Kurul Defterinin Onaylatılması | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Kurul Defterinin Onaylatılması

Konu, 'İş Güvenliği Kurulları' kısmında ceren123 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ceren123

  ceren123 TÜİSAG Üyesi  Kolay gelsin;

  Kurul toplantılarında kullanacağımız defteri istanbulda il çalışma bölge müdürlüğü onaylıyor mu?
  onaylatan var mı?


   
 2. mühendis85

  mühendis85 TÜİSAG Üyesi

  Sayın ceren123, onaylatılması gereken defter kurul defteri değil karar defteridir. Kurul defterinin onaylı olmasına gerek yok. Yanlış defteri onaylatmayın.

   
 3. drsidar

  drsidar TÜİSAG Üyesi

  karar defteri onaylatılmalı isterseniz noterede onaylatabilirsiniz

     

   
 4. kalsit

  kalsit TÜİSAG Üyesi

  Yanlış hatırlıyo olabilirim ama yeni taslak yönetmeliklerin bir tanesinde bu karar defteri yerine, işveren kurul kararlarını dosyalayıp saklamakla mükelleftir gibi bir şey yazıyordu.
  Buldum ;
  e) Her toplantıda, görüşülen konularla ilgili alınan kararları içeren bir tutanak düzenlenir. Tutanak, toplantıya katılan başkan ve üyeler tarafından imzalanır ve gereği yapılmak üzere işverene bildirilir. İmzalı tutanak ve kararlar sırasıyla özel dosyasında saklanır.
  Sanki onay olayını kaldırmışlar gibi?

   
 5. A.Naz

  A.Naz TÜİSAG Üyesi

  Bugün gittim onaylatmaya,ilk sayfadaki şirket,işvren,iş yeri hekimi,uzman bilgileri haricinde kaşe imzalarını istiyorlar ayrıyeten dilekçe istiyorlar işveren imzalı olacakmış o da.Dilekçem olmadığı için onaylamadılar.Unkapanındaki iş teftişte ücretsiz onaylıyorlar,noter derseniz 60 tl. Kaşe,imza ayrıyeten dilekçe,bunları unutmayın,tekrar tekrar gitmek zorunda kalmayın benim gibi=)
  Onaylı defter önemli,müfettişler görmek istiyormuş.

     

   
  Gökhan Uzun ve ceren123 bu yazıya teşekkür etti.
 6. birol güçlü

  birol güçlü TÜİSAG Üyesi

  Merhaba, onaylı defteri nereden, nasıl temin ettiniz acaba?

   
 7. A.Naz

  A.Naz TÜİSAG Üyesi

  Mecidiyeköydeki bir kırtasiyeden sipariş verdim,kargoyla geldi 2 gün içinde.İş güvenliği defteri yazınca googledan çıkıyor hemen çeşitli siteler.
   
 8. ceren123

  ceren123 TÜİSAG Üyesi

  Birol Bey, internetten satan firma isimlerini bulabilirsiniz.
  Ücreti ödedik dekontu mail attık bir gün sonra defter elimizdeydi.
  İyi Çalışmalar.   
 9. A.Naz

  A.Naz TÜİSAG Üyesi

  İş güvenliği defteri yazıp googleda arattığınızda ilk çıkan linkteki kırtasiyeden telefonla sipariş verip,kargo gelince kapıda ödeme yaptık biz.Bir sorun da yaşamadık.
  Defter onaylatılırken yazılacak dilekçe nasıl olmalı?Hazırlayan,elinde bir örneği bulunan var mı?

     

   
 10. alperen2003

  alperen2003 TÜİSAG Üyesi

  İŞ TEFTİŞ KURULU İSTANBUL GRUP BAŞKANLIĞINA
  FATİH/İSTANBUL

  Yazımız ekinde bulunan “İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin Tedbir ve Öneriler Defteri”nin onaylanması hususunu;
  Bilgilerinize ve gereğini arz ederim.

  Ali VELİ
  XXXXX Şube Müdürü
   
 11. ilknur_gucluturk

  ilknur_gucluturk TÜİSAG Üyesi

  İyi günler arkadaşlar,
  Kırtasiye vb yerlerde kolaylıkla bulunabilen bir defter değil bu. Matbaalar özel istek üzerine basıyor ve öyle 1-2 tane de basmıyor. Kimi danışmanlık firmaları gittikleri işletmeler için bunu bastırıyor ve ücret karşılığı satıyor. Ben bu şekilde 80 TL ye 2 defter temin ettim ve kullandım;
  İş Sağlığı ve Güvenliği Kurul Karar Defteri (Noter e onaylattım)
  İş Sağlığı ve Güvenliği Denetim/Tespit ve Öneriler Defteri (Bölge Çalışmaya onaylattım)
  Yeni işletme içinde aynısını yapacağım ama 30 ocak a kadar bir bekleyelim, değişecek şeyler var daha tam oturmadı yasa diye bir şey söylendi bana insan kaynaklarından :s Yasa gelsin gitsin değişsin sonuçta bunlar bizim ihtiyacımız olacak olan defterler, almamın ne gibi bir sakıncası olabilir ki :s ?   
  Ali Seryal bu yazıya teşekkür etti.
 12. barkanozmen

  barkanozmen TÜİSAG Üyesi

  İlknur hanım; Türkiye genelinde birçok firma sizinle aynı sorunu yaşadı maalesef. Net Kırtasiye olarak satışını gerçekleştirdiğimiz Tespit ve Öneri defterimizi perakende veya toptan olarak aynı gün kargo seçeneği ile kolayca edinebilirsiniz. Sağ reklam banner alanında bulunan reklamımızı tıklayarak veya www.netkirtasiye.com adresimizi ziyaret ederek taleplerinizi tarafımıza iletebilirsiniz. Ürünümüz uzun saklama koşullarına uygun DERİ CİLT KAPAKLIDIR. Ürünlerimiz son mevzuata uygundur. Toptan olarak bu defteri bastıracak olan firmalara mevzuattan etkilenmeleri için uyguladığımız kampanyamızı bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

   
  Berkayya bu yazıya teşekkür etti.
 13. Eren Gençtan

  Eren Gençtan TÜİSAG Üyesi

  A.Naz Hanım bende firmamız için öneri tespit defterini İş Teftişe onaylatmak istiyorum ancak İş Teftiş kurulu zaten Unkapanı' ndan Tophaneye taşınmış ayrıca dilekçe istiyorlar demişsiniz. Bu dilekçe nedir? Örneği varsa paylaşabilir misiniz? Firmalar malesef 50-60 tl vermek istemiyorlar o yüzden bu seçeneği kullanmamız gerekiyor.
   
  abülbül bu yazıya teşekkür etti.
 14. MARBLE_İSG

  MARBLE_İSG TÜİSAG Üyesi

  Kurul defteri diye bir defter yoktur.Onay falanda olmaz.Onaylatılan defter İş güvenliği tesbit ve öneriler defteridir.Otokopili 3 nüshadır.En üst sayfa defter de kalır (yani işverenin iş yerinde)altındaki 2 sayfanın ise birisi İş güvenliği uzmanında,diğeride (var ise iş yeri hekiminde kalır).İSG KURUL toplantı çağrı,tutanaklar (imzalı)ve karar olmak üzere 3 adet A4 kağıda olur ve en üsttede İsg kurul defteri kapağı yazarsınız ve toplamda 4 adet A4 kağıda oluşturulur(bu bildiğimiz gibi defter değil sadece 4 adet sayfadır)Bununda bir yerlerde onaylatması olmaz.Çünki aylık düzenenen isg kurul toplantılarını ,her defasında onaylatıp para ödenmesi çok saçma gibi görünüyor.

   
  gökhan Timur ve eren-ahmet bu yazıya teşekkür etti.
 15. Inamorato

  Inamorato TÜİSAG Üyesi

  Ya bu saçma konu başlığı kaç seferdir yukarda.Kapatılsın artık.Kurul defteri yoktur.Notere onaylatılmaz. Kurul tutanağı vardır. PC'den alırsın çıktılarını yazarsın tutanağı imzalatırsın kurulda.Budur.Sonra kurul dosyasında saklarsın. Sııkıldım bu konulardan.   
 16. Eren Gençtan

  Eren Gençtan TÜİSAG Üyesi

  Ben zaten kurul defterinin onaylatıldığını söylemedim. Bizim bir fabrikamız için öneri ve tespit defterinin onayı gerekiyor ve bunu noter dışında yeni kanuna göre Çalışma Bakanlığı İl Bölge Müdürlükleri de yapıyormuş bu nedenle notere "bütün sayfalarının toplam tutarı 60tl ye aydınlatılacağına" ücretsiz olarak nasıl yaptırılacağını sormuştum. Yine de cevabınız için teşekkür ederim.

   
  Inamorato bu yazıya teşekkür etti.
 17. Inamorato

  Inamorato TÜİSAG Üyesi

  Benim sözüm bu konunun başlığına.Kurul defteri denen şey sonradan kullanılan mevzuatta olmayan bir tabir.Konu başlığında da onaylatılmasından bahsediyor.Yok böyle birşey.

   
 18. Burcum

  Burcum TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar,
  şuan firmamız 50 kişinin altında ve tehlikeli sınıfta,temmuzu beklemeden isg çalışmalarına başladık,ve kurul oluşturma zorunluluğumuz olmadığı halde kurulu oluşturduk,aynı şekilde tespit ve öneri defteri de tedarik edeceğiz.Ayrıca şuan işyeri hekimimiz yok,tespit ve öneri defterimizi de il müdürlüklerine dilekçe vererek imzalatacağız.Bu deftere yazılan tespit ve öneriler işveren,isg uzmanı ve işyeri hekimi tarafından imzalanmalı,fakat bizde işyeri hekimi olmadığından,hekimin imza kısmı boş kalsa birşey olur mu?

   
 19. Bayram_celebioglu

  Bayram_celebioglu TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar yukarıda yazılan isg kurul kararlarının yazılacağı defter hakkında farklı farklı fikirler yazıyorsunuz.
  halbuki bu yöneltmelikte gayet açıkça belirtilmiştir.

  isg kurul defteri-isg Tespit ve Öneri defteri aynı seydir.

  defteriniz 3 nushalı olacak. notere şirket bilgilerinizi verdikten sonra, kurul defterinin her safyanın numarasını ayrı ayrı noter liyeceksiniz. işlem bu kadar basit.

   
 20. vahitcan

  vahitcan TÜİSAG Üyesi

  Merhabalar,
  Çalışma bölge müdürlüğüne defter onaylatmak için sunulacak dilekçenin bir örneği mevcutmudur elinizde acaba?

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica