Soru Bankası İsg Sınavlarına Hazırlık ( A, B, C ) %100 Sonuç İlk Kısım

RagIp Gökhan Ergür

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Soru şöyle çözülmeli
İKSO= İKsayısı*225,000 / PTEGS*8 = 1,40

bu 225bin nerden gelmiş bilemiyorum.
Kaan Hocam 50 hafta x 45 saat oluyor bunu da işçi sayısıyla çarpınca yani 100 ile 225000 oluyor.

RagIp Gökhan Ergür

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Hakan Hocam, ortalama 27 civarı net var, 9 testinizi cevapladım.

Hakan ERDOĞAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Hakan Hocam, ortalama 27 civarı net var, 9 testinizi cevapladım.
tebrikler..bu şekilde giderseniz rahat geçersiniz.sorular orta zorlukta.içlerinde zorlarda var tabiki.çıkmış sorularda var..o yüzden daha yolun başındayız ..dediğim gibi 4-5 sayfa çıktı alıp otobüste ,yemek yerken çözülebilir.eksik gördüğünğz yada yanlış yaptığınız yahutta tereddütte kaldığınız konuları ilgili yönetmeliğe giderek tamamlarsanız geçememeniz söz konusu olamaz.

murcelikel

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Hakan abi sana bi kaç soru sormuştum òzel mesaj olarak vaktin oldugunda cevap verirsen sevinirim

musa zamyak

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
adamlar kafalarına göre ne güzel sınav ücreti belirliyorlar. bunu neye göre belirliyorlar merak ediyorum. nerede görülmüş böyle bir sınav ücreti

Zeynep Demır80

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
açıkcası benimde yeni sınav hakkında tereddütlerim yok değil.Hangi tür soru çıkcak,yanlış doğruyu götürcek mi,halen cevap seçenekleri 4 öncülü mü olcak?ve hakan bey in hazırladığı soruların çoğu yönetmelik ağırlıklı.sizce bunlara çalışmak yeterli mi?

alihoca911

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
2) İş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği programında yüksek lisans yapmış mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanlardan (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı için yapılacak sınavda başarılı olanlara,

Peki bu alanda yüksek lisans yapanlara (C) sınıfı belge sınavsız mı veriliyor?

RagIp Gökhan Ergür

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
2) İş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği programında yüksek lisans yapmış mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanlardan (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı için yapılacak sınavda başarılı olanlara,

Peki bu alanda yüksek lisans yapanlara (C) sınıfı belge sınavsız mı veriliyor?
Evet, otomatik olarak C sınıfı belgeyi almış oluyorlar Ali Bey.

RagIp Gökhan Ergür

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
açıkcası benimde yeni sınav hakkında tereddütlerim yok değil.Hangi tür soru çıkcak,yanlış doğruyu götürcek mi,halen cevap seçenekleri 4 öncülü mü olcak?ve hakan bey in hazırladığı soruların çoğu yönetmelik ağırlıklı.sizce bunlara çalışmak yeterli mi?

Zeynep Hanım, 23 Şubat'taki sınav gösterdi ki sınav metodolojisi özellikle A sınıfı için daha fazla yorum ve daha fazla dikkat içeren sorulara bağlı olacak, dikkat çekici nokta o tarihteki sınavda sorular uzun ve yorum gerektirdiği icin sınava girenlere uygun süre tanınmamıştı.

Kanımca önümüzdeki sınav daha analitik , daha fazla yorum ve bilginin içiçe geçeceği bir yapıya dönüsecek ve 23 Şubat'taki sınavın bir benzeri olacak, daha önce de ÖSYM İGÜ ve İş yeri hekimliği soruları hazırlamış ve MEB ile aynı sistemi uygulayarak 4 şıktan fazla olmayan ve 3 yanlışın 1 doğruyu götürmediği ya da buna benzer elemelerin yapılmadığı bir sistematik uygulamıştı. Şimdi de sınav duyurusunda gene yanlış sayılarının doğrular üzerinde etkili olmayacağını belirten bir açıklama yaptı. Sınav duyurusundan inceleyebilirsiniz.

23 Şubat sınavında gene risk değerlendirmeleri ve yönetmelik ağırlıklı bir şablonla karşılaştık, ÇSGB yönetmelikleri iyi bilen ve iyi yorumlayan teknik insanlar arıyor, bu yaklaşımını değiştireceğini düşünmüyorum, teknik bilgilerde kurslarda ve eğitimkitaplarında veriliyor, İSG Tüzüğünü kaldırılması birçok yönetmeliğe ve bazı tebliğlere dönüştü, bu yönetmelikler de çalışanları standartları incelemeye yönlendiriyor, referans olarak standartları bildiriyor, yönetmelikte birçok kesinlikten kaçınılmış.

Kişisel görüşüm yönetmelikleri çok iyi bilmek lazım, ekleri de dahil, bu nasılsa çıkmaz diyebileceğimiz birşey olmamalı, hergün 2 saati yönetmelik okuyarak ve soru çözerek geçirmek şart, Hakan Hocam'ın deneme sınavları, bukletler ve diğer kaynakları da araştırmak ve üzerinde kafa yormak şart :)

bilgilerinize..

Hakan ERDOĞAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Hakan abi sana bi kaç soru sormuştum òzel mesaj olarak vaktin oldugunda cevap verirsen sevinirim

daha evvel hazırladığım veya bende hazır bulunan sorular.şu an çok vaktim yok..zaman bulursam bakarım .ama buradanda paylaşabilirsiniz.belki aynı yerlerde takılanlar olmuştur

Hakan ERDOĞAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
14. buklet eklenmiştir..
14. buklet eklenmiştir..
14. buklet eklenmiştir..
bu bukletlerin çıktısını alıp arabada,piknikte,balkonda ,çay içerken çözün.
çek kopart yaprak test mantığı ile tarafımdan hazırlanmıştır
2.mesaja bakınız
Şimdilik 420 soru oldu.devam edecektir.

kolay gelsin.

murcelikel

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
daha evvel hazırladığım veya bende hazır bulunan sorular.şu an çok vaktim yok..zaman bulursam bakarım .ama buradanda paylaşabilirsiniz.belki aynı yerlerde takılanlar olmuştur

deneme 10 soru 19 acaba hangi yönetmelikte?
deneme 12 soru 4,11,22.sorular hangi yönetmelikde geçiyor?
deneme 13 soru 11 özellikle de bu tanım çalışma gücü kaybı yönetmeliğindemi hangi yönetmelikde geçiyo

uzmancan

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)

alihoca911

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
bukletler halinde ekleyeceğim.her buklet 30 sorudan oluşacaktır.hayırlı olsun

ARKADAŞLAR DERNEĞE ÜYE OLUN.EĞER HAKLARINIZI ALMAK İSTİYORSANIZ.LÜTFEN İHMAL ETMEYİN.BEN BELKİ UZMANLIK YAPMAYACAĞIM AMA ÜYE OLDUM.SONRA HİÇ BİR HAK ALAMAYINCA VERYANSIN ETMEYİN...

Hakan bey, cevap şıklarında düzeltmeler yapıldıkça bukletteki cavap anahtarını güncelliyor musunuz?
Yoksa sizin mesajlarınızı takip etmek zorunda mıyız? Cevap anahtarını yenilerseniz bizim için büyük kolaylık olur.
Teşekkür ederim, emeğiniz için.

Hakan ERDOĞAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
cevap anahtarında hata varsa düzeltip yeniden yüklüyorum.şu ana kadar bir kaç buklette yapıldı bilginize.2-3 soruda.

Hakan ERDOĞAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
15. buklet eklenmiştir..
15. buklet eklenmiştir..
15. buklet eklenmiştir..
bu bukletlerin çıktısını alıp arabada,piknikte,balkonda ,çay içerken çözün.
çek kopart yaprak test mantığı ile tarafımdan hazırlanmıştır
2.mesaja bakınız
Şimdilik 450 soru oldu.devam edecektir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.