Soru Bankası İsg Sınavlarına Hazırlık ( A, B, C ) %100 Sonuç İlk Kısım

levent aydınlı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar 13 tane test verdim.durumunuz nedir.?kaç net yapıyorsunuz?paylaşsanız da bizde görsek..bakın vereceğim denemleri çözen eksik kaldığı yerleri görüpte tamamlayanların geçememesi söz konusu olamaz.sadece indirip gitmeyiniz.kendi istatistiklerinizi paylaşın.her teste 25ten az doğrunuzun olmaması gerekir.( bu şekilde hedefler koyun)herkese iyi çalışmalar
Merhabalar Hakan Bey,
Eklemiş olduğunuz Bukletler Faydalı olduğunu düşünüyorum.
İGU 1 sınavında 79 , 80 ve 73. sorularda şıklar da hata olduğunu düşünüyorum.
Sorular güzel fakat verilen cevaplar da hata var?
Saygılarımla .

alihoca911

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Taşeron alt işveren midir?

murcelikel

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
deneme 10 soru 19 acaba hangi yönetmelikte?
deneme 12 soru 4,11,22.sorular hangi yönetmelikde geçiyor?
deneme 13 soru 11 özellikle de bu tanım çalışma gücü kaybı yönetmeliğindemi hangi yönetmelikde geçiyo
arkadaşlar benim soruları cevaplıcak kimse yok mu ? :(

murcelikel

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Moderatör tarafında düzenlendi:

imran nabi

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
tebrikler..bu şekilde giderseniz rahat geçersiniz.sorular orta zorlukta.içlerinde zorlarda var tabiki.çıkmış sorularda var..o yüzden daha yolun başındayız ..dediğim gibi 4-5 sayfa çıktı alıp otobüste ,yemek yerken çözülebilir.eksik gördüğünğz yada yanlış yaptığınız yahutta tereddütte kaldığınız konuları ilgili yönetmeliğe giderek tamamlarsanız geçememeniz söz konusu olamaz.

hakan bey merhaba,
A sınıfı yükseltme sınavı için hub olarak güncel özet bilgileri nereden bulabiliriz.

imran nabi

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar,
Asınıfı yükseltme sınavı için hub özet bilgi dökümanı var mı?ve nereden ulaşabilirim.

teşekkür.

levent aydınlı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhabalar Hakan Bey,
Eklemiş olduğunuz Bukletler Faydalı olduğunu düşünüyorum.
İGU 1 sınavında 79 , 80 ve 73. sorularda şıklar da hata olduğunu düşünüyorum.
Sorular güzel fakat verilen cevaplar da hata var?
Saygılarımla .
Merhabalar Hakan Bey,
Yayınlamış olduğunuz testler için tekrar teşekkür ediyorum.
İGU-1 deneme 73. soru nun şıkları hepsi doğru olup yanlış şık yoktur.
İGU-1 deneme 80.soru antropometrik çalışma ortamı %40 değil % 90 olacak.Bu soruda da hata var.
Bu şekikde hatalı olan soruları paylaşırsak,yayınlanan deneme sınavların ın ve test lerin daha faydalı olacağına inanıyorum.

Saygılarımla.

YEMRE

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Teşekkürler emeğinize sağlık çok güzel çalışma olmuş

YEMRE

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
28.03.2014 de ösym nin yayınlımış olduğu sınava ilişkin genel bilgiler temel ilkeler ve kurallar diye bi şey yayımlanmıştı 24 mayıs sınavına ilişkin bilgiler falan vardı şimdi ulaşılmıyor.acaba değişiklik falan mı olacak bilgisi olan var mı acaba

Soner Tetik1

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
28.03.2014 de ösym nin yayınlımış olduğu sınava ilişkin genel bilgiler temel ilkeler ve kurallar diye bi şey yayımlanmıştı 24 mayıs sınavına ilişkin bilgiler falan vardı şimdi ulaşılmıyor.acaba değişiklik falan mı olacak bilgisi olan var mı acaba
Ekteki dosyayi mi diyorsun arkadasim?

Ekli dosyalar

• 24MAYIS2014SinavUygulamaDuyurusu.pdf
    308.5 KB · Görüntüleme: 157

Savaş'S

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
başvurular yarın başlıyor bilginize

Gülşah Seyran

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Herkese yeniden merhaba. Daha evvel yülselme için 1.300 konu açıklamalı soruları ve 6 adet deneme sınavı verdim. Bu sayede çok arkadaşım yülselme sınavında başarılı oldu. Onları bitirmeniz faydanıza olacaktır. Sınavın A, B ve C ayrımı yok, sorular ortak.

Bu başlık altında karışık pdf şeklinde soru ve cevapları vereceğim. Hedef en az 5.000 soru.... Şubat ayındaki sınavda yükselememiş arkadaşlar ya da ilk kez C olacak arkadaşlar bu güncel içerikli soruları kaçırmayınız..

Bu başlık altında sorularla alakalı tartışmalarda bulunabilirsiniz. Yapıcı eleştirilere açığım..

2. mesajda sorular olacaktır. Yenileri sürekli ekleyeceğim bilginize. Forumumuza özel bir çalışmadır. Anlayışınız için teşekkür ederim...

Herkese başarılar dilerim..

Tavsiye: Yanlış yaptığınız soruların olduğu konuya dönerek tekrar etmeniz faydanıza olacaktır.

Emeğe saygı gösterip bir teşekkürü bir duayı çok görmeyen arkadaşlarıma teşekkürler...

ARKADAŞLAR DERNEĞE ÜYE OLUN.EĞER HAKLARINIZI ALMAK İSTİYORSANIZ.LÜTFEN İHMAL ETMEYİN.BEN BELKİ UZMANLIK YAPMAYACAĞIM AMA ÜYE OLDUM.SONRA HİÇ BİR HAK ALAMAYINCA VERYANSIN ETMEYİN...
HAKAN HOCAM SİZE BİR SORUM OLACAK; MEYDANA GELEN İŞ KAZASI VE MESLEK HASTALIKLARINI İŞVEREN DERHAL YETKİLİ KOLLUK KUVVETLERİNE ,EN GEÇ KAÇ GÜN İÇİN DE NEREYE BİLDİRMELİ.4857 SAYILI YÖNETMELİK TE 2 İŞ GÜNÜ İL MÜDÜRLÜĞÜNE DİYOR YANLIZ ELİMDEKİ NOTTA 3 İŞ GÜNÜ VE SGK DENMİŞ HANGİSİ GEÇERLİ ACABA

simsek.neriman

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
bu soru nasıl çözülüyor arkadaslar,,kömür ocağında bir ayakta (kömür üretilen yer) çalışmalar sırasında devamlı olarak 2,4 gram/dakika toz oluşmaktadır.Dönüş havasında toz oranının 5mg/m3 ü geçmemesi için ayağı ne kadar temiz hava gönderilmelidir.

simsek.neriman

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
buldum..Ocakta oluşan toz veya gaz=ocağa verilen temiz hava x ocaktan çıkan kirli hava (birimlere dikkat edilecek) 2.4gram/dak=2400/60=40mg/sn 40=Q x 5 Q=40/5 Q=8m3/sn

Soner Tetik1

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaslar, ekte basvuru icin gerekli dosyalar var, bugun OSYM tarafindan yayinlandi, herkese basarilar.

Ekli dosyalar

• 2014ISGSINAVAiLisKiNGENELBiLGiLER02032014.pdf
    444.1 KB · Görüntüleme: 181
  • BasvuruMerkezleriISG02042014.pdf
    253.2 KB · Görüntüleme: 97
  • ISGABF02032014.pdf
    828.6 KB · Görüntüleme: 151

Nida Atalar

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Mayıs-8 üçüncü soru
3. Fine-Kinney risk değerlendirme metodunda
şiddet ölçeğinin değer aralığı aşağıdakilerden
hangisinde doğru verilmiştir?

A)1-10
B) 0,2-10
C) 10-100
D) 0,2-100

Bu metodun şiddet aralığı 1-100 olarak biliyorum ben? ben mi yanlış biliyorum
Teşekkürler

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.