Soru : İş Güvenliği Uzmanı Maaşları

Batuhan61

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Kesinlikle Mehmet aksan arkadaşımıza katılıyorum.Ülkenin en önemli bakanlıklarından olan çalışma bakanlığı bu kadar lakayt yönetilmez.Adam lise mezunu 3-4 tane uzman bulup OSGB açıyor.Adam ilkokul mezunu çevresi de var kızı uzman 2-3 tane daha uzman bulup OSGB açıyor.Örnekler çoğaltılabilir.OSGB açmanın kesinlikle kriterleri olmalı. En az 2 tane A uzman firma sahibi olmalı gibi,veya üniversite mezunu bu işte bilmem kaç yıl uzman olarak çalışmış v.b. gibi.Yani adam akıllı bir çalışma yapılırsa OSGB karmaşalarının önüne geçilir.

Ve değinmek istediğim başka bir konu taban fiyat uygulaması.Genel müdürlüğün bu konuya değinmesi lazım.Hem uzman maaşları hem OSGB lerin firmalardan aldığı ücretlerin bir taban fiyatı olması lazım.5.000 TL yaptığınız bir firmaya adam 1.500 lira teklif veriyor.Hesaplıyorum çarpıyorum bölüyorum nasıl 1.500 TL teklif verdiğini anlayamıyorum ?Genel müdürlüğün çalışan başına şu kadar saatten az ücrete iş yapamazsın gibi bir uygulama yapması lazım.

Arkadaşlar bu anlatıklarımın hepsi başka sektörlerde uygulanan durumlar.Çalışma bakanlığı neden uygulamaz anlamış değilim ! ! !

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
2017 diye biliyorum
dostum bu hesabı nasıl yaptın? helal olsun sana.. sen 250 kişi üzerinden mi çalışacaksın yoksaa saat üzeinden mi?
ben 23 saat, ayda 3 gün için 1.000 tl alıyorum. sen ayda 22 gün için 3500 alacaksın.. ben gün başına 333 tl alıyorum. 22 iş günü ile çarparsan 7300 olur. istersen bu işi yapmadan önce bi daha düşün.. ben hastaneye ayda 3 gün gideceğim.. sen 22 gün..cukkacukka

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
23 saat = 115 personel 1000tl
250 personel 3500 tl senin hesabına göre iyi para alıyorum
dostum bu hesabı nasıl yaptın? helal olsun sana.. sen 250 kişi üzerinden mi çalışacaksın yoksaa saat üzeinden mi?
ben 23 saat, ayda 3 gün için 1.000 tl alıyorum. sen ayda 22 gün için 3500 alacaksın.. ben gün başına 333 tl alıyorum. 22 iş günü ile çarparsan 7300 olur. istersen bu işi yapmadan önce bi daha düşün.. ben hastaneye ayda 3 gün gideceğim.. sen 22 gün..cukkacukka

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
1100 çalışana bakıyorum- sınıf tehlikeli c sınıfı uzmanım. Kurumsal bir firmada çalıştığım içinde tam zamanlı olarak çalışıyorum, işimden de memnunum, osgb' de çalışmayın, üzerinizden, cahil işten anlamayanlara para kazandırmayın.Kendi yapsın 3 kuruşa o işi.
1 ocaktan itibaren 2 nci iş güvenliği uzmanı da yanına gelecek.. tek başına 1100 kişiye artık bakamazsın.. cukkacukka::ok::

serhatturfan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
Özellikle inşaat sektöründeyseniz OSGB bir uzmandan yaklaşık olarak 30.000 ila 50.000 arasında para kazanıyor...
Uzman arkadaşlarının kendilerinin kıymetlerini ve yüklendikleri sorumlulukları bilmeleri adına burada yazılanları destekliyorum ancak bu yüksek rakamlar yok arkadaşlar, tv lerde reklamı dönen bir inşaat şirketine anadolu yakasındaki şantiyesi için teklif verdik; tam zamanlı C sınıfı için 4250, 90 saat A veya B sınıfı için ( haftada 3 tam gün şartları var) 6000 TL teklif verdik ve en yüksek fiyatı bizden aldıklarını söylediler, daha aşağı düşemeyiz kusura bakmayın dediğimizde diğer fiyat tekliflerini gösterdiler biz çok düşük teklif verdiğimizi düşünürken gördüğümüz rakamlar tam zamanlı C için 3200 - 3800 arasında , 90 saat A veya B için 4000 - 5000 arasında, ayrıca bireysel bir A sınıfı arkadas haftada 3 gün gelirim şantiyeyi oldukça da iyi idare ederim 3500 lira maaş + 300 TL setcard isterim diye teklif vermiş !!
Bu şartlar altında ne osgb ne uzman kazanabilir fiyatlardaki alt limitler belli olmadığı sürece bu iş zor.

B sınıfı uzmanım OSGB de sorumlu müdür ve hissedarım maaşlar konusunda buradaki beklentilere sonuna kadar katılıyorum ancak benim son 2 yılda gördüğüm piyasa gerçekleri ile buradaki yazılanların çoğu malesef uyuşmuyor.

Maaş konusunda fikir vermek için bende bizdeki durumu yazayım, bünyemizde çalışacak tam zamanlı bir C sınıfına vereceğimiz maaş 1750 TL den başlar şantiyede tam zamanlı durursa alacağı maaş 2500 TL dir. B sınıfı için maaşımız 3000 den başlar ancak B ve A sınıflarında, isg katip hakkında bilgisi olmayan, hizmet verdiği firmada defter yazmayı unutan yada deftere uzmana yeterli saygı gösterilmiyor gibi şeyler yazan, eğitim slaytlarını okuyup geçen işletmenin sadece görünen yerlerini gezip gelen arkadaşlara tolerans gösteremiyoruz.
Malesef ne kadar tepki göstersekte durum bu.

hassed

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Uzman arkadaşlarının kendilerinin kıymetlerini ve yüklendikleri sorumlulukları bilmeleri adına burada yazılanları destekliyorum ancak bu yüksek rakamlar yok arkadaşlar, tv lerde reklamı dönen bir inşaat şirketine anadolu yakasındaki şantiyesi için teklif verdik; tam zamanlı C sınıfı için 4250, 90 saat A veya B sınıfı için ( haftada 3 tam gün şartları var) 6000 TL teklif verdik ve en yüksek fiyatı bizden aldıklarını söylediler, daha aşağı düşemeyiz kusura bakmayın dediğimizde diğer fiyat tekliflerini gösterdiler biz çok düşük teklif verdiğimizi düşünürken gördüğümüz rakamlar tam zamanlı C için 3200 - 3800 arasında , 90 saat A veya B için 4000 - 5000 arasında, ayrıca bireysel bir A sınıfı arkadas haftada 3 gün gelirim şantiyeyi oldukça da iyi idare ederim 3500 lira maaş + 300 TL setcard isterim diye teklif vermiş !!
Bu şartlar altında ne osgb ne uzman kazanabilir fiyatlardaki alt limitler belli olmadığı sürece bu iş zor.

B sınıfı uzmanım OSGB de sorumlu müdür ve hissedarım maaşlar konusunda buradaki beklentilere sonuna kadar katılıyorum ancak benim son 2 yılda gördüğüm piyasa gerçekleri ile buradaki yazılanların çoğu malesef uyuşmuyor.

Maaş konusunda fikir vermek için bende bizdeki durumu yazayım, bünyemizde çalışacak tam zamanlı bir C sınıfına vereceğimiz maaş 1750 TL den başlar şantiyede tam zamanlı durursa alacağı maaş 2500 TL dir. B sınıfı için maaşımız 3000 den başlar ancak B ve A sınıflarında, isg katip hakkında bilgisi olmayan, hizmet verdiği firmada defter yazmayı unutan yada deftere uzmana yeterli saygı gösterilmiyor gibi şeyler yazan, eğitim slaytlarını okuyup geçen işletmenin sadece görünen yerlerini gezip gelen arkadaşlara tolerans gösteremiyoruz.

hassed

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
55 kişinin çalıştığı tehlikeli sınıfta bir firmaya Aralık ayında OSGB ler 1000+KDV fiyat verebiliyorlar.(Doktor+Uzman)

olivin48

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)

Sayın arkadaşım, bu anlattığınız durum şu an için geçerli çünkü şu an çalışma süreleri çok düşük, uzmanların ve hekimlerin üstünde aşırı iş yükü var dolayısıyla yapılan işte kalite belli bir seviyenin üstüne çıkamıyor. Tabi ki işverende bunu görüyor ve ona göre bir değer biçiyor. Halbuki ocak ayından itibaren çalışma sürelerinin artmasıyla beraber, uzman ve hekim sayısı da artacak, iş güvenliğinin neden önemli olduğu işveren ve işçiye daha çok anlatılma fırsatı bulunacak, daha özenli ve dikkatli çalışılacak böylece iş güvenliğinde kalite yükselecek, işverenin iş güvenliğine verdiği değer artacak ve OSGB'ler de daha yüksek teklifler verebilecekler.Kısacası iş güvenliği sektörünün büyümesi; uzmana, hekime, OSGB'ye de hatta daha iyi hizmet aldıkları için işveren ve işçiye de kazandıracak diye düşünüyorum.

mawitech

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
konu nerelere gitmiş :)

misg

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Kesinlikle Mehmet aksan arkadaşımıza katılıyorum.Ülkenin en önemli bakanlıklarından olan çalışma bakanlığı bu kadar lakayt yönetilmez.Adam lise mezunu 3-4 tane uzman bulup OSGB açıyor.Adam ilkokul mezunu çevresi de var kızı uzman 2-3 tane daha uzman bulup OSGB açıyor.Örnekler çoğaltılabilir.OSGB açmanın kesinlikle kriterleri olmalı. En az 2 tane A uzman firma sahibi olmalı gibi,veya üniversite mezunu bu işte bilmem kaç yıl uzman olarak çalışmış v.b. gibi.Yani adam akıllı bir çalışma yapılırsa OSGB karmaşalarının önüne geçilir.

Ve değinmek istediğim başka bir konu taban fiyat uygulaması.Genel müdürlüğün bu konuya değinmesi lazım.Hem uzman maaşları hem OSGB lerin firmalardan aldığı ücretlerin bir taban fiyatı olması lazım.5.000 TL yaptığınız bir firmaya adam 1.500 lira teklif veriyor.Hesaplıyorum çarpıyorum bölüyorum nasıl 1.500 TL teklif verdiğini anlayamıyorum ?Genel müdürlüğün çalışan başına şu kadar saatten az ücrete iş yapamazsın gibi bir uygulama yapması lazım.

Arkadaşlar bu anlatıklarımın hepsi başka sektörlerde uygulanan durumlar.Çalışma bakanlığı neden uygulamaz anlamış değilim ! ! !
Çözün OSGBlere kriter getirilmesi değil, bireysel çalışmaya geçiştir.

uzman ist

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaslar 1 yildir osgb de calisan biri olarak sunu soylemek istiyorum size piyasada isi bilen uzman yok denecek kadar az ozellikle b ve a hic yok desem yeridir.belki 1 yil icinde bizim osgb ye en az 6 b/a geldi sifir bilgi ayrica isi ogreten biz c leriz.kisacasi poyasada belgeli uzman cok ama isini bilen az bundan dolayi ucuza calismayin..

ç.ali

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
süreler uzadığına göre bütün işi almaya çalışarak fiyat kıran uzmanlar umarım azalacaktır.osgb siz olmazsanız olmaz bunu unutmayın

omer_bacak

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba kardeşim neden işi bilen A ile karşılaşamadığını söylemek istiyorum. İşi bilen A olmadığından değil OSGB lerin A sınıfına 3500 - 5000 gibi rakamlar teklif edip sorumluluğu ve riski yükleyip şantiyeye sürmek istemesinden dolayı tecrübeli A göremiyorsunuz. Tecrübeli bir A alacağı riskin büyüklüğünü bildiği için 8000 altında hiç bir rakamı kabullenemez. 2 gün önce bir OSGB den arandım işsizim fiyatı düşük söyleyeyim de beni işe alsınlar diye 7000 dedim cevap 2 uzman parası istiyorsunuz biz düşünüp size dönelim oldu. Düşüne dursunlar bakalım. Tahmin ediyorum ki bütün tecrübe sahibi arkadaşlar bunu yaşıyor ve bir süre daha yaşayacak gibi görünüyor. Siz de A lar işi bilmiyor diye düşünmeye devam edeceksiniz tabii. Herkese kolay gelsin.

aragon34

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba kardeşim neden işi bilen A ile karşılaşamadığını söylemek istiyorum. İşi bilen A olmadığından değil OSGB lerin A sınıfına 3500 - 5000 gibi rakamlar teklif edip sorumluluğu ve riski yükleyip şantiyeye sürmek istemesinden dolayı tecrübeli A göremiyorsunuz. Tecrübeli bir A alacağı riskin büyüklüğünü bildiği için 8000 altında hiç bir rakamı kabullenemez. 2 gün önce bir OSGB den arandım işsizim fiyatı düşük söyleyeyim de beni işe alsınlar diye 7000 dedim cevap 2 uzman parası istiyorsunuz biz düşünüp size dönelim oldu. Düşüne dursunlar bakalım. Tahmin ediyorum ki bütün tecrübe sahibi arkadaşlar bunu yaşıyor ve bir süre daha yaşayacak gibi görünüyor. Siz de A lar işi bilmiyor diye düşünmeye devam edeceksiniz tabii. Herkese kolay gelsin.
Evet, aynen belirttiğiniz gibi, benim görüşmelerim de bire bir böyle geçiyor.

MEHMET AKSAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)

bende sizin gibi düşünüyorum. dünyada en önemli şey sindirmek. sindiremezsen devamlı gaz yapar. bende B sınıfıyım allaha şükür kazanıyoruz. allah bundan geri koymasın inşallah

heren61

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
tüm meslektaşlarıma mrb
Bu işi bu duruma getiren devlettir. Muhasebeci ve sigortacılar osgb acıyorsa bu kanunla maaşlar hep düşük olur.
Osgb açmak için açan gerek ve tüzel kişilikler kişilik niteligi olanlar olmalı. Muhasebeci kendi mükellefflerinin ve sigortacı kendi portfoyünü bu işten para kazanmak için bu iş yerlerini açarsa olacagı bu arkadaşlar bu iş bizim elmizde degil devletin elinde kriter olmazsa kırılır gider. işsizlik hat safada oldugu her ülkede ucuza insanlar çalııyor mecbur. ama şsizlik olmasa kimse çalışmayacagından fiat üst limit olur.bakanlık bu konuda çalışma yapmazsa hep sistem böyle olur. inananın bakamlıgın umrunda olsa soma/ermenek ve nice kazalar sonuçlanırdı. ögle yemegi süresini 10 dakika veren ve ellerinde yemeklerle iş yaptıran iş veren hayvanlar.
salıcakla
Kamu kurum ve kuruluşlarında ilgili mevzuata göre çalıştırılan işyeri hekimi veya iş güvenliği uzmanı olma niteliğini haiz personel, gerekli belgeye sahip olmaları şartıyla asli görevlerinin yanında, belirlenen çalışma süresine riayet ederek çalışmakta oldukları kurumda veya ilgili personelin muvafakati ve üst yöneticinin onayı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görevlendirilebilir. Bu şekilde görevlendirilecek personele, görev yaptığı her saat için (200) gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı tutarında ilave ödeme, hizmet alan kurum tarafından yapılır. Bu ödemeden damga vergisi hariç herhangi bir kesinti yapılmaz. Bu durumdaki görevlendirmeye ilişkin ilave ödemelerde, günlük mesai saatlerine bağlı kalmak kaydıyla, aylık toplam seksen saatten fazla olan görevlendirmeler dikkate alınmaz.

Size tamamen katılmakla birlikte devlet kendi memurunun isg çalışmasının karşılığını 80 saatle kısıtlayıp 1 ocak itibariyle kabaca 1500 TL ücret verirken vatandaşın durumuna karışmamasına şaşmamalı... nitekim serbest piyasa koşulları :)

okan çelik

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Ben 1 yillik c sinifi uzmanim aldigim maas 2200 tl.osgb de calisiyorum.bnce ucuz calismayin.b olursam da kesinlikle 3500 tl den asagiya calismam.kendimi ispatladim cunku[/QUOTEkusura bakmada arkadasım neden 3500 yaf Nasıl birşey bu 5000 altında fiyat verirseniz hem kendinize hemde meslektaşlarınıza ihanet etmiş olursunuz 3500 istiyorsan git limon sat bu kadar riskin altına neden giriyorsun

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.