Iş Sağlığı Ve Güvenliği Yıllık Değerlendirme Raporları

bvarol

Üye
TÜİSAG Üyesi
Yıllık Değerlendirme raporları isgydr@csgb.gov.tr adresine ve aynı zamanda yazılı olarak İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü evrakına gönderilmesi gerekmektedir. Yıllık Değerlendirme Raporları son gönderim tarihi 03.02.2012’dir.

universe

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
İyi günler,iyi çalışmalar.

Benim bu EK-6 ile ilgili kafama takılan hususlar var şöyle ki,

1-Risk Değerlendirmesi hanesi doldurulurken, 2011 yılında yapılmış tüm Risk Analizleri tek tek belirtilecek mi yoksa kaç tane yapılmış olduğunu mu yazacağız?
2-Eğitim Çalışmaları hanesine geldiğimizde, tekrar sayısı olarak kaç kez eğitim verildiği mi yazılacak? Kaç kişiye verildiği mi?
3-Ortam Ölçümü hanesine gelirsek, tekrar sayısı hanesine ne yazıcaz?

Yıllık Değerlendirme raporları isgydr@csgb.gov.tr adresine ve aynı zamanda yazılı olarak İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü evrakına gönderilmesi gerekmektedir. Yıllık Değerlendirme Raporları son gönderim tarihi 03.02.2012’dir.

mhatıp

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İyi günler,iyi çalışmalar.

Benim bu EK-6 ile ilgili kafama takılan hususlar var şöyle ki,

1-Risk Değerlendirmesi hanesi doldurulurken, 2011 yılında yapılmış tüm Risk Analizleri tek tek belirtilecek mi yoksa kaç tane yapılmış olduğunu mu yazacağız?
2-Eğitim Çalışmaları hanesine geldiğimizde, tekrar sayısı olarak kaç kez eğitim verildiği mi yazılacak? Kaç kişiye verildiği mi?
3-Ortam Ölçümü hanesine gelirsek, tekrar sayısı hanesine ne yazıcaz?

Eğitimde ; kaç kişiye, hangi eğitimleri verdiğinizi belirtin..........
Ortam ölçümlerinde; hangi ölçümleri yaptınız (Gürültü, toz, gaz, aydınlatma) bunları ve kaç kez yaptığınızı belirtin.........
Risk analizinde; kaç kez yaptığınızı belirtin...............

abulenta

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Yeni bir İGS /C sınıfı uzmanın sınıfına uygun bir iş yerinde uygulaması gereken işler / adımlar sırası nedir?
"50 ve daha üzeri devamlı işçi çalıştıran sanayiden sayılan iş yerlerinde devamlı / tam gün çalışma yapmayacak şekilde İSG uzmanı çalıştıran iş yerlerinde İSG birimi oluşturmak zorunlu değildir. Doğru mudur ?

omark

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ARKADAŞLAR MERHABA,
YILLIK DEĞERLENDİRME RAPORU NE ZAMAN YAPILMALI?BEN İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI OLARAK YENİ İŞE BAŞLADIM BU RAPORU 1 YIL SONRA MI HAZIRLAMAM GEREKİYOR?BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLARIN ACİLEN CEVAPLARINI BEKLİYORUM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM.

murat2242

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar biz iş yerinde gaz toz vs. ortam ölçümü hiç yaptırmadık.o bölüme yapmadık mı yazacağız.böle yazarsak biir sıkıntı cezai işlem olurmu acaba?ya da yapıldı diye yalanmı söylicez.

sas

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Iş Sağlığı Ve Güvenliği Kurulu Yıllık Çalışma Raporu Hk. forum sayfasında

MakMuhAhmet Bey'in gönderdiği örnekler

iyi çalışmalar,

Ekli dosyalar

• yıllık değerlendirme raporu.pdf
    229.1 KB · Görüntüleme: 11,189
  • yıllık değerlendirme.docx
    15 KB · Görüntüleme: 8,829

degiray

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Yeni bir İGS /C sınıfı uzmanın sınıfına uygun bir iş yerinde uygulaması gereken işler / adımlar sırası nedir?
"50 ve daha üzeri devamlı işçi çalıştıran sanayiden sayılan iş yerlerinde devamlı / tam gün çalışma yapmayacak şekilde İSG uzmanı çalıştıran iş yerlerinde İSG birimi oluşturmak zorunlu değildir. Doğru mudur ?
yanlış, tam tersi doğru

Uzman Ahmet

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar biz iş yerinde gaz toz vs. ortam ölçümü hiç yaptırmadık.o bölüme yapmadık mı yazacağız.böle yazarsak biir sıkıntı cezai işlem olurmu acaba?ya da yapıldı diye yalanmı söylicez.

Daha yeni yeni oturuyor bazi seyler suan icin yapilmayanlar icin bir sorun yasamassiniz fakat ilk sorun denetlemelerde yasanir yada bir olumsuz durum olursa (is kazasi meslek hastaligi gibi) o zaman sorulur bunlar yapildi mi diye?

Cok fazla dusunmeyin dogru beyan verin derim

Uzman Ahmet

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
ARKADAŞLAR MERHABA,
YILLIK DEĞERLENDİRME RAPORU NE ZAMAN YAPILMALI?BEN İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI OLARAK YENİ İŞE BAŞLADIM BU RAPORU 1 YIL SONRA MI HAZIRLAMAM GEREKİYOR?BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLARIN ACİLEN CEVAPLARINI BEKLİYORUM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM.

Yilbasinda gecmis yila donuk yapiliyor siz yeni basladiysaniz doldurup gonderin ama eger hic yazacak bisey yoksa o zaman onumuzdeki yili bekleyin derim sonucta sizden once belki hic gonderilmedi bi sorun ciksaydi zaten ona gore isveren tedbir alirdi

omertasdemir89

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar yıllık değerlendirme raporunu ne zaman hangi adrese yolluyoruz? Bir de bu ek-6 yıllık değerlendirme raporu dışında bir şey yolluyor muyuz?(risk değerlendirme raporu, v.s.)

Tuğçe GÜLER

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Yıllık değerlendirme raporu hakkında birşey sormak istiyorum. Bu rapor 2012'de yapılmış olan aksiyonları mı kapsayacak yoksa 2013 için bir plan niteliğinde mi olacak? Çünkü 2 aydır bir firmada çalışmaktayım. C Sınıfı uzmanlık sınavımı geçtim ancak sertifikam henüz elime ulaşmadı. Benden önce de bir uzman çalışmadığı, danışmanlık hizmeti alındığı için geçmişe yönelik değerlendirme nasıl yapmam gerekiyor bilmiyorum...

dilekaltinok

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Yıllık değerlendirme raporu hakkında birşey sormak istiyorum. Bu rapor 2012'de yapılmış olan aksiyonları mı kapsayacak yoksa 2013 için bir plan niteliğinde mi olacak? Çünkü 2 aydır bir firmada çalışmaktayım. C Sınıfı uzmanlık sınavımı geçtim ancak sertifikam henüz elime ulaşmadı. Benden önce de bir uzman çalışmadığı, danışmanlık hizmeti alındığı için geçmişe yönelik değerlendirme nasıl yapmam gerekiyor bilmiyorum...

Yıllık değerlendirme raporlarımız 2012 yi kapsayacak ve o sene içinde neler yaptığımızı belirteceğiz. 2013 için hazırlamanız gereken Yıllık Çalışma Planı olacak. Danışmanlık hizmeti bile alınmış olsa mutlaka bazı kayıtların olması gereklidir, o kayıtları edinebilirseniz iyi olur çünkü onları da eklerdiniz ya da sizin yaptığınız son 2 aylık işleri bildirirsiniz. Sertifika konusunda yorum yapamadım, bilen arkadaşlarım değerlendirecektir.
Forumda daha önce açılmış olan linkide incelemenizi öneririm.

http://www.isgfrm.com/threads/iş-sağlığı-ve-güvenliği-yıllık-değerlendirme-raporları.1441/

Yıllık değerlendirme raporu
MADDE 16 – (1) İSGB ve OSGB’ler, çalışma ortamının gözetimi ve sağlık gözetimi ile ilgili çalışmaları kaydeder ve Ek-6’daki örneğine uygun yıllık değerlendirme raporu hazırlayarak işverene, bulunması halinde iş sağlığı ve güvenliği kuruluna ve yazılı ve elektronik ortamda Bakanlığa gönderirler. Bu bilgiler, Bakanlık tarafından Sağlık Bakanlığına elektronik ortamda bildirilir.

İbrahim

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar,
Bu rapor 2012 yılını kapsayacaktır. 2013 yılını kapsayan "Yıllık Çalışma Planı". 2012 yılına ait yıllık çalışma raporu uzman ve hekim tarafından doldurulup imzalandıktan sonra firmaya teslim edilir. Firma yetkilisi de imzaladıktan sonra bakanlığa gönderir. Belirtilen rapor örneği dışında herhangi birşey gönderilmiyor diye biliyorum. ( Sizden önce danışmanlık da alınmış olsa yazılacak maddeler olabilir. Örneğin risk analizi yapılmış olabilir. Bunu yapıldı diye gösterebilirsiniz.)
İyi çalışmalar.

Tuğçe GÜLER

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Dilek Hanım ve İbrahim Bey değerli cevaplarınız için teşekkür ederim.

ertugrul can

Üye
TÜİSAG Üyesi
arkadaşlar biraz hazırcılık olacak ama bu konuda hazır dokuman örneği elinde olan varmı acaba.

Uzman Ahmet

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)

Tuğçe hanım,iş güvenliği imzanını danışmana attırın öyle gönderin..Sonuçta danışman olduğu sürede yapılanlar vardır.En azından risk değerlendirme yapmıştır.

Uzman Ahmet

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar biraz hazırcılık olacak ama bu konuda hazır dokuman örneği elinde olan varmı acaba.

Konu ile ilgili açılmış başlıklarda örnek dokümana ulaşabilirsiniz.

btepebag

Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar hatırlayamadım İSGB tam zamanlı çalışan hekim, isg uzmanı olan yerlerde kurulması gerekiyor du herhalde. Kısmi süreli hekim ve uzmanın görev aldığı yerlerde kurul yeterli diye biliyorum...yanlış mı biliyorum...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.