Iş Sağlığı Ve Güvenliği Yıllık Değerlendirme Raporları | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Iş Sağlığı Ve Güvenliği Yıllık Değerlendirme Raporları

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında bvarol tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. bvarol

  bvarol TÜİSAG Üyesi  Yıllık Değerlendirme raporları isgydr@csgb.gov.tr adresine ve aynı zamanda yazılı olarak İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü evrakına gönderilmesi gerekmektedir. Yıllık Değerlendirme Raporları son gönderim tarihi 03.02.2012’dir.


   
  Nadi, SerkanKURT, orhank ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
 2. universe

  universe TÜİSAG Üyesi

  İyi günler,iyi çalışmalar.

  Benim bu EK-6 ile ilgili kafama takılan hususlar var şöyle ki,

  1-Risk Değerlendirmesi hanesi doldurulurken, 2011 yılında yapılmış tüm Risk Analizleri tek tek belirtilecek mi yoksa kaç tane yapılmış olduğunu mu yazacağız?
  2-Eğitim Çalışmaları hanesine geldiğimizde, tekrar sayısı olarak kaç kez eğitim verildiği mi yazılacak? Kaç kişiye verildiği mi?
  3-Ortam Ölçümü hanesine gelirsek, tekrar sayısı hanesine ne yazıcaz?
   
 3. mhatıp

  mhatıp TÜİSAG Üyesi


  Eğitimde ; kaç kişiye, hangi eğitimleri verdiğinizi belirtin..........
  Ortam ölçümlerinde; hangi ölçümleri yaptınız (Gürültü, toz, gaz, aydınlatma) bunları ve kaç kez yaptığınızı belirtin.........
  Risk analizinde; kaç kez yaptığınızı belirtin...............

     

   
  universe bu yazıya teşekkür etti.
 4. abulenta

  abulenta TÜİSAG Üyesi

  Yeni bir İGS /C sınıfı uzmanın sınıfına uygun bir iş yerinde uygulaması gereken işler / adımlar sırası nedir?
  "50 ve daha üzeri devamlı işçi çalıştıran sanayiden sayılan iş yerlerinde devamlı / tam gün çalışma yapmayacak şekilde İSG uzmanı çalıştıran iş yerlerinde İSG birimi oluşturmak zorunlu değildir. Doğru mudur ?

   
 5. omark

  omark TÜİSAG Üyesi

  ARKADAŞLAR MERHABA,
  YILLIK DEĞERLENDİRME RAPORU NE ZAMAN YAPILMALI?BEN İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI OLARAK YENİ İŞE BAŞLADIM BU RAPORU 1 YIL SONRA MI HAZIRLAMAM GEREKİYOR?BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLARIN ACİLEN CEVAPLARINI BEKLİYORUM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM.

     

   
 6. murat2242

  murat2242 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar biz iş yerinde gaz toz vs. ortam ölçümü hiç yaptırmadık.o bölüme yapmadık mı yazacağız.böle yazarsak biir sıkıntı cezai işlem olurmu acaba?ya da yapıldı diye yalanmı söylicez.

   
  SuİSG bu yazıya teşekkür etti.
 7. sas

  sas TÜİSAG Üyesi

  Iş Sağlığı Ve Güvenliği Kurulu Yıllık Çalışma Raporu Hk. forum sayfasında

  MakMuhAhmet Bey'in gönderdiği örnekler

  iyi çalışmalar,
   

  Ekli Dosyalar:

 8. degiray

  degiray TÜİSAG Üyesi

  yanlış, tam tersi doğru   
  Volcano bu yazıya teşekkür etti.
 9. Uzman Ahmet

  Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

  Daha yeni yeni oturuyor bazi seyler suan icin yapilmayanlar icin bir sorun yasamassiniz fakat ilk sorun denetlemelerde yasanir yada bir olumsuz durum olursa (is kazasi meslek hastaligi gibi) o zaman sorulur bunlar yapildi mi diye?

  Cok fazla dusunmeyin dogru beyan verin derim

     

   
  murat2242 bu yazıya teşekkür etti.
 10. Uzman Ahmet

  Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

  Yilbasinda gecmis yila donuk yapiliyor siz yeni basladiysaniz doldurup gonderin ama eger hic yazacak bisey yoksa o zaman onumuzdeki yili bekleyin derim sonucta sizden once belki hic gonderilmedi bi sorun ciksaydi zaten ona gore isveren tedbir alirdi   
  elifnuran bu yazıya teşekkür etti.
 11. omertasdemir89

  omertasdemir89 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar yıllık değerlendirme raporunu ne zaman hangi adrese yolluyoruz? Bir de bu ek-6 yıllık değerlendirme raporu dışında bir şey yolluyor muyuz?(risk değerlendirme raporu, v.s.)   
 12. Tuğçe GÜLER

  Tuğçe GÜLER TÜİSAG Üyesi

  Yıllık değerlendirme raporu hakkında birşey sormak istiyorum. Bu rapor 2012'de yapılmış olan aksiyonları mı kapsayacak yoksa 2013 için bir plan niteliğinde mi olacak? Çünkü 2 aydır bir firmada çalışmaktayım. C Sınıfı uzmanlık sınavımı geçtim ancak sertifikam henüz elime ulaşmadı. Benden önce de bir uzman çalışmadığı, danışmanlık hizmeti alındığı için geçmişe yönelik değerlendirme nasıl yapmam gerekiyor bilmiyorum...

   
 13. dilekaltinok

  dilekaltinok TÜİSAG Üyesi  Yıllık değerlendirme raporlarımız 2012 yi kapsayacak ve o sene içinde neler yaptığımızı belirteceğiz. 2013 için hazırlamanız gereken Yıllık Çalışma Planı olacak. Danışmanlık hizmeti bile alınmış olsa mutlaka bazı kayıtların olması gereklidir, o kayıtları edinebilirseniz iyi olur çünkü onları da eklerdiniz ya da sizin yaptığınız son 2 aylık işleri bildirirsiniz. Sertifika konusunda yorum yapamadım, bilen arkadaşlarım değerlendirecektir.
  Forumda daha önce açılmış olan linkide incelemenizi öneririm.

  http://www.isgfrm.com/threads/iş-sağlığı-ve-güvenliği-yıllık-değerlendirme-raporları.1441/

  Yıllık değerlendirme raporu
  MADDE 16 – (1) İSGB ve OSGB’ler, çalışma ortamının gözetimi ve sağlık gözetimi ile ilgili çalışmaları kaydeder ve Ek-6’daki örneğine uygun yıllık değerlendirme raporu hazırlayarak işverene, bulunması halinde iş sağlığı ve güvenliği kuruluna ve yazılı ve elektronik ortamda Bakanlığa gönderirler. Bu bilgiler, Bakanlık tarafından Sağlık Bakanlığına elektronik ortamda bildirilir.
   
  6666, bernafzk, elifnuran ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 14. İbrahim

  İbrahim TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar,
  Bu rapor 2012 yılını kapsayacaktır. 2013 yılını kapsayan "Yıllık Çalışma Planı". 2012 yılına ait yıllık çalışma raporu uzman ve hekim tarafından doldurulup imzalandıktan sonra firmaya teslim edilir. Firma yetkilisi de imzaladıktan sonra bakanlığa gönderir. Belirtilen rapor örneği dışında herhangi birşey gönderilmiyor diye biliyorum. ( Sizden önce danışmanlık da alınmış olsa yazılacak maddeler olabilir. Örneğin risk analizi yapılmış olabilir. Bunu yapıldı diye gösterebilirsiniz.)
  İyi çalışmalar.

   
  elifnuran ve SuİSG bu yazıya teşekkür etti.
 15. Tuğçe GÜLER

  Tuğçe GÜLER TÜİSAG Üyesi

  Dilek Hanım ve İbrahim Bey değerli cevaplarınız için teşekkür ederim.   
  dilekaltinok bu yazıya teşekkür etti.
 16. ertugrul can

  ertugrul can TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar biraz hazırcılık olacak ama bu konuda hazır dokuman örneği elinde olan varmı acaba.

   
 17. Uzman Ahmet

  Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

  Tuğçe hanım,iş güvenliği imzanını danışmana attırın öyle gönderin..Sonuçta danışman olduğu sürede yapılanlar vardır.En azından risk değerlendirme yapmıştır.

   
  Tuğçe GÜLER bu yazıya teşekkür etti.
 18. Tuğçe GÜLER

  Tuğçe GÜLER TÜİSAG Üyesi

  Örnek rapor

   

  Ekli Dosyalar:

 19. Uzman Ahmet

  Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

  Konu ile ilgili açılmış başlıklarda örnek dokümana ulaşabilirsiniz.

   
 20. btepebag

  btepebag TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar hatırlayamadım İSGB tam zamanlı çalışan hekim, isg uzmanı olan yerlerde kurulması gerekiyor du herhalde. Kısmi süreli hekim ve uzmanın görev aldığı yerlerde kurul yeterli diye biliyorum...yanlış mı biliyorum...

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica