Tartışma - Kamuya Iş Güvenliği Uzmanı Alımı Başlamıştır | Sayfa 5 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tartışma Kamuya Iş Güvenliği Uzmanı Alımı Başlamıştır

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Hakan ERDOĞAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. surveyan

surveyan TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar herkese Allah hayırlı bir iş nasip etsin.Öncelikle kamuya alınan personele mevcut işinin yanında isg uzmanlığı yaptıracaklar.Kamudaki isg uzmanını günah keçisi gibi görüyor yönetici müdürler.Kamunun daha çok ekmek yemesi lazım.dışarıdan öyle herşey toz pempe görünüyor değil.Müdürün sorumluluğunu alacak isg uzmanına ihtiyaç var kamuda.Acilen 6331 sayılı kanun ilgili madedeleri değişmelidir.Yada isg uzmanı bağımsız olamlıdır.genel müdür dahi işe karışmamalıdır.

Ahmet Orhan ÖZDURAL bu yazıya teşekkür etti.
  2. aslan balaban

aslan balaban TÜİSAG Üyesi

Şartları çok bende aynı yaştayım o nedenle düşünmüyorum.

3. Ali İLLİK

Ali İLLİK TÜİSAG Üyesi

4. sonmezgokce

sonmezgokce TÜİSAG Üyesi

Ekstra maaş veriliyor ise asli işinin dışında yapıyordur. Öbür türlü tek görevi İSG uzmanı olmak ise mühendis maaşını alır bir de arazi tazminatını diye düşünüyorum.

5. Ahmet Orhan ÖZDURAL

Ahmet Orhan ÖZDURAL TÜİSAG Üyesi

yazıda yanlışlık yapılmış sanırım. doğrusu iş güvenliği uzmanı olarak çalışacak kamu personeli olmalıydı.

conquerror66 bu yazıya teşekkür etti.
  6. Ahmet Orhan ÖZDURAL

Aynen öyle, maaşına koyulacak üç kuruş farkı sanki müdürler cebinden ödüyor. dışarıdan hizmet alımı yapsa 1500 liraya mal olacak işi siz kurumunuzda 750 lira ek ücret karşılığı yapıyorsunuz Ama aldığınız üç kuruşu hazmedemiyorlar. Bir de sınava giripde kazanamayan hazımsızlar müdürleri dolduruyor. Ya arkadaş dışarıdan hizmet alımı yap diyorsunuz. Ona da gelemiyorlar. Çünkü yarın, öbür gün bir müfettiş gelipte sizin kurumda A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı var iken niye hizmet alımı ile Devleti zarara uğrattınız dese verecek cevabı yok. Bilemiyorum sonuç ne olacak. Ama böyle durumlarda bir arkadaşın söylediği söz aklıma geliyor. Hocam be dediydi memlekette sadece hava bedava.

7. Ahmet Orhan ÖZDURAL

Çekememezlik var hocam.

8. Melih AYDEMİR

Melih AYDEMİR TÜİSAG Üyesi

7/24 sağlık hizmeti veren Sağlık İşletmelerinde/Hastaneler de ayrıca İş yeri hekimi ve Diğer sağlık personeli görevlendirilecek mi ?

9. ugurr

ugurr TÜİSAG Üyesi

Tabiki, Katipten tam süreli İH görevlendirilmiyorsa, kısmi yahut tam süreli DSP görevlendirilmesi gerekiyor.

Melih AYDEMİR bu yazıya teşekkür etti.
  10. gökhan toker83

gökhan toker83 TÜİSAG Üyesi

peki kamuya dışardan isg uzmanı alımı olursa hangi puan türünden olacak

11. ç.ali

ç.ali TÜİSAG Üyesi

B sınıf belgeye sahip biyolog vb. bölümlere göre isg uzmanı sayısı dağılımını nasıl öğrenebiliriz ?

12. iremre

iremre TÜİSAG Üyesi

mrb arkadaslar.

İlanlarda c sınıfı uzman sartı vardı. 7163 c sınıfı uzman olmak. şartına b veya a sınıfı uzman başvurdu mu?

13. Hakan Battır

Hakan Battır TÜİSAG Üyesi

Merhabalar;
    Kamuda çalışan aynı zamanda iş güvenliği uzmanı olan kişiler için kamuda ek olarak iş güvenliği uzmanı olarak da görev almak için kuruma herhangi bir dilekçe, matbu yazı ya da herhangi bir şey verilmesine gerek var mı? Ayrıca sözlü diyaloğumuz da kurum bünyesinde iş güvenliği uzmanları varken dışarıdan OSGB lerden destek alınacağı söylendi bizlere. 6331 in 6. maddesi ile bu düşünce ters düşmüyor mu? Bizim yapabileceğimiz herhangi bir şey var mı yoksa tamamen idarecilerin insiyatifinde olan bir durum mudur bu. Şimdiden verdiğiniz cevaplar için teşekkür ediyorum.

14. iremre

iremre TÜİSAG Üyesi

2016/1 atamasında B sınıfı uzman ve c sınıfı uzman atamları vardı. 22.06.2016 tarihinde güncellenen listeyle artık uzman şartı kaldırıldı. Nasıl kaldırıldı ne yapıldı. Haberi bilgisi olan var mı?

s.aydoğdu bu yazıya teşekkür etti.
  15. nupelda

nupelda TÜİSAG Üyesi

Öncelik kamu kurumu bünyesindeki is guv uzmaninindr.. onayi alinarak görevlendirilir, kurumda yoksa osgblerden..

16. YUSUF HIKMET GULSESLI

YUSUF HIKMET GULSESLI TÜİSAG Üyesi

bu soruyu bende merak ediyorum..

17. aysima

aysima TÜİSAG Üyesi

merhaba forum sakinleri 2016 da kamu ya ısguzmanı alımları olacaktı diye biliyordum yanlış mı biliyorum tarihi tam olarak nedir?

18. ceyhun k.

ceyhun k. TÜİSAG Üyesi

merhaba kamuda mühendis olarak çalışıyorum. aynı zaman isg uzmanı olarak da görevlendirmem yapıldı. ancak alacağım ücreti bilmiyorum. tehlikeli sınıfa bakıcam dolayısıyla kişi başı en az 10 dakika deniyor ve ücret belirlenirken bu dakikadan yola çıkarak hesaplanıyor. peki benim sorun en en az 10 dakika ise en fazla ne kadar? 10 dk değilde kişi başını 30 dk uygun görürsem ne olacak buna kim karar veriyor?

19. Mine ARIKAN

Mine ARIKAN TÜİSAG Üyesi

Ceyhun bey kolay gelsin,
    İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK'te sizin sorularınıza yanıt olabilecek bilgiler mevcuttur. Görev sürelerimiz yönetmeliğe göre belirlenmektedir. Atamanız yapılan kurumun tehlike sınıfına göre çalışan başına aylık görev süreniz aşağıdaki gibidir:

İş güvenliği uzmanlarının çalışma süreleri

MADDE 12 – (1) (Değişik:RG-30/4/2015-29342) İş güvenliği uzmanları, bu Yönetmelikte belirtilen görevlerini yerine getirmek için aşağıda belirtilen sürelerde görev yaparlar:

a) Az tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 10 dakika.

b) Tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 20 dakika.

c) Çok tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 40 dakika.

20. acarsebo

acarsebo TÜİSAG Üyesi

Ceyhun bey, sorunuza bakılırsa daha gitmeniz gereken çok yol var.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica