Tartışma Kamuda Çalışan İş Güvenliği Uzmanları

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında bemiray tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. cvl-tt

cvl-tt TÜİSAG Üyesi

İŞYERİ TEHLİKE SINIFLARI LİSTESİ'nden...

84.11.41 Belediyelerin kamu yönetimi hizmetleri Az Tehlikeli

2. Ahmet TURHAN

Ahmet TURHAN TÜİSAG Üyesi

Bünyesinde çağrı merkezi bulunan Belediye Tehlikeli
    Akaryakıt istasyonu bulunduran Belediye Çok Tehlikeli
    Fen İşleri Müdürlüğü bünyesindeki faaliyetler, Çöp toplama hizmetleri vb. faaliyetler Çok Tehlikeli vb. ....
    Belediye bünyesindeki faaliyetlere göre tehlike sınıfı belirlenir.
    Bünyesinde çağrı merkezi bulunan Belediye Tehlikeli
    Akaryakıt istasyonu bulunduran Belediye Çok Tehlikeli
    Fen İşleri Müdürlüğü bünyesindeki faaliyetler, Çöp toplama hizmetleri vb. faaliyetler Çok Tehlikeli vb. ....
    Belediye bünyesindeki faaliyetlere göre tehlike sınıfı belirlenir.

cvl-tt bu yazıya teşekkür etti.
  3. ANIL ÇİNPOLAT

ANIL ÇİNPOLAT TÜİSAG Üyesi

Merhabai bende kamuda vhki kadrosu ıle calısıyorum. Geçenlerde ceza olaylarından kurumuma bahsettım ve 270.000 tl ıdarı ceza hesapladım. Bu aralar risk analızı hesaplama, acil durum planı hazırlama ve isg eğitimi için benden yardım isteyecekleri kesin gibi. Sizin yazınız nasıl yazıldı? Fotoğrafını cekip paylaşmanız mümkün mü? Yardımcı olursanız sevinirim. Kurumum Yüksek Seçim Kurulu

4. adem acar

adem acar TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar kamudan kasıt memurlar ama eğer işçi çalıştırıluyorsa suan ödeme yapılabilir bizde suan ödeme yapılıyor

5. adem acar

adem acar TÜİSAG Üyesi

isg katipte zaten kurumlar için sadece işçi girişi var o yüzden memurlar için ödeme yapılamıyor işçi için ödeme yapılır

6. ANIL ÇİNPOLAT

Konuyu özetlemek istiyorum tekrar,
    3 şey 1.1.2013 itibari ile kamuda da zorunlu.
    Risk değerlendirmesi, acil durum planı ve 8 saatlik eğitim.
    Bu 3 çalışma için iş güvenliği uzmanı görevlendirme ile görevlendirilmeli.
    Burada bence bu işi yapanları bir şekilde mutlu edecek uygulamalar yapılmalı.
    Mesele bu. Yoksa 1.7.2016 ya kadar zaten resmiyette ek gelir alamayacağız...

7. Kenan BORA

Kenan BORA TÜİSAG Üyesi

Bu konuda şöyle bir düzeltme yapayım. Sürekli olarak 50'den fazla 4857 Sayılı kanuna tabi işçi çalıştıran ve Sanayiden sayılan kamu kurumlarında kanun bütün maddeleriyle 01.01.2013'te yürürlüğe girdi.

8. ld7626

ld7626 TÜİSAG Üyesi

657'ye tabiyim. Kurumuma işgüvenliği uzmanı olduğuma dair belgeyi ibraz ettim. Cevap olarak 2016'ya kadar görevleniremyiz, kanun ertelendi diye bir yazı geldi. Şimdi bana 01.01.2013'den sonra yapılması gerekenlerle ilgili görevlendirme yazdıklarında vermem gereken cevap nedir sizce?

9. ANIL ÇİNPOLAT

Kenan Bey, tehlike sınıfına bakılmaksızın 50 kişi şartı aranıyor mu bu işci çalıştıran kamu kuruluşlarında?
    Ayrıca ücreti nasıl ödeniyor?
    Ben kurumumdan memnun değilim ve uzman olarak çalışacağım bu tür işci çalıştıran kamu kuruluşlarına geçmek istesek artımız ne olur sizce?
    İrtibat bilgisi verirseniz görüşmek isterim.

10. ANIL ÇİNPOLAT

Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum. Bedavadan uzman görevlendirme ile çalıştırıldığı nerede görülmüş?

11. YusufS

YusufS TÜİSAG Üyesi

daha önce sordummu bilmiyorum
    60kişilik çok tehlikeli sınıfta çalışan bir yerin isg uzmanı devletten kaç para alacak
    bu paraya alırmı?
    yapmazsa özel sektöre bu fiyata iş yaptırabilirmi?
    nolacak? :)
    saati 15tl ediyor sonuçta kamu ödemesi

12. ddr

ddr TÜİSAG Üyesi

13. ddr

ddr TÜİSAG Üyesi

kamu kurumlarında iş güvenliği uzmanı olarak çalışan arkadaşlara yapılan bir ödeme yok. 2016 itibariyle yasaya tabi olunacağı için büyük ihtimal o tarihten itibaren bir ödeme olabilir.

14. ddr

ddr TÜİSAG Üyesi

olası bir iş kazası veya meslek hastalığında dava söz konusu olurda sizinde kusurunuz tespit edilirse hem tazminat hemde ceza sorumluluğunuz olabilir.

15. YusufS

YusufS TÜİSAG Üyesi

nasıl iş? o zaman almasın isg uzmanı da bu işi
    hem ücret almayacak hemde yasal olarak sorumlu kusurlu olacak öyle şey mi olur. kabul etmesin o zaman

16. adanascuba

adanascuba TÜİSAG Üyesi

17. fatihöztürk

fatihöztürk TÜİSAG Üyesi

18. alpertegas

alpertegas TÜİSAG Üyesi

19. mekabe

mekabe TÜİSAG Üyesi

Gene aynı listeden;
    Bünyesinde Sağlık Birimi ve Diş hekimliği varsa o bölümler TEHLİKELİ sınıftadır, Güvenlik hizmeti varsa TEHLİKELİ dir..

cvl-tt bu yazıya teşekkür etti.
  20. mekabe

mekabe TÜİSAG Üyesi

Uygun sertifikası varsa, fiyatta anlaşırlar ve ISG katip üzerinden sözleşme yapılırsa neden olmasın?

Mine çağlar ve oezguel bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica