Tartışma Kamuda Çalışan İş Güvenliği Uzmanları

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında bemiray tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Melek H.

  Melek H. TÜİSAG Üyesi  bu konuda çok başarısızım :(


   
 2. Mehmet Emin DİNCEL

  Mehmet Emin DİNCEL TÜİSAG Üyesi  iş başa düştü o zaman diğer arkadaşlar da görünürde yok. ben size mail olarak yollayacağım. grup bilgilerini ok?
  iş başa düştü o zaman diğer arkadaşlar da görünürde yok. ben size mail olarak yollayacağım. grup bilgilerini ok?

   
 3. Melek H.

  Melek H. TÜİSAG Üyesi

  siz kurun ben ondan sonra her konuda destek sağlarım :)

     

   
 4. Mehmet Emin DİNCEL

  Mehmet Emin DİNCEL TÜİSAG Üyesi

  Kamu Hastaneleri Birliği, İl Sağlık Müdürlükleri ve Halk Sağlığı Müdürlükleri'nde çalışan arkadaşlar benimle irtibat kurarlarsa sevinirim

   
 5. Ercan Mattaoğulları

  Ercan Mattaoğulları TÜİSAG Üyesi

  Daha bugün 2 tane tesisin(1 ADSM 1 Hastane) İSG Kurullarını toplayıp onlara mevzuat ve İSG kurullarının çalışma prensipleri ile ilgili bilgilendirme yaptım.Ayrıca kurullarından iş sağlığı ve iş güvenliği iç yönetmeliklerini yine kurulları aracılığı ile yayınlatıp onaylatarak tüm çalışanlara tebliği hususunda uyarılarda bulundum.

     

   
 6. Ercan Mattaoğulları

  Ercan Mattaoğulları TÜİSAG Üyesi

  Mehmet Emin Bey! mailim :mattaoullar@gmail.com Hatay KHB mutlaka görüşelim...dediğiniz gibi sağlık sektöründeki İSG uzmanları mutlak haberleşmeliyiz...bu arada sizlere eğitim materyalleri ve ilgili mevzuat ile düzenlenecek tüm yasal prosedürler konusunda yardımcı olabilirim...Benim Genel Sekreterlikte görevlendirme onayım var bunu birde İSG Katiple yapmam kaldı...Bu arada Gamze hnm,Melek hnm sizinlede aktif paylaşımda bulunmamız lazım..

   
  mekabe ve Mehmet Emin DİNCEL bu yazıya teşekkür etti.
 7. Ercan Mattaoğulları

  Ercan Mattaoğulları TÜİSAG Üyesi

  Melek hnm bizimde birliğe bağlı 14 sağlık tesisi ve 8000 çalışanımız var...size tavsiyem taşeronlara bir yazı gönderin İSG eğitimlerini onlar bir şekilde kendi işçilerine verdirsinler yoksa altından kalkamazsınız siz sadece 4/C liler ile memurlara(Dr.,Hemşire ve diğer tüm sağlık personelleri)ne İSG eğitimlerini planlayın ve toplu bir şekilde 1 ay'a yayarak verin...
   
 8. Mehmet Emin DİNCEL

  Mehmet Emin DİNCEL TÜİSAG Üyesi

  Ercan Bey grup daveti gönderdim mail adresine bakarsanız sevinirim.   
 9. Melek H.

  Melek H. TÜİSAG Üyesi

  Günaydın Ercan bey :) taşeronlar zaten kendileri verecek, kadrolular ise sözleşmem yapılmadan ve sadece memur maaşı alırken 100.000 liralık eğitimi vermeye hiç niyetim yok, kendileri halledecekler. Siz neden kendiniz veriyorsunuz ki ?

     

   
 10. Ercan Mattaoğulları

  Ercan Mattaoğulları TÜİSAG Üyesi

  ben bu konuda her hastanenin yöneticisini İSG kurul toplantılarında uyarıyorum...mutlak bünyenizdeki nitelikli personelleri uzm. ve işyeri hekimliği kurslarına gönderin bu hizmeti birliğimiz dışardan almayacak..ben zaten birlik te koordinasyon sorumlusu olarak çalışıyorum..   
 11. hgokalp

  hgokalp TÜİSAG Üyesi

  Zorunluluk ertelenmesine rağmen herhangi bir kamu kuruluşunda isg uzmanı olarak görevlendirilip ücret alan arkadaşımız var mı acaba? Varsa emsal gösterilmesi açısından yardımcı olabilir mi...   
 12. Ercan Mattaoğulları

  Ercan Mattaoğulları TÜİSAG Üyesi

  diyelim ki sözleşmeniz imzalandı..o zaman ne yapacaksınız?ben size söyleyeyim ne olacağını.. en üst amiriniz diyecek ki ;bu eğitimleri hadi bakalım yanına birde işyeri hekimi al sen ver diyecektir.

   
 13. ozgurcalikusu

  ozgurcalikusu TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar merhaba. Forumda okudum ama bulamadım. Bir sorum var.
  İlçe kaymakamlık ve Birlik çalışanıyım. Kimyagerim ve isg uzmanlığı belgesi almak istiyorum. Kurs ücretini kendi kurumum ödeyebilirmiş. Kaymakamla görüştüm, ilgili mevzuatları bul ödemesinin kurum tarafından yapılacağına dair gönderelim dedi. Ben bulamadım bu kanun mevzuatları. yardımcı olabilecek var mı?
  Şimdiden teşekkür ederim.
   
 14. Mehmet Emin DİNCEL

  Mehmet Emin DİNCEL TÜİSAG Üyesi

  Ercan Bey,
  Melek Hanımın sorunu biraz farklı :D birliğindekiler bu eğitimi eğitim hemşirelerine anlatmasını onlarında hastane personeline anlatmalırını istiyorlar. İSG eğitimlerini eğitim hemşirelerinin sunması gibi bir iddiaları var. yönetmeliği de sundu ama ikna olmak istemiyor üst yöneticileri

   
 15. Mehmet Emin DİNCEL

  Mehmet Emin DİNCEL TÜİSAG Üyesi

  önceki sayfalarda Gamze Hanımın paylaştığı bir genelge var. Sağlık Bakanlığının yayınladığı Temel İş Sağlığı Hizmetlerinin Uygulama Usül ve Esasları Hakkında Yönerge. bu yönergede kurumun 2 yıl istifa tayin istememe konusunda sözleşme yapmak kaydıyla eğitim ücretleri kurum tarafından ödenecektir şeklinde bir ifade var. ama bu Halk Sağlılığında Çalışan Sağlığı Birimi faaliyetleri için geçerli. emsal olarak gösterebilirsiniz.   
 16. Mehmet Emin DİNCEL

  Mehmet Emin DİNCEL TÜİSAG Üyesi

  neyse buldum bu yönergeyi indirip çıktısını alın 10. maddede gerekli açıklamalar mevcut

   

  Ekli Dosyalar:

 17. ozgurcalikusu

  ozgurcalikusu TÜİSAG Üyesi

  Çok teşekkür ederim. Okudum bunu bir göstereyim bakalım sonuç ne olacak.

   
 18. Mehmet Emin DİNCEL

  Mehmet Emin DİNCEL TÜİSAG Üyesi

  bunu emsal olarak gösterebilirsiniz. Halk Sağlığı Müdürlükleri bu genelgeye göre yapıyorlar biz de kendi istihdamımız için bunun gibi bir uygulama yapabilirmiyiz gibisinden yoksa eğitimler RDler vs için bu ücretlerin 10larca katı para ödenmesi gerekecek felan göz boyarsınız ;)

   
  Ercan Mattaoğulları ve Melek H. bu yazıya teşekkür etti.
 19. Melek H.

  Melek H. TÜİSAG Üyesi

  Ercan bey ben sözleşme imzalasam dahi eğitimleri hastanelerle sözleşmem olmadan veremem yada vermem. O hastanenin uzmanı olmadan OSGB değilim ki ben kapı kapı gezip eğitim vereyim, bence çok anlamsız. Sadece sözleşmemin olduğu kuruma eğitim vermekle mükellefim.

   
 20. Melek H.

  Melek H. TÜİSAG Üyesi

  Toplantıdaydım biraz uzak kaldım bugün :)

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica