Tartışma : Kamuda Çalışan İş Güvenliği Uzmanları

Tamer Özdemir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Suan icin meb de isg uzmani olarak gorevlendirmelerde alacagimiz ucret nedir arkadaslar bilen var mi? ogretmen maasi + ful ekders + isg uzman maasi = 5000 civari maas alirsin dendi ilce meb den dogrulugu nedir acaba
01/07/2017 ye kadar UNUT ! Daha sonra rakamlar üzerinden konuşma fırsatımız olur☺

Oktay dogan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
şu an çalışanların ödemeleri kesildi mi peki . Bir arkadaşım sadece öğretmen maaşı alıyorum diyor.Her yerde aynımı durum acaba

Oktay dogan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba arkadaşlar
Meb'te öğretmen olarak görev yapmaktayım.3 aralık sınavında başarılı olarak c sertifika almaya hak kazandım.
Meb görevlendirme yaparken isg katip üzerinden uzman seçerek mi görevlendirme yapıyor yoksa biz mi başvuruyoruz?
Nasıl bir yol izlemeliyim görev alabilmek için?
Teşekkür ederim
Saygılar
hocam merhabalar. meb de isg uzmanı olarak çalışıyormusunuz ? Öğretmen maaşı haricindeki ödemelerin kesildiği söyleniyor meb dede durum böylemi? şu anki durum hakkında bilginiz var mı acaba?

mustafa fidan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Meb isg uzmanı arkadaşım ücretlerin kesildiğini söyledi. Ek ödeme yok. Temmuz da ne olur bakalım görelim.

arif eltutar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Suan icin meb de isg uzmani olarak gorevlendirmelerde alacagimiz ucret nedir arkadaslar bilen var mi? ogretmen maasi + ful ekders + isg uzman maasi = 5000 civari maas alirsin dendi ilce meb den dogrulugu nedir acaba
Şuan için alacağın para sadece maaş+ful ek ders size denen o miktar 01/07/2017 de başlar elinize Ağustos ek dersinde geçer. Tabi kanun bir daha ertelenmezse. Ayrıca yolluk falanda alamazsınız.

bulentavsar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar ben meb de görevli idi bu ay şube müdürüm ödeme yapmayacaktı sağolsun müdüre anlattım olayı müdürüm ödeme yaptıracak bu ayınkini en azından ama bu seferde benim çalışan sayımı soruyor çalışan başına 10 dk filan hikayesi var ya onu karıştırıyor. bazı okullarda sadece 1 tane işçi var ben o okula ayda bir kez uğrayıp 10 dakika görünnüp hadi eyvallah mı diyeceğim bu şekilde nasıl çalışılır. kurumlar sadece tehlike sınıfına göre belirlenen süreye göre mi çalıştıracaklar. ya da şöyle bir şey yok mu mesela kurumda 1 kişi dahi olsa ayda 1 saatten az iş güvenliği uzmanı çalıştırılamaz diye ben böyle bir şeyler var gibi hatırlıyorum ama bulamadım bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim

YusufS

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
MADDE 12 – (1) (Değişik:RG-30/4/2015-29342) İş güvenliği uzmanları, bu Yönetmelikte belirtilen görevlerini yerine getirmek için aşağıda belirtilen sürelerde görev yaparlar:

a) Az tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 10 dakika.

b) Tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 20 dakika.

c) Çok tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 40 dakika.

en az ifadesi var. Yani yoruma açık bir şekilde üst sınır yok.

İrem önder

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar ben meb de görevli idi bu ay şube müdürüm ödeme yapmayacaktı sağolsun müdüre anlattım olayı müdürüm ödeme yaptıracak bu ayınkini en azından ama bu seferde benim çalışan sayımı soruyor çalışan başına 10 dk filan hikayesi var ya onu karıştırıyor. bazı okullarda sadece 1 tane işçi var ben o okula ayda bir kez uğrayıp 10 dakika görünnüp hadi eyvallah mı diyeceğim bu şekilde nasıl çalışılır. kurumlar sadece tehlike sınıfına göre belirlenen süreye göre mi çalıştıracaklar. ya da şöyle bir şey yok mu mesela kurumda 1 kişi dahi olsa ayda 1 saatten az iş güvenliği uzmanı çalıştırılamaz diye ben böyle bir şeyler var gibi hatırlıyorum ama bulamadım bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim
hocam bu ay ödemeleri sıkıntı olur diye düşünüyorum riske girip almayın ..sonra devlet fazlasıyla geri alıyor malum :)

bayram taşaltın

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhaba Arkadaşlar . Az tehlike li bir kamu kurumunda çalışmaktayım şu anda herhangi bir isg görevlendirmem bulunmamakta. Fakat geçen ay 6 aylığına çalıştırılmak üzere işkur dan 100 kişi kurumumuzda görevlendirildi. Benim de Sertifikam olması hasebiyle iş güvenliği seminerini vermemi istediler. Benim neler yapmam lazım bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

arif eltutar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhaba Arkadaşlar . Az tehlike li bir kamu kurumunda çalışmaktayım şu anda herhangi bir isg görevlendirmem bulunmamakta. Fakat geçen ay 6 aylığına çalıştırılmak üzere işkur dan 100 kişi kurumumuzda görevlendirildi. Benim de Sertifikam olması hasebiyle iş güvenliği seminerini vermemi istediler. Benim neler yapmam lazım bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
1 görevlendirme yapmaları lazım
2 iş katipten sözleşme yapman gerek.
sadece eğitim vermen gelecekte senin aleyhine işler. Sözleşme de geçen süreye göre ileride sınava girerek yükselmengerekecek.
Eğitim verdiğin zaman, o görevin parasını alırsın ama sözleşme yaparsan ekstra isg uzmanı parası alırsın

arif eltutar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
kamu da osgb lerden hizmet alınabiliy mu?
Alına bilir lakin o iş yerinde çalışan iş güvenliği uzmanı var ise ve o kişi bu ppozisyon için dilekçe vermişse bu personelin kullanılması önceliklidir.

bayram taşaltın

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
1 görevlendirme yapmaları lazım
2 iş katipten sözleşme yapman gerek.
sadece eğitim vermen gelecekte senin aleyhine işler. Sözleşme de geçen süreye göre ileride sınava girerek yükselmengerekecek.
Eğitim verdiğin zaman, o görevin parasını alırsın ama sözleşme yaparsan ekstra isg uzmanı parası alırsın

Görevlendirme yapıldı fakat seminer vermem hakkında görevlendirme oldu.
benim de kafamı kurcalayan durum bu oldu. Seminer olduğu için aylık 100 kişiye kaç saat ders vermem gerekiyor bir bilginiz var mı?
normal bi şekilde isg uzmanı olarak görevlendirilmiş olsam aylık 16 saat yapıyor. Seminer verme durumunda yine aynı mı?
ayrıca aylık konu dersleri farklılık gösterecekmi?
isg katipten sözleşme olayını bi konuşayım yardımcı olursanız çok sevinirm
teşekkür ederim

Tamer Özdemir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
benim de kafamı kurcalayan durum bu oldu. Seminer olduğu için aylık 100 kişiye kaç saat ders vermem gerekiyor bir bilginiz var mı?
normal bi şekilde isg uzmanı olarak görevlendirilmiş olsam aylık 16 saat yapıyor. Seminer verme durumunda yine aynı mı?
teşekkür ederim
https://isgkatip.csgb.gov.tr/Logout.aspx 'ten sözleşme yapmazsanız iş güvenliği uzmanı olarak çalışamazsınız. Yönetmelikte belirtilen saatler en az saatlerdir. Bazı kurumlarda 1 (bir) işçi çalışıyor. Orayla sözleşme yapıyorsunuz risk analizi, risk değerlendirmesi...vs. hazırlayıp dosyalıyorsunuz sonra da 1 kişi üzerinden ücret alıyorsunuz..:( Sürdürülebilir değil...Sistemi böyle çalıştıran işveren/işveren vekilleri yanlış yapar. Halbuki 6311 de işçi memur ayrımı kaldırıldı. Çalışan tanımı getirildi. Ücretlendirme en azından kısmi sürelerle çalışanlar için bir kurum için değerlendirilmelidir.Günlük mesai saatleri dikkate alınarak yapılmalıdır.

Bülent Avşar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
hocam bu ay ödemeleri sıkıntı olur diye düşünüyorum riske girip almayın ..sonra devlet fazlasıyla geri alıyor malum :)
alırlarsa kendileri bilir yalnız uzman sayısını zaten tamamlayamıyorlar bir de çalışanları bu şekilde yıldırıyorlar nereye varmak istiyorlar anlamış değilim hocam bindik bi alamete gidiyoz gıyamete bekem :)

arif eltutar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
alırlarsa kendileri bilir yalnız uzman sayısını zaten tamamlayamıyorlar bir de çalışanları bu şekilde yıldırıyorlar nereye varmak istiyorlar anlamış değilim hocam bindik bi alamete gidiyoz gıyamete bekem :)
Bizim paralarla uğraşanlar,Akılları sıra devleti zarara uğratmamak adına yapıyorlarmış. Halbuki bu hizmeti OSGB den alırlarsa asıl ozaman devlet zarara uğrayacak haberleri yok enayilerin.

arif eltutar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
teşekkür ederim
seminer başına 12 saat alırsın kursiyer sayısını 40 ar kişi yap başka ilçede görevlendirilirsen yolluk iste

bayram taşaltın

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
seminer başına 12 saat alırsın kursiyer sayısını 40 ar kişi yap başka ilçede görevlendirilirsen yolluk iste
İlçelerde 1 veya 2 kişi çalışıyor ilçelere gitmem pek mümkün gözükmüyor.
Peki Sayın Hocam bu ders saati ile ilgili bir madde var mı. okadar aradım bulamadım. 100 kişiye tek seferde seminer versem olmaz mı? şu anda isg katip ten görevlendirmem yapıldı şimdi. İnşallah kazasız belasız yapabilirim bu işi.

Zeynep Kond

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
merhaba arkadaşlar,
B sınıfı isg uzmanıyım. Bir OSGB de calıştım ama bireysel olarak bi firmanın bünyesinde çalışmak istiyorum ya da kurumsal. Bunu nasıl başarabilirim sizce önerileriniz var mı?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.