Osgb'de C Sınıfı Uzman Maaşı

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında uzman_26 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. mentorr

  mentorr TÜİSAG Üyesi  merhaba arkadaslar, tanıdık vasıtası ile güvenilir bir OSGB ile ön görüşme yaptım 3000 TL maaşta direttim en son olarak 2500 TL verebileceklerini söylediler , açıkçası çoğu arkadaş gibi bende işi öğrenmek adına OSGB de başlamayı planlıyorum, pazartesi tekrar görüşeceğiz diretirlerse en son olarak 2500 + bağladığım iş başına prim istemeyi planlıyorum sizde bağladığım her işten ne oranda prim istemeliyim?


   
  sefers bu yazıya teşekkür etti.
 2. Haluk DEMİRCİOĞLU

  Haluk DEMİRCİOĞLU TÜİSAG Üyesi

  hangi şehirdesiniz

   
 3. mentorr

  mentorr TÜİSAG Üyesi

  istanbul

     

   
 4. fatih akbulut

  fatih akbulut TÜİSAG Üyesi


  iş bulamamış vasıfsız yakıştırmasını üniversite mezunu mühendise yapıyorsanız bu yakıştırma sizin kişiliğinizi gösteriyor...

  yazık sizin gibi insanlarla aynı ülkeyi paylaşıyorum

   
 5. Esra SARIÇAKIR

  Esra SARIÇAKIR TÜİSAG Üyesi

  arkadaslar burada bize görev dusuyor bence bı odamız olana kadar herkes kendı sehrınde bısekılde sesını duyurup bellı bı maastan daha asagı fıyat kabul edılmemesı gerektıgını sölemelı gerekırse bı kac arkadas toplanıp sehırlerın yerel gazetesınde bıyer edınmelı ben bunu yapmayı cıddı cıddı dusunuyrm ve gercekten tecrubesızsınız dıyıp bunu arkasına sıgınan kurnaz OSGB sahıplerını kınıyorum ne emege saygıları var ne de alınan o buyuk hayatı rıske sızde ısg uzmanısınz ltfen adıl olun bızım hakettgmız maasın bu kadar olgnu dusunen herkese yazıklar olsun pıyasa dusuyosa sorumnluluıklarımızı da dusurun yasayla kabul edelım ozamn bızım canımızı da allah verdı esıt anladınız mı esıt

     

   
  No Name ve pisagor1453 bu yazıya teşekkür etti.
 6. Esra SARIÇAKIR

  Esra SARIÇAKIR TÜİSAG Üyesi

  doktorlar neden bukadar alıyorlar demıyrm ama aldıkları o parayı ancak calıstıkları hastanelrde hakedıyorlar osgblerde degl suphesızkı bı uzman daha cok cabalıyo onlardan evet 6 yıl okumus olabılırler ama uzun yıllar muhendıslık okumak da kolay degıl muhendıs sayısı cok da olabılır ama verılen emegın karsılıgını hakedıyolar en azından hekımlerın aldıgı 10binse bı uzman 3000 talep edıyosa cokmu yazık sıze ya

   
  mehmet kara ve turktay bu yazıya teşekkür etti.
 7. civiluzman

  civiluzman Guest

  :kırbac:
   
 8. Onur ATALAY

  Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

  Doktorlar niye çok para alıyor? Bu bizim insanlarımızın anlayışından kaynaklanıyor doktora gider 'kelimeyi bulamadım' avukata gider 'kelimeyi bulamadım' ama mühendise gelince üç kuruşu çok görür. Bu anlayışta değişmez.   
  hamzabakan bu yazıya teşekkür etti.
 9. mmxmemo

  mmxmemo TÜİSAG Üyesi

  çalıştığım şirket asansör firması çalışan sayısı 40 çok tehlikeli sınıfta 14 saat için OSGB ler den teklif aldım 950-1000 lira fiyat çektiler.ağır satın kendinizi üzerinizden 20-30 bin lira kazanacaklar 2000 lira verecekler.

     

   
  m_guler84 bu yazıya teşekkür etti.
 10. mmxmemo

  mmxmemo TÜİSAG Üyesi

  acele etme tek bir yere bakarak ayda 2 gün çalışarak aynı parayı alabilirsin   
 11. dr_ferit

  dr_ferit TÜİSAG Üyesi

  ben desem ki '' arkadaşlar bir OSGB açmak istiyorum, şırnak merkezde. emek sömürüsü yok, hak gaspı yok, benimle bu yola çıkacak uzman arkadaş var mı_? tanınmış ve sevilen biriyim, ben varken kimse başka şehirlerden ve ya en yakın osgblerden iş almaz ( yani iş bağlarım). mesajımı okuyan arkadaşlar sorularıma cevap verirlerse sevinirim.
  1- bir işyeri hekimi olan OSGB kaç şirketle anlaşabilir veya totalde kaç çalışana bakabilir.
  2- ben kazanırken isterimki arkadaşımda kazansın ama OSGB ne kadar kazandırır bir ayda _?   
 12. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  bu tamamen bağladığınız ücretle orantılıdır.yani kazanacağınız para.tek doktor ne kadar firma ile çalışabilir sorusuna şöyle cevap vereyim.az tehlikeli bir sınıfta şu anki yönetmeliğe göre bir doktor 6850 işçiye kadar çalışanı olna firmalara bakabilir,hizmet verebilir.tehlikeli sınıfta 5350 işçiye kadar hizmet verebilir.çok tehlikeli sınıfta ise 4350 kişiye kadar hizmet verebilirsiniz.yani hizmet verdiğiniz firmalardaki işçilerin sayısı tehlike sınıflarına göre bu şekilde olabilir.tabi bu hesaplamalar tekbir işyerinde bu kadar çalışan olması durumunda olabiliecek rakamlardır.(çünkü her işletme için hekim çalışma sürelerinde +10 saat var.siz ne kadar çok firma üzerinden çalışırsanız bu sabit 10 saatler artacağından git gide çalışabileceğiniz firma sayısı azalaır.bu nedenle çalışan sayısı çok olan firmalar tercih edilirse daha fazla firmaya gidilebilir.)

   
 13. Ersgur

  Ersgur TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar ALLAH aşkına kendinize gelin, bu kadar riskli bir işte 1000 liralara çalışmayı kabul eden arkadaşlar
  bizler insan hayatlarından sorumlu olacağız yapacağınız ufak bir hatanın dahi geri dönüşü olmayacak.
  bu fiyatlarla çalışacak arkadaşlar bunun sorumluluğunu alabilecek mi?
  lütfen ekteki fotoğraflara bakarak iyice düşünsünler
  saygılarımla
   

  Ekli Dosyalar:

  Aslı AKBABA, Çağatay-14, sanemsencam ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 14. erkan45

  erkan45 TÜİSAG Üyesi

  az tehlikeli:1000 kişi
  tehlikeli:750
  çok tehlikeli:500

  uzman için

   
 15. erkan45

  erkan45 TÜİSAG Üyesi

  bakabileceği kişi sayısının hesaplandığı,
  başka bir yöntem mi var   
 16. erkan45

  erkan45 TÜİSAG Üyesi

  4000 kişi 5000 kişi denmiş,
  nasıl hesaplanmış

   
 17. mrtcalisir

  mrtcalisir TÜİSAG Üyesi

  Burada küçük bir değerlendirme hatası var. Bahsettiğiniz iş sizin de belirttiğiniz gibi "Çok Tehlikeli" sınıfta yer almaktadır ve A veya B Sınıfı uzman gerektirmektedir. Bu iş için C Sınıfı uzman görevlendirilemez dolayısı ile C Sınıfı Uzman maaşı için kıstas olamaz. Şu an piyasadaki C Sınıfı uzman görevlendirilecek işyerlerine verilen teklifler bölgesel olarak değişmekle birlikte 30-40 TL/saat civarındadır. OSGB'ler bahsedildiği gibi 1 uzman üzerinden çok fahiş kazançlar elde etmiyorlar. Çok iş alıp çok kişi çalıştırarak sürümden kazanmaya çalışıyorlar.

  Murat Çalışır
  A Sınıfı İSG Uzmanı
  0532 208 17 17

   
 18. erkan45

  erkan45 TÜİSAG Üyesi

  hekim için hesaplama yapılmış
  isg uzmanı hesaplaması görmüşüm

   
 19. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  erkan bey sizin dediğiniz, tehlike sınıflarına göre sadece 1 firmada maksimum mesul olunabilecek işçi sayısıdır.
  benim yaptığım hesaplama şuan halen yürürlükte olan işyeri hekimleri ile alakalı olan yönetmelik te belirtilen sürelere göre yapılmıştır.bu hesaplama farazi bir hesaplamadır.dediğiniz gibi sonuçta 1000-750-500 kişi ile belirtilen sınırlamalar mevcuttur.hani bu sınırlamalar olmasa idi o zaman bir firmada hekimin bakabileceği çalışan sayısıdır.benim dediğim ve yaptığım hesaplama belirttiğim yönetmelikteki sürelere göre yapılmıştır.
  mesela;
  Az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerine; sağlık gözetimi için ayda en az 10 saat, buna ilave olarak işe giriş ve periyodik
  muayeneleri ile eğitim için işçi başına yılda en az 20 dakika, yönetmelikte belirtilen süre.
  ben ne kadar dedim az tehlikeli sınıf için 6850 kişi.yani 6850 çalışanı olan bir işletme için hesaplama yapalım.
  10 saat(ayda) + 6850işçi*20dakika(yılda)= 200,7 saat ayda (hekimin ayık maksimum çalışma süresi 200 saat olarak düşünülmüştür.)
  yaptığım hesaplama budur.
  tabi siz derseniz ben 10 farklı firmaya bakacağım.o zaman her firma için sabit olan 10 saaat ekleneceği için bu 6850 çalışan sayısı daha da azalacaktır.
  anlaşılmayan yer olursa lütfen sorun.biraz karışmış olabilir cümlelerim.karnım aç kafa çok çalışmıyor :D

   
 20. mrtcalisir

  mrtcalisir TÜİSAG Üyesi

  Az Tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri düşünülerek yapılacak hesaplamada 1 işyeri hekiminin teorik olarak bakabileceği kişi sayısı 4664 kişidir. Bunun sağlanabilmesi için 4 tane 999 çalışanı olan 1 tane de 648 çalışanı olan işyeri bulunması gerekir. Bildiğiniz gibi Az Tehlikeli işyerlerinde 1000 çalışandan sonra tam zamanlı hekim bulundurulması gerekiyor bu nedenle 999 çalışanı olan işyerlerinde çalışan sayısı 1 kişi bile artsa tam zamanlı hekim gerekecektir. Teorik olarak hesap doğru olsa bile uygulamada bu şekilde bir görevlendirme yapılabilmesi mümkün değildir.

  10 saat(ayda) + 999 işçi*20dakika(yılda)= 37,75 saat ayda = 38 saat görevlendirme
  10 saat(ayda) + 648 işçi*20dakika(yılda)= 28,00 saat ayda = 28 saat görevlendirme

  Toplam Süre: (38 saat *4 işyeri ) + (28 saat * 1 işyeri) = 180 saat

  Normal şartlar altında işyeri hekimlerinin maksimum çalışma süresi 217 saattir. Ancak yolda geçen sürelerin toplam çalışma süresinden düşmesi gerekmektedir. Bu nedenle bu kadar parçalı bir çalışmada hesaplama 180 saat üzerinden yapılmalıdır. Tabii ki başta da belirttiğim gibi teorik olarak hesaplanan bu rakama ulaşabilmek uygulamada mümkün değildir.


  Murat Çalışır
  A Sınıfı İSG Uzmanı
  0532 208 17 17

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica