Osgb'de C Sınıfı Uzman Maaşı

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında uzman_26 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. kmemel

  kmemel TÜİSAG Üyesi  Bu hak meselesi değil uzman sayısı doktorda çoook çok fazla. Biz birbirimizin maaşını düşürüyoruz. Ben hiç hekimlerin aralarında maaş yazışmalarını göremiyorum.


   
 2. kmemel

  kmemel TÜİSAG Üyesi

  Bence boşuna emek harcamayın , az tehlikeli yerlerde ve 10 dan az çalışanı olan yerlerde sadece OSGB ler hizmet verecek. Ne uzmanlar ne hekimler dertlenmesin kaç yerde ne kadar çalışırım diye.Devlet desteği bunlar(OSGB) aracılığıyla olacak gibi yazık ki. Fırsatçı danışmanlık firmalarına ( ki ben onları OSGB lerden ayırmıyorum. Çalışma prensipler aynı : emek sömürüsü ) bir kazanç kapısı daha açıldı ne yazık!!

   
  S.Güler bu yazıya teşekkür etti.
 3. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  belirttiğim gibi benim yaptığım hesap ta farazi bir hesaplama yani teorik.1000-750-500 çalışan sınırlamalarının olmadğı düşünülerek yapılmış maksimumu veren bir hesaplamadır.elbetteki asıl sonuç sizin dediğiniz gibi olmalıdır.olacaktır.ben aylık 200 saat olarak almıştım.siz bunu 180 olarak almışsınız.mantığımız aynı.

     

   
 4. Göker.

  Göker. TÜİSAG Üyesi

  C sınıfı isg uzmanlığını yeni kazanmış biri olarak OSGB lerde ne ücretle çalışılmalı ve ne şartlar sunmalıyız.

   
 5. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  malesef şuan şart sunma gibi bir pozisyonumuz yok.ancak düşük ücretlerle çalışmama gibi bir tepkimiz olabilir.olmalıdır.şuan istanbulda 1500 tl den 2500 tl ye kadardeğişken bir İLK İŞE GİRİŞ MAAŞI söz konusu.bu aralıktaki maaşa ilave olarak bazı firmalar araba veriyorlar.arabalar bazı firmalarda özel kullanıma açık bazılarında değil.yemek kartı veriyorlar bazı firmalar.bu da 100 tl ile 400 tl arasında değişiyor. şuana kadar ekstra farklı bir imkan sağlayan bir OSGB duymadım ben.tabi bazı OSGB ler sigortayı düşük gösterdiğinden maaşın bir kısmını elden bir kısmını bankadan ödüyor.buda bir durum maalesef.

     

   
  ayse1077, myxoma, kmemel ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 6. kmemel

  kmemel TÜİSAG Üyesi

  :alkış:

   
 7. kmemel

  kmemel TÜİSAG Üyesi

  Yaşaaasın OSGB ler. Daha iş başlamadan işin suyunu çıkarın. Yarı elden yarı bankadan ücret , düşük sigorta . İş güvenlikçiler önce kendi güvenliğini sağlasın !!!
   
  Aslı AKBABA, Erhan GÜNCAN ve S.Güler bu yazıya teşekkür etti.
 8. dr_ferit

  dr_ferit TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar para önemli değil ama emek herşeydir. Hiçbir şekilde emeğinizi ucuza satmayın, sattırmayın. yaptığınız işe bakın, hakkınız ne ise onu talep edin. Herkesin okuduğu fakülte kendisini bağlar ve her işin hayati boyutları vardır. Ucuza emeğinizi satmayın. Sizin mecburen kabul edeceğinizi bildikleri için düşük ücret talep ediyorlar. Tabipler odasının belirlediği gibi iş güvenliği uzmanlarınında uyduğu bir ücret tablosu vardır umarım.   
  m_guler84 bu yazıya teşekkür etti.
 9. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  neye tepki verdiniz anlayamadım.ben mesajımda bir tespit te bulundum.arkadaşta bu tespitim için bana smiley ile teşekkür etmiş.sanırım siz yanlış anladınız.oosgb yi savunan veya yapılanları hoş gören bir durum söz konusu değildir.

     

   
 10. Kasil

  Kasil TÜİSAG Üyesi

  Gördüğüm kadarıyla OSGB lerde yeni başlayan uzmanlar 2000-2500 tl arası maaş alıyorlar. bunların dışında 6 ay tecrübesi olduğu için yaklaşık 3000 tl maaş alan uzman arkadaşım da var. Fakat daha önemlisi OSGB lerin çalıştırdığı uzmanlara karşı tavrı. Çoğu OSGB uzmanları şantiyelere fabrikalara gönderip başı boş bırakıyorlar, telefonlara çıkmıyorlar, destek olmuyorlar. Bu durumda tecrübesiz uzmanlar ellerinde tek sayfa döküman bile olmadan kendi çabalarıyla işi öğrenmeye çalışıyorlar ki esas riskli olan durum budur bence. Bu yüzden OSGB lerde çalışacak arkadaşların ücretten önce bu tarz kriterlerinin olması kendileri için daha iyi olur diye düşünüyorum. Tabi genelleme yapmak istemiyorum. Bunlar benim çevremde gördüğüm şeyler. Bu tarz tavırları olmayan, tüccar mantığıyla hizmet vermeyen OSGB lerde vardır eminim.   
  kmemel bu yazıya teşekkür etti.
 11. mmxmemo

  mmxmemo TÜİSAG Üyesi

  MERHABA ARKADAŞLAR BEN MAKİNE MÜHENDİSİYİM SINAVDAN BAŞARILI OLDUM C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANIYIM KURS ALDIĞIM YER İLE GÖRÜŞTÜM MESLEKTE 3 YIL TECRÜBEN VAR İSE ÇOK TEHLİKELİ İŞLETMELEREDE UZMANLIK YAPABİLECEĞİMİ SÖYLEDİLER BU KONUDA BAŞKA BİLGİSİ OLAN VARMI   
 12. Kasil

  Kasil TÜİSAG Üyesi

  forumu araştır bulursun

   
 13. kmemel

  kmemel TÜİSAG Üyesi

  Siz yanlış anladınız beni sanırım,tepkim size değil OSGB diye kurulan ticarethenelere..
   
  chemistanbul bu yazıya teşekkür etti.
 14. akın kurt

  akın kurt TÜİSAG Üyesi

  merhabalar.08.11.01 nace kodlu madencilik sektöründe bir firmada teknik nezaretçi olarak çalışıyorum.3 yıldır da çalışıyorum.teknik nezaretçilik hizmeti bakanlığın dediği gibi görevden sayılırmı?

   
 15. SAFETY FIRST2013

  SAFETY FIRST2013 TÜİSAG Üyesi

  40 kişi tehlikeli iş kolu OSGB 'den iş yerimiz için aldığım fiyat 1500+ kdv dir. Uzman ve hekim ücreti dahil :))).Umarım uzman arkadaşlarımıza faydalı olur.Risk büyük!!! lütfen düşük ücretlere çalışmayalım.   
 16. BAYRAM ŞEKER

  BAYRAM ŞEKER TÜİSAG Üyesi

  arkadaşım 2500 tl çok iii bir rakam artık elini sallasan c sertifikalıya çarpıyor yarın onuda bulamazsın

   
 17. BAYRAM ŞEKER

  BAYRAM ŞEKER TÜİSAG Üyesi

  arkadaşım gir sen oraya işi ve piyasayı öğren sonra başının çaresine bakarsın

   
 18. Davutt

  Davutt TÜİSAG Üyesi

  Katılıyorum sana,2014 ten sonra 1 000 tl yada mutfak masrafını çıkartabilecek kadar para verene belgesini vereceklerdir ve şuan bile seviye 1 000 tl ye yaklaşmış,forumdaki yarumlar ilginç yok emek sömürüsü yapmayacaz yok kalitemiz var, 100 iş güvenliği uzmanının yeterli olacağı bir şehirde 500-1000 arası isg uzmanı varsa orada kalite veya kariyer aramayın ve daha fazla para da beklemeyin...

   
  BAYRAM ŞEKER bu yazıya teşekkür etti.
 19. xenitly1

  xenitly1 TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar sınavı yeni kazandım.750 iş gününü tamamlamış bir mak. müh yim bir OSGB den tekllif aldım.hizmet edilecek firmaların hepsi A sınıfı. fiat olarak ne belirlemem lazım.? şimdiden teş ederim.acil yardm lütfen

   
 20. mmüge

  mmüge TÜİSAG Üyesi

  Merhaba arkadaşlar,
  Ben 18 Mayıs sınavında başarılı oldum ve iş aramaya başladım. Ankarada oturuyorum. Hiç deneyimim olmadığı için öncelikle bir OSGB' de çalışmayı düşünüyorum. Bugün bir OSGB' ye gittim iş görüşmesi için, tam gün çalışma için aylık 1000 TL maaş verecekmiş. İleride kendi müşteri portföyümü oluşturursam prim alabilecek miyim diye sordum böyle bir sistemleri de yokmuş Üstelik evimden 2 vasıta ile gidilecek kadar uzak. Kabul etmedim. Yaa dersanede hocama sordum inanamadı asgari ücret verseymiş bari dedi. Ankara' da OSGB' de çalışan arkadaşlar bu maaş konusuna bir açıklık getirebilir misiniz? Şuan sertifikam yok 2 aya kadar elimde olacak bunu da göz önüne alırsak ücret beklentim en az ne kadar olmalı? Bir de OSGB' lerde prim sistemi oluyor mu, kursa gittiğim dönemde bazı OSGB' lerde araç verildiğini duymuştum? Deneyim ve tavsiyeleriniz nelerdir? Bilgisizliğimi mazur görün lütfen:( Teşekkür ederim.

   
  m mır bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica