Anket - Iş Güvenliği Uzmanı Maaşı Anketi | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Anket Iş Güvenliği Uzmanı Maaşı Anketi

Konu, 'İş Güvenliği İle İlgili Anketler' kısmında Mustafa ESEN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

İş Güvenliği Uzmanı maaş anketi

 1. (1.000)TL altı

  oy sayısı 34
  1,6%
 2. (1.000-1.500) TL

  oy sayısı 96
  4,7%
 3. (1.500-2.000) TL

  oy sayısı 178
  8,6%
 4. (2.000-2.500) TL

  oy sayısı 363
  17,6%
 5. (2.500-3.000) TL

  oy sayısı 485
  23,5%
 6. (3.000-3.500) TL

  oy sayısı 339
  16,4%
 7. (3.500-4000) TL

  oy sayısı 185
  9,0%
 8. (4.000-4.500) TL

  oy sayısı 83
  4,0%
 9. (4.500-5.000) TL

  oy sayısı 66
  3,2%
 10. (5.000) TL ve üstü

  oy sayısı 235
  11,4%
 1. Mustafa ESEN

  Mustafa ESEN TÜİSAG Üyesi  Çalişan arkadaşlar ve çalişma hayatına yeni başlayanlar için yol gösterici bir anket..


   
  cemakbulak bu yazıya teşekkür etti.
 2. parmer

  parmer TÜİSAG Üyesi

  Millet oy kullanında görelim anketi ;)

   
 3. Cem AKBULAK

  Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

  tam zamanlı olduğunu varsayıp ona göre oy verdim mustafacım....

     

   
 4. Hüseyin KORKMAZ

  Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

  ARKADAŞLAR ANKETİN YAPILMASI GÜZEL AMA BU KONUDAKİ TECRÜBE ÖNEMLİ BİR ETKEN. CEVAP VERİRKEN NE KADAR ZAMANLIK BİR TECRÜBEYİ GÖZ ÖNÜNE ALICAZ?

   
  Ulus ve nilgan bu yazıya teşekkür etti.
 5. ceyhun

  ceyhun TÜİSAG Üyesi

  Burada hangi kriterleri göz önünde bulundurmamız gerekiyor?
  Kriterleri lütfen belirtelimki doğru bir anket olsun bence (yaş,şehir,okul,bölüm,tecrübe,sektör vs...)

     

   
  deryayran, Mustafa ESEN ve nilgan bu yazıya teşekkür etti.
 6. MehmetZengin

  MehmetZengin TÜİSAG Üyesi

  C sınıfı için tam zamanlı bir işletmede çalışmak olarak düşünelim bence. Çünkü B ve A sayısı çok az. Zaten bu değerlerin de üstünde olacaklar. Tabiki benimki öneri. Bu arada 1000-1500 diyen 2 arkadaşı kutluyorum :) Sanırım OSGB sahibiler. Neyse fikir fikirdir.

   
  selat kurt, volkancoskun, veli koray ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
 7. İsmailDEMİR

  İsmailDEMİR TÜİSAG Üyesi

  Bence , alınan risk çok fazla, kesilen cezalar direk işveren ve iş güvenliği uzmanına o yüzden maaşların 1000-1500 gibi rakamlarla ifade edilmesini anlamsız buluyorum. bu maaşları isteyen arkadaşlar iş güvenliği uzmanının hukuki durumu ile ilgili bilgileri tekrar gözden geçirsinler. Saygılarımla
   
  beyoglu33, ali1479, Elif BEĞEN ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 8. Mustafa ESEN

  Mustafa ESEN TÜİSAG Üyesi

  Aslında kriter olarak şöyle düşünmüşdüm yazmamişim ama:
  UZMAN OLARAK ÇALİŞAN ARKADAŞLAR ALDIKLARI MAAŞI ve BELGESİNİ ALDIKTAN SONRA İŞE BAŞLAYACAKLARIN MAAŞ TALEPLERİ DESEK DAHA DOĞRU OLUR...   
 9. Ulus

  Ulus TÜİSAG Üyesi

  Anketin geliştirilip 1-2-3-4-5-10-15 -20 yıl ...şeklinde tecrübe hanesi de olursa çok daha iyi olur..

     

   
  mus.esen bu yazıya teşekkür etti.
 10. Ulus

  Ulus TÜİSAG Üyesi

  2004 yılında Hintli bir iş güvenliği mühendisi vardı şantiyeden..sertifika filan konusunda başını ağrıttığımda bana kendisinin sertifika vb. kağıdı olmadığın tecrübe ve bilgin sayesinde kağıtların anlamını yitirdiğini ve iş bulma sorununun olmadığını anlatmıştı..ama o arkadaşların şöyle bir özelliği vardı..hepsi birer şebeke idi..yani kimse bireysel oynamıyordu..birbirlerini kollayıp işe alıyorlardı..belkide ileride bu sitede paralı iş bulma siteleri gibi özel bir site olur ve üyelerini ileride kollayabilir..yönetici arkadaşların bu fikrimi düşünmelerini isterim..saygılarımla,   
  volkancoskun, H-MERVE, emre aktepe ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 11. Kaan SAKA

  Kaan SAKA TÜİSAG Kurucusu Admin

  Ulus bey merhaba,
  Benim amacım burada bir aile ortamı kurabilmektir. Herkesi burada birer ağabeyim ve birer kardeşim olarak görüyorum. Ailemiz içerisinde saygı ve sevgi çerçevesinin korunmasına büyük özen gösteriyorum.
  Dediğiniz konuya gelince;
  Zaten şuanda sitemizde iş güvenliği ile ilgili personel ihtiyacı olan arkadaşlarımız ilanlarını vermekte ve iş arayan arkadaşlarımızda kendilerine başvurmaktalar. Bahsettiğiniz konuya sanırım yavaş yavaş başlamış bulunmaktayız. Ailemizde iş bakımından da dayanışmanın oluşabilmesi için kariyer kısmını oluşturmuş bulunmaktayım. Bu şekilde aynı ildeki arkadaşlarımızda birbirleri ile tanışıp görüşebilirler.
  Yani Ulus bey amacımız iş güvenlikçilerden oluşan köklü bir aile kurmaktır. Umarım bu konuda başarılı olabiliriz.
  İyi çalışmalar,   
  TuğçeAltun, Mete Aktaş, emre aktepe ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
 12. betulmaden

  betulmaden TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler diliyorum
  anket cok iyi bir fikir olmuş fakat genel olarak değerlendirmek ne kadar doğru tartışılır. 50 kişi çalışan bir yerin sorumluluğuyla 100 kişi çalışan bir yerin sorumluluğu farklıdır diye düşünüyorum bence bu değer minimum 3500 lira olmalı, ankette verilmemiş ama Türkiye de İş Güvenliği uzmanı C sınıfı olup 10.000 tl maaş alan tanıdıklarım var demekki bu maaşlar gayette güzel ödenebiliyor. Bunun dışında her sektörde yapıldığı gibi burada da ucuzcu arkadaşlar var ve olucak ama buda o kişinin kendi yaptığı işe verdiği değerle alakalıdır.

  Kazasız günler dilerim.

   
  FUALME, Elif BEĞEN ve Ulus bu yazıya teşekkür etti.
 13. MehmetZengin

  MehmetZengin TÜİSAG Üyesi

  Sayın ulus dediğiniz gibi bir sistem biz tünel mühendislerinde de kısmen oluşmuş durumda. Biz de proje sonlarına doğru yeni mezun kişiler alırız tecrübeli 1-2 mühendis arkadaş başka projelere gider (orada da yine ortak arkadaşlar vardır). Böylece hem çevremiz genişliyor, hemde yeni mezunları maaş konusunda korumaya çalışıyoruz. İşe alırken işveren yeni mühendis için ne vereceğini sanki biliyor gibi davranmaya başlıyor bir süre sonra. Ayrıca işveren için de ii olan bizler bir ekip haline geliyoruz. Ekip olunca da sorunlar daha çabuk aşılabiliyor. Her zaman değil tabi :). Ama malesef isg uzmanları bu ekip olayını daha yakalayamamış gibi görünüyor. Fakat zor değil, şuan bu şekilde olması bir firmada genelde bir kişi olmasından kaynaklanıyor. Yanlızlaşıyoruz sistem içinde. Mühendisler öle değil. En az 2-3 mühendis oluyor bi şantiyede ve işin büyüklüğüne göre bu sayı onlarca oluyor. Umarım iş güvenliğinin de bir ekip işi olduğu (eğitimcisi, gözetimcisi vs.) birgün anlaşılır da işletmelerde birden fazla uzman çalışır.
   
  Ulus bu yazıya teşekkür etti.
 14. Kezban Gürbüz

  Kezban Gürbüz TÜİSAG Üyesi

  Düşüncenize katılıyorum Mehmet bey.Bu fiat aralığı yine iyi diyorum; çünkü eğitimimi tamamladıktan sonra bir OSGB ile görüştüm ve bana işe hemen başlayabileceğimi ve belgeden sonra 700 TL verebileceğini söyledi.

   
 15. MehmetZengin

  MehmetZengin TÜİSAG Üyesi

  Başlamayın.
  700 tl verecek bir yerin isg noktasında kalitesi de 700tl kadar olur. Kalite hayatınızın bir parçası olsun. Kalitesizlikten uzak durun. Şimdi siz orada başlarsınız. Olacağı söyleyeyim; o kişiler müşteri bırakmasın die sana ne yazsan "ya idare edelim" dicekler. Sonra en iyi ihtimal biri ölür, şanssızsanız birkaçı ölür. Uzun bir yargı sürecinde bi ceza alırsınız. Ceza iyi bir ihtimalle para cezası olur. Sonra onu ödemek için kredi falan çekersiniz. Sonra o size 700 lira verenler arkanızda durmazlar, rücu davası açarsınız yıllarca sürer dava. o arada siz kredi ödemek için başka sektörlerde iş ararsınız veya ek iş falan vesaire vesaire. Yani şimdi bana sorsanız sabredin her işe evet demeyin derim. Paranın ne demek olduğunu emin olun çok iyi biliyorum. İş aramanın ve uzun zaman bulamamanın verdiği psikolojik yorgunluğu, o bunalım dolu süreci emin olun çok iyi bilirim. Sayın Kezgur bekarmısınız bilmiyorum ama ben o süreci evli ve 1 çocuk babası iken yaşadım. Hani bol keseden atıyor demeyin diye yazıyorum.   
  H-MERVE, FUALME, surveyan ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 16. MehmetZengin

  MehmetZengin TÜİSAG Üyesi

  Bakın yazdığım bir yanlış anlaşılmaya sebep olmasın. Ben parayı sektöre göre söyledim. Ben ilk işime başladığımda maaşım öyle aman aman değildi. Hatta önümde 2 seçenek vardı. biri x verirken diğeri 2x veriyordu. Ben x vereni tercih ettim. Ama bizim sektörde (tünel sektörü) olay biraz farklı. Taşeron daha fazla para verir, ana firma daha az. Ama taşeron genelde çok iş değiştirir (yani bazen ülkeler dolaşırsınız), ana firmalar daha az. Bizim sektörde kaliteye bakışımız para ile olmuyor. Sistemine bakıyoruz. Ama isg işi bambaşka, isgci güçlü olmalı. Güç ise gelişmeleri takip etmekle, ekonomik rahattlıkla vs elde edilir. Ayda 700 lira alarak hangi gelişmeyi takip edeceksiniz? Nasıl sesiniz gür çıkacak. Lütfen biraz da gerçeklerin diğer tarafına bakalım. İsgci masaya yumruğunu vurmadan ses çıkarmalı. Yoksa kendimiz konuşur kendimiz dinleriz. Bana kızan olacak belki de birçoğu kızacak ama isgci parayı düşünmemeli. Kafada sadece işi olmalı, yarın faturayı nasıl ödücem değil. Umarın ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.

   
  mustafademir2002, forevergs1071, FUALME ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 17. tnjclml

  tnjclml TÜİSAG Üyesi

  700 TL ŞAKA HERALDE.YOK YOK ŞAKA

   
 18. Cem AKBULAK

  Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

  700 lira teklif eden OSGB de çalışan çaycı(kesinlikle küçümseme amacım yok), kaç para maaş alıyormuş keşke onu sorsaydınız............zaten asgari ücret 700 küsür lira yani.....

   
 19. bakın daha dun bir meslektasımız tutuklandı içeri atıldı ... sen işini adam gibi yapmadıgın surecee yanı, işvereni mevzuata uygun kıvama getirmedigin surece , çalısanların gerekli egitimini vermedıgın surece..kkd leri nezaman nasıl kullanacagını ogretmedıhgın surece..risk degerlendırmelerınızı gunu geldiginde degil heran herdakka yapmadıgınız surecee ne olursa olsun sorumlusunuz..

  sizcee bu meslektaşımız nöbetçi mahkemeye cıkarıldıgında hakim ona : yaşını şehrini okulunu bolumunu tecrubesini mi sordu ???
  güldürmeyın bu işin şakası yok...kendinizi yapacaklarınız kadarıyla pazarlayın...
  tek kriter war : işveren sizi değil işvereni siz seçin ...

   
  beyoglu33, FUALME, Taner KARAÇAYLI ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
 20. Abidin Dede

  Abidin Dede TÜİSAG Üyesi

  700 tl, yarı zamanlı çalışılacak yerler için olabilir..4-5 işyeriyle anlaşma yapılmışsa..ama tam zamanlı bir yerde çalışılıyorsa 3000 tl'den az olmamalı diye düşünüyorum..tecrübe konusuna gelince, elbette önemlidir.. ama altına girilen sorumluluk ta çok ağırdır..bunu da göz önüne alın bence..

   
  erdemrz ve ali78 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica