Osgb'de C Sınıfı Uzman Maaşı | Sayfa 24 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Osgb'de C Sınıfı Uzman Maaşı

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında uzman_26 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. İGUcumhur

  İGUcumhur TÜİSAG Üyesi  + 5 yıllık da sözleşme... madem tecrübe bukadar önemli bu firmalar için....


   
 2. &Topçu&

  &Topçu& TÜİSAG Üyesi

  ben inşaat mühendisiyim önce onu belirtim...savunduğum bu işte tecrübesiz birinin bile komik paralara çalışmamasıdır yanlış anlaşılmasın...yeni sertifikalı biri OSGB ye girdiği zaman sanmayın ki onu acemi görüp az tehlikeli yerlere gönderdiğini!?!?demek istediğim 3 yıllık c sınıfı uzmanla belgesini yeni almış c sınıfı uzman aynıdır..işi bilip bilmemesi uzmanın dezavantajıdır...tecrübe kazanalım derken attıgınız imzanın ciddiyetini unutmayın...bu belgeyi zaten lise mezunlarına vermiyolar,siz zaten alanınızda tecrübelisiniz...ya aslında sistem yanlış ona hiç girmeyelim dogru bişey cıkmaz...buradaki saçmalık bir kimyacının fizikcinin bir inşaatı nasıl denetleyebileceği sacmalık, tehlike burda geliyor.

   
 3. &Topçu&

  &Topçu& TÜİSAG Üyesi

  arkadasım sen o bahsettiğim cooook buyuk firmalar hariç bu yasadan memnun olan iş veren tanıyormusun...işverenin cok mu umrunda sanıyosun...onlar cebınden cıkan paraya yanıyor...sen işverene kalırsan asgari ucret bile alamazsın...ayrıca işveren zaten yükümlülüğünü üzerinden atmak için uzman çalıştırıyor...eger uzmanın önlem al dediği tehlikeden kaynaklanırsa kaza ve işveren önlem almamıssa işveren ceza alır...

     

   
 4. İGUcumhur

  İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

  bütün sorumluluk işverendedir. isg uzmanı görevini yapmamış yada eksik yapmışsa işverenle birlikte sorumlu olur .... '' işveren , şartlar her ne olursa olsun 1.derece sorumlulur.''

   
 5. merve yilmaz ozkan

  merve yilmaz ozkan TÜİSAG Üyesi

  kaç firmaya baktırılacak bilmiyorum ama 2 ay önce 2500 tl fiyat veriyorlardı

     

   
 6. bio.turgut

  bio.turgut TÜİSAG Üyesi

  sınav dan geçtiğimi öğrendim vurdum kendimi yollara bi OSGB ile görüştüm tecrübesiz C sınıfı 1250 artı %5 prim teklif etti.kurumsal olduğunu Türkiye geneli 16 şube leri olduğunu felan söyledi. İl Konya
  Şimdi başka bir yere gidiyorum bakalım o ne diyecek

   
 7. tugceee

  tugceee TÜİSAG Üyesi

  MERHABA ARKADAŞLAR BİR KOZMETİK FİRMASINDA KİMYAGERİM C SINIFI UZMAN OLDUM UZMANLIKLARINIDA YAPICAM NE KADAR VE NEYE GÖRE ÜCRET TALEP ETMELİYİM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
   
 8. AtakanAlpaslan

  AtakanAlpaslan TÜİSAG Üyesi

  yapmak istediğin iş tehlikeli bir iş ve OSGB senin koruyucu kalkanın olacaktır. o yüzden bireysel çalışmaktansa OSGB ile çalışmak bence daha mantıklı bireysel çalıştığın zaman işin bütün yükü senin sırtında oluyor lakin OSGB de çalıştığında ve işini iyi yaptığında hem maaş noktasında istediğini alırsın hemde bir çok sıkıntıyı OSGB ile birlikte paylaşırsın bu her zaman bir uzman için en iyisidir.   
 9. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  bence kozmetik firmasında kimyagerlik yapmayın kimyagere para vermiyolar. doğru düzgün bütün zamanınızı isg ye verin derim daha iyi kazanacağınız kesin 1 yıllık tecrübeyle akıllı davranırsanız güzel paralar kazanırsınız.ücretinizi çalışan sayısına göre belirlersiniz zaten tehlikeli sınıfta yer alıyor.

     

   
 10. tugceee

  tugceee TÜİSAG Üyesi

  DÜZGÜN PARA VERMEDİKLERİ KONUSUNDA HAKLISINIZ ANCAK BEN YENİ MEZUNUM VE ÖNCELİĞİM MESLEGİM BU YUZDEN SUAN YENİ FİYAT TEKLİFİNİ NASIL YAPMALIYIM YANİ PİYASASI NEDİR FİKİR EDİNMEYE ÇALIŞIYORUM.   
 11. bio.turgut

  bio.turgut TÜİSAG Üyesi

  hocam buna benzer bi durumda bende var. biyoloğum ve eğitmenlik yapıyorum (etüd merkezi) ve üstteki mesajda yazdığım gibi bi yer 1250 + prim dedi ve ben hiç bi şey demedim henüz ne yapsam burası ile anlaşsam da tecrübe mi edinsem yoksa azıcık aşım ağrısız başım deyip eğitmenliğe devam mı etsem kafam karıştı   
 12. RAGAN

  RAGAN TÜİSAG Üyesi

  PRİMDEN KASTINIZ NEDİR ? UZMANLIK İLE PRİMİN İLGİSİ NEDİR?

   
 13. RAGAN

  RAGAN TÜİSAG Üyesi

  NEYE GÖRE PRİM?
   
 14. bio.turgut

  bio.turgut TÜİSAG Üyesi

  senin sayende anlaşılan kurum. atıyorum 1000 liralık bi yeri bağladın 1 yıl sözleşme yapıldı maaşına ayda 50 lira ek :kirbac:

   
 15. hasan güner

  hasan güner TÜİSAG Üyesi

   
 16. memocan

  memocan TÜİSAG Üyesi

  OSGB ile çalışan başına fiyat olarak anlaşan var mı? Tecrübesi olmadığı halde?

   
 17. Rıdvan Bayhan

  Rıdvan Bayhan TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar OSGB'lere başvuran arkadaşlar, OSGB'ler branşınıza göre mi tercihinizi değerlendirdi? Yani OSGB'lerin belli branş tercihleri olabilir mi ?

   
 18. bio.turgut

  bio.turgut TÜİSAG Üyesi

  hocam haklısınız ben de beğenmedim verilen fiyatı, verilen emeğin alınan riskin karşılığı bu kadar değil ama şu da var benim çok şükür 3 aşağı 5 yukarı bu civarda bi maaşım var ama hiç çalışmayan birisi gidecek bahsettiğim yerde bu şartlarda başlayacak.

   
 19. baran aydemir

  baran aydemir TÜİSAG Üyesi

  tuğçe hanım ben de sizinle aynı durumdayım.iş güvenliği uzmanlığı da yapıyorum şuan çalıştığım kozmetikte.kimyager olarak mesul müdür olursanız iyi para alırsanız.2 yıl fiilen kozmetikte çalışıp mesul müdürlük yetkisine hak kazanıyorsuz kanunen.benm çalıştığım yerde kimya müh mesul müdürlük yapıyor.3500 veriyorlar ayda.. 1 ay sonra benm de 2 yılım doluyor.ben ikisini birden götürmeye çalışıyorum.isg uzmanlığının piaysası gittikçe düşüyor.bence mesleğinizi bırakmayın

   
 20. tugceee

  tugceee TÜİSAG Üyesi

  işimi severek yapıyorum mesul müdür olmama daha cok var ama isg uzmanları olarak anlaşma yaptıgımda ek ne kadar istemeyelim piyasayı bilmiyorum tam olarak bu da bi fikriniz varsa yardımcı olursanız cok sevınırım.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica