Osgb Sahipleri Bu Yazımı Okuyun Lütfen

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında aliutku tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

Haksımıyız?

 1. Hakkımız yeniyor

  94,9%
 2. Hakkımız yenmiyor

  5,1%
 1. Levent ACAR

  Levent ACAR TÜİSAG Üyesi  meslektaşlarım , hekimlerim ve forum yöneticileri biz Uzmanlar ve hekimlerin bir araya gelerek bir oda kurmamız lazım olduğunu düşünüyorum. yoksa mağduriyetimizi sadece böyle sitelerde dile getirmekten ileri geçemeyiz. bu konu hakkında bir konu başlığı bile açabiliriz.


   
 2. okkakaka

  okkakaka TÜİSAG Üyesi

  kardeş seni tebrik ederim ilk başta şunu söylemek istiyorum türkiyede 170 yada 250 tana a sertifikalı iş saglıgı iş güvenliği uzmanı olsun ***********kesildi*********
  yeni sertifikayı alan arkadaşımız iş bulduk OSGB de çalışıyoruz diye seviniyor ama üzerindeki sorumluluğu bilmiyor 30 iş yerinie bakan c sertifikalı arkadaş biliyorum bunları bildirmediği içinde C sertifikalı yada B sertifikalı uzmanlar iş bulamıyor osgbleri bence çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı denetlemesi lazım madem bi iş çıkardınız ortaya denetimini yapın bana kimse kırılmasın alınmlasın devlet dediki fizikçiler kimyacılar inşaat müh. teknik öğretmenlerin ataması yok bari bu belgeyi alarak devlete gelir yapalım dediler ama iş çığrından çıktı herşey nylon adam peryotları konrol etmeden diğer belgelerde ne varsa aynısını başka bi kağıt düzenlerek işliyor böyle saçmalık olmaz paratoner kontrolünü gördüm saçmalık çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına mail attık ama inş dediğimi gözden gecirirler adamlar oradan emekli olmuş iyi bu bizden diyerek belgelerine bile bakmıyorlar çok kızıyorum çok

   
  Levent Acar ve aliutku bu yazıya teşekkür etti.
 3. Kaan SAKA

  Kaan SAKA TÜİSAG Kurucusu Admin

  Levent bey merhaba,
  Konunun farkında olup çalışmalarımız sürmektedir.
  Umarım kısa sürede çalışmalarımız başarılı olur.
  Bir gelişme olunca sizlere bildireceğiz.
  İyi çalışmalar.

   
  FUALME ve Levent Acar bu yazıya teşekkür etti.
 4. doktornext

  doktornext TÜİSAG Üyesi

  ben yine aynı duruşumu sergilerim,şunu da unutmayın OSGB lerinde süperligi ve ptt ligi var,siz hakim olamadığım nokta benim değildir der ve bu duruşu 3 kuruş için bozmazsanız süperligde ve zirvede olursunuz,ilerdede hukuk sistemiyle sorunlar yaşamazsınız,aslolan Allah katında da mesuliyet yaşamamaktır bu arada....

     

   
 5. krmbz

  krmbz TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar, az önce hesap ettim, Aralık sonundan beri, 9 firma doğrudan veya dolaylı olarak benimle iletişime geçmiş iş güvenliği uzman ihtiyacından dolayı.

  Bunlardan 7 tanesi, benim verdiğim fiyattan daha düşük fiyat veren osgbler ve çok komik rakamlarla çalışmayı kabul eden iş güvenliği uzmanları ile çalışmaya başlamış.

  Durumun özeti şu arkadaşlar;

  Allah, benim ve benim gibi düşünen diğer uzman arkadaşların yardımcısı olsun. Yakında günlüğü 20 - 30 TL 'den çalışan uzmanlar görürseniz hiç şaşırmayın.

   
 6. ÖmerFaruksvnl

  ÖmerFaruksvnl TÜİSAG Üyesi

  çalısmalar hangi aşamada ve ne zaman sonuc alınır ???

     

   
 7. ÖmerFaruksvnl

  ÖmerFaruksvnl TÜİSAG Üyesi

  yokluk mertliği bozar diye bur soz var. Daha düşük fiyata çalışan arkadaslar bu durumdalar mı acaba ???

   
  gencay3959 bu yazıya teşekkür etti.
 8. Levent ACAR

  Levent ACAR TÜİSAG Üyesi

  İş yeri hekimleri kendilerine bir dernek kurmuşlar bile arkadaşlar. işyeri hekim ve diğer sağlık personeli için yayımlanan yönetmelik taslağına itirazlarını belirtip kamuoyuna bildirmektedirler. bilginize sunarım..
   
  arzu_91, hüseyin yüksel ve gencay3959 bu yazıya teşekkür etti.
 9. krmbz

  krmbz TÜİSAG Üyesi

  Aslında düşünüyorum, bir yandan onlara da kızamıyorum. Belki bende şuan işsiz olsam ve bu kadar görüşmeden sonra elimde elle tutulur bir şey olmamış olsa kim bilir belki bende fiyat kırmak zorunda kalırdım bir şey diyemiyorum. Yinede kendimiz ediyoruz kendimiz buluyoruz, bir iki sene sonra kimse iş güvenliği uzmanlarını sallamadığı zaman, umursanmadığımız zaman, kimseye kızmamalıyız. Kendimiz ediyoruz ve kendimiz bulacağız..   
  gencay3959 bu yazıya teşekkür etti.
 10. krmbz

  krmbz TÜİSAG Üyesi

  Forumda denk gelmiştim, bazı uzman arkadaşlar oda kurma faaliyeti içerisindeler şeklinde okuduğum bir yazı. Kim yapıyor ya da çalışmalar devam ediyor mu bilmiyorum. Hatta bu çalışmayı kimin yaptığını sorup, gerekiyorsa elimi taşın altına koymaya hazır olduğumu söylemiştim ancak cevap alamamıştım.

  Sorumu yineliyorum, bu çalışmayı yapan var mı, varsa kimler yapıyor? Üzerimize düşen her neyse, bizde yapalım. Elimi taşın altına koymaya da hazırım.

     

   
  arzu_91 ve Levent ACAR bu yazıya teşekkür etti.
 11. Levent ACAR

  Levent ACAR TÜİSAG Üyesi

  Bende bu soruyu burada sordum. Site yönetiminden Kaan Bey'in bu konu ile ilgili çalışması olduğunu buraya yazdığında öğrendim.   
 12. krmbz

  krmbz TÜİSAG Üyesi

  Kendisini tanımıyorum, ancak teşekkür ederim, gerçekten büyük bir işe kalkışmış. Umarım bu yazılanları da okuyordur; yardımcı olabileceğim her konuda gücüm yettiğince yardım etmek isterim.   
 13. MetinS

  MetinS TÜİSAG Üyesi

  Bu konuyu açan arkadaşın duygularını buradaki tüm isg uzmanları paylaşıyor. Aynen destekliyorum. Piyasa gerçekten gittikçe kötüye gidiyor. OSGB lerde çalışmayı düşünmek bu şartlarda çok zor. Sadece isg uzmanları değil, OSGB kurucuları da bir araya gelip kaliteli hizmet için işin hakkına ve sorumluluğuna değen fiyatları belirlemelidirler. Bu işin rekabeti olmaz. İş kazası satılık mı? İnsan sağlığı, insan hayatı satılık mı? Ticari bir ürün mü ki rekabet ortamı yaratılıp bu kadar sorumluluk gerektiren, kalitesi önemli olan bir alanda iş güvenliği ayaklar altına alınıyor? İş güvenliği ticaret olmamalı ki insan sağlığı söz konusu. Bakanlık da bu konuda ciddi ise bunun piyasada ayağa düşmesine izin vermemelidir.Madem o kadar umursuyorlar insan sağlığını ve bu yasayı çıkardılar o halde gereken yapılmalı. Çünkü bu şartlarda iş kazaları önlenmez.

   
  şahin şimşek, atmca57, Levent ACAR ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 14. doktornext

  doktornext TÜİSAG Üyesi

  mert aslan isimli arkadaş daha önce boluda OSGB var onlarla dialoğa geç diye bana tavsiyede bulunmuştu zannediyorum arkadaşları kurmuş,şimdide OSGB dışında çalışmak daha mantıklı diyor,bu ne perhiz....
   
  chemistanbul bu yazıya teşekkür etti.
 15. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  destek vermek için elimden gelen herşeyi yapmaya hazırım arkadaşında dediği gibi ortada bi hak yeme söz konusuysa birleşmek lazım

   
  gencay3959 bu yazıya teşekkür etti.
 16. ÖmerFaruksvnl

  ÖmerFaruksvnl TÜİSAG Üyesi

  Sn. KAVLAK biz destege hazırız siz yeterki harekete geçin. Ne zaman toplanıyoruz ? Artık toplanıp bu konuları konuşmak gerekmiyor mı?   
 17. Esat ÜN

  Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

  istediğiniz kadar birbirinizi yiyin gerçekler ortada, doğrucu davut olanlar pek sevilmez ancak cesaret ile şunu söylüyorum. bugun OSGB'lerin birçoğunda hatta nerede ise tamamında uzmanlara 900-1200 arasında maaş veriliyor. bunu piyasayı bilen herkes biliyor. sonrada buraya 3000-5000 yazıyorsunuz. elinizin ayarı yok. atmak tutmak kolay.

   
  Levent ACAR ve Ali KÖKSAL bu yazıya teşekkür etti.
 18. brktbk

  brktbk TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar bakanlık her mühendisin kendi dalında ISG hizmetini vermesini zorunlu kılsa problemler biraz da olsa çözülmez mi? Atıyorum bir maden mühendisinin otomotiv fabrikasında risk değerlemesi yapması çok mantıksız. OSGB hakkındaki düşüncelerinize işsiz bir uzman olarak sonuna kadar katılıyorum. Henüz uzmanlığımı yeni aldım çalışmaya ve tecrübe kazanmaya ihtiyacım var. Fakat bu şartlar altında asla OSGB'lerde yada üç beş kuruşa ISG uzmanlarının kanını sömüren şirketlerde değil.

   
 19. aliutku

  aliutku TÜİSAG Üyesi

  dediğiniz olayın diğer bir sorunlu kısmı, hükümete sorsak biz iş güvenliği kanunu çıkardık ğlkeye düzen geldi der ama malesef sağlam temeller üstüne kurulmayan herşey yıkılmaya mahkumdur. Bu kanunlar çıkarken odaların görüşü iş olsun diye alınıp kale alınmazsa olacağı zaten budur. Birkaç meslek odası çok mücadele etti fakat istedikleri hiçbirşey gerçekleşmedi.

   
 20. Ahmet B. DÖNMEZ

  Ahmet B. DÖNMEZ TÜİSAG Üyesi

  hocam kesinlikle katılıyorum, hatta bir arkadaşın "3000-5000 gibi rakamlar atmayın" söylemine de katılıyorum ama bence durum 1 yıla kadar daha netleşecek.
  Ticari OSGB'lerin %80'i temiz temiz batacak, bu arada "Bakan"lık biraz çalışmayı öğrenecek biraz da denetlemeyip geçtikleri "arkadaşlarının" OSGB'lerinin batışından ders alacak ve daha farklı ve daha düzgün denetleme yapmayı öğrenecek; çünkü 1 yıl zarfında görecek ki oralara bağlı yerlerde iş kazaları azalmamış sadece İSG ile ilgili kırtasiye artmış.
  çok iyimser yazdım sanırım ama "insan" olunan ve "vicdan" taşınan bir hayatta benim gördüğüm önümüzdeki 1 yıl süresince beklediğim ve yine siyasi ve parasal bir oyun çevrilmezse olacak olan budur. iyi maaş verdiğini söyleyen doktor arkadaşımın dediği gibi iyi olanlar ayakta kalıp daha iyi olacaklar.
  bu arada bende bir OSGB çalışanıyım ve sabit maaşım 1000TL fakat firmam artan saatim ve bulduğum yeni firmalar başına ayrı ayrı prim vermekte, bu sayede bende kendi çapım kadar firma ve saat alıp yapamayacağım işe atlamıyorum, yattığımda içim rahat uyuyabiliyorum.
  Allah kimseyi aç bırakıp açgözlü etmesin derim :)
  Yoksa sonunda daha aç kalacaklar...

   
 21. aliutku

  aliutku TÜİSAG Üyesi

  Bizlere düşende gördüğümüz olumsuzlukları bakanlığa şikayet etmek. İşini yapmayan herkesi şikayet etmeliyiz. Bu şekilde birbirimize sahip çıkabiliriz.

   
  erhancak bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica