcen bu yazıya teşekkür etti.
 8. mühendis85

  mühendis85 TÜİSAG Üyesi

  Hüseyin Bey,
  Bu durum kesinleşti mi? OSGB lere herhangi bir resmi yazı henüz gitmedi bildiğim kadarıyla fakat sağlık ocakları insanları OSGB lere yönlendirmeye başladı bile. Bu nasıl bir mantık işe giriş raporunun ücretli olmasındaki mantık nedir çözemedim. ATİ raporları 1 yıl önce devlet hastanelerinde 100-150 tl arası değişen bir fiyat aralığında veriliyordu. Sağlık raporu parasını bulamadığı için işten vazgeçen insanlar gördüm. İşverenin karşılaması gerekmez mi bu ücreti?   
 9. palemo

  palemo TÜİSAG Üyesi

  "İlk kez işe girecekler için Sağlık Raporu ücretini çalışan kendisi alabilir, ancak daha sonraki muayene ve kontrol ücretleri işveren tarafından karşılanmalıdır." Uzmanlık yaptığım firmalara bunu söylüyor ve uygulatıyorum.

     

   
 10. drayhanuza

  drayhanuza TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar işe giriş dışındaki diğer muayene kontrol ve raporlar zaten işyeri hekiminin görevleri arasındadır ve hekim bunu ücretsiz yapar.   
 11. isssssg

  isssssg TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar bu sağlık raporlarının en asgari kısmı nedir ?

  SFT yaptırmak zorundadır. Başka neler var ? kan testi vs. onlar işveren isterse yapılıyor değil mi ?   
 12. Volkan ERDEM

  Volkan ERDEM TÜİSAG Üyesi

 13. MARBLE_İSG

  MARBLE_İSG TÜİSAG Üyesi

  Bu sağlık raporu başka bir şey mi?Bizim bildiğimiz, işyeri hekimlerinin onayladığı Ağır ve Tehlikeli İşlerde Çalışabilir raporu mu?
  Sağlık raporu neden diyorsunuz buna...
   
 14. semih001

  semih001 TÜİSAG Üyesi

  neden OSGB ler kapansın bu OSGB düşmanlığıda nedir herkese saygı gösterelim sende kurabiliyosan kur OSGB

   
 15. Selcen ÖZBAY

  Selcen ÖZBAY TÜİSAG Üyesi

  Ağır işler raporu için çalıştığımız OSGB deki doktorumuzun uygun bulduğu şekilde akciğer filmi, kan testi, işitme testi yaptırıyoruz ve bu testler neticesinde doktor raporu onaylıyor.Çalıştığımız OSGB nin sağlıklı çalıştığını düşünüyorum ve toplam fiyatı 50 TL yi bulmuyor.   
  alix bu yazıya teşekkür etti.
 16. akpinar

  akpinar TÜİSAG Üyesi

  maliyetten bahseden arkadaşlara seslenıyorum OSGB lerdeki iş yeri hekimi de aynı sağlık ocakları gibi. yüzüne bakıyo sağlıklımısın ewet tamam o zaman al sana sağlık raporu diyor imzalayıp geçiyor. masrafını söyleyim kaşesinden giden mürekkep, yazıcının elektrik parası bide kağıt parası toplasan 10 kuruş etmez aldıkları para belli.

   
 17. AliosmanSulahi

  AliosmanSulahi TÜİSAG Üyesi

  Yönetmelikte yazan maddelerde personelin tüm sağlık giderleri işveren tarafından karşılanır ibaresi geçmektedir buna göre işe girecek personelinde sağlık raporu parasını işverem karşılamak zorundadır.

   
  Selcen bu yazıya teşekkür etti.
 18. 6331 Sayılı yasa 15.Made
  MADDE 15- (1) İşveren;
  a) Çalışanların işyerinde maruz kalacakları sağlık ve güvenlik risklerini dikkate alarak sağlık gözetimine tabi tutulmalarını sağlar.
  b) Aşağıdaki hallerde çalışanların sağlık muayenelerinin yapılmasını sağlamak zorundadır:
  1) İşe girişlerinde.
  2) İş değişikliğinde.
  3) İş kazası, meslek hastalığı veya sağlık nedeniyle tekrarlanan işten uzaklaşmalarından sonra işe dönüşlerinde talep etmeleri hâlinde.
  4) İşin devamı süresince, çalışanın ve işin niteliği ile işyerinin tehlike sınıfına göre Bakanlıkça belirlenen düzenli aralıklarla.
  (2) Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde çalışacaklar, yapacakları işe uygun olduklarını belirten sağlık raporu olmadan işe başlatılamaz.
  (3) Bu Kanun kapsamında alınması gereken sağlık raporları, işyeri sağlık ve güvenlik biriminde veya hizmet alınan ortak sağlık ve güvenlik biriminde görevli olan işyeri hekiminden alınır. Raporlara itirazlar Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen hakem hastanelere yapılır, verilen kararlar kesindir.
  (4) Sağlık gözetiminden doğan maliyet ve bu gözetimden kaynaklı her türlü ek maliyet işverence karşılanır, çalışana yansıtılamaz.
  (5) Sağlık muayenesi yaptırılan çalışanın özel hayatı ve itibarının korunması açısından sağlık bilgileri gizli tutulur.

   
  Selcen, AliosmanSulahi ve eren-ahmet bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica